Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι εχουμε 9 που δουλευει μια χαρα καλο ειναι να περιμενουμε και να μην βαλουμε κανενα update αν δε βγει το EU και βεβαιωθουμε οτι δουλευουν ολα σωστα και καλυτερα απο την 9.

Το λεω και στον εαυτο μου γιατι φοβαμαι οτι θα πατησω το κουμπι και θα το μετανιωσω πικρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουμε 9 που δουλευει μια χαρα καλο ειναι να περιμενουμε και να μην βαλουμε κανενα update αν δε βγει το EU και βεβαιωθουμε οτι δουλευουν ολα σωστα και καλυτερα απο την 9.

Το λεω και στον εαυτο μου γιατι φοβαμαι οτι θα πατησω το κουμπι και θα το μετανιωσω πικρα :lol:

Αυτό ακριβως.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει καν το τελευταίο security update απενεργοποίηστε και απ' πρόγραμματιστες να μην επιτρέψετε στην ενδεχόμενη επανεκκίνηση της συσκευής εγκατάσταση του διότι το περνά χωρίς να σε ρωτάει
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει καν το τελευταίο security update απενεργοποίηστε και απ' πρόγραμματιστες να μην επιτρέψετε στην ενδεχόμενη επανεκκίνηση της συσκευής εγκατάσταση του διότι το περνά χωρίς να σε ρωτάει

 

Ενταξει.. Τα security update δε νομιζω να έχουν πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αποδείξεις για αυτό?που ξέρουμε τι περνάνε

Οι ενημερώσεις ασφαλείας νομίζω ότι έχουν να κάνουν με τη google και το android για την ασφάλεια του λειτουργικού και οχι με την xiaomi εξάλλου εγώ έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις και μέχρι τώρα δεν έχω πρόβλημα...Από την άλλη θα μου πεις xiaomi είναι αυτή....:lol:

Σίγουρα δεν υπάρχει καμιά απόδειξη άπλα περιμένεις και διαβάζεις στα σχετικά forums πριν ενημερώσεις τη συσκευή σου όποια ενημέρωση κι αν είναι αυτή....

Εδω (σίγουρα το ξέρετε όλοι) γράφουν τα πάντα

https://c.mi.com/forum-2146-1.html

Εγώ βασικά το κάνω αυτό σε όλες τις συσκευές που παίρνουν αναβαθμίσεις και επίσης είμαι τις άποψης ότι λειτουργεί καλά δεν το πειράζεις

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε pixel experience και πλέον έχω ένα πλήρες λειτουργικό τηλέφωνο, παραμένω εδώ μέχρι να βγει σταθερή 10αρα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε pixel experience και πλέον έχω ένα πλήρες λειτουργικό τηλέφωνο, παραμένω εδώ μέχρι να βγει σταθερή 10αρα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει να κάνει ενημέρωση εδώ και κάνα δίμηνο επειδή δεν υπάρχει maintainer. Κάνε καλύτερα μετάβαση στο HavocOS

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα & Καλή Μ. Εβδομάδα σε όλους.

 

 

 

Εγώ που έκανα downgrade πριν κάνα μήνα σε 9 δεν μου δούλευαν οι αισθητήρες. Χέστηκα λίγο και ξαναγύρισα στη 10 όπου ευτυχώς δουλευουν πάλι. Πολλοι σε φόρουμ του εξωτερικού συμβούλευαν να φλασαρω το persist partition αλλά έτσι χάνω τα drm κλειδιά. Μετά γύρισα στη 10 τα κλείδωσα όλα και περιμένω.

 

 

 

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι όντως το φλασαρισμα με custom 10 φτιάχνει τους αισθητήρες αν μετά φλασαρεις 9αρι όμως κάπου αλλού έλεγαν ότι όταν πήγαν να ξαναγυρίσουν στη 10 δεν δούλευαν με τίποτα πάλι οι αισθητήρες. Ειρωνεία? Ποιος λέει αλήθεια και ποιός ψέματα δεν ξέρω... Εγώ λέω να περιμένουμε. Όποιος το δοκιμάσεις ας πάρει backup με twrp το persist just in case....

