Jump to content

play now unlimited


omorfonios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Χρησιμοποιώ modem Huawei pocket WiFi το μικρό και δίνω σε 4 κινητά και 1 laptop και βλέπουν όλοι YouTube και netflix από εφαρμογές εντελώς δωρεάν
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Για μια συσκευή το θέλει ένα φιλαράκι (χωρίς σιμ) ενώ έχει μόντεμ!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να το ενεργοποιήσει σε πρόγραμμα φωνής και να το μοιράζεται σε έξτρα σιμ (που μοιράζεται και τα ΜΒ του προγράμματος φωνής)?

 

Ευχαριστώ!

kosath :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

 

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να το ενεργοποιήσει σε πρόγραμμα φωνής και να το μοιράζεται σε έξτρα σιμ (που μοιράζεται και τα ΜΒ του προγράμματος φωνής)?

 

 

 

Ευχαριστώ!

Δεν γίνεται αυτό. Η έξτρα sim έχει διαφορετικό αριθμό. Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις και εκεί το πακέτο. Δηλαδή άλλα 15 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το δείχνει ναι στην εφαρμογή του what's up.

Όχι, δεν έχω vpn.

3aee6dfbb2f4574d2686cc3748d9e27e.jpg

 

 

 

Edit : στην εφαρμογή my Cosmote δεν μου δείχνει το σύμβολο του απείρου, αλλά έναν πολύ μεγάλο αριθμό από mb..

Από ότι είδα μειώνονται κανονικά.

Έχω την sim πλέον στην συσκευή που θα την χρησιμοποιώ.

Το έχει κάνει κανείς πρόσφατα με tethering να μας πει πως συμπεριφέρεται;

Γιατί αφού με χρεώνει εμένα από το κανονικό πακέτο, δύο ενδεχόμενα υπάρχουν. Είτε κάποια από τις δύο συσκευές κάτι κάνει και δεν φαίνεται να χρησιμοποιούντσι δεδομένα από τις εφαρμογές, είτε πως το έχει κόψει με κάποιον τρόπο το tethering.

 

ce54a106c7a4a179ff764aaa6b6e95f6.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Εμένα παίζει τέλεια.Έφαγα πάνω από 279GB με διαμοιρασμό.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό με την ανάλυση. Βλέπεις άνετα και 1080p
Για να έχεις φουλ ταχύτητα, πρέπει το κινητό σου να είναι Cosmote One. Δηλαδή να έχεις και σταθερό Cosmote.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι όταν είχε βγει το πακέτο Play Now Unlimited, είχε περιορισμό ποιότητας στα 480p και μόνο συγκεκριμένα συμβόλαια μπορούσαν να επωφεληθούν το Full HD.

 

Άλλαξε κάτι; Ας μας διαφωτίσει κάποιος αναλυτικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι όταν είχε βγει το πακέτο Play Now Unlimited, είχε περιορισμό ποιότητας στα 480p και μόνο συγκεκριμένα συμβόλαια μπορούσαν να επωφεληθούν το Full HD.

 

Άλλαξε κάτι; Ας μας διαφωτίσει κάποιος αναλυτικά.

Και εγώ για 480p γνώριζα. Αν άλλαξε κάτι ενημερώστε.
Είπαμε ρε παιδιά τί ισχύει. Μην λέμε τα ίδια ξανά και ξανά. Πρέπει να έχεις και σταθερό Cosmote και το κινητό σου να είναι Cosmote One. Αυτό ίσχυε πάντα και μου το έχουν επιβεβαιώσει και από το call center της εταιρείας.

Όποιος είναι Άπιστος Θωμάς να πάρει την εταιρεία και να ρωτήσει. 3d5c47c061a14871ea0d572a9048a004.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμμία σχέση
Είσαι λίγο άσχετος. Να το κοιτάξεις αυτό τώρα που είναι νωρίς.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ρε παιδιά τί ισχύει. Μην λέμε τα ίδια ξανά και ξανά. Πρέπει να έχεις και σταθερό Cosmote και το κινητό σου να είναι Cosmote One. Αυτό ίσχυε πάντα και μου το έχουν επιβεβαιώσει και από το call center της εταιρείας.

