Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους , ψάχνω να πάρω Bluetooth ακουστικά για μουσική κ για να μιλάω , τα oneplus 2 είναι καλά ; Γιατί διαβάζω διάφορα κάποιος που τα έχει ή κάποιος να προτείνει κάποιο άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπέρα! Το mediamarkt έχει τελικά tempered glass screen για το κινητό?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Το mediamarkt έχει τελικά tempered glass screen για το κινητό?

 

Καμία άλλη δεν κάνει φίλε μόνο mocolo ή Whitestone dome glass . Έχω την dome glass κ είναι σαν να μην φοράει αλλά είναι λίγο ακριβή σε σχέση με την mocolo αλλά κ πιο εύκολη στην τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα προ ολίγου την mocolo αλλά δυστυχώς δεν πέτυχα το μέγιστο αποτέλεσμα ειδικά στις edge πλευρές από αριστερά της οθόνης από μέση και πάνω και δεξιά από μέση οθόνης και κάτω είναι απογοητευτικο το αποτέλεσμα αφού έχει φουσκαλες σε όλο το σημείο ομοιομορφα.

 

1a8cbfb81a6301cbaaf94a989f9bee4b.jpg

 

726ea2976cefb0fe032d2632cd0e178c.jpg

 

8936f1e29763ea7feeaeb66a8ff1c237.jpg

 

f6e3a65e2c97ea434ca480c9af8e2344.jpg

 

49a1681a26823885221f398961d15ab4.jpg

 

Το μόνο θετικό ότι ξεκάθαρα ανώτερο το οπτικό αποτέλεσμα από άποψη λιγοτερων αντανακλασεων της mocolo από την QITAYU tempered glass.

 

Και πιο γλυκό,smouth touch feeling.

 

Αλλά η τοποθέτηση είναι εμφανεστατη χειρότερη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα προ ολίγου την mocolo αλλά δυστυχώς δεν πέτυχα το μέγιστο αποτέλεσμα ειδικά στις edge πλευρές από αριστερά της οθόνης από μέση και πάνω και δεξιά από μέση οθόνης και κάτω είναι απογοητευτικο το αποτέλεσμα αφού έχει φουσκαλες σε όλο το σημείο ομοιομορφα.

 

1a8cbfb81a6301cbaaf94a989f9bee4b.jpg

 

726ea2976cefb0fe032d2632cd0e178c.jpg

 

8936f1e29763ea7feeaeb66a8ff1c237.jpg

 

f6e3a65e2c97ea434ca480c9af8e2344.jpg

 

49a1681a26823885221f398961d15ab4.jpg

 

Το μόνο θετικό ότι ξεκάθαρα ανώτερο το οπτικό αποτέλεσμα από άποψη λιγοτερων αντανακλασεων της mocolo από την QITAYU tempered glass.

 

Και πιο γλυκό,smouth touch feeling.

 

Αλλά η τοποθέτηση είναι εμφανεστατη χειρότερη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Προφανώς δεν άφησες την κόλλα να πάει παντού μέχρι να την στεγνώσεις με την λάμπα. Ίσως έπρεπε να μετακινήσεις και λίγο το τζαμακι, χωρίς να το σηκώσεις, για να πάει η κόλλα παντού.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν άφησες την κόλλα να πάει παντού μέχρι να την στεγνώσεις με την λάμπα. Ίσως έπρεπε να μετακινήσεις και λίγο το τζαμακι, χωρίς να το σηκώσεις, για να πάει η κόλλα παντού.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγε παντού την άφησα να απλωθει αλλά στις edge δεν πήγε,την μετακίνησα μπρος πίσω δεξιά αριστερά μπας και βγει ομοιομρφα αλλά τίποτα.

Μάλιστα είχα και φουσκαλα εντός οθόνης και με μια πιστωτική κάρτα κατάφερα το εξαφανισω με συνεχή ελαφριά πίεση να πάει στην άκρη σε εκείνο το σημείο.