Antirollback protection. Ολες οι συσκευές της σειράς Mi A έχουν θέμα με μια υποβάθμιση. Όπως το Mi A1 απο την 9, υποβάθμιση σε 8.1, χάνεις το ΙΜΕΙ και δεν μπορείς να κάνεις κλήση. Στο Α2 δεν ξέρω τι παίζει, και στο Α3 οι αισθητήρες. Σε κάποια άλλα Xiaomi με MEMEUI μπρικάρουν.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις ασφαλείας νομίζω ότι έχουν να κάνουν με τη google και το android για την ασφάλεια του λειτουργικού και οχι με την xiaomi εξάλλου εγώ έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις και μέχρι τώρα δεν έχω πρόβλημα...Από την άλλη θα μου πεις xiaomi είναι αυτή....:lol:

Σίγουρα δεν υπάρχει καμιά απόδειξη άπλα περιμένεις και διαβάζεις στα σχετικά forums πριν ενημερώσεις τη συσκευή σου όποια ενημέρωση κι αν είναι αυτή....

Εδω (σίγουρα το ξέρετε όλοι) γράφουν τα πάντα

https://c.mi.com/forum-2146-1.html

Εγώ βασικά το κάνω αυτό σε όλες τις συσκευές που παίρνουν αναβαθμίσεις και επίσης είμαι τις άποψης ότι λειτουργεί καλά δεν το πειράζεις

Εντάξει το έσωσες το δέχομαι χαχα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε pixel experience και πλέον έχω ένα πλήρες λειτουργικό τηλέφωνο, παραμένω εδώ μέχρι να βγει σταθερή 10αρα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τόσο καλή ? Δουλεύουν όλα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει να κάνει ενημέρωση εδώ και κάνα δίμηνο επειδή δεν υπάρχει maintainer. Κάνε καλύτερα μετάβαση στο HavocOS

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Antirollback protection. Ολες οι συσκευές της σειράς Mi A έχουν θέμα με μια υποβάθμιση. Όπως το Mi A1 απο την 9, υποβάθμιση σε 8.1, χάνεις το ΙΜΕΙ και δεν μπορείς να κάνεις κλήση. Στο Α2 δεν ξέρω τι παίζει, και στο Α3 οι αισθητήρες. Σε κάποια άλλα Xiaomi με MEMEUI μπρικάρουν.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Zurabi έχεις δοκιμάσει καμιά τους ? Τις ζαχάρωνα και εγώ τις προάλλες...

 

Ναι. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/04/11/xiaomi-mi-a3-triti-kai-farmakeri-gia-tin-enimerosi-se-android-10-2/

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω να πιστευω οτι η κοροιδια ειναι εμφυτη στον νεοελληνα.

Μπραβο συνεχιστε ετσι.

 

Σαν το κλαψούρισμα, σελίδες επί σελίδων.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σαν το κλαψούρισμα, σελίδες επί σελίδων.

Τώρα αρχίζουν τα καλά...με τις custom roms:dance:

Και χωρις πλακα ειναι πολυ καλυτερες απ' οτι διαβαζω....

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αρχίζουν τα καλά...με τις custom roms:dance:

 

