Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

evris, εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.

Αυτό είναι το νόημα που έχει ένα φόρουμ.

Το ξέρω. Δεν πήγαινε σε αυτούς που με βοηθάνε.

Πήγαινε σε αυτούς που νομίζουν ότι με βοηθάνε! ;)

Τα ειρωνικά σχόλια δεν βοηθάνε όμως.

Οι ερωτήσεις μου είναι πραγματικές και όχι ειρωνικές! Τα ίδια μυαλά δεν κουβαλάμε όλοι. Το φόρουμ δεν είναι μόνο για αυτούς που τα ξέρουν όλα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Δεν πήγαινε σε αυτούς που με βοηθάνε.

Πήγαινε σε αυτούς που νομίζουν ότι με βοηθάνε! ;)

Τα ειρωνικά σχόλια δεν βοηθάνε όμως.

Οι ερωτήσεις μου είναι πραγματικές και όχι ειρωνικές! Τα ίδια μυαλά δεν κουβαλάμε όλοι. Το φόρουμ δεν είναι μόνο για αυτούς που τα ξέρουν όλα!

 

Η ειρωνεία απ όσους την έκαναν ήταν που ενώ έκανες 2 φορές την ίδια ερώτηση με τις ανάλογες απαντήσεις συνεχιζες να απορείς.

Αναμενόμενο και πόσο μάλλον με το ιστορικό προηγούμενων μηνυμάτων σου!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά και εγώ διάβαζα παλιά για την λέξη sot, και δεν ήξερα τι σημαίνει, αλλά υποπτευτηκα , ότι πρέπει να έχει σχέση με την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό είναι τα φόρουμ και οι συζητήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία απ όσους την έκαναν ήταν που ενώ έκανες 2 φορές την ίδια ερώτηση με τις ανάλογες απαντήσεις συνεχιζες να απορείς.

Αναμενόμενο και πόσο μάλλον με το ιστορικό προηγούμενων μηνυμάτων σου!

Τότε να διαβάζουν καλύτερα τις ερωτήσεις.

Δεν διευκρίνισε αν ήταν συνεχόμενα 9 ώρες η οθόνη ή διακεκομμένα! Για αυτό ξανά ρώτησα το ίδιο με διαφορετικό τρόπο!

Κι εγώ κάνω λάθη ή δεν διαβάζω σωστά μια ερώτηση ή απάντηση. Αλλά δεν ειρωνεύομαι κανέναν!

Το ιστορικό μηνυμάτων δεν παίζει κανέναν ρόλο. Αν δεν ξέρεις πολλά ρωτάς πολλά. Αν τα ξέρεις όλα απαντάς σε πιο πολλούς! Έπειτα υπάρχουν ένα σορό νήματα. Άλλοι γράφουν σε όλα σχεδόν και άλλοι σε 3-4 μόνο!

Αλλά βγήκαμε πολύ off και το τελειώνω εδώ!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τότε να διαβάζουν καλύτερα τις ερωτήσεις.

Δεν διευκρίνισε αν ήταν συνεχόμενα 9 ώρες η οθόνη ή διακεκομμένα! Για αυτό ξανά ρώτησα το ίδιο με διαφορετικό τρόπο!

Κι εγώ κάνω λάθη ή δεν διαβάζω σωστά μια ερώτηση ή απάντηση. Αλλά δεν ειρωνεύομαι κανέναν!

Το ιστορικό μηνυμάτων δεν παίζει κανέναν ρόλο. Αν δεν ξέρεις πολλά ρωτάς πολλά. Αν τα ξέρεις όλα απαντάς σε πιο πολλούς! Έπειτα υπάρχουν ένα σορό νήματα. Άλλοι γράφουν σε όλα σχεδόν και άλλοι σε 3-4 μόνο!

Αλλά βγήκαμε πολύ off και το τελειώνω εδώ!

 

Ρε συ τώρα, μεταξύ μας μιλάμε, το myphone είναι μικρό χωριό ελα τώρα.

 

Σε πρώτη φάση δεν σε ειρωνεύεται κάνεις, ο φίλος είχε μια λογική απορία και ρώτησε πως μέσα σε 15κ απαντήσεις και τόσα θέματα στο ιστορικό σου δεν έτυχε να πέσεις πάνω σε μια συζήτηση για το SOT ή για τις ώρες ανοιχτής οθόνης;

Και τοποθετήθηκα και γω μιας που είμαι απο εκείνους τους ενοχλητικούς τύπους που γυρίζουν όλα τα θέματα και γνωρίζω πολύ καλά πως γνωρίζεις την έννοια του SOT ή αν θες να δικαιολογήσω λίγο εσένα μπορεί να μην ξέρεις τι σημαίνει SOT αλλά ξέρεις παρα πολύ καλά τι σημαίνει αναμμένη οθόνη για Χ ώρες. απο πολύ παλιά, τουλάχιστον απο το 2014 και μάλιστα έχεις σχολιάσει κιόλας θέματα που επιβραβεύεις τις Χ ώρες.

Εκεί όπως καταλαβαίνεις εγω προσωπικά θεώρησα πως απλά αφήνεις εντυπώσεις.

