Jump to content

Redmi 7A


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο κουτί γράφει κάπου global version;

στο δικό μου δεν γράφει κάτι που ειναι αγορασμένο απ το Πλαισιο.. λέτε να αρχισαν τις μπινιές και οι αλυσίδες;

 

στην απόδειξη πάνω μόνο γράφει ''το προϊόν συνοδεύεται με 2 ετη εγγύηση αντιπροσωπειας''

 

Εγώ που είχα αγοράσει παλιά από μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών ένα galaxy j7 δεν το πρόσεξα όταν το είχα πάρει και μετά που είχα πάει στο σπίτι είδα ότι ήταν παραεισαγωγης από βουλγαρία.την ίδια στιγμή το πήγα πίσω και τους ρώτησα αν τα συγκεκριμένα κινητά αν είναι από την επίσημη αντιπροσωπεία της Samsung στην ελλάδα.μου είπαν ναι και όταν τους έδειξα την συσκευασία και το κουτί που έγραφε ότι ήταν από Βουλγαρία δεν ήξερε τι να μου πει.απλως μου είπε αν θέλω επιστροφή χρημάτων η να πάρω κάτι άλλο.φυσικα και πήρα τα χρήματα μου πίσω και αυτό όχι τίποτα άλλο αλλά όχι να πληρώνω ένα κινητό ακριβά ενώ μπορούσα να το πάρω από αλλού πιο φθηνό.στο γράφω αυτό γιατί δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη αυτούς αν και δεν συμβαίνει συχνά αυτο.τωρα στην περίπτωση σου το κουτί έπρεπε να γράφει global version έξω από το κουτί στις δύο γωνίες κάτω.ψαξτο λίγο αν θες

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα στην περίπτωση σου το κουτί έπρεπε να γράφει global version έξω από το κουτί στις δύο γωνίες κάτω.ψαξτο λίγο αν θες

 

το έψαξα και δεν γράφει, γι αυτό το αναφέρω και περιμένω να μου πουν και οι υπόλοιποι κάτοχοι.. άλλος τρόπος μέσα απ το μενου υπάρχει για να καταλάβω τι είδους version είναι;

 

edit: και στο βίντεο εδω που είναι απο infoquest δεν γράφει κάτι το κουτί, μόνο εχει κολλημένο το βιβλιαρακι απ εξω, αρα ειμαι κομπλέ

Edited by punisher24
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

στο κουτί γράφει κάπου global version;

στο δικό μου δεν γράφει κάτι που ειναι αγορασμένο απ το Πλαισιο.. λέτε να αρχισαν τις μπινιές και οι αλυσίδες;

 

στην απόδειξη πάνω μόνο γράφει ''το προϊόν συνοδεύεται με 2 ετη εγγύηση αντιπροσωπειας''

 

Οχι, το δικό μου κουτί δεν γράφει global version. Σημαίνει κάτι το ότι δεν γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το δικό μου κουτί δεν γράφει global version. Σημαίνει κάτι το ότι δεν γράφει;

 

οχι μη σε απασχολεί.. τροποποίησα το ποστ μου παραπάνω, δες το βιντεο

 

δες και το ποστ 16, αν γράφει miui global σταθερή έκδοση είσαι οκ..

Edited by punisher24
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε την "ασφάλεια" της συσκευής για σαρωσεις ιών; θεωρείται αξιόπιστη εφαρμογή;

 

Με έχει εκνευρίσει απίστευτα γιατί λέει ότι η βελτιστοποιηση του κινητού είναι χαμηλή επειδή και καλά δουλεύω άλλον browser ή δεν έχω κάνει συγχρονισμό κάποιες εφαρμογές κτλ...

 

Χρησιμοποιούσα χρόνια στο παλιό κινητό το eset mobile Security χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όντως, και στης μάνας μου από το Banggood ήρθε η αναβάθμιση για Miui 11. Το έβαλα να κατεβαίνει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το λεντακι δεν αναβει στις αναπαντες;

 

Αν έχεις ακόμα πρόβλημα με το λεντακι κανε το εξής...

