Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ΧΙΑΟΜΙ είναι απαράδεκτη

Τέλος

Είτε 0.01Ε είτε 1000Ε κάνει μια συσκευή αν υποσχεσαι απροβληματιστο τριετίας και ρίχνεις χύμα στο κεφάλι όχι μόνο καθυστερήσεις αλλά και κακές ανημερωσεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΕΙΣΑΙ .....

Συμπεριφέρεσαι τους πελάτες, αλλά.και τις συσκευές σου σα σκουπίδια.....

 

Οτιδήποτε άλλο είναι περιττό.

 

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σας βλεπω ολους να σφαζεστε να πω μερικές προτάσεις που μου έρχονται στο μυαλό μου

 

  • Ειναι πεταμένα λεφτα η συσκευη;
    Λογικά όχι για τους περισσοτερους. Συνεχίζει να έχει κάποια καλά στοιχεία.
  • Είναι όμως πρόβλημα για σημαντικό μερίδιο των αγοραστών;
    Θα έλεγα πως ναι. Ο καθένας έχεις τους δικούς του λογους που θελει updates.
  • Την μειώνει την εταιρεία η ολη ιστορία;
    Σιγουρα ναι! Δείχνει ερασιτεχνισμό και κοροϊδία.

 

Αφου λοιπόν έκανα τις παραπάνω σκέψεις, να κλείσω με τις τελευταίες.

 

  • Υπάρχουν διαφορές μεταξύ a3 και ναυαρχίδων;
    Εννοείται πως ναι... μπορει να ειναι updates, ταχυτητα, ποιότητα κατασκευής, βιντεο, οθόνη, ηχος, proximity, μικρόφωνο κλπ.
  • Έχουν όλοι ιδιες απαιτήσεις με τα κινητά τους;
    Σιγουρα όχι!

 

Οπότε παιδιά μη σφάζεστε. Απλά επισημαίνουμε κάποια πράγματα ως προς την Xiaomi και το support που προσφέρει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη ειναι η πιο vfm του 2019 αρχικη τιμη και εκει που πηγε (οπως πανε ολες τις ιδιας εταιριας) μετα απο καποιους μηνες.

το οτι εδωσε 3 update που τα πηρε πισω (επειδη μια μεριδα χρηστων ανεφεραν προβληματα και οχι ολοι) μπορεις να το δεις κ θετικο.

δεν εδωσε ας πουμε επομενο πδατε με fix , τα σταματησε πριν δωσει .αρα ακουει ας πουμε τη γκρινια.

στην τελικη αυτη εηταν απο παντα η τακτικη της εταιριας . κ στο miui χαμος beta κοντρα beta , dev πριν βγει η stable . 500 εκδοσεις πριν δωσουν update.

anyway εγω των custom rom ειμαι day one στα @@ η στοκ αλλα δεν καταλαβαινω την γκρινια . ε περιμενε ρε φιλε ιδικα αφου ειναι απροβλματιστη η 9 μην βαλεις κατευθειαν 10 . οταν δεις οτι ολα καλα περνα τη .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σας βλεπω ολους να σφαζεστε να πως μερικές προτάσεις που μου έρχονται στο μυαλό μου

 

  • Ειναι πεταμένα λεφτα η συσκευη;
    Λογικά όχι για τους περισσοτερους. Συνεχίζει να έχει κάποια καλά στοιχεία.
  • Είναι όμως πρόβλημα για σημαντικό μερίδιο των αγοραστών;
    Θα έλεγα πως ναι. Ο καθένας έχεις τους δικούς του λογους που θελει updates.
  • Την μειώνει την εταιρεία η ολη ιστορία;
    Σιγουρα ναι! Δείχνει ερασιτεχνισμό και κοροϊδία.

 

Αφου λοιπόν έκανα τις παραπάνω σκέψεις, να κλείσω με τις τελευταίες.

 

  • Υπάρχουν διαφορές μεταξύ a3 και ναυαρχίδων;
    Εννοείται πως ναι... μπορει να ειναι updates, ταχυτητα, ποιότητα κατασκευής, βιντεο, οθόνη, ηχος, proximity, μικρόφωνο κλπ.
  • Έχουν όλοι ιδιες απαιτήσεις με τα κινητά τους;
    Σιγουρα όχι!

 

Οπότε παιδιά μη σφάζεστε. Απλά επισημαίνουμε κάποια πράγματα ως προς την Xiaomi και το support που προσφέρει.