 

Τυπικά να αναφέρω μια αρκετά παλιά σου απάντηση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5347731#post5347731

 

Τώρα να σου απαντήσω στο συνεχόμενα ή διακεκομμένα είναι το ίδιο και το αυτό.

είτε πεθάνω πάνω στο κινητό 9 συνεχόμενες ώρες είτε το κάνω σε ενα μήνα το SOT είναι το ίδιο και είμαι σίγουρος πως το ξέρεις και συ.

Παρόλα αυτά κάποιοι πιο εγκρατής σου απάντησαν ξανά και στο ανέλυσαν πχ P_k, η απορία σου όμως παρέμεινε άρα λοιπόν ο φίλος μάλλον δεν στο ανέλυσε σωστά και προτείνω τον λιθοβολισμό.

 

Φιλικά χωρίς καμία απολύτως ειρωνεία.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια πράγματα εύκολα τα googlareis. Το λεω γιατι βλέπω ότι παίρνει πολύ έκταση σε offtopic το θέμα χωρίς λογο.

Προσωπικά προσπαθώ να βρω την απάντηση κάνοντας πρώτα λιγο αναζήτηση και αν δεν καταφέρω να το βρω τότε μόνο κάνω ερώτηση. ;)

Αν ας πουμε έγραφες sot battery (δηλαδή αυτά που συζητάτε) θα σου εβγαζε κάτι τέτοιο

 

(αρχή και τέλος του offtopic για μένα)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια πράγματα εύκολα τα googlareis. Το λεω γιατι βλέπω ότι παίρνει πολύ έκταση σε offtopic το θέμα χωρίς λογο.

Προσωπικά προσπαθώ να βρω την απάντηση κάνοντας πρώτα λιγο αναζήτηση και αν δεν καταφέρω να το βρω τότε μόνο κάνω ερώτηση. ;)

Αν ας πουμε έγραφες sot battery (δηλαδή αυτά που συζητάτε) θα σου εβγαζε κάτι τέτοιο

 

(αρχή και τέλος του offtopic για μένα)

 

Αυτά τα google είναι πράγματα της νεολαίας δεν ξέρω τι λες! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια πράγματα εύκολα τα googlareis. Το λεω γιατι βλέπω ότι παίρνει πολύ έκταση σε offtopic το θέμα χωρίς λογο.

Προσωπικά προσπαθώ να βρω την απάντηση κάνοντας πρώτα λιγο αναζήτηση και αν δεν καταφέρω να το βρω τότε μόνο κάνω ερώτηση. ;)

Αν ας πουμε έγραφες sot battery (δηλαδή αυτά που συζητάτε) θα σου εβγαζε κάτι τέτοιο

 

(αρχή και τέλος του offtopic για μένα)

Γνώστης αγγλικών δεν είμαι, πόσο μάλλον να ξέρω και τι είναι το sot!

Επίσης η μετάφραση της Google στα ελληνικά είναι... καλύτερα να μάθεις κινέζικα που λέει ο λόγος... ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το σπαμ.

Εβρις είσαι 25 ώρες το 24ωρο στο φόρουμ και δεν ξέρεις τι είναι το sot?

Η μετάφρασή του Google μια χαρά είναι, μισή διπλωματική είχα κάνει από εκεί.

Επίσης είσαι σε τεχνολογικό φόρουμ ρε αδερφέ.

Πάτα Google πάτα "s.o.t smartphone τι είναι" στο search και δες.

Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό φόρουμ είμαστε, όχι σε αγγλικό για να πατάω κάθε φορά το Google και μετά την μετάφραση! Τι να κανω, το sot πρώτη φορά ήρθε μπροστά μου. Ή μήπως ήθελες να ψάξω και σε όλο το φόρουμ που λέει αυτή τη λέξη για να μάθω και τι θα πει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

sot σήμερα έμαθα εδώ στο νημα ότι είναι,, screen on time, τέλος παντων το δικό μου το έκανα root, άλλαξα γραμματοσειρά σε roboto bold, magisk.

 

https://postimg.cc/1VSnQ5Cf

 

https://postimg.cc/VScc4rdr

Link to comment
Share on other sites

sot σήμερα έμαθα εδώ στο νημα ότι είναι,, screen on time, τέλος παντων το δικό μου το έκανα root, άλλαξα γραμματοσειρά σε roboto bold, magisk.

 

https://postimg.cc/1VSnQ5Cf

 

https://postimg.cc/VScc4rdr

Αν και δεν με ενδιαφέρει καν το root, αλλά μπορεί να γίνει root στη συσκευή μας; Γιατί λέγανε πως με τον Mediatek ούτε root δεν μπορείς να κάνεις. Ή κατάλαβα κάτι λάθος;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi.eu/community/threads/global-unlock-bootloader-recovery-menu-twrp-root-and-nfc-100.53786/

 

Αν είναι η κύρια συσκευή, δεν το κάνουμε. Σε μένα κολλησε 2 φορές, και ευτυχώς μπόρεσα και το φλασαρα. Δεν έχει πλεον υποστήριξη από xiaomi.eu, λόγω πολλων brick. Δεν είναι τηλέφωνο για πειραγμα, λόγω του επεξεργαστη mtk >> brick.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε 2 πραγματάκια.

