Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την επίσημη θηκη nylon τι γνωμη εχετε ? Την εχει κανεις?
Εγώ την έχω. Ούτε παχαινει την συσκευή πολύ, είναι αρκετά βολική και όμορφη δυν ότι προσφέρει μια σχετική προστασία. Όταν λεω σχετική, εννοώ πως κάνει δυο χείλη πάνω και κάτω, που εξέχουν ελάχιστα της οθόνης. Πίσω όμως, το εξόγκωμα της κάμερας το καλύπτει πλήρως. Είναι η μοναδική θήκη που του έχω, την πήρα μαζί με την συσκευή και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις σε παρακαλω να ποσταρεις κανα 2 φωτο πως ειναι το κινητο μεσα σε αυτες καθως και εμενα με ενδιαφερουν οι οσο το δυνατον πιο λεπτες θηκες καθως και λινκ απο που τις πηρες. Σε ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

 

 

 

 

 

Moυ ηρθαν πραγματακια σημερα. Τα υποτιθεμενα τζαμακια για τις καμερες τα οποια τελικα ειναι μεμβρανες αλλα κανουν τη δουλεια τους και πιο slim και 2 παμφθηνες θηκες πλατης,η μια διαφανη αλλα ελαφρως πιο μαλακη και λιγοτερο ογκωδης απο την στοκ και αλλη μια η οποια ειναι σκληρο πλαστικο πλατης,με μπλε αποχρωση

 

 

48494481102_4bdf0bdb06_c.jpgIMG_20190809_123535 by Dim Tsak, on Flickr

 

48494478942_427b2596d3_c.jpgIMG_20190809_123505 by Dim Tsak, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υγρή κόλλα απο το ηχείο έχει δοκιμάσει να καθαρίσει κανείς;
Δοκίμασε με οδοντοβουρτσα στεγνή όχι βρεγμένη.

Αν δεν έχει εισχωρήσει μέσα θα καθαρίσει σχεδόν 80-90%.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με οδοντοβουρτσα στεγνή όχι βρεγμένη.

Αν δεν έχει εισχωρήσει μέσα θα καθαρίσει σχεδόν 80-90%.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Ωραίος, εξαφανίστηκαν επί τόπου.. Χωρίς καθόλου πίεση! Ευχαριστώ!

Καλά τους τα'πες για το F2FS ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα γράψει παλαιότερα για μια μεμβράνη που δοκίμασα την Arc 3MK..

Αυτή λοιπόν είχε 10€ σε κατάστημα στη Καλλιθέα, τη τοποθέτησε άψογα ο τεχνικός αλλά παρ'ολα αυτά η γραμμή που κάνει και υποτίθεται θα έφευγε δεν έφυγε ποτέ.

(Είναι έτσι φτιαγμένη σε 2 μέρη)

Έχω πάει σε mocolo εδώ και 10 μέρες και είναι απίστευτο!!

Πιο καθαρή η εικόνα απο μεμβράνη και μου δίνει αίσθηση dome που είχα σε άλλη συσκευή παλαιότερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα γράψει παλαιότερα για μια μεμβράνη που δοκίμασα την Arc 3MK..

Αυτή λοιπόν είχε 10€ σε κατάστημα στη Καλλιθέα, τη τοποθέτησε άψογα ο τεχνικός αλλά παρ'ολα αυτά η γραμμή που κάνει και υποτίθεται θα έφευγε δεν έφυγε ποτέ.

(Είναι έτσι φτιαγμένη σε 2 μέρη)

Έχω πάει σε mocolo εδώ και 10 μέρες και είναι απίστευτο!!

Πιο καθαρή η εικόνα απο μεμβράνη και μου δίνει αίσθηση dome που είχα σε άλλη συσκευή παλαιότερα!

 

Δεν ξέρω γιατί και πως δεν κάθησε καλά η Mocolo σε κάνα δυο μέλη εδώ μέσα, αλλά και εγώ είμαι πλήρως ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα και όντως είναι φοβερό τζαμάκι εδώ και ένα μήνα που το φοράω. Ελπίζω μονάχα, αν χρειαστεί να το αλλάξω κάποια στιγμή και πάρω το ίδιο, να το βάλω με την ίδια ευκολία που το έβαλα την πρώτη φορά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το mocolo είναι εξαιρετικό αρκεί μπει σωστά και αποφύγεις μπει κόλλα ακουστικό πάνω η ηχεία κάτω.