Σωστά

Αλλά εδώ δεν είναι MIUI

Αλλά android one συσκευή

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σωστά

Αλλά εδώ δεν είναι MIUI

Αλλά android one συσκευή

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε και ? android one δε σημαινει οτι θα παρεις γρηγορα upadate απλα οτι θα τα παρεις σιγουρα

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

ε και ? android one δε σημαινει οτι θα παρεις γρηγορα upadate απλα οτι θα τα παρεις σιγουρα
Εξακολουθούν μερικοί να πιστεύουν ότι θα πάρουν ενημέρωση την ίδια μέρα με τα Pixel χάχα :lol:

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σας βλεπω ολους να σφαζεστε να πως μερικές προτάσεις που μου έρχονται στο μυαλό μου

 

  • Ειναι πεταμένα λεφτα η συσκευη;
    Λογικά όχι για τους περισσοτερους. Συνεχίζει να έχει κάποια καλά στοιχεία.
  • Είναι όμως πρόβλημα για σημαντικό μερίδιο των αγοραστών;
    Θα έλεγα πως ναι. Ο καθένας έχεις τους δικούς του λογους που θελει updates.
  • Την μειώνει την εταιρεία η ολη ιστορία;
    Σιγουρα ναι! Δείχνει ερασιτεχνισμό και κοροϊδία.

 

Αφου λοιπόν έκανα τις παραπάνω σκέψεις, να κλείσω με τις τελευταίες.

 

  • Υπάρχουν διαφορές μεταξύ a3 και ναυαρχίδων;
    Εννοείται πως ναι... μπορει να ειναι updates, ταχυτητα, ποιότητα κατασκευής, βιντεο, οθόνη, ηχος, proximity, μικρόφωνο κλπ.
  • Έχουν όλοι ιδιες απαιτήσεις με τα κινητά τους;
    Σιγουρα όχι!

 

Οπότε παιδιά μη σφάζεστε. Απλά επισημαίνουμε κάποια πράγματα ως προς την Xiaomi και το support που προσφέρει.

 

Αντρέα όλα σωστά,αλλά ποτέ εγώ δεν έβαλα την συγκεκριμένη συσκευή απέναντι σε ναυαρχίδα...Πάντα αναφέρω ότι αυτήν την κατηγορία συσκευών την έχω για δεύτερη,και πολλές φορές έχω διάφορες συσκευές,όπως τώρα σαν δεύτερες έχω και επιλέγω ανάμεσα σε A3,Fermi Note 7, Motorola One Vision,με το τελευταίο να το χρησιμοποιώ πιο πολύ....Όπως πολλές φορές στα θέματα συσκευών μεσαιας κατηγορίας,υπάρχουν οι εξυπνάδες γιατί να δώσω 1000 € για κινητό αφού με 150-250 κάνω τα ίδια...Και απάντηση φυσικά στον φίλο που είπε ότι από το να έχει Samsung προτιμα να τα φάει σουβλάκια,και έκανα την αναφορά ότι υπάρχει λόγος να έχει κάποιος μια ναυαρχίδα γιατί απλά έχει άλλες απαιτήσεις...Αν περίμενα από τα δεύτερα να κάνω δουλειά,ούτε για σουβλακια δεν θα είχα να παρω...Αυτό για να λυθεί η παρεξήγηση...

@ippossss δεν ήταν λίγες οι αναφορές για προβλήματα όπως λες,αλλά ήταν στο σύνολο....Καιανθυμασαι αρχική τιμή Ελλάδα είχε 270€ από infoquest και 230€ από Σκρουτζ,άλλο αν έπεφτε γρήγορα,για να σταθεροποιηθεί στα 180 για μερικούς μήνες,μέχρι να φτάσει και το 150-140...Ξέρω τι γράφω,και ανακριβειες από εμένα δεν θα δεις ποτέ...Όπως η κριτική είναι καθαρά για την αναβάθμιση,όχι για την συσκευή...Γιατί μερικοί δεν το έχουν καταλάβει...Και νά σου πω κάτι;;;;Το μόνο που μετανιώνω είναι ότι με τα λεφτά των τριών συσκευών επερνα ένα Pixel,αλλά δεν το επραξα,μιας και οι αγορές γίνανε ξεχωριστά και σε διάστημα τριών μηνών...Αλλά την επόμενη το Pixel δεν θα το αγνοήσω...