 

Γλιτωσα το πολύ χειρότερο αποτέλεσμα που θα σήμαινε Ξυλωμα και πέταμα της.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα αλεξ δεν έγινε καλά η τοποθέτηση γιαυτό και αυτό το αποτέλεσμα...

Απο την στιγμή που το αφήσεις επάνω στην κόλλα δεν πρέπει να το κουνήσεις σχεδον καθόλου και έπειτα να το αφήσεις 3-4 λεπτά να πάει παντού η κόλλα.

Σε μένα πχ είναι παντού όλα κάλυμμενα χωρίς το παραμικρό.!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό κ πήρα την dome εγώ για μην ρισκάρω κάτι τέτοιο κ πάνε τζάμπα 20 ευρώ . Έδωσα 49 ευρώ για να έχω πιο σίγουρο αποτέλεσμα κ τέλειο τζαμί . Καλή η mocolo ίσως ίδια ποιοτικά με την dome αλλά αν είσαι αρχάριος μπορεί κ να μην την βάλεις σωστά γιατί το σωληνάριο έχει παραπάνω υγρό από αυτό που χρειάζεσαι για την τοποθέτηση κ πρέπει να προσέξεις πολύ εκεί , ενώ η το dome έχει ακριβώς το υγρό που χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό κ πήρα την dome εγώ για μην ρισκάρω κάτι τέτοιο κ πάνε τζάμπα 20 ευρώ . Έδωσα 49 ευρώ για να έχω πιο σίγουρο αποτέλεσμα κ τέλειο τζαμί . Καλή η mocolo ίσως ίδια ποιοτικά με την dome αλλά αν είσαι αρχάριος μπορεί κ να μην την βάλεις σωστά γιατί το σωληνάριο έχει παραπάνω υγρό από αυτό που χρειάζεσαι για την τοποθέτηση κ πρέπει να προσέξεις πολύ εκεί , ενώ η το dome έχει ακριβώς το υγρό που χρειάζεται.

 

Ίσως να έβαλα παραπάνω κόλλα από ότι χρειάζεται αλλά δεν ξέρω ποια είναι η σωστή ποσότητα.

Είδα το video τοποθέτησης και προσπάθησα να κάνω το ίδιο αλλά δυστυχώς δεν πέτυχα το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

Κρίμα αλεξ δεν έγινε καλά η τοποθέτηση γιαυτό και αυτό το αποτέλεσμα...

Απο την στιγμή που το αφήσεις επάνω στην κόλλα δεν πρέπει να το κουνήσεις σχεδον καθόλου και έπειτα να το αφήσεις 3-4 λεπτά να πάει παντού η κόλλα.

Σε μένα πχ είναι παντού όλα κάλυμμενα χωρίς το παραμικρό.!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Δεν γινόταν δυστυχώς να το αφήσω ακουνητο αφού από αρχή σχηματίστηκε φουσκαλα εντός οθόνης και φοβήθηκα αν το αφήσω να απλωθει και στις edge θα μου έμεινε η φουσκαλα εντός οθόνης που θα σήμαινε ξυλωμα της και πέταμα.

 

Δεν πήγε καλά εξ αρχής δυστυχώς.

 

Η θα το αφήσω έτσι που δεν ενοχλεί ιδιαίτερα η το πετάω και τέλος δεν ασχολούμαι,δεν γίνεται να πετάω συνέχεια χρήματα.

Ένα 55αρι έχω δώσει μόνο για γυαλί χωρίς αποτέλεσμα στο τέλος.

 

Ίσως να επιστρέψω τα 2 γυαλιά από Amazon και το σφραγισμένο και το χρησιμοποιημενο τουλάχιστον να πάρω τα 20 ευρώ από αυτά τα 2.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έβαλα παραπάνω κόλλα από ότι χρειάζεται αλλά δεν ξέρω ποια είναι η σωστή ποσότητα.

