Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σταυρο και εμενα αυτη την αισθηση μου δινει, οτι ειναι θεμα λογισμικου δηλαδη αλλα ψαχνοντας το προγραμμα και πατωντας επιδιορθωση δεν μου βρηκε κανενα λαθος στην εγκατασταση του marsmellow και δεν εχω βρει καποια αλλη επιλογη που να μου κανει. Τωρα downgrade παλι σε lolipop μονο αν το rootaρω θα μπορεσω να κανω?

δεν ταιριαζουν οι ωρες μας.στο pcsuite εχει επιλογη για αναβαθμηση η επιδιορθωση.δοκιμασες και τα δυο? η μονο επιδιορθωση.παντως δοκιμασε να κανει αναβαθμηση ουτως η αλλως και ας λεει οτι εχεις το τελευταιο λειτουργικο.αν και παλι δεν πετυχεις τιποτα τοτε ρωτα και σε καποιο σερβις.για downgrade ειναι κομματακι δυσκολο,εννοω οτι γινεται αλλα ψαξε στο xda ειδικα εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64624353&postcount=3

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα! Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος απο χθες ξαφνικα το κινητο μου αποσυνδεθηκε απ'το wi fi του σπιτιου κ απο τοτε δειχνει συνδεδεμενο αλλα βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει με τον ιστο κ δεν σερφαρει τι να κανω?

Η πιθανότερη επίλυση του προβλήματος είναι η εκκίνηση ενός antivirus

Link to comment
Share on other sites

Κατα σύμπτωση, χθες λειψαμε από το σπίτι για λίγες ώρες και όταν γυρίσαμε τα κινητά δεν είχαν ίντερνετ, όπως επίσης και το τάμπλετ.

Φαινόταν συνδεδεμένα στο ρούτερ, αλλά δεν υπήρχε ίντερνετ, ενώ το λάπτοπ είχε κανονικά ασύρματα.

 

Άκρη δεν έβγαλα, ότι κι αν έκανα ( reboot, αλλαγή καναλιού, αλλαγή κωδικού κ.α).

Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών στο ρούτερ και επιτέλους συνδεθήκαμε.

 

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσε εύκολα να διορθωθεί με την χρήση ενος καλού antivirus όπως το Norton το οποίο κοστίζει ένα αμελητέο ποσών αλα σας προστατεύει τέλεια.Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα.έχω δοκιμάσει όλα τα antivirus που είναι διαθέσιμα στο play store και δεν έμεινα απο κανένα ευχαριστημένος παρα μόνο απο το Norton. Με φιλικούς χαιρετισμούς.relativer777
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,

ΕΧΩ ΤΟ G3 ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ADROID 6.0 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΚΑΘΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΣΤΟ MAIL,ΕΤΣΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΕΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ.

ΠΕΡΑΣΑ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΣΕ ΤΑΜΠΛΕΤ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΕ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΟΥ.

ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤ.ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ.

ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΑΛΛΟ.

ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ Ο ΗΧΟΣ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ....ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.

ΜΑIL ΚΑΙ MESSENGER KAI ΚΛΗΣΕΙΣ ΟΛΑ ΟΚ.ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ?

ΞΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ?:(

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι ουτε στις ρυθμισεις βρηκες λυση.και μια υπενθημηση δεν επιτρεπονται μηνυματα με κεφαλαια γραμματα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με ένα πρόβλημα που παρουσιάστηκε στο LG G3.Ξαφνικά δεν μπορώ να μπώ στο wifi αλλά και να ενεργοποιήσω την αναζήτηση δικτύων wifi.Δεν ανοίγει καν η σελίδα στις ρυθμίσεις όπου γίνεται η αναζήτηση!!!Η σελίδα είναι εντελώς κενή( ρύθμιση σύνδεσης internet.)

Εκανα factory reset και τα πράγματα έγιναν χειρότερα γιατί μετά το επιτυχημένο reset δεν μπορώ να σετάρω λογαριασμούς κλπ. λόγω του ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο του σπιτίου μου.Εκεί που σου λέει ότι θα γίνει αναζήτηση για δίκτυο η σελίδα είναι κενή.

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με ένα πρόβλημα που παρουσιάστηκε στο LG G3.Ξαφνικά δεν μπορώ να μπώ στο wifi αλλά και να ενεργοποιήσω την αναζήτηση δικτύων wifi.Δεν ανοίγει καν η σελίδα στις ρυθμίσεις όπου γίνεται η αναζήτηση!!!Η σελίδα είναι εντελώς κενή( ρύθμιση σύνδεσης internet.)