 

Εγώ τα ξυλωσα όλα γυμνό εντελώς,κακώς ασχολήθηκα και πέταξα αρκετά λεφτά στα σκουπίδια.(Άλλωστε δεκάδες κινητά τελευταία έτη γυμνά τα είχα με μοναδική εξαίρεση το Vivo dual display)

 

Δεν το κατέχω στην τοποθέτηση και ούτε εμπιστεύομαι ξένα χέρια στυλ μαγαζιά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για βάση αυτοκινήτου τι έχετε? Ψάχνω μια ωραία και σταθερη

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/forever-universal-car-holder-ch-100-p-TEL.020631

Και οι κριτικες απο κατω τα λενε ολα.

Αυτη η βεντουζα ειναι οτι πιο δυνατο εχω δει ποτε. Συμπτωματικα χθες να φανταστεις επανεφερα λακουβα που ειχε γινει στην πορτα του ψυγειου με αυτην.

Την εχω πανω απο ενα χρονο και δεν ξεκολλησε ποτε οσες φορες την χρησιμοποιησα.Εχει κουμπακι απο πισω που απελευθερωνει τα αυτακια.Λαστιχο οπου ακουμπαει η συσκευη.

 

Αν δεν σε βολευει ή δεν σου αρεσει η εμφανιση,νομιζω υπαρχει και νεωτερο μοντελο της εταιριας που εχει σπαστο βραχιονα και πιο τετραγωνισμενα μπρατσα. Αλλα με ιδια βεντουζα

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/forever-universal-car-holder-ch-100-p-TEL.020631

Και οι κριτικες απο κατω τα λενε ολα.

Αυτη η βεντουζα ειναι οτι πιο δυνατο εχω δει ποτε. Συμπτωματικα χθες να φανταστεις επανεφερα λακουβα που ειχε γινει στην πορτα του ψυγειου με αυτην.

Την εχω πανω απο ενα χρονο και δεν ξεκολλησε ποτε οσες φορες την χρησιμοποιησα.Εχει κουμπακι απο πισω που απελευθερωνει τα αυτακια.Λαστιχο οπου ακουμπαει η συσκευη.

 

Αν δεν σε βολευει ή δεν σου αρεσει η εμφανιση,νομιζω υπαρχει και νεωτερο μοντελο της εταιριας που εχει σπαστο βραχιονα και πιο τετραγωνισμενα μπρατσα. Αλλα με ιδια βεντουζα

Ευχαριστώ. Έλεγα για κάτι στο καλοριφέρ ή στο ταμπλό. Δεν ξέρω αν με βόλεψει στο τζάμι μου...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για βάση αυτοκινήτου τι έχετε? Ψάχνω μια ωραία και σταθερη

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

https://www.skroutz.gr/s/14351890/iOttie-Easy-One-Touch-4.html

Κι εγώ στο καλοριφέρ το έβαλα αρχικά με άλλη βάση,αλλά το τηλέφωνο είναι βαρύ και μεγάλο και θα κάνεις σίγουρα ζημιά στις γρίλιες,αλλά και θα σε εμποδίζει κι όλας αφού όλο και κάτι θα κρύβει.

Την συγκεκριμένη μπορείς να την βάλεις τόσο στο ταμπλό όσο και στο τζάμι.

Εγώ την έβαλα στο ταμπλό και μπορώ να σου πω ότι λόγω του ότι δεν είναι επίπεδο αλλά και σαγρέ/ανάγλυφο στην υφή του,φοβόμουν ότι στην πρώτη λακούβα θα ξεκολλήσει.

Λόγω της δουλειάς μου,έχοντας κάνει 21.000 χιλιόμετρα σε 5 μήνες,δεν έχει κάνει κιχ.

Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

https://www.skroutz.gr/s/14351890/iOttie-Easy-One-Touch-4.html

Κι εγώ στο καλοριφέρ το έβαλα αρχικά με άλλη βάση,αλλά το τηλέφωνο είναι βαρύ και μεγάλο και θα κάνεις σίγουρα ζημιά στις γρίλιες,αλλά και θα σε εμποδίζει κι όλας αφού όλο και κάτι θα κρύβει.