Όποιος είναι Άπιστος Θωμάς να πάρει την εταιρεία και να ρωτήσει. 3d5c47c061a14871ea0d572a9048a004.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι λίγο άσχετος. Να το κοιτάξεις αυτό τώρα που είναι νωρίς.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, οπότε δεν έχω ιδέα. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

 

Πάντως κάτι θυμόμουν για COSMOTE One. Τουτέστιν όποιος έχει COSMOTE One (έχω), ξεκλειδώνει την Full HD ανάλυση;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Οκ όπως νομίζεις.. σχετικε...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε σου λέω τι νομίζω, σου λέω τι ισχύει. Αν δεν πιστεύεις μιλά με την Cosmote. Από την πρώτη στιγμή ίσχυε αυτό. Δεν είναι καινούργιο φρούτο. Και το έχουμε αναφέρει εδώ αρκετές φορές.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Cosmote One, όμως πριν ένα 2μηνο που λόγω βλάβης Nova VDSL έμεινα χωρίς internet στο σπίτι για 2 εβδομάδες, μια χαρά έπαιξε το netflix στην τηλεόρασή μου στα 1080p με καρτοκινητό whatsup και ενεργοποίηση του play unlimited.

Οπότε, ναι παίζει κανονικά 1080p. Προφανώς αυτή η αναφορά περί Cosmote One, έπαιξε στο λανσάρισμα της υπηρεσίας.

Edited by nikgl
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει οι όροι της υπηρεσίας και έχουν φύγει εντελώς οι περιορισμοί ταχύτητας. Μπείτε και δείτε μόνοι σας. Και 4Κ σερβίρει αν το ζητήσει η συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη sim σε άλλη συσκευή για να κάνει hot spot, και μέχρι στιγμής δείχνει να μην καταναλώνει από το κανονικό πακέτο δεδομένων. Στην εφαρμογή my Cosmote εξακολουθεί να δείχνει διαθέσιμα 313Κ+ mb, και βοηθάει γιατί βλέπω να μειώνεται αυτό το νούμερο. Πάλι καλά, με βόλεψε...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη sim σε άλλη συσκευή για να κάνει hot spot, και μέχρι στιγμής δείχνει να μην καταναλώνει από το κανονικό πακέτο δεδομένων. Στην εφαρμογή my Cosmote εξακολουθεί να δείχνει διαθέσιμα 313Κ+ mb, και βοηθάει γιατί βλέπω να μειώνεται αυτό το νούμερο. Πάλι καλά, με βόλεψε...

 

Sent from my SM-G970F

 

Αρα μιλαμε για 320gb πανω κατω. Δεν ειναι unlimited τελειως οπως γραφει το πακετο? Δηλαδη αν φας αυτα τα 300+GB θα τελειωσει το πακετο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 320gb αλλά 3tb

 

Κομπλε τοτε εχασα ενα ψηφιο. 3TB πρακτικα unlimited. Και αυτο με την εξαλλειψη του περιορισμου το κανει πολυ δελεαστικο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, παιδιά. 320.000 mb. Για την ακρίβεια έχω αυτή τη στιγμή 320066mb. Δια του 1024 μας κάνει 305gb. Δεν ξέρω γιατί είναι έτσι, αλλά μου φτάνει εμένα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Όχι, παιδιά. 320.000 mb. Για την ακρίβεια έχω αυτή τη στιγμή 320066mb. Δια του 1024 μας κάνει 305gb. Δεν ξέρω γιατί είναι έτσι, αλλά μου φτάνει εμένα.

 

Sent from my SM-G970F

 

Ειδα στην προηγουμενη σελιδα οτι οντως ειναι 3TB. Διπλα που τα ξανα γραφει απο οτι φαινεται δεν χωραει ενα ψηφιο. Στα αριστερα εχει 7 ψηφια που ειναι 3TB. Εκει την πατησα και εγω.

 

Λειπει το 2 απο την δευτερη εικονα στο τελος.

 

Screenshot-1.png

Screenshot-2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι. Από που την βρήκες την εικόνα αυτή;

 

Sent from my SM-G970F

 

Εσυ την εβαλες βρε συ στην δευτερη σελιδα. Οταν την εβαλες ειδα οτι ηταν 7ψηφια αλλα κρατησα τα 6 ψηφια που δειχνει μεσα στο στρογγυλο. 3TB ειναι οποτε πρακτικα απεριοριστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...