Είτε ειρωνικό, είτε όχι το post σου, καλύτερα παράπονα για custom roms, παρά όλο το προηγούμενο. Που μπήκε και ο άλλος και έγραφε για miui και αδιάβροχο ποίηση άλλης συσκευής εδώ...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

guys επανερχομαι με το θεμα της χαλαασμενης οθονης..οπως ειχα αναφερει πριν μερικες μερες στο mi a3 ξαφνικα το touch σταματησε να αποκρινεται..δουλεει μονο τερμα χαμηλα στην οθονη και οχι παντα..αφου επικοινωνησα με bangood και παιζουμε με email εδω και μερες μου ειπαν πριν λιγο οτι δεν μπορουν να κανουν κατι και να το παω σε τοπικο καταστημα για να το φτιαξουν και να μου πιστωσουν χρηματα κατω απο 50 ευρω (εν τωμεταξυ η οθονη μονο στο aliexpress εχει 100 στο νερο) και οτι θα χασω την εγγυηση αν το κανω,τους λεω αφου εχω εγγυηση αυτοι πρεπει να μου το φτιαξουν και να μου το στειλουν πισω. σε ενα κινητο προ διετιας το ειχα στειλει πισω και μου πληρωσαν μεχρι και τα μεταφορικα.τωρα γιατι μου κανουν νουμερα?να αναφερω οτι εχω την καλυψη που εχει το paypal για 180 ημερες η οποια ληγει αρχες μαιου!ανοιξα και εκει ενα case
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε case

Βγάλε φωτογραφίες

Και στείλε το πίσω

 

Το paypal καλύπτει μεταφορικά

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οθόνη+εργασία= 180€....

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε case

Βγάλε φωτογραφίες

Και στείλε το πίσω

 

Το paypal καλύπτει μεταφορικά

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οθόνη+εργασία= 180€....

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

εχω ανοιξει ενα case το οποιο μπορω νσ κλιμακωσω μεχρι 4 μαη μετα θα κλεισει αυτοματα.

στο bangood τους εστειλα video και photo απο αυτοκολλητα που μου ζητησαν.βεβαια δεν ξερω αν εκανα καποια βλακεια αλλα στο paypal ως λογος ανοιγματος του case φαινεται "Το στοιχείο διαφέρει σημαντικά από την περιγραφή"

δεν βλεπω να βγαζω ακρη με τους κινεζους..το ειχα και σε εκτιμηση το bangood αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατι πατησα στο κινητο μαλλον τα πλαινα κουμπια και ενεργοποιηθηκε μια επιλογη απότι καταλαβαινω voice. Οτι και να κανω μιλαει το μια φωνη. Πως το απενεργοποιω; Το κινητο ειναι παρα παρα πολυ αργο και οτι και να πατησω με αφη αυτο μιλαει.

Επισης μπορει καποιος να μου πει πως μπαινει το κινητο σε safe mode μπας και βρω και το απενεργοποιησω απο εκει;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατι πατησα στο κινητο μαλλον τα πλαινα κουμπια και ενεργοποιηθηκε μια επιλογη απότι καταλαβαινω voice. Οτι και να κανω μιλαει το μια φωνη. Πως το απενεργοποιω; Το κινητο ειναι παρα παρα πολυ αργο και οτι και να πατησω με αφη αυτο μιλαει.

Επισης μπορει καποιος να μου πει πως μπαινει το κινητο σε safe mode μπας και βρω και το απενεργοποιησω απο εκει;

 

Πηγαινε στο μενου προσβασημοτητα και δες αν εχεις ενεργοποιηςει την εκφωνηση.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο μενου προσβασημοτητα και δες αν εχεις ενεργοποιηςει την εκφωνηση.

 

Edit: τελικα ενεργοποιηθηκε το TALCK BACK. Πραγματικα ημουν ετοιμος να το σπασω το κινητο...

 

ευχαριστω για την βοηθεια.

Edited by stixima
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Edit: τελικα ενεργοποιηθηκε το TALCK BACK. Πραγματικα ημουν ετοιμος να το σπασω το κινητο...

 

ευχαριστω για την βοηθεια.

 

Τιποτα.καλο πασχα.

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε πάρει την μαμά 10αρα όταν μέσω του slider πάτε να αλλάξετε την ΚΥΡΊΑ ένταση ακούγεται ο ρημαδοηχος όπως στην 9;;; η το έφτιαξαν επιτέλους.?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...