Την συγκεκριμένη μπορείς να την βάλεις τόσο στο ταμπλό όσο και στο τζάμι.

Εγώ την έβαλα στο ταμπλό και μπορώ να σου πω ότι λόγω του ότι δεν είναι επίπεδο αλλά και σαγρέ/ανάγλυφο στην υφή του,φοβόμουν ότι στην πρώτη λακούβα θα ξεκολλήσει.

Λόγω της δουλειάς μου,έχοντας κάνει 21.000 χιλιόμετρα σε 5 μήνες,δεν έχει κάνει κιχ.

Ωραίος φίλε. Μια τέτοια έψαχνα. Γιατί και εμένα είναι ζαγρε μαλακό το ταμπλό αυτοκινήτου. (ΚΙΑ) Θα την παραγγείλω αν κ είναι λίγο ψιλοακριβη νομίζω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβη είναι,όπως πανάκριβο είναι και το κινητό που θα βάζεις επάνω,οπότε...

:)

Link to comment
Share on other sites

Νεα άφιξη, tempered glass Mocolo χωρις uv και υγρη κολλα. Οταν δοκιμασω θα σας πω. Απο μεσα εχει ζελατινα και λογικα κολλα πανω του

IMG-20190819-125206.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νεα άφιξη, tempered glass Mocolo χωρις uv και υγρη κολλα. Οταν δοκιμασω θα σας πω. Απο μεσα εχει ζελατινα και λογικα κολλα πανω του

IMG-20190819-125206.jpg

 

Πόσο αδερφέ? Και από πού?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν το αγορασα ειχε 7+ ευρω,τωρα πηγε στα 8+

https://www.aliexpress.com/item/33032686448.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16e44c4d6QYdV8

Link to comment
Share on other sites

Οταν το αγορασα ειχε 7+ ευρω,τωρα πηγε στα 8+

 

https://www.aliexpress.com/item/33032686448.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16e44c4d6QYdV8

Αυτί υπάρχει εδώ και καιρό σε skroutz, best price.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτί υπάρχει εδώ και καιρό σε skroutz, best price.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι απλα εβγαινε σχεδον διπλα λεφτα με τα μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις από τοποθέτηση και ποιότητα αυτής όταν την βάλεις.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, απλα θα αργήσω. Το πηρα για καβαντζα αν χαλασει η ζελατινα. Στα καθετα τμηματα στις ακρες, περιπου για μισο χιλιοστο δεν εχει ουτε κολλα ουτε τιποτα και φοβαμαι οτι δεν θα κάθεται σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Στο Sony την ειχα μπρος πισω. Καλη αλλα παχια.Στις ακρες με ενοχλουσε εκτος αν φτασει οριακα μεχρι το πλαισιο.

Πολυ ανθεκτικη αλλα και πιο εντονη η αισθηση του μαλακου πλαστικου. Οι παραμορφωσεις επανω της απο πχ. μια βαση ή κλειδια,επανερχονταν μονες τους. Δαχτυλιες και χνουδι δεν επιανε οπως η μαμα του op7 και εχει ελαστικοτητα να την φερεις οπου ακριβως θες τις πρωτες ωρες μεχρι να στεγνωσει και το υγρο που ψεκαζουν. Οπτικα με σβηστη οθονη σε καποια σημεια ειχε ανωμαλιες,δεν ειναι οπως το εργοστασιακο λεπτο φιλμ.Αυτο βεβαια εξαρταται και απο το ποσο υπομονη εχεις το πρωτο 24ωρο να πιεζεις συνεχως οπου εχει φουσκες με νερο για να γινει εντελως φλατ παντου.

Αν δεν με ενοχλουσε στα δαχτυλα το ακρο της,θα την εβαζα ξανα μονο αν την κοβαν να φτανει ως το πλαισιο.Οχι στενοτερη.

Εχεις και 6μηνες εγγυηση.Μου ειχαν πει οτι εχουν δυο ποιοτητες και ειχα επιλεξει την ακριβη με 17 ευρω.

 

Ενδεικτικα,εκει που φτανει η εργοστασιακη μεμβρανη,αν βαλεις αυτην θα σε ενοχλει.Πρεπει να φυγει ακομη πιο ακρα

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...