Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κανονικά όσο για το x είναι εκεί μόνιμα. Δεν ξέρω γιατί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχεις σιμ μέσα γιατί έχει ένα Χ στο σήμα.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

https://i.imgur.com/kmv7rtk.png

Τελικά το x είναι επειδή έχω κλείσει τα δεδομένα.

Edited by Neantertal
Link to comment
Share on other sites

Έχω κανονικά όσο για το x είναι εκεί μόνιμα. Δεν ξέρω γιατί.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

https://i.imgur.com/kmv7rtk.png

 

Τελικά το x είναι επειδή έχω κλείσει τα δεδομένα.

ε γιαυτό έχεις πολύ καλή αυτονομία....

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε γιαυτό έχεις πολύ καλή αυτονομία....

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Μα τα δεδομένα τα έχω ανοιχτά όταν είμαι εκτός WiFi. Ποιος ο λόγος να έχω και τα δύο ανοιχτά; Στην δουλειά μου και στο σπίτι έχω WiFi. Στην εξοχή και στο δρόμο ανοίγω τα δεδομένα γι'αυτό δεν είχα δει ότι το x φεύγει με ανοιχτά τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από καιρό είπα να περάσω και εγώ την gcam καθώς μέχρι τώρα το φοβόμουν γιατί δεν έβλεπα παντού τις ίδιες οδηγίες. Εν τέλη απλά πετάω μέσα στο κινητό το apk, το εγκαθιστώ και αν χρειαστεί κανένα xml αρχείο το βάζω στο αντίστοιχο φάκελο? Με άλλα λόγια αυτά που δείχνει το βίντεο?

 

Ποια gcam μου προτείνετε για βράδυ? Hypercam και urnyx άκουσα πως είναι πολύ καλές.

 

Και κάτι ακόμα, σύντομα θα κάνω επαναφορά το κινητό μου για να πάω στο android 10. Μπορώ να του κάνω επαναφορά μέσα από τις ρυθμίσεις ή πρέπει να το κάνω hardreset?

Link to comment
Share on other sites

Μα τα δεδομένα τα έχω ανοιχτά όταν είμαι εκτός WiFi. Ποιος ο λόγος να έχω και τα δύο ανοιχτά; Στην δουλειά μου και στο σπίτι έχω WiFi. Στην εξοχή και στο δρόμο ανοίγω τα δεδομένα γι'αυτό δεν είχα δει ότι το x φεύγει με ανοιχτά τα δεδομένα.

 

Μα δεν σε κατηγόρησε κανείς που έχεις τα δεδομένα κλειστά. Καλά κάνεις εφόσον αυτό σε βολεύει.

Αυτό που σωστά σχολίασε ο συμφορουμίτης έχει να κάνει με το ότι ότι η χρήση που παρουσιάζεις δεν αφορά τον μέσο όρο της (συντριπτικής) πλειονότητας των χρηστών. Με κλειστά τα δεδομένα όλοι θα είχαν καλύτερη αυτονομία. Κι ακόμα καλύτερη αν έκλειναν και το bluetooth, και το wi-fi κλπ, κλπ. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει καμία εφαρμογή ώστε να χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό;

 

Δεν ξέρω κανένα κινητό Android να το κάνει αυτό... Ενα από τα θέματα που χάσαμε όταν αφήσαμε τα Nokia!!!!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει καμία εφαρμογή ώστε να χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό;

To θες για αυτονομία/εξοικονόμηση ή το θες για να μη σε ενοχλούν;

 

Αν είναι το δεύτερο μπορείς να έχεις το κινητό σε do not disturb και να χτυπάει κανονικά το ξυπνητήρι αλλά να μη σε ενοχλούν οι κλήσεις και γενικά οι ειδοποιήσεις

 

Αλλά τα android πρέπει να είναι ανοικτά, βράδυ στο φορτιστή δεν υπάρχει θέμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να κάνεις hard reset ποιος είναι ο σωστός τρόπος ;

 

Με όποιο τρόπο και να το κάνεις, το ίδιο πράγμα είναι. Προτίμησε το συνηθέστερο μέσα από τις ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με όποιο τρόπο και να το κάνεις, το ίδιο πράγμα είναι. Προτίμησε το συνηθέστερο μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κανένα κινητό Android να το κάνει αυτό... Ενα από τα θέματα που χάσαμε όταν αφήσαμε τα Nokia!!!!
Μην το λες, δύο xiaomi που είχα παλιά μια χαρά χτυπούσε το ξυπνητήρι με κλειστό το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε πολλές συσκευές της το ξυπνητήρι λειτουργούσε με κλειστή συσκευή. Σε Mi4, σε Mi Note 3 και σε Mi5s, θυμάμαι δούλευε. Μάλιστα θυμάμαι ότι το ανακάλυψα εντελώς τυχαία στο mi4 που ήτανε η πρώτη Xiaomi συσκευή μου τότε. Έπαιζα με μια δεύτερη συσκευή και το είχα στο συρτάρι απενεργοποιημένο, χωρίς να κλείσω το ξυπνητήρι. Την επομένη το άκουγα να βαράει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από καιρό είπα να περάσω και εγώ την gcam καθώς μέχρι τώρα το φοβόμουν γιατί δεν έβλεπα παντού τις ίδιες οδηγίες. Εν τέλη απλά πετάω μέσα στο κινητό το apk, το εγκαθιστώ και αν χρειαστεί κανένα xml αρχείο το βάζω στο αντίστοιχο φάκελο? Με άλλα λόγια αυτά που δείχνει το βίντεο?

