Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθολου θηκη δεν εχεις? Εχω 2 μπλε πλατης,η μια σκληρο πλαστικο και η αλλη σιλικονη.

Μεμβρανες καθοδον απο Κινα μια 5αδα υδροτζελ. Eχω και 2 τζαμακια mocolo μτχ αλλα δεν εχουν ερθει οι uv κολλες που περιμενω ακομα.

Αν κατι σε ενδιαφερει,πες μου. Και μια μεμβρανη για τις καμερες εχω επισης. Το mocolo με υγρη κολλα εχει καπου 12 ευρω εδω Ελλαδα.

Εχω μια μεμβρανη ακομα υδροτζελ αλλα επειδη ειναι πολυ καλη δεν θελω να ξεμεινω.Θα σου την εδινα.

Kαλοριζικο το τουμπανο.Πανω που ελεγα οτι με κουρασε το μεγεθος του κινητου,αφαιρεσα θηκη και τζαμι και το ξαναερωτευτηκα.

Θα το ευχαριστηθεις οσο τιποτα.

 

Αν βρεις μεμβρανη υδροτζελ στο εμποριο βαλτην με 1000.Εχω εντυπωσιαστει πιο πολυ απ ολα με αυτην, απο οσα εχω δοκιμασει.

Ειμαι Θεσσαλονικη ομως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω παραγγειλει ηδη απο κινα μεμβρανη υδροτζελ αλλα μεχρι να ερθει ετσι οπως ειναι τα πραγματα..θα εχει βγει το oneplus 9 :lol:

Εριξα μια παραγγελια απο μαγαζι αλλα θα τα εχω παρασκευη και ελεγα μπας και βρω κατι αμεσα αλλιως θα περιμενω.Σ ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν την θήκη https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-oneplus-7-pro-dermatini-mayro-22534/ και είμαι πολύ ικανοποιημένος.τζαμακι για την οθόνη δε χρειάζεται,και όσοι έχετε είστε υπερβολικοί
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ώρα για μια εκ νέου αλλαγή παράστασης με νέο skin.

Έβαλα μόνο για πλάτη όχι περιμετρικά,ίσως τα βάλω κάποια άλλη στιγμή.

 

d6e56a9f593aca19a124e76b3b879bad.jpg

 

2b8391d0cec8275871aad57445be1d70.jpg

 

2b4659de084da15e977dcf8ee00ac695.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ώρα για μια εκ νέου αλλαγή παράστασης με νέο skin.

Έβαλα μόνο για πλάτη όχι περιμετρικά,ίσως τα βάλω κάποια άλλη στιγμή.

 

d6e56a9f593aca19a124e76b3b879bad.jpg

 

2b8391d0cec8275871aad57445be1d70.jpg

 

2b4659de084da15e977dcf8ee00ac695.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

Έχω δει πολύ καλύτερα skin από σένα, άσχημο για μένα, φιλικά πάντα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πολύ καλύτερα skin από σένα, άσχημο για μένα, φιλικά πάντα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Δεκτό αν είναι άσχημο για εσένα,εμένα μου άρεσε,άλλωστε έχω μπόλικα να αλλαζω,φαντάσου αυτό πέρσι καλοκαίρι το αγόρασα και τώρα το βάζω.

 

Φαντάσου σχεδόν τα μισά και βάλε έχω δοκιμάσει και ήθελα βάλω κάτι που δεν έχω ξαναβάλει,δεν συνηθίζω να βάζω αυτά που έχω δοκιμάσει κατα καιρούς άλλωστε.

 

Σαν ξαναζεσταμενο φαγητό θα μου φαινόταν.