Είδα το video τοποθέτησης και προσπάθησα να κάνω το ίδιο αλλά δυστυχώς δεν πέτυχα το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

 

 

Δεν γινόταν δυστυχώς να το αφήσω ακουνητο αφού από αρχή σχηματίστηκε φουσκαλα εντός οθόνης και φοβήθηκα αν το αφήσω να απλωθει και στις edge θα μου έμεινε η φουσκαλα εντός οθόνης που θα σήμαινε ξυλωμα της και πέταμα.

 

Δεν πήγε καλά εξ αρχής δυστυχώς.

 

Η θα το αφήσω έτσι που δεν ενοχλεί ιδιαίτερα η το πετάω και τέλος δεν ασχολούμαι,δεν γίνεται να πετάω συνέχεια χρήματα.

Ένα 55αρι έχω δώσει μόνο για γυαλί χωρίς αποτέλεσμα στο τέλος.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Την κόλλα την βάζεις όλη, έτσι έκανα και εγώ αρκεί να μην σχηματιστεί φούσκα εντωε κολλάς αλλιώς πάπαλα..

Απλα πρέπει να πέσει ακριβώς στο σημείο που πρέπει να πέσει χωρίς να κουνηθεί.

Λίγο δύσκολο αλλά άμα έχεις μια Χ εμπειρία δεν είναι.

Αλλιώς περνεις κατευθείαν dome glass και τέλος

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Την κόλλα την βάζεις όλη, έτσι έκανα και εγώ αρκεί να μην σχηματιστεί φούσκα εντωε κολλάς αλλιώς πάπαλα..

Απλα πρέπει να πέσει ακριβώς στο σημείο που πρέπει να πέσει χωρίς να κουνηθεί.

Λίγο δύσκολο αλλά άμα έχεις μια Χ εμπειρία δεν είναι.

Αλλιώς περνεις κατευθείαν dome glass και τέλος

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Δεν έχω εμπειρία Γιάννη,φέτος για πρώτη φορά επιχείρησα βάλω.

 

Σε Vivo dual display τα κατάφερα με την μια και στις 2 οθόνες αλλά εκεί είναι flat.

 

Σε edge οθόνη με το 7αρι η δεύτερη εμπειρία συνολικά και πρώτη σε edge οθόνη κινητό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία Γιάννη,φέτος για πρώτη φορά επιχείρησα βάλω.

 

Σε Vivo dual display τα κατάφερα με την μια και στις 2 οθόνες αλλά εκεί είναι flat.

 

Σε edge οθόνη με το 7αρι η δεύτερη εμπειρία συνολικά και πρώτη σε edge οθόνη κινητό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ε κρίμα αλεξ...

Έπρεπε κατευθείαν να πάρεις το dome και δεν θα είχες κανένα θέμα.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήγα να πάρω την mocolo το παιδί που ήταν στο μαγαζί μου είπε ότι σε ποιότητα είναι παρόμοιες απλά η mocolo θέλει προσοχή στην τοποθέτηση γιατί το υγρό είναι παραπάνω μέσα στο μπουκαλάκι σε σχέση με την dome, εσύ αποφασίζεις μου λέει αν έχεις τα 50 παρε το dome για να μην δώσεις παραπάνω μετά ......Εσύ έδωσες τα ίδια με εμένα όπως κ πολλοί άλλοι κ τζαμί πάλι δεν έχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το φτηνό μας βγαίνει ακριβό σε πολλές περιπτώσεις έτσι την πάτησα κ εγώ πήγα να μου βγει οικονομικά κ έδινα παραπάνω τελικά .

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων παιδιά μάλλον θα το αφήσω έτσι δεν ενοχλεί καν με ανοιχτή οθόνη όταν το δουλεύεις,μόνο με κλειστεί οθόνη φαίνεται ότι δεν έγινε σωστά η τοποθέτηση.

