Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έπαθα και γω στο 11 pro. Το πήρα με την 13 και για να πάει στην 13.1.1 έφαγε σκάλωμα. Αφού τα κατάφερα να το κάνω , έβλεπα ότι το κινητό δεν ήταν και στα καλύτερα του. Είχε πολύ stuttering στην εναλλαγή σελίδων και γενικά στο scroll. Την πέρασα ξανά με restore και setup as new από το iTunes και έστρωσε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω με το που το ανοιξα, σεταρα apple id κτλ, μετα περασα 13.1,ι μετα περασα τα apps μου και ολα καλα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι είχες ένα μοντέλο που ήδη από την εκκίνηση του ήταν πίσω σε κάμερα και μπαταρία από τα μοντέλα που κυκλοφορούσαν στην αγορά και κόστιζε και 1300€. Φέτος αποφάσισε η Apple να φτάσει και να ξεπεράσει τον ανταγωνισμό. Εγώ αν είχα περσινό XS, τώρα θα έψαχνα να το δώσω ειλικρινά.

 

Συμφωνω απολυτα!!! Τα φετινα iPhone 11 pro κ pro max σε οτι εχει να κανει με την καμερα κ ειδικα την μπαταρια εχουν μεγαλη διαφορα απο τα περσινα μοντελα.. Η μπαταρια πλεον κ επιτελους ειναι απο τις καλυτερες τις αγορας κ απο τις καλυτερες που μπορεις να βρεις σε ενα smartphone.. Ο βασιλιας παραμενει το P30 αλλα κ παλι τα νεα iphone εχουν μπαταρια τουμπανο.. Οι καμερες κ αυτες αν οχι κορυφαιες απο τις καλυτερες που μπορεις να βρεις.. Το video πλεον ειναι ξεκάθαρα οτι καλυτερο υπαρχει σε κινητο.. Κ τέλος αν δεν κανω λαθος κ οι 3 καμερες παιζουν βιντεο στα 4Κ 60 fps..

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες.. Το να δώσω +400 για μια μπαταρία καλύτερη μεν (αλλά και το xs Max με βγάζει μέρα άνετα), σχεδόν πανομοιότυπες φωτογραφιες πρωινές, για ένα night mode και ένα έξτρα φακό (που προσωπικά τίποτα από τα τελευταία δεν με τρελάνει) μου φαίνεται χαζομάρα...

καλύτερα να περιμένω του χρόνου που το επόμενο θα έχει και αλλαγές στο design όχι να έχω το ίδιο κινητό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο βασιλιας παραμενει το P30

 

Σε τι ακριβως παραμενει βασιλιας το p30 περαν απο το zoom?

Ακομα και στο Night mode εκλεισαν οι διαφορες για να μιλαμε για βασιλια,οπως και σε μπαταρια πλεον,ειδικα αν αναλογιστουμε οτι το Pro max ξεπερνα μεχρι και το mate30pro που εχει μεγαλυτερη μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το να δώσω +400 για μια μπαταρία καλύτερη μεν (αλλά και το xs Max με βγάζε άνετα),

καλύτερα να περιμένω του χρόνου που το επόμενο θα έχει και αλλαγές στο design όχι να έχω το ίδιο κινητό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ποσες φορες πρεπει να το πουμε οτι το target group μιας ναυαρχιδας,ποτε δεν ειναι οι κατοχοι της αμεσως προηγουμενης?

Link to comment
Share on other sites

 

Ποσες φορες πρεπει να το πουμε οτι το target group μιας ναυαρχιδας,ποτε δεν ειναι οι κατοχοι της αμεσως προηγουμενης?

 

 

Ναι το έχουμε πει αλλά δεν καταλαβαίνω ποιες είναι αυτές οι τεράστιες διαφορες που λένε κάποιοι ότι έχει σε σχέση με το προηγούμενο..

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχουμε πει αλλά δεν καταλαβαίνω ποιες είναι αυτές οι τεράστιες διαφορες που λένε κάποιοι ότι έχει σε σχέση με το προηγούμενο..

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tεραστιες διαφορές σε νεοτερα μοντελα δεν βλεπουμε εδω και αρκετα χρονια.

Βελτιωσεις στα σημεια βλεπουμε μονο...

Στα 11 Pro εχεις καλυτερη μπαταρια και καλυτερες καμερες. Πισωγυρισμα μονο σε 3dtouch που το κατηργησε για το haptic touch (ή καπως ετσι) που ειναι χειροτερο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Tεραστιες διαφορές σε νεοτερα μοντελα δεν βλεπουμε εδω και αρκετα χρονια.

