Jump to content

play now unlimited


omorfonios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σας, έχει κανεις αυτό το πακέτο? με ενδιαφέρει για τώρα το καλοκαίρι... απλά όπως βλέπω δεν επιτρέπει να κανεις wifi hotspot για να μπεις από το laptop σου για παράδειγμα.... σε αυτή την περίπτωση αναγκάζομαι να είμαι με ένα κινητό στο χέρι.... τουλάχιστον μπορώ να βάλω επειδή έχω twin sim την μια κάρτα στο 4G tablet μου που λειτουργεί και σαν κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι δε μπορείς να κάνεις WiFi hotspot; Μια χαρά μπορείς.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κανονικά για την ώρα... Ναι μπορεις να κάνεις και αυτό με την 2η sim. Εννοειται φυσικά ότι είναι μόνο για τις υπηρεσίες που λέει το πακέτο. Γιατι πχ αν εσύ ταυτόχρονα στο laptop βλέπεις yt video και κατεβάζεις κάτι, αυτο που κατεβάζεις θα χρεωθεί στα mb γενικής χρήσης. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κανονικά για την ώρα... Ναι μπορεις να κάνεις και αυτό με την 2η sim. Εννοειται φυσικά ότι είναι μόνο για τις υπηρεσίες που λέει το πακέτο. Γιατι πχ αν εσύ ταυτόχρονα στο laptop βλέπεις yt video και κατεβάζεις κάτι, αυτο που κατεβάζεις θα χρεωθεί στα mb γενικής χρήσης.
άρα δηλαδή μπορώ να βλέπω youtube και Netflix απο το λάπτοπ ετσι? ξέρω οτι χρεώνονται τα MB του πακέτου για καθε σελίδα που φορτώνει.. αλλα το streaming είναι απεριοστο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου είπαν απο την cosmote οτι αν μπω στην σελίδα του netflix και οχι απο το app στο κινητό θα χρεωθεί απο τα mb μου το streaming...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@omorfonios

Που το γραφείο ακριβώς αυτό; Για δείξε μου γιατί βαριέμαι να ψάξω

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ώπα περίμενε. H υπηρεσία λέει ότι έχεις απεριόριστα δεδομένα από τις εφαρμογές. Άρα εξαιρείται το λάπτοπ. Άρα δε μπορείς να βλέπεις YouTube με κανέναν τρόπο δωρεάν.

Μόνο μέσω κινητού ή τάμπλετ.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από κινητό σε κινητό γίνεται. Τόσες φορές έχω δώσει YouTube στο τάμπλετ του παιδιού μου.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από κινητό σε κινητό γίνεται. Τόσες φορές έχω δώσει YouTube στο τάμπλετ του παιδιού μου.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν βλεπεις εσυ και το παιδι ταυτοχρονα youtube σε αυτη την περιπτωση χανεις τα mb ετσι αρα δεν γινεται για 2 οθονες streaming.....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και δεν κατέβηκε MB.

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ μόνος σου να το διαπιστώσεις;

Από κινητό σε κινητό όμως όχι σε λάπτοπ

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και δεν κατέβηκε MB.

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ μόνος σου να το διαπιστώσεις;

Από κινητό σε κινητό όμως όχι σε λάπτοπ

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καποιες φορες τα τρωει την επομενη μερα...! οπως και να εχει θα κανω την δοκιμη... και θα δοκιμασω και απο browser δεν με νιαζει τωρα και 1 GB να μου φαει..... εχω 70GB διαθεσιμα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει. Τα MB αφαιρούνται αμέσως και εντός δευτερολέπτων κάνοντας refresh την εφαρμογή, βλέπεις το υπόλοιπο σου.

Τέλος, μην το προσπαθήσεις από browser γιατί θα στα φάει τα δεδομένα. Μόνο μέσω εφαρμογής. Το λέει καθαρά στις πληροφορίες. c931573f3a26525ac21a3039c40d4fcc.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει. Τα MB αφαιρούνται αμέσως και εντός δευτερολέπτων κάνοντας refresh την εφαρμογή, βλέπεις το υπόλοιπο σου.