Αυτό και ελπίζω να το κλείσουμε το θέμα αναβάθμιση,γιατι ανακυκλώνουμε το ίδιο πράγμα και πραγματικά κούρασε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξακολουθούν μερικοί να πιστεύουν ότι θα πάρουν ενημέρωση την ίδια μέρα με τα Pixel χάχα :lol:

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Καλά δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς που έχει τέτοια άποψη...

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα όλα σωστά,αλλά ποτέ εγώ δεν έβαλα την συγκεκριμένη συσκευή απέναντι σε ναυαρχίδα...Πάντα αναφέρω ότι αυτήν την κατηγορία συσκευών την έχω για δεύτερη,και πολλές φορές έχω διάφορες συσκευές,όπως τώρα σαν δεύτερες έχω και επιλέγω ανάμεσα σε A3,Fermi Note 7, Motorola One Vision,με το τελευταίο να το χρησιμοποιώ πιο πολύ....Όπως πολλές φορές στα θέματα συσκευών μεσαιας κατηγορίας,υπάρχουν οι εξυπνάδες γιατί να δώσω 1000 € για κινητό αφού με 150-250 κάνω τα ίδια...Και απάντηση φυσικά στον φίλο που είπε ότι από το να έχει Samsung προτιμα να τα φάει σουβλάκια,και έκανα την αναφορά ότι υπάρχει λόγος να έχει κάποιος μια ναυαρχίδα γιατί απλά έχει άλλες απαιτήσεις...Αν περίμενα από τα δεύτερα να κάνω δουλειά,ούτε για σουβλακια δεν θα είχα να παρω...Αυτό για να λυθεί η παρεξήγηση...

 

@ippossss δεν ήταν λίγες οι αναφορές για προβλήματα όπως λες,αλλά ήταν στο σύνολο....Καιανθυμασαι αρχική τιμή Ελλάδα είχε 270€ από infoquest και 230€ από Σκρουτζ,άλλο αν έπεφτε γρήγορα,για να σταθεροποιηθεί στα 180 για μερικούς μήνες,μέχρι να φτάσει και το 150-140...Ξέρω τι γράφω,και ανακριβειες από εμένα δεν θα δεις ποτέ...Όπως η κριτική είναι καθαρά για την αναβάθμιση,όχι για την συσκευή...Γιατί μερικοί δεν το έχουν καταλάβει...Και νά σου πω κάτι;;;;Το μόνο που μετανιώνω είναι ότι με τα λεφτά των τριών συσκευών επερνα ένα Pixel,αλλά δεν το επραξα,μιας και οι αγορές γίνανε ξεχωριστά και σε διάστημα τριών μηνών...Αλλά την επόμενη το Pixel δεν θα το αγνοήσω...

 

Αυτό και ελπίζω να το κλείσουμε το θέμα αναβάθμιση,γιατι ανακυκλώνουμε το ίδιο πράγμα και πραγματικά κούρασε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Καλά δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς που έχει τέτοια άποψη...

Κι όμως, υπάρχει. Να έβλεπες το Α1 τι χαμός γινόταν. Ήταν φάση " Τα Pixel πήραν το 9 στις 6 Αυγούστου, το Α1 γιατί όχι εκείνη την ημέρα;". Και κυρίως το ινδικό Mi Community γινόταν ο χαμός.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

@jimlost δεν αναφερθηκα προσωπικα σε σενα αλλά για όλα όσα ειπώθηκαν. Αλλωστε σε πολλα σημεία αν δεις συμφωνούμε.
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, υπάρχει. Να έβλεπες το Α1 τι χαμός γινόταν. Ήταν φάση " Τα Pixel πήραν το 9 στις 6 Αυγούστου, το Α1 γιατί όχι εκείνη την ημέρα;". Και κυρίως το ινδικό Mi Community γινόταν ο χαμός.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Αυτό δεν μπορώ να το σχολιάσω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@jimlost δεν αναφερθηκα προσωπικα σε σενα αλλά για όλα όσα ειπώθηκαν. Αλλωστε σε πολλα σημεία αν δεις συμφωνούμε.

 

Εγώ το γνωρίζω,και ξέρω ότι δεν αναφέρεσαι σε μένα,απλά υπάρχει μια παρεξήγηση,ότι κάνουμε κριτική στην συσκευή...Καμία σχέση...Η κριτική είναι στην εταιρεία...

Άσχετο τώρα με την τελευταία αναβάθμιση του RN7 έχει χαθεί το σύμπαν...Φωτεινότητα ανάλογα με τις ορέξεις της συσκευής,και πολλά προβλήματα με κλησεις...Τι να πω...Ίδια χαλιά σε MIUI και σε Android one...