Πήγαινε "Ρυθμίσεις"- "Ειδοποιήσεις", διάλεξε την εφαρμογή που σε ενδιαφέρει και δες αν είναι ενεργοποιημενη η ρύθμιση "Επιτρέψτε τη χρήση φωτισμού LED".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να το πάρω για δώρο. Για πολύ απλή χρήση, φωτογραφίες, viber, Facebook, Messenger. Ήθελα να ρωτήσω, η έκδοση με τα 16gb θα είναι ΟΚ από άποψη χώρου? Επίσης η συσκευασία έχει θήκη και film?

Edit : αγοράστηκε με 32gb να είμαστε σίγουροι! :)

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω την sd εσωτερικό χώρ αποθήκευσης και πως;

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, μόνο σε μένα το κάνει αυτό...?

 

Κατά την διάρκεια της κλήσης πατιώνται μάλλον κάποια πλήκτρα και ξεκινάει εφαρμογές. Μου έχει τύχει να κάνει καταγραφή κλήσης, να ανοίγει τις σημειώσεις, να ανοίγει τον κατάλογο επαφών, ακόμη και να καλέσει δευτερη κλήση, χωρίς να έχω επιλέξει καμιά από αυτές.

Υποθέτω ότι πατιώνται τα πλήκτρα του μενού κλήσης με το αυτί ή το μάγουλο κατά την διάρκεια της κλήσης.

Ενεργοποίησα τον proximity sensor, δεν δείχνει να άλλαξε τίποτα....συνεχίζει τα δικά του.

 

Το έχει κανενάς άλλος κ τι έχει κάνει?

Εχω το 2G/32G Global version.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.. Είχα πάρει κ εγώ το 7Α σε black Friday για spare - backup συσκευή!! Όταν το άνοιξα κ το σεταρα και ψιλό ασχολήθηκα μαζί του το θεωρώ πραγματικά υπέρvfm συσκευή!!

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει ir blaster... Γιατί διαβάζοντας ένα σχόλιο στο σκρουτζ έλεγε ότι έχει υπέρυθρες, αλλά η εφαρμογή mi remote δεν ήταν προεγκατεστημενη στο τηλέφωνο και όταν την κατέβασα και την άνοιξα έλεγε ότι η συσκευή μου δεν διαθέτει ir blaster...

 

Τελικά;;;;!!!!!

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Είχα πάρει κ εγώ το 7Α σε black Friday για spare - backup συσκευή!! Όταν το άνοιξα κ το σεταρα και ψιλό ασχολήθηκα μαζί του το θεωρώ πραγματικά υπέρvfm συσκευή!!

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει ir blaster... Γιατί διαβάζοντας ένα σχόλιο στο σκρουτζ έλεγε ότι έχει υπέρυθρες, αλλά η εφαρμογή mi remote δεν ήταν προεγκατεστημενη στο τηλέφωνο και όταν την κατέβασα και την άνοιξα έλεγε ότι η συσκευή μου δεν διαθέτει ir blaster...

 

Τελικά;;;;!!!!!

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή ήταν αμφιλεγόμενο, το έψαξα στο 7Α της μάνας μου, δεν έχει. Όπως δεν έχει ούτε το 8Α (το Redmi 8 νομίζω έχει)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μόνο σε μένα το κάνει αυτό...?

 

Κατά την διάρκεια της κλήσης πατιώνται μάλλον κάποια πλήκτρα και ξεκινάει εφαρμογές. Μου έχει τύχει να κάνει καταγραφή κλήσης, να ανοίγει τις σημειώσεις, να ανοίγει τον κατάλογο επαφών, ακόμη και να καλέσει δευτερη κλήση, χωρίς να έχω επιλέξει καμιά από αυτές.

Υποθέτω ότι πατιώνται τα πλήκτρα του μενού κλήσης με το αυτί ή το μάγουλο κατά την διάρκεια της κλήσης.

Ενεργοποίησα τον proximity sensor, δεν δείχνει να άλλαξε τίποτα....συνεχίζει τα δικά του.

 

Το έχει κανενάς άλλος κ τι έχει κάνει?

Εχω το 2G/32G Global version.

 

Ευχαριστώ

 

Για αυτό κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει τζαμάκι κοίτα μήπως καλύπτει/ακουμπάει στο proximity sensor.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MIUI Global 11.0.5
Το ίδιο και εδώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...