Τέλος, μην το προσπαθήσεις από browser γιατί θα στα φάει τα δεδομένα. Μόνο μέσω εφαρμογής. Το λέει καθαρά στις πληροφορίες. c931573f3a26525ac21a3039c40d4fcc.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καταλαβα... το μονο που θα δοκιμασω ειναι τα video απο facebook και instagram...! ελπιζω να μην εχω προβλημα... γιατι κανω live streaming...

Link to comment
Share on other sites

Για τα video από fb, instagram θα σου φάει απο τα δεδομένα γενικής. Δοκιμασμένο

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά παιδιά τι ισχύει με το tethering, μπορεί να γίνει ή όχι? Εγώ θέλω πχ να κάνω Hotspot το κινητό όπου θα έχω το πακέτο unlimited και τα μικρά να βλέπουν βιντεακια από την εφαρμογή YouTube στο ταμπλετ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα μόλις σε κάρτα what's up που την είχα να κάνει tethering ήδη. Βλέπω από άλλο κινητό που έχω συνδέσει στο hot spot λίγο Cosmote TV go και λίγο YouTube (εφαρμογή) και μου έφαγε mb από το πακέτο δεδομένων που είχα, και αρκετά μάλιστα. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω, όπως κάποια ρύθμιση;

Στην ανάγκη θα την βάλω την κάρτα στο κινητό το κανονικό, αλλά θα ήταν πραγματικά καλό να μπορούσα να εκμεταλλευτώ το unlimited με tethering.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Cosmote tv go δεν έχω άλλα youtube παίζει με hotspot το playnow όπως και με netflix Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Στην αρχή δοκίμασα το Cosmote TV go. Είδα ότι τρώει, και στην συνέχεια αφού σημείωσα τι υπόλοιπο είχα σε mb άνοιξα YouTube. Κοίταξα την ανάλυση στο YouTube και ήταν 480p. Δεν το πείραξα μήπως παίζει ρόλο, αλλά μου έτρωγε και εκεί. Οπότε μην είστε τόσο σίγουροι ότι δουλεύει...

Μπορεί να έχει να κάνει με την συσκευή άραγε; Να δοκιμάσω και με άλλη αν είναι αύριο (εννοώ αυτήν από την οποία κάνω το hot spot).

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής, βλέπεις αν ο αριθμός που κάνεις hot spot έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία; Είναι αυτή που γράφει απεριόριστα.

Επίσης δε θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο κάποιο vpn που να αλλάζει ip. b3731a1e8d1dd2036ec8f1f34c9253f8.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το δείχνει ναι στην εφαρμογή του what's up.

Όχι, δεν έχω vpn.

3aee6dfbb2f4574d2686cc3748d9e27e.jpg

 

 

 

Edit : στην εφαρμογή my Cosmote δεν μου δείχνει το σύμβολο του απείρου, αλλά έναν πολύ μεγάλο αριθμό από mb..

Από ότι είδα μειώνονται κανονικά.

Έχω την sim πλέον στην συσκευή που θα την χρησιμοποιώ.

Το έχει κάνει κανείς πρόσφατα με tethering να μας πει πως συμπεριφέρεται;

Γιατί αφού με χρεώνει εμένα από το κανονικό πακέτο, δύο ενδεχόμενα υπάρχουν. Είτε κάποια από τις δύο συσκευές κάτι κάνει και δεν φαίνεται να χρησιμοποιούντσι δεδομένα από τις εφαρμογές, είτε πως το έχει κόψει με κάποιον τρόπο το tethering.

 

ce54a106c7a4a179ff764aaa6b6e95f6.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις tethering με laptop windows δοκίμασε τις 2 αυτές εντολές και μετά κλείσε και ξανάνοιξε τον browser

Λογικά δεν θα σε ξαναχρεώσει το tethering μέχρι να κάνεις επανεκκίνηση.

netsh int ipv4 set glob defaultcurhoplimit=129
netsh int ipv6 set glob defaultcurhoplimit=129

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά λειτουργεί σε εμένα. Βέβαια η cosmote το λέει στους όρους ότι δεν επιτρέπεται το tethering, oπότε μιλάμε καθαρά για ανεπίσημη δυνατότητα
Link to comment
Share on other sites

Με 4g modem παίζει; Έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Χρησιμοποιώ modem Huawei pocket WiFi το μικρό και δίνω σε 4 κινητά και 1 laptop και βλέπουν όλοι YouTube και netflix από εφαρμογές εντελώς δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...