Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Υπάρχει φορτιστής αυτοκινήτου αυθεντικός που να κάνει fast charging κ αν ναι, υπάρχει κάποιο λινκ;

 

Ευχαριστώ

https://www.ebay.com/itm/Baseus-PPS-Digital-Display-Type-C-PD-QC-Dual-Quick-Charging-Car-Charger-45W/113756504568?var=413902396157

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ. Είναι απαραίτητο να χρησιμοποιηθεί το καλώδιο του αυθεντικού φορτιστή για τη γρήγορη φόρτιση, η κάνει ένα οποιοδήποτε απλό καλώδιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , θα δωσω τις αυθεντικες θηκες της samsung που εχω. Εχω μια led view cover μπλε στα 40 ευρω , μια clear cover και μια silicon cover στα 20 ευρω και τις 2. Οποιος θελει ας μου στειλει pm . Ολες ειναι αψογες. Ειμαι απο θεσσαλονικη Edited by averel01
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ο Κωτσόβολος έχει τον 45w και 25w σε προσφορά. Ο 25αρης στα 24€ περίπου. Γενικά έχει ολα τα αξεσουάρ κινητών, tablet με -30%.00d0ccf36d94acc3aafde5f152760201.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ο Κωτσόβολος έχει τον 45w και 25w σε προσφορά. Ο 25αρης στα 24€ περίπου. Γενικά έχει ολα τα αξεσουάρ κινητών, tablet με -30%.00d0ccf36d94acc3aafde5f152760201.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν αξίζει. Φορτίζει 5' πιο γρήγορα από τον 25άρη σε 0-100. Ήδη ο 25W είναι πολύ γρήγορος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..παιδια εχει αλλαξει κανενας screen protector στο note.να βαλει το original;ειδα μου εκανε κατι αραχνιες απο ενα πανακι που το καθαρισα. εχει επανω το εργοστασιακό..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει. Φορτίζει 5' πιο γρήγορα από τον 25άρη σε 0-100. Ήδη ο 25W είναι πολύ γρήγορος.
Η διαφορά στην τιμή με τον 25αρι είναι γύρω στα 5€, οπότε αν θέλει κάποιος έναν 2ο νομίζω ότι αξίζει. Η διαφορά είναι μεγαλύτερη όταν φορτίζεις με την συσκευή κλειστή. Βέβαια ποιος φορτίζει κλείνοντας την συσκευή είναι ένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..παιδια εχει αλλαξει κανενας screen protector στο note.να βαλει το original;ειδα μου εκανε κατι αραχνιες απο ενα πανακι που το καθαρισα. εχει επανω το εργοστασιακό..

Εγω πηγα σμαρτεκ Χαϊδάρι και άλλαξα 9.90. Την πρώτη φορά ειχε κάποιες φυσαλιδες το ξαναλλαξαν και ολα καλά.

Επίσης για οσους μενουν εκτος Αττικής το στέλνεις χωρις να πληρωσεις μεταφορικα και στο αλλαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ο samsung 45w φορτιστής στον κωτσόβολο έχει 24.40 23fcbadc4c1a405353386f79f5ecad4d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να πάρω έναν καλώδιο από usb σε type c για το κινητό. Έχετε κάποιο να προτείνετε? Είναι όλα τα ίδια ή έχουν διαφορές? Είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες περίμενε μέχρι αργά το βράδυ να σου ανεβάσω φωτο με τον τύπο μάρκας. Για μένα πιο καλλίτερο κι από το μαμισιο.
...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Αν θες περίμενε μέχρι αργά το βράδυ να σου ανεβάσω φωτο με τον τύπο μάρκας. Για μένα πιο καλλίτερο κι από το μαμισιο.

 

Οκ δε βιάζομαι ούτως ή άλλως, όποτε μπορέσεις ανέβασε ή βάλε ένα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ δε βιάζομαι ούτως ή άλλως, όποτε μπορέσεις ανέβασε ή βάλε ένα λινκ.

 

Συγνώμη φίλε για την καθυστέρηση αλλα μερικες φορες σου βγαζει εκτος προγραμματισμού η κακούργα κοινωνια :lol:

 

αυτο ειναι.

