Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από λίγο ήρθε σε ένα Huawei Mate 10 pro ελληνικό που έχω, μήνυμα έκτακτης ανάγκης από την πολιτική προστασία για τον κορωνοϊο. Στης γυναίκας μου το a3 ευρωπαϊκό,αγορασμένο από Σκρουτζ , δεν ήρθε ούτε τώρα ούτε πρίν μερικές μέρες.

Έχει έρθει σε κάποιον σε μη ελληνική συσκευή, το μύνημα;

 

Σε Μι Α3 global με Android 10, ήρθε και τις 2 φορές.

Σήμερα μάλιστα, έγινε εκφώνηση του μηνύματος σε Ελληνικά κι Αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα και τις 2 φορες ηρθε androni 9 eu συσκευη απο σκρουτζ με vodafone συνδεση.λογικα κατι παιζει στις ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με eu rom και Vodafone ήρθε και τις δύο φορές.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη φορά στο ΟΡ6 μου ήρθε, σήμερα δεν ήρθε το μνμ, ούτε στο ΜΙ Α3 της γυναίκας μου.

Νομίζω ότι παίζει ρόλο ότι σήμερα το είχα σε λειτουργία πτήσεις με το vowifi ενεργοποιημένο... Την προηγούμενη φορά που το πήρα το μνμ δεν είχα ανοιχτό το vowifi, το ΜΙ Α3 και της 2 φορές (που δεν πήρε μνμ) είχε ενεργοποιημένο το vowifi.

Μάλλον κάτι παίζει με το vowifi...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι αυτο η λυση αλλα στο δικο μου ηταν ολες οι ρυθμισεις ενεργες και κατω κατω της σελιδας ρυθμισεις πειραξα τον ηχο και απο κανενα εβαλα μια φορα.

Πριν που ηταν στο καμια δεν μου ηρθε τωρα μετα την ρυθμιση ηρθε.

Παλι το λεω δεν ξερω αν ηταν συμπτωση η αυτο επιρεασε.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη φορά στο ΟΡ6 μου ήρθε, σήμερα δεν ήρθε το μνμ, ούτε στο ΜΙ Α3 της γυναίκας μου.

Νομίζω ότι παίζει ρόλο ότι σήμερα το είχα σε λειτουργία πτήσεις με το vowifi ενεργοποιημένο... Την προηγούμενη φορά που το πήρα το μνμ δεν είχα ανοιχτό το vowifi, το ΜΙ Α3 και της 2 φορές (που δεν πήρε μνμ) είχε ενεργοποιημένο το vowifi.

Μάλλον κάτι παίζει με το vowifi...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο παλιό τηλέφωνο του αδερφού μου ( Huawei p8 lite) που το έχει πλέον χωρίς κάρτα για να παίζουν παιχνίδια τα παιδιά ήρθε το μήνυμα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σε πέντε συσκευές διαφόρων τύπων μεταξύ των οποίων Ελληνικής αντιπροσωπείας και παραεισαγωγής δεν ήρθε κανένα μήνυμα. Ελπίζω να μην οφείλεται στον αποκλεισμό των πενταψήφιων και κατά συνέπεια σε πατάτα του λογισμικού των εταιριών κινητής που καλύπτουν αυτό το φαινόμενο απάτης ☹️.

 

Edit: Ξεχάστε το, δεν ισχύει. Από ότι φαίνεται δεν υπάρχει καμία σχέση μεταξύ του αποκλεισμού των πενταψήφιων και της μη λήψης ειδοποιήσεων του 112.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Σε πέντε συσκευές διαφόρων τύπων μεταξύ των οποίων Ελληνικής αντιπροσωπείας και παραεισαγωγής δεν ήρθε κανένα μήνυμα. Ελπίζω να μην οφείλεται στον αποκλεισμό των πενταψήφιων και κατά συνέπεια σε πατάτα του λογισμικού των εταιριών κινητής που καλύπτουν αυτό το φαινόμενο απάτης ☹️.
Δε ξέρω βέβαια τι φταίει και δεν σου ήρθαν τα μηνύματα, απλά σίγουρα δε φταίει η εταιρεία κινητής. Αυτά τα μηνύματα λαμβάνονται ακόμη και χωρίς κάρτα στο κινητό. Όπως άλλωστε μπορείς να καλέσεις το 100 ή το 112 χωρίς κάρτα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε και στο ρολόι που είχε συνδεθεί μέσω WiFi, και δεν ήταν καν συνδεδεμένο με το κινητό εκείνη τη στιγμή, ούτε έχει κάρτα sim.f645225b76da10abc0dba73ab6f300a6.jpg

