Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά υπάρχουν και άλλοι που όταν έχουν την μπαταρία στη βελτιστποιηση, την ώρα που ενεργοποιείτε η επιλογη γράφει "υψηλή ταχύτητα συστηματος" ανενεργή;;;;

 

Εμενα δεν το γραφει..μολις το τσεκαρα..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Όταν το βάζεις στη μέτρια εξοικονόμηση και μετά πάλι στη βελτιστοποιημενη, την ώρα που ενεργοποιείται σου βγάζει καποιες γραμμές και λέει για τη ταχύτητα της ,CPU για τις διαδικασίες παρασκηνίου κτλ.

Εκεί λέει και το υψηλή ταχύτητα συστήματος.

Ή θα λέει ενεργή ή ανενεργή.

Οτανες δε το λέει εννοείς ότι λέει ενεργή;

Γιατί να μην το γράψει καν δε γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Όταν το βάζεις στη μέτρια εξοικονόμηση και μετά πάλι στη βελτιστοποιημενη, την ώρα που ενεργοποιείται σου βγάζει καποιες γραμμές και λέει για τη ταχύτητα της ,CPU για τις διαδικασίες παρασκηνίου κτλ.

Εκεί λέει και το υψηλή ταχύτητα συστήματος.

Ή θα λέει ενεργή ή ανενεργή.

Οτανες δε το λέει εννοείς ότι λέει ενεργή;

Γιατί να μην το γράψει καν δε γίνεται

 

Οχι φιλε μου δεν δειχνει τιποτα..μονο μια φορα οταν το αλλαζεις μια εικονα ποια συστηματα ενεργποιουνται σε υψηλη αποδοση και αυτο ηταν..

Μετα δεν δειχνει πουθενα κατι απο αυτα που λες!

Μηπως εχεις ενεργοποιημενο το adaptive power saving?και για αυτο στο βγαζει?εγω το χω απενερφοποιημενο μονιμα!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου εδωσε ενας φιλος απο Αγγλια ενα Note 10 και ειναι κλειδωμενο απο τον παροχο εκει γνωριζει καποιος αν ξεκλειδωνει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου εδωσε ενας φιλος απο Αγγλια ενα Note 10 και ειναι κλειδωμενο απο τον παροχο εκει γνωριζει καποιος αν ξεκλειδωνει ?

Αν ρίξεις από πάνω την EUR Rom, νομίζω θα γυρίσει σε Ευρωπαικό ξεκλείδωτο. Διατηρώ όμως μια μικρή επιφύλαξη σε αυτό που αναφέρω...

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου εδωσε ενας φιλος απο Αγγλια ενα Note 10 και ειναι κλειδωμενο απο τον παροχο εκει γνωριζει καποιος αν ξεκλειδωνει ?

 

Οι πάροχοι κλειδώνουν το IMEI της συσκευής οπότε ή πληρώνεις κάποιο ποσό στον πάροχο και στο ξεκλειδώνει ή υπάρχουν υπηρεσίες τρίτων (ψάξε google) που το κάνουν (δεν γνωρίζω αν είναι αξιόπιστες). Με αλλαγή software δεν θα πετύχεις κάτι. Αν στο χάρισαν αξίζει να πληρώσεις, αν όχι μην ασχοληθείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ενώ έχω ξανακάνει αγορά μέσω κινητού με το s9 plus με το my alpha wallet της άλφα μπανκ τώρα με το note 10 plus μου έβγαζε άγνωστη κάρτα στο pos του καταστήματος έχετε καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι έχω θέμα με το s Pen μου σε κάποια σημεία της οθόνης βλέπω ότι δεν πιάνει καλά το s Pen στην οθόνη κ συγκεκριμένα στην μέση κ δεξιά της οθόνης έχει κάπου τεστ η βαθμονόμηση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι έχω θέμα με το s Pen μου σε κάποια σημεία της οθόνης βλέπω ότι δεν πιάνει καλά το s Pen στην οθόνη κ συγκεκριμένα στην μέση κ δεξιά της οθόνης έχει κάπου τεστ η βαθμονόμηση;

 

 

Μήπως έχεις θήκη η οποία έχει κάπου εκεί κοντά μαγνήτη; Αν ναι δοκίμασε το εκτός θήκης

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα έκανα μια σύνδεση εκ νέου που βρήκα κ νομίζω έστρωσε για την ώρα θα δείξει για την ώρα έφτιαξε ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα έκανα μια σύνδεση εκ νέου που βρήκα κ νομίζω έστρωσε για την ώρα θα δείξει για την ώρα έφτιαξε ευχαριστώ πολύ

Αν σου το ξανακάνει, τσέκαρε μήπως έχει θέμα και η μύτη του. Αν φθαρεί, κάνει κάτι τέτοια χαζά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πολύ λίγο καιρό το κινητό αλλά θα το δω κ αυτό ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει να συνδέεστε με wifi κάπου και να σας λέει το ίντερνετ δεν είναι διαθεσιμο;

Σε οποίο wifi και να συνδεθώ συνδέετε,αλλά βγάζει το θαυμαστικό και δεν έχει ίντερνετ.