Βελτιωσεις στα σημεια βλεπουμε μονο...

Στα 11 Pro εχεις καλυτερη μπαταρια και καλυτερες καμερες. Πισωγυρισμα μονο σε 3dtouch που το κατηργησε για το haptic touch (ή καπως ετσι) που ειναι χειροτερο.

 

Το κατάργησε γιατί ο μηχανισμός μέσα έπιανε αρκετό χώρο.

Στην θέση του μπήκε μεγαλύτερη μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κατάργησε γιατί ο μηχανισμός μέσα έπιανε αρκετό χώρο.

 

Στην θέση του μπήκε μεγαλύτερη μπαταρία

 

Μαζί με την αύξηση του πάχους της συσκευής.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το κατάργησε γιατί ο μηχανισμός μέσα έπιανε αρκετό χώρο.

Στην θέση του μπήκε μεγαλύτερη μπαταρία

 

Προφανως κατι δε χωρουσε ισως γι αυτο το εκανε, απλα καταθετω την εμπειρια μου οτι το νεο συστημα ειναι χειροτερο απο το παλιο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα κι εγω χθες. παρα πολυ ωραιο, και τεραστια διαφορα απο το 6 που ειχα εδω και 4 χρονια!

 

Εχετε να προτεινετε καμια ωραια θηκη, οσο το δυνατον πιο μινιμαλ και διαφανη?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι ειναι τραγικη και δεν αξιζει καθολου τα χρηματα της

 

 

Στα του iphone 11 pro max,ρωτησε καποιος που δεν εχει παραλάβει ακομα ποτε θα εχουμε νεα παραλαβή?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως κατι δε χωρουσε ισως γι αυτο το εκανε, απλα καταθετω την εμπειρια μου οτι το νεο συστημα ειναι χειροτερο απο το παλιο.

 

Ναι κι εμένα δεν μ άρεσε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το οτι η θηκη ειναι τραγικη το συμπερανες να υποθεσω απο ενα βιντεο που ειδες και δεν την εχεις ναι? γιατι εμενα μου ηρθε δωρο με το τηλεφωνο και ειναι μια χαρα συν του οτι προσφερει και ενα βαθμο προστασιας σε πτωση σε σχεση με κατι αλλες που η μονη προστασια που προσφερουν ειναι απο τις γραντζουνιες και τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

το οτι η θηκη ειναι τραγικη το συμπερανες να υποθεσω απο ενα βιντεο που ειδες και δεν την εχεις ναι? γιατι εμενα μου ηρθε δωρο με το τηλεφωνο και ειναι μια χαρα συν του οτι προσφερει και ενα βαθμο προστασιας σε πτωση σε σχεση με κατι αλλες που η μονη προστασια που προσφερουν ειναι απο τις γραντζουνιες και τιποτα αλλο.

 

Ναι προφανως και το εβγαλα το συμπερασμα απο αυτο το video οπως το ιδιο συμπερασμα το βγαζει καποιος απο ολες τις θηκες της αγορας.

Εκτος αν πρεπει να αγορασουμε ολες τις θηκες της αγορας για να μπορουμε να εχουμε αποψη για το τι ρολο βαρανε.

Και ετσι για την ιστορια,κανε τον κοπο και δες ο συγκεκριμενος τι δουλεια εχει ριξει στα video του στο κομματι των θηκων.

 

Το οτι σου ηρθε δωρεαν με το κινητο μπραβο σου για αυτο και να την χαρεις την θηκη.

Εδω ομως μιλαμε στο να την προτεινουμε σε καποιον αλλο με αρχικη τιμη 45ευρω.

Υπαρχουν ποσες επωνυμες θηκες με πολυ λιγοτερα χρηματα( η Spigen Ultra hybrid κοστιζει το 1/3 της εν λογω θηκης)....

 

Τελος αν θελει καποιος προστασια απο τις πτωσεις,θα παει σε χοντρες θηκες τουβλα,μονο αυτες προσφερουν σοβαρη προστασια(γιαυτο και εχουν και αναλογο ογκο)ή ξερω γω οι bumber θηκες απο Rhinoshield μερια.