 

Αλλά είναι εμφανής η ανώτερη ποιότητα από το προηγούμενο γυαλί και σε διαύγεια και απόκριση και σχεδόν η μισή αντανάκλαση,σαν να μην φοράς γυαλί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο δαχτυλο, χωρις θηκη,σκαλωνει σε ενοχλητικο βαθμο ή δεν σε απασχολει καν?

Κριμα ενα τοσο καλο και σχετικα φθηνο γυαλι να ειναι τοσο μπελαλιδικο στην τοποθετηση...

Link to comment
Share on other sites

Στο δαχτυλο, χωρις θηκη,σκαλωνει σε ενοχλητικο βαθμο ή δεν σε απασχολει καν?

 

Κριμα ενα τοσο καλο και σχετικα φθηνο γυαλι να ειναι τοσο μπελαλιδικο στην τοποθετηση...

Όχι είναι απόλυτα smooth σε κινήσεις με το δάχτυλο πχ gesture navigation κανένα κομπασμια η ενόχληση, βούτυρο κλασικά.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι απόλυτα smooth σε κινήσεις με το δάχτυλο πχ gesture navigation κανένα κομπασμια η ενόχληση, βούτυρο κλασικά.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Επειδή έχω και εγώ κάποια προβλήματα με το dome, και από ότι βλέπω στις φωτογραφίες σου, νομίζω έχει να κάνει με το υπερβολικό καθάρισμα της κόλλας μετά το πρώτο curing.

 

Στην προσπάθειά σου δηλαδή να κάνεις τέλειο καθάρισμα αφαιρεσες παραπάνω κόλλα ιδίως από τις πλευρές.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και εγώ κάποια προβλήματα με το dome, και από ότι βλέπω στις φωτογραφίες σου, νομίζω έχει να κάνει με το υπερβολικό καθάρισμα της κόλλας μετά το πρώτο curing.

 

 

 

Στην προσπάθειά σου δηλαδή να κάνεις τέλειο καθάρισμα αφαιρεσες παραπάνω κόλλα ιδίως από τις πλευρές.

 

Όντως χυθηκε μπόλικη κόλλα στο χαρτί κουζίνας και έπεσε αρκετό καθάρισμα στην πλευρά που είναι το volume button.

 

Ίσως για αυτό έμεινε ακαλυπτο στην μιση edge οθόνη σε κάθε πλευρά από κόλλα και κόλλησε το γυαλί έτσι με αποτέλεσμα φαίνεται σημαδι.

 

Μάλιστα πρέπει να μπήκε και λίγη κόλλα μέσα στο κουμπί ήχου,διότι το αισθάνομαι ειδικά στο down όχι τόσο κοφτή κίνηση και παραπάνω πίεση να ασκώ.

 

Καθαρισα όσο μπορούσα με καθαρό οινόπνευμα βέβαια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως χυθηκε μπόλικη κόλλα στο χαρτί κουζίνας και έπεσε αρκετό καθάρισμα στην πλευρά που είναι το volume button.

 

Ίσως για αυτό έμεινε ακαλυπτο στην μιση edge οθόνη σε κάθε πλευρά από κόλλα και κόλλησε το γυαλί έτσι με αποτέλεσμα φαίνεται σημαδι.

 

Μάλιστα πρέπει να μπήκε και λίγη κόλλα μέσα στο κουμπί ήχου,διότι το αισθάνομαι ειδικά στο down όχι τόσο κοφτή κίνηση και παραπάνω πίεση να ασκώ.

 

Καθαρισα όσο μπορούσα με καθαρό οινόπνευμα βέβαια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δες λίγο αυτό το βίντεο

 

Εγώ θα το δοκιμάσω για να καλύψω κάποια σημεία κάτω από το ηχείο που δεν έχουν κόλλα. Μάλλον το παρακάναμε με το καθάρισμα....