20191128-151304.jpg

20191128-151310.jpg

 

βγαίνει σε διάφορα χρώματα.

https://uk.hama.com/00012321/hama-usb-c-cable-pineapple-metallic-mesh-100-m-14-pcs-in-display

 

Οταν περσι το ειχα παρει απο το εξπερτ Γερμανιας στα 19.99 . Αυτη την στιγμη το εχει 10.99 νομιζω

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Καλσηπέρα σε όλους. Εχω αποφασίσει κι εγω να το πάρω το εργαλείο, και κοιτάω αυτή τη στιγμή πως να το προστατεύσω, καθώς γενικά αλλάζω κινητά πολύ αραιά. Γενικά και στο lg g4 είχα βαλει την tough armor της spigen (εχω και δυο μικρα παιδια :-p) και γυαλι. Για την θήκη αν εχετε παρατηρησεις ευπροσδεκτες. Για την προστασία οθονης λετε να βαλω μεμβρανη καλύτερα όπως διαβάζω; Και οταν λεμε μεμβρανη δεν εννουμε την ζελατινα που εχει πανω της η οθονη ε;

ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλσηπέρα σε όλους. Εχω αποφασίσει κι εγω να το πάρω το εργαλείο, και κοιτάω αυτή τη στιγμή πως να το προστατεύσω, καθώς γενικά αλλάζω κινητά πολύ αραιά. Γενικά και στο lg g4 είχα βαλει την tough armor της spigen (εχω και δυο μικρα παιδια :-p) και γυαλι. Για την θήκη αν εχετε παρατηρησεις ευπροσδεκτες. Για την προστασία οθονης λετε να βαλω μεμβρανη καλύτερα όπως διαβάζω; Και οταν λεμε μεμβρανη δεν εννουμε την ζελατινα που εχει πανω της η οθονη ε;

ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Για καλή προστασία μπορείς να κοιτάξεις και την spigen liquit air,

Για περισσότερη και την spigen neo hybrid με το σκληρό προσταυτευτικο περιμετρικά.

Γούστα είναι αυτά, ανάλογα με τον όγκο πάει και η προστασία συνήθως.

 

Μεβρανη ζελατίνα εννοούμε το ίδιο πράγμα.

Εύκαμπτη προστασία.

Άλλη λίγο πιο σκληρή άλλη πιο μαλακή.

 

Το note 10 plus έρχεται με εργοστασιακή προστασία οθόνης που είναι κατά την γνώμη μου καλής ποιότητας.

Όλες αυτές οι προστασίες οθόνης μπορούν να σε γλυτώσουν από γρατζουνιές.

Αν χτυπήσει η οθόνη κάτω την κλαις θεωρώ.

 

Σε κάποιο ελαφρύ χτύπημα μπορεί να σου την γλυτώσει ένα tempered glass.

Γυαλί σκληρό άκαμπτο.

 

Τα δύο καλύτερα για μένα είναι το t max και το dome glass.

Το δεύτερο και ακριβότερο έχει καλύτερη αίσθηση στο χέρι και αφήνει δυσκολότερο δαχτυλιές.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα όμως το ξεχνάς.

Ναι μεν δουλεύει, αλλά τόσο χάλια που σε κάνει να το καταργήσεις.

 

Στο t max λειτουργεί κάπως καλύτερα, αλλά σε καμία σχέση με την απλή εύκαμπτη μεμβράνη /ζελατίνα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την tough armor, αρκετά καλή και νιώθω μια ασφάλεια. Τι διαφορες έχει με την slim armor, μέγεθος, grip και προστασια;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, έχω πάρει την LED cover για το note 10+, αυτή που είναι μόνο πλάτη, η οποία είναι πανέμορφη θήκη, όμως αντιμετωπίζω ένα θεματάκι. Κάθε φορά που την κουμπώνω στη συσκευή, ορίζει ένα δικό της θέμα, σχετικό με τη θήκη. Ο λόγος που την αφαιρώ είναι γιατί έχω την protective case για τη δουλειά, και κάποιες φορές αν θέλω να φορτίσω κάποια συσκευή με powershare. Υπάρχει κάποιος που να έχει αυτή τη θήκη και να έχει βρει τρόπο να μην εφαρμόζεται το θέμα? Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, έχω πάρει την LED cover για το note 10+, αυτή που είναι μόνο πλάτη, η οποία είναι πανέμορφη θήκη, όμως αντιμετωπίζω ένα θεματάκι. Κάθε φορά που την κουμπώνω στη συσκευή, ορίζει ένα δικό της θέμα, σχετικό με τη θήκη. Ο λόγος που την αφαιρώ είναι γιατί έχω την protective case για τη δουλειά, και κάποιες φορές αν θέλω να φορτίσω κάποια συσκευή με powershare. Υπάρχει κάποιος που να έχει αυτή τη θήκη και να έχει βρει τρόπο να μην εφαρμόζεται το θέμα?