Με 4G έχω κανονικά.

2 μέρες μου το κάνει Τώρα και δεν ξέρω τι συμβαινει.Παιζει να είναι θέμα hardware;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το έκανε σήμερα το πρωί αλλά μετά από 10λεπτο με επανεκκίνηση έφτιαξε. Επίσης ούτε με δεδομένα είχα ίντερνετ. Τώρα έχει φτιάξει, όλα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χάλασαν το smart view? Στο note 8 έβλεπα την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση. Με το 10+ στέλνει μόνο από εφαρμογές Samsung?

Με δουλεύουν οι κόρες μου με τα xiaomi.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χάλασαν το smart view? Στο note 8 έβλεπα την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση. Με το 10+ στέλνει μόνο από εφαρμογές Samsung?

Με δουλεύουν οι κόρες μου με τα xiaomi.

 

Κατεβασε την κουρτινα και θα το δεις!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα λειτουργεί το smart view...

Κατεβασε την κουρτινα και θα το δεις!!!

 

Το ξέρω. Το θέμα είναι πως δεν εμφανίζει όλη την οθόνη του Note 10 στην τηλεόραση όπως του Note 8. Βγαίνει μια μπλε οθόνη που λέει να στείλω περιεχόμενο από εφαρμογές Samsung για να τις δω στην τηλεόραση. Έτσι όντως δουλεύει.

Να παίξω πχ ένα βίντεο με MX Player και να το βλέπω στην μεγάλη οθόνη, δεν...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Το θέμα είναι πως δεν εμφανίζει όλη την οθόνη του Note 10 στην τηλεόραση όπως του Note 8. Βγαίνει μια μπλε οθόνη που λέει να στείλω περιεχόμενο από εφαρμογές Samsung για να τις δω στην τηλεόραση. Έτσι όντως δουλεύει.

Να παίξω πχ ένα βίντεο με MX Player και να το βλέπω στην μεγάλη οθόνη, δεν...

Kαλησπερα.Τωρα το δοκιμασα και δουλευει κανονικα.Εκτος απο το smart view υπαρχει και αλλος τροπος.Εγω βλεπω συνεχεια ταινιες με το mx player χρησιμοποιωντας την εφαρμογη ''screen mirroring''.Tην βρισκεις στο Play store.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Το θέμα είναι πως δεν εμφανίζει όλη την οθόνη του Note 10 στην τηλεόραση όπως του Note 8. Βγαίνει μια μπλε οθόνη που λέει να στείλω περιεχόμενο από εφαρμογές Samsung για να τις δω στην τηλεόραση. Έτσι όντως δουλεύει.

Να παίξω πχ ένα βίντεο με MX Player και να το βλέπω στην μεγάλη οθόνη, δεν...

 

Εγώ το χρησιμοποιώ ως εξής, όταν πατήσω το Smart View από τον πίνακα γρήγορης πρόσβασης μου εμφανίζει το μοντέλο της τηλεόρασης και δίπλα ακριβώς ένα βελάκι, όταν το πατήσεις εμφανίζει δυο επιλογές , κατοπτρισμό οθόνης και αναπαραγωγή περιεχομένου, πατάω το πρώτο και προχωράει απευθείας σε κατοπτρισμό οθόνης.

Εσένα δεν σου βγάζει αυτές τις επιλογές;

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση τού Μαρτίου το swipe down απο οποιοδήποτε σημείο στην home screen δεν δουλεύει.... έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Edited by vasilis13kyv
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση τού Μαρτίου το swipe down απο οποιοδήποτε σημείο στην home screen δεν δουλεύει.... έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Κανένα πρόβλημα, το δοκίμασα τώρα πάλι που διάβασα το post σου και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το Antutu 4 φορές συνεχόμενα να δω αν ζεσταθεί η συσκευή και ρίξει επιδόσεις, τα αποτελέσματα είναι: 1ο τεστ 459.000 και 41c , 20 τεστ πάλι 459.000 και 41c , 3ο τεστ 461.000 και 40 βαθμοί , 4ο τεστ 456.000 και 43 βαθμούς... πάρα πολύ καλά για μένα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...