Αν δεν είμαι ευχαριστημένος θα το βγάλω θα το καθαρίσω και ξαναπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο αυτό το βίντεο

 

 

 

 

Εγώ θα το δοκιμάσω για να καλύψω κάποια σημεία κάτω από το ηχείο που δεν έχουν κόλλα. Μάλλον το παρακάναμε με το καθάρισμα....

 

Αν δεν είμαι ευχαριστημένος θα το βγάλω θα το καθαρίσω και ξαναπέρασμα.

 

 

Καλη ιδέα αλλά το έχω ήδη πετάξει το σωληνάριο με τη κόλλα.

Άσε που στην αριστερη πλευρά edge οθόνης από μεση και πάνω έχω και σκουπίδακια που κόλλησαν άρα δεν θα είχε νόημα να βάλω κόλλα.

 

Πώς θα το καθαρισεις και ξανά περάσεις και με τι κολλα?

 

Έστρωσε το κουμπί ήχου με το προσεχτικο καθάρισμα με καθαρό οινόπνευμα.

Με μια μαλακή κάρτα που την εβρεξα με οινόπνευμα εισχωρησα εντός του κουμπιού περιμετρικά απ έξω και έτσι έφυγε η λίγη κόλλα που μπήκε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδέα αλλά το έχω ήδη πετάξει το σωληνάριο με τη κόλλα.

Άσε που στην αριστερη πλευρά edge οθόνης από μεση και πάνω έχω και σκουπίδακια που κόλλησαν άρα δεν θα είχε νόημα να βάλω κόλλα.

Σε μένα πάντως δούλεψε αρκετά καλά.

https://ibb.co/JKJwBdP

https://ibb.co/CPbryrr

Η πρώτη όπως ήταν αρχικά και η δεύτερη μετά από το κόλπο που περιγράφει το βίντεο.

 

Πώς θα το καθαρισεις και ξανά περάσεις και με τι κολλα?

εδώ περιγράφει την διαδικασία. Μάλλον θα το δοκιμάσω αφού έτσι και αλλιώς θα μου έρθει replacement.

Το dome έχει 2 σωληνάρια μέσα.

 

Πάντως βάζοντας για πρώτη φορά τζαμακι με UV κόλλα , ναι είναι σίγουρο ότι κολλάνε οι γωνίες και στην αρχή είναι τέλειο, αλλά περιμετρικά η σκόνη που μαζεύει και το γεγονός ότι σιγά σιγά μαζεύονται μικρά κομματάκια κόλλας που αν πας να τα καθαρίσεις δημιουργούν πρόβλημα, κάνουν αυτή τη λύση για προστασία οθονης πρόσκαιρη.

 

Δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα με το 3ds της nillkin.

Edited by depmode
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι εγώ συνεχίζω να μην έχω κανένα θέμα με το Nillkin μετά από ένα μήνα χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το Nillkin αλλά δεν το πέρασα ακόμα . κάποιο tip υπάρχει ; για να μην έχει φουσκάλες .... η ακόμα και αν βγει κάποια πως το αντιμετωπίζουμε ....

Επίσης είναι ενοχλητικό που τρώει λίγο από την οθόνη ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το Nillkin αλλά δεν το πέρασα ακόμα . κάποιο tip υπάρχει ; για να μην έχει φουσκάλες .... η ακόμα και αν βγει κάποια πως το αντιμετωπίζουμε ....

Επίσης είναι ενοχλητικό που τρώει λίγο από την οθόνη ;

 

Η πιο εύκολη τοποθέτηση που έχω κάνει.Τωρα με τις φουσκάλες τις διώχνεις αμέσως με την καρτουλα που έχει μέσα και είσαι οκ. Απλά μετά είναι θέμα θήκης ώστε να μην σου ξανα κάνει φουσκαλα. Με τις official είσαι Οκ.

Σου τρώει ελάχιστα χιλιοστά τα οποία ούτε θα τα καταλάβεις στις edge μεριές!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...