 

https://www.slickwraps.com/marble-series-skins-for-oneplus-7-pro.html

 

Από αυτή την σειρά είναι το τρίτο από αριστερά που επέλεξα πέρσι,έχω ακόμα ένα από ίδια σειρα το δεύτερο από αριστερά πάλι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα slickwraps παντως ειναι απιστευτα ανθεκτικα απο την πρωτη στιγμη που εβαλα την διαφανη ματ,καπου Ιουλιο Αυγουστο περσυ, δεν εχει κανει κιχ ουτε καν σημαδι,οπου κι αν ακουμπησω το κινητο. Τρομερη ποιοτητα
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα slickwraps παντως ειναι απιστευτα ανθεκτικα απο την πρωτη στιγμη που εβαλα την διαφανη ματ,καπου Ιουλιο Αυγουστο περσυ, δεν εχει κανει κιχ ουτε καν σημαδι,οπου κι αν ακουμπησω το κινητο. Τρομερη ποιοτητα
Όντως πολύ ποιοτικό το mat διάφανο skin το κράτησα κάνα τρίμηνο αλλά άρχισα βαριέμαι το stock χρώμα και άρχισα βάζω τα skin που είχα αγοράσει.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hρθαν επιτελους και τα μπουκαλακια με την uv κολλα...

Αν ειστε με τα τζαμακι,προτινω να παρετε παιδια ειδικα αν θελετε να κανετε επανατοποθετηση.

Link to comment
Share on other sites

Hρθαν επιτελους και τα μπουκαλακια με την uv κολλα...

Αν ειστε με τα τζαμακι,προτινω να παρετε παιδια ειδικα αν θελετε να κανετε επανατοποθετηση.

 

Παρηγγειλα και εγώ από 2 διαφορετικούς πωλητές αν και δεν νομίζω να έχουν διαφορές.

 

Επίσης, πήρα και 2 mocolo που τα βρήκα σε προσφορά. Απ'ότι κατάλαβα, όλα μα όλα τα τζαμάκια (εκτός dome που κάνει ένα σπάσιμο κάτω από το ηχείο) είναι το ίδιο απλά rebranded. To κακό είναι ότι μερικά έρχονται χωρίς τη ζελατίνα από πίσω, άρα πριν την τοποθέτηση θέλει προσεκτικό καθάρισμα. Αν έχεις βρεί κάποιο που σίγουρα είχε ζελατίνα πισω, θα ήθελα link.

 

Εγώ είχα πάρει της whitestone. To έβγαλα λόγω service και είχα σκοπό να το χρησιμοποιήσω ξανά αλλά δυστυχώς μου έσπασε στο καθάρισμα.

 

To δευτερο τζαμάκι που δοκίμασα μετά απο dome, ήταν αυτό https://www.amazon.co.uk/G-Color-Fingerprints-Compatible-Pro-Lifetime-Replacement/dp/B07RVF2NBT

To πήρα όταν ήμουν Αγγλία για δουλειά. Ποιοτικά είναι ίδιο με το mocolo. Πήρα λοιπόν το frame απο το dome, έξυσα κάποια μέρη ώστε να ταιριάξει το τζαμάκι της G-Color (και άρα όλα τα υπόλοιπα) και το πέρασα εκεί, με το δεύτερο μπουκαλάκι από το dome που μου είχε μεινει.

Περάστηκε τέλεια, αλλά σε 3 μέρες ξεκίνησε το λεγόμενο spider web:mad:

 

To έβγαλα, το καθάρισα και το ξαναπέρασα με την κόλλα από το G-Colour (ίδια με όσες έχει στο Aliexpress, mocolo κτλ, τουλάχιστον σε εμφάνιση). Αυτή τη φορά ακολούθησα νέες οδηγίες όσον αφορά το curing της κόλλας. 15" μόνο τα πλαϊνα, καθάρισμα και μετά ενα 5λεπτο παντού. Αποτέλεσμα τέλειο.

 

Δυστυχώς, λόγω εκ νέου service το έβγαλα και αυτό. Μόλις γυρίσει θα βάλω το mocolo.

 

Τέλος, αυτό που παρατήρησα είναι ότι η κόλλα της whitestone όταν αφαίρεσα το τζαμάκι ήταν σαν τζελ πάνω στο τζαμάκι και αφαιρέθηκε πιο εύκολα, αλλά ίσως για αυτόn τον λόγο ξεκίνησε το spider webbing. Λόγω του ότι σου λένε ένα λεπτό πάνω και ένα λεπτό κάτω με το uv light, η κόλλα δεν σκληραίνει αρκετά. Αντιθέτως, μόλις αφαίρεσα το G-color το τζαμάκι αφαιρέθηκε με τη μια και η κόλλα είχε γίνει ένα με το τζαμάκι και ούτε καν κολλούσε το δάχτυλο όταν το ακουμπούσες. Μόνο όταν άρχιζα να το καθαρίζω με αλκοόλη άρχισε να αφαιρείται η κόλλα, αλλά με πολύ δυσκολία.