Εκανα factory reset και τα πράγματα έγιναν χειρότερα γιατί μετά το επιτυχημένο reset δεν μπορώ να σετάρω λογαριασμούς κλπ. λόγω του ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο του σπιτίου μου.Εκεί που σου λέει ότι θα γίνει αναζήτηση για δίκτυο η σελίδα είναι κενή.

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Αν κατάλαβα καλά πατάς να συνδεθείς στο wifi αλλα όταν ανοίγει η στήλη τον wifi δεν υπάρχουν wifi για να συνδεθείς? τότε άνοιξε το 4G και βάλε κάποια εφαρμογή να κάνει αναζητεί wifi απο εκει και οχι απο το quickbar

 

https://play.google.com/store/search?q=wifi%20connect&c=apps

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi από την συσκευή( κολάει και μένει στην ενεργοποίηση wifi).Δοκίμασα και wifi manager app αλλά αφού το wifi δεν είναι ανοιχτό δεν βρίσκει κάτι.Υπάρχει πιθανότητα να είναι θέμα hardware?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi από την συσκευή( κολάει και μένει στην ενεργοποίηση wifi).Δοκίμασα και wifi manager app αλλά αφού το wifi δεν είναι ανοιχτό δεν βρίσκει κάτι.Υπάρχει πιθανότητα να είναι θέμα hardware?

Για δοκίμασε, το Bluetooth συνδεεται? Επίσης πήγαινε στις ρυθμίσεις του wifi και δες τι σου γράφει στη διεύθυνση Mac. Επίσης τι ρομ φορας lollipop ή marshmallow? Αν στη διεύθυνση Mac δεν γράφει τίποτα ή έχει μηδενικά και δεν συνδέεται το Bluetooth τότε είναι κατά πάσα πιθανότητα hardware.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi από την συσκευή( κολάει και μένει στην ενεργοποίηση wifi).Δοκίμασα και wifi manager app αλλά αφού το wifi δεν είναι ανοιχτό δεν βρίσκει κάτι.Υπάρχει πιθανότητα να είναι θέμα hardware?

 

hardware δεν νομίζω να είναι. αλλα μάλλον θα πρέπει να κανεις ξανά hard reset μπας και νιώσει. εκτος και αν είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το Bluetooth συνδέται.H rom είναι 6 .0 marshmallowκαι η διεύθυνση Mac γράφει 02:00:00:00:00:00.

Έχεις εγγύηση? Αν ναι να το πας , είσαι λογικά για πλακέτα. Το είχα πάθει και εγώ και αρκετοί άλλοι. Είχα αλλάξει δεκάδες ρομ, έκανα δεκάδες hard reset αλλά δεν έφτιαχνε. Αν θες ξαναδοκιμάσε hard reset μήπως και...

Αν δεν έχεις εγγύηση, το ανοίγεις, βρίσκεις το wifi chip που είναι δίπλα στην κάμερα και με ένα πιστολάκι με ζεστό αερα σημαδεύεις το chip για λίγα δευτερόλεπτα και ελπίζεις να φτιάξει. Διάβασε λεπτομέρειες εδώ τα τελευταία ποστ που είχαν το ίδιο πρόβλημα και μερικοί το έλυσαν με αυτό τον τρόπο

https://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/wi-fi-bluetooth-fm-radio-d855-t3284582/page8

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα.Φαίνεται να συμβαίνει σε κάποιες συσκευές χωρίς να υπάρχει λύση όπως φαίνεται και εδώ https://productforums.google.com/forum/#!topic/nexus/g99G9V0OJYU.Αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μόλις σήμερα εμφανίστηκε πρόβλημα. Το μοναδικό εδω και ενάμιση χρόνο. Στο πλαϊνό μέρος η οθόνη φαίνεται να έχει ξεκολλήσει από το πλαίσιο. Ξέρει κανείς τι παίζει έχει συμβεί σε κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφοι κάτοχοι G3. Εμένα προχθές μου εμφάνισε το εξής πρόβλημα: σε απλή χρήση αράγματος (ίντερνετ, social media) ξαφνικά μαύρισε η οθόνη ενώ ακούγονται οι ήχοι απόκρισης κουμπιών/σελίδων κλπ κανονικά. Πατώντας το power button ή κάνοντας tap στην οθόνη πότε ενεργοποιείται η οθόνη πότε όχι. Και μερικές φορές που ενεργοποιείται, κάνει fade out μέχρι να σβήσει τελείως. Μερικές φορές ενεργοποιείται μετά από πολλαπλά πατήματα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? κι αν έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει θα με βοηθούσατε πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφοι κάτοχοι G3. Εμένα προχθές μου εμφάνισε το εξής πρόβλημα: σε απλή χρήση αράγματος (ίντερνετ, social media) ξαφνικά μαύρισε η οθόνη ενώ ακούγονται οι ήχοι απόκρισης κουμπιών/σελίδων κλπ κανονικά. Πατώντας το power button ή κάνοντας tap στην οθόνη πότε ενεργοποιείται η οθόνη πότε όχι. Και μερικές φορές που ενεργοποιείται, κάνει fade out μέχρι να σβήσει τελείως. Μερικές φορές ενεργοποιείται μετά από πολλαπλά πατήματα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? κι αν έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει θα με βοηθούσατε πολύ.