1) Στις ρυθμίσεις του βίντεο (με την δική του εφαρμογή) μπορεί κάποιος φίλος να μου πει τι είναι αυτή η ρύθμιση ;

Σημ. Τράβηξα 2 "ακίνητα" βίντεο, το ένα με "4Χ" και το άλλο με "1800Χ" και είχαν το ίδιο μέγεθος (ΜΒ)

WLIVbMZ.jpg ---> ZFRiiOq.jpg

και

2) Εάν σου κλέψουν το κινητό, ακόμα κι αν το έχεις κλειδωμένο, μπορούν να "κατεβάσουν την κουρτίνα"

και να απενεργοποιήσουν τα δεδομένα, το WiFi κτλ. η απλά να το απενεργοποιήσουν άμεσα,

οπότε δεν προλαβαίνεις να το ψάξεις μέσω της "εύρεσης της συσκευής".

Ερώτημα: Υπάρχει τρόπος η κάποια εφαρμογή ώστε να μην κατεβαίνει η "κουρτίνα"

η να μην σου δίνει την δυνατότητα να την απενεργοποιήσεις αν πρώτα δεν την ξεκλειδώσεις ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

Ooops!!!... να κάτι που δεν ήξερα ότι υπήρχε στις ρυθμίσεις της κάμερας!

@gkokki Τα 1800x που τα βλέπεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία δεν πάει καλα. 20% τωρα και εχω 4 ωρες sot(με λιγο παιχνιδι βεβαια). Μάλλον θέλει κι άλλη επαναφορά μπας και στρώσει

 

Αδερφέ, σβήσε την AoD μα σωθείς, έτσι κ αλλιώς δε δουλεύει σωστά. Σβήσε κ το εικονίδιο του δακτυλικού να μην φαίνεται στην οθόνη με το άγγιγμα και πίστεψε με θα δεις διαφορά, ειδικά στην αναμονή του κινητού. Επίσης μετά την επαναφορά μη περιμένεις με την πρώτη φόρτιση να σου δώσει τα μέγιστα, θα σου πάρει κάνα 20ημερο

Link to comment
Share on other sites

Ooops!!!... να κάτι που δεν ήξερα ότι υπήρχε στις ρυθμίσεις της κάμερας!

@gkokki Τα 1800x που τα βλέπεις;

"Ρόλλαρε" με το δάχτυλό σου την οθόνη προς τα πάνω και θα δεις ακόμα:

450Χ

900Χ

1800Χ

Link to comment
Share on other sites

"Ρόλλαρε" με το δάχτυλό σου την οθόνη προς τα πάνω και θα δεις ακόμα:

450Χ

900Χ

1800Χ

Δεν ρολλάρει... Φωτογραφία είναι! Δείχνει μέχρι τα 300x.

 

Edit: Σωστά. Το είδα από το δικό μου κινητό. Δεν το σκέφτηκα! :O

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

οπότε δεν προλαβαίνεις να το ψάξεις μέσω της "εύρεσης της συσκευής".

Ερώτημα: Υπάρχει τρόπος η κάποια εφαρμογή ώστε να μην κατεβαίνει η "κουρτίνα"

η να μην σου δίνει την δυνατότητα να την απενεργοποιήσεις αν πρώτα δεν την ξεκλειδώσεις ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Το καλό με το miui είναι ότι έχουν μεγάλες βλέψεις για άπειρη παραμετροποίηση.

Δες το βίντεο έχει σούπερ χρήσιμες συμβουλές,και για το κομμάτι της κουρτίνας μπορεις να το απενεργοποιήσεις οπότε μετά δεν έχει επιλογές. Θα δεις έχει πολλά χρήσιμα το βίντεο που δεν ξέρουμε

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ για Samsung βλέπω ότι είναι όλα αυτά που δείχνει στο YouTube, παρά για Xiaomi!

 

Edit: Sorry, λάθος βίντεο έβλεπα! :O

 

Περίμενα να δείξει μπας και είχε κάποιο κόλπο για να βάλουμε να φαίνεται το ρολόι όταν κλειδώνει η οθόνη, για να μη δείχνει σκοτεινή η οθόνη όταν κλείνει! Αλλά μάταια... :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ για Samsung βλέπω ότι είναι όλα αυτά που δείχνει στο YouTube, παρά για Xiaomi!

 

Edit: Sorry, λάθος βίντεο έβλεπα! :O

 

Περίμενα να δείξει μπας και είχε κάποιο κόλπο για να βάλουμε να φαίνεται το ρολόι όταν κλειδώνει η οθόνη, για να μη δείχνει σκοτεινή η οθόνη όταν κλείνει! Αλλά μάταια... :(

 

Εννοείς το always on display και δεν είναι διαθέσιμο σε κινητά που δεν έχουν amoled οθόνες. Και γω που έχω τέτοια συσκευή, κλειστό το έχω γιατί την μπαταρία την τινάζει τα πέταλα, δεν χάνεις κ τίποτα φοβερό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...