Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην θύρα ακουστικών αν θέλω να συνδέσω ακουστικά με καλώδιο κανονικα λειτουργουν με προσαρμογεα εμπορίου η θελει το δικο του?
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να αγορασεις(απο το φθηνοτερο καταστημα βεβαια)τον επισημο της Samsung.

 

Παιζουν δηλαδη ασυμβατοτητες μεταξυ των usb dongle.

Link to comment
Share on other sites

Στην θύρα ακουστικών αν θέλω να συνδέσω ακουστικά με καλώδιο κανονικα λειτουργουν με προσαρμογεα εμπορίου η θελει το δικο του?
Θα πρέπει ο αντάπτορας να έχει ενσωματωμένο DAC.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Την εβγαλα τελικα την μαμα μεμβρανη.Δεν θα βαλω αλλη, η αληθεια ειναι οτι εχει φοβερη οθονη και ποιοτητα κατασκευης και το προτιμω ''γυμνο'' !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εβγαλα τελικα την μαμα μεμβρανη.Δεν θα βαλω αλλη, η αληθεια ειναι οτι εχει φοβερη οθονη και ποιοτητα κατασκευης και το προτιμω ''γυμνο'' !!
Να δούμε αν θα κάνει τις γνωστές αραχνιές, γιατί και στο Note 9 γινόντουσαν με τον αέρα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε αν θα κάνει τις γνωστές αραχνιές, γιατί και στο Note 9 γινόντουσαν με τον αέρα.

 

Κοντα στο 6μηνο το εχω το 9 χωρις ποτε να βαλω protector.H οθονη δεν εχει κιχ επανω σε πληροφορω.Βεβαια ειμαι αρκετα προσεκτικος

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Κοντα στο 6μηνο το εχω το 9 χωρις ποτε να βαλω protector.H οθονη δεν εχει κιχ επανω σε πληροφορω.Βεβαια ειμαι αρκετα προσεκτικος
Το ίδιο και εγω για περίπου 10 μήνες που το είχα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε αν θα κάνει τις γνωστές αραχνιές, γιατί και στο Note 9 γινόντουσαν με τον αέρα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Πιστεύω και σε αυτό έτσι θα γίνονται.

Έχω πάρει εγώ τηλέφωνα χωρίς το παραμικρό με τουλάχιστον δέκα αραχνιες...

πρεπει να είσαι άρρωστος για να τις εντοπίσεις αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.

 

Μόνο που τα κοιτάς αραχνιες κάνουν χωρίς προστασία.

Αυτό πιστεύω εγώ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και στο note 8 ποτέ δεν έβαλα καμία προστασία και περίπου 13 μήνες που το έχω δεν μου έχει κανένα σημάδι. Βέβαια το προσέχω απίστευτα. Αν μπορούσα ακόμα και θήκη δεν θα έβαζα αλλά δυστυχώς πρέπει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε αν θα κάνει τις γνωστές αραχνιές, γιατί και στο Note 9 γινόντουσαν με τον αέρα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Παιδια, επειδη διαβαζω εκατονταδες μηνυματα στο διαδικτυο, με το 90% εξ'αυτων να αναφερεται στο "δεν εχει κανει κιχ η οθονη" και το υπολοιπο 10% να λεει: "το προσεχω σαν τα ματια μου κι ομως εχει κανει "αραχνιες"", το συμπερασμα ειναι ενα και δεν το αναφερει κανεις:

Η ολεοφοβικη επιστρωση που εχουν ολες οι gorilla glass οθονες εδω και 5+ χρονια ειναι υποθεση "τυχερου παιγνιου" για το αν θα "αστοχησει".

Με αλλα λογια, για να εισαι 100% σιγουρος οτι ΔΕΝ θα δεις αραχνιες στην οθονη σου χρειαζεται καποιου ειδους προστασια.

ΚΑΜΙΑ εκδοση gorilla glass δεν σε διασφαλιζει απο αυτες τις μικρογρατζουνιες, ακομα και προσεκτικος να εισαι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη διαβαζω εκατονταδες μηνυματα στο διαδικτυο, με το 90% εξ'αυτων να αναφερεται στο "δεν εχει κανει κιχ η οθονη" και το υπολοιπο 10% να λεει: "το προσεχω σαν τα ματια μου κι ομως εχει κανει "αραχνιες"", το συμπερασμα ειναι ενα και δεν το αναφερει κανεις:

Η ολεοφοβικη επιστρωση που εχουν ολες οι gorilla glass οθονες εδω και 5+ χρονια ειναι υποθεση "τυχερου παιγνιου" για το αν θα "αστοχησει".

Με αλλα λογια, για να εισαι 100% σιγουρος οτι ΔΕΝ θα δεις αραχνιες στην οθονη σου χρειαζεται καποιου ειδους προστασια.

ΚΑΜΙΑ εκδοση gorilla glass δεν σε διασφαλιζει απο αυτες τις μικρογρατζουνιες, ακομα και προσεκτικος να εισαι...