 

Ποια gcam μου προτείνετε για βράδυ? Hypercam και urnyx άκουσα πως είναι πολύ καλές.

 

Και κάτι ακόμα, σύντομα θα κάνω επαναφορά το κινητό μου για να πάω στο android 10. Μπορώ να του κάνω επαναφορά μέσα από τις ρυθμίσεις ή πρέπει να το κάνω hardreset?

 

 

Καλύτερα κάτσε στην 9 γιατί δεν υπάρχει επιστροφή.

Για gcam δες εδώ https://t.me/hellasmobiles

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε πολλές συσκευές της το ξυπνητήρι λειτουργούσε με κλειστή συσκευή. Σε Mi4, σε Mi Note 3 και σε Mi5s, θυμάμαι δούλευε. Μάλιστα θυμάμαι ότι το ανακάλυψα εντελώς τυχαία στο mi4 που ήτανε η πρώτη Xiaomi συσκευή μου τότε. Έπαιζα με μια δεύτερη συσκευή και το είχα στο συρτάρι απενεργοποιημένο, χωρίς να κλείσω το ξυπνητήρι. Την επομένη το άκουγα να βαράει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Αυτό είναι μια δυνατότητα που την υποστήριζε ο Snapdragon νομίζω στο mi A3 δεν ξέρω γιατί δεν την ενεργοποίησαν στο Lenovo Vibe x3 που έχω δουλεύει. Σε κανένα mediatek από όσα είχα δεν υποστηριζόταν αυτό. Και αν θυμάμαι καλά και στο

Xiaomi note 5a το είχα, δεν είμαι όμως και τόσο σίγουρος γιατί την είχα σαν δεύτερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια δυνατότητα που την υποστήριζε ο Snapdragon νομίζω στο mi A3 δεν ξέρω γιατί δεν την ενεργοποίησαν στο Lenovo Vibe x3 που έχω δουλεύει. Σε κανένα mediatek από όσα είχα δεν υποστηριζόταν αυτό. Και αν θυμάμαι καλά και στο

Xiaomi note 5a το είχα, δεν είμαι όμως και τόσο σίγουρος γιατί την είχα σαν δεύτερη συσκευή.

 

Στα παλιά κινητά με mediatek δούλευε το ξυπνητήρι πχ Lenovo s650 που είχα

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο με την αντίστροφη μέτρηση, ψάξε στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής το τι θα κάνει όταν πατάς το πλήκτρο και άλλαξε το σε απευθείας φωτογράφιση αντί για το χρονόμετρο (volume buttons σε shutter).

 

Αυτό ήταν! Ευχαριστωω!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα το σημερνό update εκτός των αναφερομένων από αλλους διορθώσεων, σε εμένα έφτιαξε και το bluetooth. Πιο συγκεκριμένα σε σύνδεση με το laptop και την εφαρμογή "το τηλέφωνο μου" διακοπτόταν συνεχόμενα και στο τηλέφωνο ανάφερε με μηνύματα το ιδιο. Δεν συμβαίνει πλέον.

Νομίζω ότι πλέον ήρθαμε σε λογαριασμό :)

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Μόλις στρώσει θα έρθει το android 11 και φτου απ'την αρχή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις στρώσει θα έρθει το android 11 και φτου απ'την αρχή.

 

ισχυει...:lol:

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου καποιος που κανω λαθος κι ενω το εχω στο αθορυβο,εβαλα στις εξαιρεσειε 'απο κανενα'και παρολα αυτα ακουγεται παλι.Καθε φορα που κανω αυτη τη ρυθμιση με εκνευριζει αφανταστα.Επισης σεν βρισκω την 'καρετα-καρετα' δηλ. την αργη κινηση στο βιντεο.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου καποιος που κανω λαθος κι ενω το εχω στο αθορυβο,εβαλα στις εξαιρεσειε 'απο κανενα'και παρολα αυτα ακουγεται παλι.Καθε φορα που κανω αυτη τη ρυθμιση με εκνευριζει αφανταστα.Επισης σεν βρισκω την 'καρετα-καρετα' δηλ. την αργη κινηση στο βιντεο.

Ευχαριστω!

 

Νομιζω οτι στις εξαιρεσεις, οριζεις μονο ποιο θα κουδουνιζει, ενω τα αλλα θα ειναι σε αθορυβο.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα κάτσε στην 9 γιατί δεν υπάρχει επιστροφή.

Για gcam δες εδώ https://t.me/hellasmobiles

 

Κάποιο λάθος έχει το link, δεν μου δείχνει κάτι, όπως και να έχει πέρασα την HyperCam και είμαι ευχαριστημενος :) . Από την στιγμή που λύθηκαν όλα τα θέματα στο Android 10 γιατί μου προτείνεις να μείνω στην 9 φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος έχει το link, δεν μου δείχνει κάτι, όπως και να έχει πέρασα την HyperCam και είμαι ευχαριστημενος :) . Από την στιγμή που λύθηκαν όλα τα θέματα στο Android 10 γιατί μου προτείνεις να μείνω στην 9 φίλε μου?

 

Πρέπει να βάλεις την εφαρμογή telegram και να μπεις στο κανάλι όπου θα βρεις οδηγίες.

 

Αν δεις και εδώ μέσα και εδώ https://c.mi.com/forum-2146-1.html

πολλοί αναφέρουν διαφορετικά προβλήματα, όπως χειρότερες κάμερες, μπαταρία και κολληματα

Το κινητό σε καμία περίπτωση προς το παρόν δεν πρόκειται να γίνει καλύτερο από ότι ήταν στην 9 και αφού δεν υπάρχει επιστροφή γιατί να το διακινδυνευσεις

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...