 

Στο Α3 τίποτα, ούτε αυτή τη φορά. Βέβαια το είχα κλειστό όταν ήρθε η ειδοποίηση. Και έχω την ίδια sim (twin) με την άλλη συσκευή. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ναι σας ευχαριστώ για την άποψή σας. Η αυθαίρετη υποψία μου στρέφεται στο λογισμικό που αποκλείει τα πενταψήφια και θα ήθελα λίγο να το διερευνήσω στατιστικά, στο φόρουμ και σε γνωστούς... Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογισμικό αυτό. Φραγή είναι και γίνεται αυτόματα στη γραμμή σου. Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή ούτε με τις ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης. Σε 2 νούμερα που ήρθε στην οικογένειά μου εννοείται πως έχετε γίνει προ πολλού φραγή στα 5ψηφια.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογισμικό αυτό. Φραγή είναι και γίνεται αυτόματα στη γραμμή σου. Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή ούτε με τις ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης. Σε 2 νούμερα που ήρθε στην οικογένειά μου εννοείται πως έχετε γίνει προ πολλού φραγή στα 5ψηφια.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Τότε προφανώς δεν ισχύει η υποψία μου.

Ως προς το λογισμικό δεν αναφερόμουν στης συσκευής.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω έχω φραγή στα 5 ψηφία και μου ήρθε και τις δύο φορές.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναβάθμιση, χωρίς προβλήματα, σε android 10, πάμε για 2021?

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε update March. 33Mb περίπου.

 

To δακτυλικό το φτιάξανε. Για τα υπόλοιπα το ψάχνω. Global.

V11.0.8.0.QFQMIXM

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναβάθμιση, χωρίς προβλήματα, σε android 10, πάμε για 2021?

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Έτσι όπως το βλέπω, θα πάμε κατευθείαν Android 11, rofl.

Link to comment
Share on other sites

http://bigota.d.miui.com/V11.0.8.0.QFQMIXM/miui_LAURELSPROUTGlobal_V11.0.8.0.QFQMIXM_79d650b0da_10.0.zip

 

Recovery rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για εμάς με ευρωπαϊκό που είμαστε ακόμα σε android 9 τι θα έρθει??

 

Θα έρθει. Θα κάνουμε beta testing εμείς της global πρώτα.. :-P

 

Πέρα από τη πλάκα... Αύριο - μαθαύριο πιστεύω θα βγει και EU.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξανε την κάμερα σε λειτουργία pro,στο δακτυλικό αποτύπωμα εγώ δεν βλέπω αλλαγή. Τώρα για το dark theme που έλεγε αν θυμάμαι καλά δεν ξέρω τι φτιάξανε. Α κάτι έλεγε και για gesture και privacy controls
Link to comment
Share on other sites

το κλείστρο στη pro μέχρι 1/4s πάει. Δεν άλλαξαν κάτι.

Στο τερματισμό κλήσης κλείνει πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξανε την κάμερα σε λειτουργία pro,στο δακτυλικό αποτύπωμα εγώ δεν βλέπω αλλαγή. Τώρα για το dark theme που έλεγε αν θυμάμαι καλά δεν ξέρω τι φτιάξανε. Α κάτι έλεγε και για gesture και privacy controls

Πάλι δεν λειτουργεί με τη μία?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα μυνήματα έκτακτης ανάγκης .

Σε eu με cosmote δεν έχει έρθει τίποτα. όλες οι σχετικές ρυθμίσεις ενεργοποιημένες.

Mi A2 lite και cosmote έχουν έρθει όλα κανονικά

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...