 

το ιδιο μου εκανε και τελος μαυρη οθονη. το εστειλα προκοντια να το δουν .και περιμενω νεα τους .

Edited by studio24
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφοι κάτοχοι G3. Εμένα προχθές μου εμφάνισε το εξής πρόβλημα: σε απλή χρήση αράγματος (ίντερνετ, social media) ξαφνικά μαύρισε η οθόνη ενώ ακούγονται οι ήχοι απόκρισης κουμπιών/σελίδων κλπ κανονικά. Πατώντας το power button ή κάνοντας tap στην οθόνη πότε ενεργοποιείται η οθόνη πότε όχι. Και μερικές φορές που ενεργοποιείται, κάνει fade out μέχρι να σβήσει τελείως. Μερικές φορές ενεργοποιείται μετά από πολλαπλά πατήματα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? κι αν έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει θα με βοηθούσατε πολύ.

ισως προβλημα υσχιος μπαταριας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σταύρο η μπαταρία ειναι καινούργια (μερικών μηνών).

 

Σήμερα το πήγα στην αγαπημενη μας Procordia να το δουν. Το πηρε η κοπελα που ειναι στο γκισε, του εριξε μια γρηγορη ματια 2 λεπτων, μου ειπε οτι ειναι εκτος εγγυησης και οτι το προβλημα οφειλεται σε βλαβη της μητρικης. Γινεται αντικατασταση με 200 ευρω κοστος. Εννοειται οτι το πηρα και εφυγα. Με αυτα τα λεφτα μπορω να παρω καινουργιο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σταύρο η μπαταρία ειναι καινούργια (μερικών μηνών).

 

Σήμερα το πήγα στην αγαπημενη μας Procordia να το δουν. Το πηρε η κοπελα που ειναι στο γκισε, του εριξε μια γρηγορη ματια 2 λεπτων, μου ειπε οτι ειναι εκτος εγγυησης και οτι το προβλημα οφειλεται σε βλαβη της μητρικης. Γινεται αντικατασταση με 200 ευρω κοστος. Εννοειται οτι το πηρα και εφυγα. Με αυτα τα λεφτα μπορω να παρω καινουργιο τηλέφωνο.

το ίδιο μου είπε στο τηλ και σε έμενα ,παρ όλα αυτά το έστειλα για να μου απαντήσουν υπεύθυνα πως αυτό είναι το πρόβλημα, μια και πριν 7 μήνες μου άλλαξαν οθόνη αυτοί,(στην εγγύηση τότε)

δες και κανα βίντεο για το τι έκαναν κάποιοι

και πολλά άλλα

με ευθηνή δική μας πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!Έχω το εξης προβλημα, εχω δυο μπαταριες στο g3 τελειωνει η πρωτη και αποφασιζω να βαλω την δευτερη. οταν την βαζω και το ανοιγω είχαν γινει επαναφορα ολες οι ρυθμισεις, δεν δουλευε το double tap (το εφτιαξα απο το secret menu ( ειμαι με fulmics 6.0) ) και πλεον δεν εχω ειδοποιησεις στον chrome. γνωριζει καποιος κατι;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!Έχω το εξης προβλημα, εχω δυο μπαταριες στο g3 τελειωνει η πρωτη και αποφασιζω να βαλω την δευτερη. οταν την βαζω και το ανοιγω είχαν γινει επαναφορα ολες οι ρυθμισεις, δεν δουλευε το double tap (το εφτιαξα απο το secret menu ( ειμαι με fulmics 6.0) ) και πλεον δεν εχω ειδοποιησεις στον chrome. γνωριζει καποιος κατι;;

Είσαι με στοκ κέρνελ ή με xceed?

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug του xceed όταν μένει από ρεύμα τελείως η μπαταρία, να χάνει τις ρυθμίσεις και να γυρνάει σε defaults. Έχει αναφερθεί από πολλούς. Πιθανώς κάτι τέτοιο συμβαίνει και με σένα με την εναλλαγή των μπαταριών. Δοκίμασε με στοκ κέρνελ να δεις πώς θα συμπεριφερθεί.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...