Το βρήκα, μέσα από τις ρυθμίσεις στο Advanced features ->Accessories -> Smart Accessory settings -> Registered accessories -> Επιλέγεις το LED Cover και έχει διακόπτη για το θέμα και τη Lock screen.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

προσφατα απεκτησα το note 10. Ψαχνω για φορτιστη συμβατο αλλα να εχει τρεις θυρες, δλδ μια type c για να φορτιζει το note και οι αλλες 2 να φορτιζουν αλλα 2 τηλεφωνα πιο παλια. Ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω. Θελω να υποστηριζει την νεα τεχνολογια γρηγορης φορτισης που εχουν τα note 10..

Ευχαριστω!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βρει μια καλή βάση αυτοκινητου αλλά είναι μέχρι 6,5 λέτε να υπάρχει πρόβλημα να μην χωράει το κινητό note 10 plus?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

τοποθέτησα dome στο 10+. έκατσε άριστα και έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση και απόκριση. το αποτύπωμα επίσης άριστο, χωρίς έξτρα πίεση δουλεύει όσο καλά και με την μαμά ζελατίνα.

διαδικασία τοποθέτησης σχετικά εύκολη αν δείτε προσεκτικά το προτεινόμενο βίντεο και είστε σχολαστικοί.

εγώ θα επεσήμανα πολύ προσοχή η επιφάνεια που θα το κάνετε να είναι απόλυτα αλφαδιασμένη, αλλιώς η κόλλα δεν θα πάει ακριβώς στο κέντρο.

συνεργάζεται άψογα με spigen tough armor.

αν και μου έχει κάνει ήδη μια ανεπαίσθητη αραχνιά, χωρίς να ξέρω πως, την θεωρώ άριστη...

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

τοποθέτησα dome στο 10+. έκατσε άριστα και έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση και απόκριση. το αποτύπωμα επίσης άριστο, χωρίς έξτρα πίεση δουλεύει όσο καλά και με την μαμά ζελατίνα.

διαδικασία τοποθέτησης σχετικά εύκολη αν δείτε προσεκτικά το προτεινόμενο βίντεο και είστε σχολαστικοί.

εγώ θα επεσήμανα πολύ προσοχή η επιφάνεια που θα το κάνετε να είναι απόλυτα αλφαδιασμένη, αλλιώς η κόλλα δεν θα πάει ακριβώς στο κέντρο.

συνεργάζεται άψογα με spigen tough armor.

αν και μου έχει κάνει ήδη μια ανεπαίσθητη αραχνιά, χωρίς να ξέρω πως, την θεωρώ άριστη...

 

Dome glass που έχω βάλει στο παρελθόν το δακτυλικο ήταν τόσο χάλια που δεν το χρησιμοποιούσα.

Τώρα αν βελτίωσαν το προϊόν ή αν βελτιώθηκε με τα update η συσκευή δεν ξέρω..

 

Πόσες μέρες το έχεις?

Μπορείς να μας πεις αν σε βάθος χρόνου δουλεύει το ίδιο καλά το δαχτυλικό.?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

προσφατα απεκτησα το note 10. Ψαχνω για φορτιστη συμβατο αλλα να εχει τρεις θυρες, δλδ μια type c για να φορτιζει το note και οι αλλες 2 να φορτιζουν αλλα 2 τηλεφωνα πιο παλια. Ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω. Θελω να υποστηριζει την νεα τεχνολογια γρηγορης φορτισης που εχουν τα note 10..

Ευχαριστω!!

 

Καλημέρα εγώ που ψωνίζω από bangood έχεις διάφορες λύσεις για αυτό που ψάχνεις. Είτε Φορτιστή με 2-3 θύρες είτε καλώδιο που ξεκινάει μονό και καταλήγει σε 3. Από αυτά που ξέρω όμως όταν φορτίζεις ταυτόχρονα 3 συσκευές η ενέργεια μοιράζεται και δεν έχεις γρήγορη φόρτιση ή τουλάχιστον όσο γρήγορη θα ήθελες. Προτιμότερο είναι να φορτίζεις το καθένα με το δικό του Φορτιστή. Επίσης για τα πιο παλιά που λες που μάλλον έχουν micro usb μπορείς να πάρεις ενα πολυμπριζο με usb και να τα φορτίζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...