Link to comment
Share on other sites

το οτι εδωσε 3 update που τα πηρε πισω (επειδη μια μεριδα χρηστων ανεφεραν προβληματα και οχι ολοι) μπορεις να το δεις κ θετικο.

 

Θα το έβλεπα θετικό αν τώρα είχαμε 12 Ιανουαρίου, όχι Απριλίου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ε και ? android one δε σημαινει οτι θα παρεις γρηγορα upadate απλα οτι θα τα παρεις σιγουρα

 

Το γρήγορα θα ήταν Νοέμβριος ή Δεκέμβριος (συγκριτικά με το Pixel αρχές Σεπτεμβρίου) τώρα πλέον έχει χαθεί το τρένο!

 

Θυμάμαι την γκρίνια στο Mi A1 για το Android 9, τέλη Δεκεμβρίου. Που να ξέρα ότι θα φτάσουμε με το Mi A3 στον Απρίλιο, βάζω και τον χέρι μου στη φωτιά για Μάιο μην πω Ιούνιο...

 

Μερικές σελίδες πριν έλεγα για πλάκα ότι θα βγει και το 11 κι εμείς θα παίρνουμε ακόμα το 10, παίζει και να συμβεί...

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Θα το έβλεπα θετικό αν τώρα είχαμε 12 Ιανουαρίου, όχι Απριλίου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το γρήγορα θα ήταν Νοέμβριος ή Δεκέμβριος (συγκριτικά με το Pixel αρχές Σεπτεμβρίου) τώρα πλέον έχει χαθεί το τρένο!

 

Θυμάμαι την γκρίνια στο Mi A1 για το Android 9, τέλη Δεκεμβρίου. Που να ξέρα ότι θα φτάσουμε με το Mi A3 στον Απρίλιο, βάζω και τον χέρι μου στη φωτιά για Μάιο μην πω Ιούνιο...

 

Μερικές σελίδες πριν έλεγα για πλάκα ότι θα βγει και το 11 κι εμείς θα παίρνουμε ακόμα το 10, παίζει και να συμβεί...

 

Με την 11?

Αισιοδοξο σε ακουω.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να περάσει αντροιντ 7 και να δίνει security patches

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να περάσει αντροιντ 7 και να δίνει security patches

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τον @giorgosnp μπορεί να έχουμε μια διαφωνία,αλλά εσύ μόνο τρολαρεις....

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνισε λίγο τι εννοείς σοβαρή δουλεία; ότι έχω ζητήσει στο ταπεινό Α3 το έχει κάνει, παιχνίδια δεν παίζω.

 

Πάμε στα σοβαρά τώρα, έχει κάποιος κάνει αλλαγεί από A10 σε Α9;; έχω κάποια σοβαρά θέματα με την 10 και θέλω να γυρίσω πίσω βασικό και σοβαρό θέμα κάνουν force reload πολλές εφαρμογές όπως το tapatalk, chrome με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω, και γενικά έχω την αίσθηση ότι το τηλέφωνο δεν είναι τόσο σταθερό όπως παλιά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνισε λίγο τι εννοείς σοβαρή δουλεία; ότι έχω ζητήσει στο ταπεινό Α3 το έχει κάνει, παιχνίδια δεν παίζω.

 

Πάμε στα σοβαρά τώρα, έχει κάποιος κάνει αλλαγεί από A10 σε Α9;; έχω κάποια σοβαρά θέματα με την 10 και θέλω να γυρίσω πίσω βασικό και σοβαρό θέμα κάνουν force reload πολλές εφαρμογές όπως το tapatalk, chrome με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω, και γενικά έχω την αίσθηση ότι το τηλέφωνο δεν είναι τόσο σταθερό όπως παλιά.

 

Από μια γρήγορη ματιά δυστυχώς η Xiaomi δεν επιτρέπει downgrade...

Άποψη μου κάνε ένα hard reset,βάλε.οσεσ.εφαρμκγες χρειαζεσαι και κοίτα το...

Link to comment
Share on other sites

Από μια γρήγορη ματιά δυστυχώς η Xiaomi δεν επιτρέπει downgrade...

Άποψη μου κάνε ένα hard reset,βάλε.οσεσ.εφαρμκγες χρειαζεσαι και κοίτα το...

 

Το διάβασα και εγώ αυτό, επίσης εδω https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/rom-xiaomi-a3-flashing-guide-t4061381

έχουν γυρίσει πίσω εννοείτε με fastboot rom και unlock bootloader.