 

Ολες αυτες τις clear case θηκες τις αγοραζει καποιος καθαρα και μονο για να φαινεται η πλατη πισω. Και ασε που η θηκη της Apple,ακομα και το κατω μερος το εχει απροστατευτο/ανοιχτο.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Είχα στο iPhone XS COSMOTE esim και τώρα πήρα το iPhone 11 pro max και θα ήθελα να βάλω πάλι esim και μου είπαν ότι πρέπει να πάρω πάλι καινούργια με νέο barcode !! Ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά θέλουν να μου πουλήσουν τζάμπα κάρτα !!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι όντως θέλει καινουργιο barcode για την esim ,κάπου ειχε ειπωθει οτι και σε hard reset θελει ξανα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

το οτι η θηκη ειναι τραγικη το συμπερανες να υποθεσω απο ενα βιντεο που ειδες και δεν την εχεις ναι? γιατι εμενα μου ηρθε δωρο με το τηλεφωνο και ειναι μια χαρα συν του οτι προσφερει και ενα βαθμο προστασιας σε πτωση σε σχεση με κατι αλλες που η μονη προστασια που προσφερουν ειναι απο τις γραντζουνιες και τιποτα αλλο.

 

 

Κάποιοι λένε ότι πάει μαζί με δώρο σιλικονατη apple. Δεν ξέρω τελικά τι ισχύει..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χειρότερη θήκη από τη σιλικόνης της Apple για μένα. Πανέμορφη καλό κράτημα αλλά κολλάει παντού και δε μπορείς να το βγάλεις εύκολα από πουθενά, παντελόνια μπουφάν ακόμα και τσαντάκια

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες 45 ευρο δεν τα δινω σε μια απλη θηκη της απλ εφ οσων μπορεις να βρεις εφαμιλη με 5 ευρο.

 

Θα προτιμουσα κατι value for money.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα κι εγω χθες. παρα πολυ ωραιο, και τεραστια διαφορα απο το 6 που ειχα εδω και 4 χρονια!

 

Εχετε να προτεινετε καμια ωραια θηκη, οσο το δυνατον πιο μινιμαλ και διαφανη?

 

Έχω την Clear Case της Apple, μη την αγοράσεις, δεν αξίζει τα χρήματα που έχει, βρες κάποια άλλη καλύτερα.

 

 

edit:

να ξέρεις ότι μαζί με την συσκευή μας έστειλαν και δώρο Apple silicone case black

Το έκαναν σε όλους στις πρώτες παραγγελίες, δεν σου έδωσαν εσένα?

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Είχα στο iPhone XS COSMOTE esim και τώρα πήρα το iPhone 11 pro max και θα ήθελα να βάλω πάλι esim και μου είπαν ότι πρέπει να πάρω πάλι καινούργια με νέο barcode !! Ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά θέλουν να μου πουλήσουν τζάμπα κάρτα !!

 

 

 

Για λόγους προστασίας από επιθέσεις η eSIM δένεται μόνιμα με το τσιπ που την ενεργοποιεί και δεν μπορεί να μετακομίσει. Αν αγόρασες τη συσκευή από Cosmote θα σου δώσουν τσάμπα νέα eSIM, αν αγόρασες από άλλου πρέπει να πληρώσεις.

Επίσης σε Hard reset δεν χάνεται. Άλλο το Reset της συσκευής και άλλο το Reset της eSIM. Μόνο αν επιλέξεις να κάνεις Reset το τσιπ της eSIM τότε θα χαθεί και το προφίλ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι λένε ότι πάει μαζί με δώρο σιλικονατη apple. Δεν ξέρω τελικά τι ισχύει..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tην ειδα απο κοντα σημερα αυτη τη σιλικονατη θηκη... ουτε 15 ευρω δεν αξιζει.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για λόγους προστασίας από επιθέσεις η eSIM δένεται μόνιμα με το τσιπ που την ενεργοποιεί και δεν μπορεί να μετακομίσει. Αν αγόρασες τη συσκευή από Cosmote θα σου δώσουν τσάμπα νέα eSIM, αν αγόρασες από άλλου πρέπει να πληρώσεις.

Επίσης σε Hard reset δεν χάνεται. Άλλο το Reset της συσκευής και άλλο το Reset της eSIM. Μόνο αν επιλέξεις να κάνεις Reset το τσιπ της eSIM τότε θα χαθεί και το προφίλ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει: η εγκατάσταση της esim γίνεται μόνο σε φυσικό κατάστημα; Μιλάω για την περίπτωση που δεν έχω αγοράσει τη συσκευή από cosmote, αλλά θέλω την κοσμοκαρτα σε esim

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...