Επειδή δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με αραχνιές δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί να οφείλονται σε αυτό. Ενδιαφέρον. Προς το παρόν για πρώτη φορά μιας και το φορούσε εξαρχής και παράλληλα δινει πολυ καλή αίσθηση σαν να μην φοράει κάτι εχω αφήσει το screen protector.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να κάνει κάτι η samsung για τις δαχτυλιές. Αραχνιές δεν είχα ποτε σε κανένα note. Δεν βάζω tempered, κάποια note μου έχουν πέσει κάτω αλλα δεν παθαν τίποτα. Το note 8 το είχα ρίξει 4 φορες κάτω με την οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Την εβγαλα τελικα την μαμα μεμβρανη.Δεν θα βαλω αλλη, η αληθεια ειναι οτι εχει φοβερη οθονη και ποιοτητα κατασκευης και το προτιμω ''γυμνο'' !!

 

Και πολυ καλα κανεις.

 

Προσωπικα για το μονο πραγμα που κανω ''παρατήρηση'' ας το πουμε στα galaxy και γενικα σε smartphones με κυρτες οθονες ειναι να μην αγοραζουν πανακριβα protector τυπου Dome,γιατι σε παρα πολλους τους εχουν βγει αχρηστα και οχι τιποτα αλλο αλλα κοστιζουν και αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα κανεις.

 

Προσωπικα για το μονο πραγμα που κανω ''παρατήρηση'' ας το πουμε στα galaxy και γενικα σε smartphones με κυρτες οθονες ειναι να μην αγοραζουν πανακριβα protector τυπου Dome,γιατι σε παρα πολλους τους εχουν βγει αχρηστα και οχι τιποτα αλλο αλλα κοστιζουν και αναλογα.

Χωρίς την μεμβράνη φαίνεται η οθοναρα σε όλο το μεγαλείο της. Γι αυτό είναι Samsung γι αυτό είναι note. Απλά τα πράγματα. Σαν την παλιά διαφήμιση της Amstel, γιατί έτσι μας αρέσει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, στο Note 10+ την έχω αφήσει τη μεμβράνη (ακόμη), στο S10+ που την είχα αφαιρέσει ήταν όνειρο!! Ένα κλικ καλύτερα χρώματα και φωτεινότητα συν ότι δε βλέπεις το περίγραμμα της προστασίας στην κάμερα .

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το 8 και μου ηρθε ΕΝΦΙΑ 2 χιλ κατω.Να κανω την "επενδυση" :p Αξιζει ή να περιμενω το 11;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το 8 και μου ηρθε ΕΝΦΙΑ 2 χιλ κατω.Να κανω την "επενδυση" :p Αξιζει ή να περιμενω το 11;
Για εμένα αξίζει και πολυ.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω θεμα με μερικά ρουτερς με το wifi.Ειδικα με το oxygen στο γραφειο και με το tp link extender στο σπίτι.Ενω δείχνει συνδεδεμένο καθε 2 λεπτά δεν τραβάει.Περναει ενα λεπτο ξανατραβαει και ουτω καθεξής. Στο ρουτερ το κανονικό στο σπίτι δεν εχει θεμα.Εχω δοκιμάσει τα πάντα μονο restore δεν εκανα.Υπαρχει καποια λύση;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ίδια θέματα με τα ρούτερ και στο γραφείο και στο σπίτι, αλλά και σε φιλικό σπίτι που είχαν tp-link αντιμετώπιζα πάλι προβλήματα αλλά εκεί δεν ασχολήθηκα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Η φαση είναι ότι μου το κάνει μονο στο oxygen του γραφείου και το tp link extender στο σπίτι.Εχουν τίποτα πρωτόκολλα τα ρουτερ μήπως;;Αλλα και παλι δε θα συνδεόταν καθόλου ενω τώρα συνδεεται και καθε λιγο μου βγάζει το θαυμαστικό.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπες στις συνθετες ρυθμισεις και ξετσεκαρε αυτοματη ενεργοποιηση, εντοπισμος υποπτων δικτυων, λειτουργια εξοικον.

επισης εγω απενεργοποιω και την αυτοματη συνδεση σε hotspot γιατι σε καποιες φορες ειχα διαφορα θεματακια μερικες φορες. ισως βοηθησουν ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα είπα να αφήσω για λίγο το μήλο και να γίνω note type again.

Το μόνο που δεν έχω βρει είναι η λειτουργία των 2 παραθύρων ταυτόχρονα. Που την έχουν έχουμε σαν ρύθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα είπα να αφήσω για λίγο το μήλο και να γίνω note type again.

 

Το μόνο που δεν έχω βρει είναι η λειτουργία των 2 παραθύρων ταυτόχρονα. Που την έχουν έχουμε σαν ρύθμιση???

Θα πατήσεις το κουμπί των ενεργών εφαρμογών δίπλα από το home button και μετά στο εικονίδιο της εφαρμογής και εκεί θα σου ανοίξει τις επιλογές.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα και εγω ,σε σχεση με το note 9 ειναι λιγο πιο γρηγορο.απο οτι ειδα δεν υπαρχει ο περιορισμος των 5 και 10 λεπτων στην εγγραφη βιντεο 4k60 και 4k30.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα και εγω ,σε σχεση με το note 9 ειναι λιγο πιο γρηγορο.απο οτι ειδα δεν υπαρχει ο περιορισμος των 5 και 10 λεπτων στην εγγραφη βιντεο 4k60 και 4k30.

Καλορίζικο! Είναι γενικά ένα σούπερ κινητό που συνεχίζει από τα προηγούμενα note επάξια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...