στη 10 πήγα με hard reset είναι καθαρό το τηλέφωνο.

θα κάνω λίγες μέρες υπομονή μπας και βγει κάποιο φιξ και βλέπουμε

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από μια γρήγορη ματιά δυστυχώς η Xiaomi δεν επιτρέπει downgrade...

Άποψη μου κάνε ένα hard reset,βάλε.οσεσ.εφαρμκγες χρειαζεσαι και κοίτα το...

 

δεν εχει θεμα roll back

πρεπει να ξεκλειδωσει ομως για να περασει fastboot rom

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή 'άλλως ξεκλείδωσα για να περάσω Α10 από eu to global δεν είναι πρόβλημα αυτό η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, αν είναι σίγουρο ότι γίνεται θα το κάνω, απλά ρωτάω αν το έχει καταφέρει κανείς χωρίς προβλήματα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή 'άλλως ξεκλείδωσα για να περάσω Α10 από eu to global δεν είναι πρόβλημα αυτό η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, αν είναι σίγουρο ότι γίνεται θα το κάνω, απλά ρωτάω αν το έχει καταφέρει κανείς χωρίς προβλήματα

Γράφεται ότι αν πας από 10 σε 9 δεν δουλεύουν οι αισθητήρες

Απ οτι διαβασα πρεπει να περασεις πρωτα μια custom 10 rom και μετα την 9

διαβασε εδω : https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=82110807&postcount=224

(και σου ειπα να μη το πειραξεις!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Γράφεται ότι αν πας από 10 σε 9 δεν δουλεύουν οι αισθητήρες

 

Απ οτι διαβασα πρεπει να περασεις πρωτα μια custom 10 rom και μετα την 9

 

διαβασε εδω : https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=82110807&postcount=224

 

(και σου ειπα να μη το πειραξεις!!!!)

Εμ δουλειά δεν είχα και βρήκα. Ευκαιρία να δοκιμάσω καμιά pixel experience, havoc Rom , θα περιμένω μήπως αύριο μεθαύριο δώσουν καμιά σωστή ρομ και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μιας που αφήσαμε στην άκρη τη φαγωμάρα και πιάσαμε τις custom, όπως το 2015, έχει περάσει κανείς καμιά τους; Λέω σήμερα να δοκιμάσω την Pixel experience. Απ ότι είδα, έβγαλαν security patch Απριλίου και είναι ότι πιο κοντινό σε pixel αυτή τη στιγμή...
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκια χθεσινή

https://drive.google.com/open?id=1Hadzr0Hr0RC8jSGEuEsQBJZpsGrjixEz

Και εγώ για pixel experience σκέφτομαι φαίνεται καλή. Τώρα πια φοράς;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & Καλή Μ. Εβδομάδα σε όλους.

 

Εγώ που έκανα downgrade πριν κάνα μήνα σε 9 δεν μου δούλευαν οι αισθητήρες. Χέστηκα λίγο και ξαναγύρισα στη 10 όπου ευτυχώς δουλευουν πάλι. Πολλοι σε φόρουμ του εξωτερικού συμβούλευαν να φλασαρω το persist partition αλλά έτσι χάνω τα drm κλειδιά. Μετά γύρισα στη 10 τα κλείδωσα όλα και περιμένω.

 

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι όντως το φλασαρισμα με custom 10 φτιάχνει τους αισθητήρες αν μετά φλασαρεις 9αρι όμως κάπου αλλού έλεγαν ότι όταν πήγαν να ξαναγυρίσουν στη 10 δεν δούλευαν με τίποτα πάλι οι αισθητήρες. Ειρωνεία? Ποιος λέει αλήθεια και ποιός ψέματα δεν ξέρω... Εγώ λέω να περιμένουμε. Όποιος το δοκιμάσεις ας πάρει backup με twrp το persist just in case....

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν από το Φεβρουάριο να φλασαρω custom αλλά ήρθε στη global έκδοση η 10αρα και αποφάσισα να περιμένω. Πριν 2 εβδομάδες πάλι με "σταμάτησε" η νέα ενημέρωση... Αυτή τη φορά όμως δεν βλέπω να σταματάω και ψάχνω να βρω ποια custom θα περάσω και έχω αποφασίσει την Pixel experience, αλλά θέλω να τσεκάρω αν η 17.1 lineage έχει βγει για το Α3...

Οι υπόλοιπες δεν με ενδιαφέρουν γιατί βαριέμαι και να τις ψάξω να σου πω την αλήθεια

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...