 

Άραγε πρέπει να συμβαίνει το πρώτο ή το δεύτερο για να είναι σωστό το curing;

 

Eβγαλα και το 2ο mocolo χωρις να μεινει και παλι το παραμικρο ιχνος.Αρχισε να κανει μικρα ξεκολληματακια περιμετρικα.

Τοποθετησα μετα απο αναμονη 3,5 μηνων μια μεμβρανη υδροτζελ η οποια τοπεθετειται πανευκολα,με αριστη ακριβεια και επιτελους

σωστοτερη υφη απο την μαμα. Εννοειται χωρις καμια φουσκαλα.

Η συσκευασια εχει μεσα 2 μεμβρανες και σπατουλα-καρτα με υφασμα στην ακρη για να πιεσετε ομοιομορφα την μεμβρανη.

Αν κανετε οτι δειχνει το πρωτο βιντεακι,θα εχει σουπερ αποτελεσμα.Μενει να δω την αντοχη στο χρονο.

https://www.aliexpress.com/item/32820629909.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f064c4dV7EBf0

 

Η υφή του hydrogel είναι πολύ διαφορετική από το τζάμι; σε ρωτάω γιατί δεν έχω βάλει ποτέ, αλλά επειδή μου αρέσει η αίσθηση του πως γλυστράει το δάχτυλο στο χέρι δεν προτιμώ τέτοια films

Edited by depmode
Link to comment
Share on other sites

Γενικα σε κινητα μου,εχω πιασει 3 συγκεκριμενες υδροτζελ.

Η μια ηταν η Zagg που ειχα βαλει απο τα mediamarkt σε παλιοτερο κινητο μου.

Η πιο παχια και μαλακη απο ολες. Αρκετα πλαστικη αισθηση στην υφη. Αλλα τα σημαδια που γινονται πανω της απο πιεση,επανερχονταν

μετα απο μερικες ωρες. Δεν αφηνε δαχτυλιες.

Η αμεσως πιο λεπτη και λιγοτερο πλαστικη,ηταν η μαμα του op7 pro. Παλι δεν συγκρινεται με αισθηση του τζαμιου. Πολυ ανθεκτικη αν πας να την κοψεις.

Η τριτη κατα σειρα που εβαλα, απο aliexpress ηταν η καλυτερη γιατι ειναι αρκετα κοντα σε αισθηση με το τζαμακι της mocolo που ειχα(δεδομενου οτι και αυτα ειναι πλαστικα και οχι γυαλι).Ειναι λεπτοτερη ολων,νομιζω λερωνεται περιπου το ιδιο με το τζαμακι και εφαρμοζει τελεια με τον τροπο που σου λενε. Απλα,ενω μεχρι τωρα ειναι ανθεκτικη σε χοντρα σημαδια,δεν ειναι "αυτοθεραπευμενη" οπως δηθεν λενε γιατι ενα βαθυ σημαδακι δεν διορθωθηκε καθολου. Δεν φρεναρει-κολλαει το δαχτυλο οπως η μαμα μεμβρανη.

Αναμενω μια 5αδα ακομα απο ΕΒΑΥ οι οποιες δεν ξερω ποτε και αν ερθουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καθολου θηκη δεν εχεις? Εχω 2 μπλε πλατης,η μια σκληρο πλαστικο και η αλλη σιλικονη.

 

Μεμβρανες καθοδον απο Κινα μια 5αδα υδροτζελ. Eχω και 2 τζαμακια mocolo μτχ αλλα δεν εχουν ερθει οι uv κολλες που περιμενω ακομα.

 

Αν κατι σε ενδιαφερει,πες μου. Και μια μεμβρανη για τις καμερες εχω επισης. Το mocolo με υγρη κολλα εχει καπου 12 ευρω εδω Ελλαδα.

 

Εχω μια μεμβρανη ακομα υδροτζελ αλλα επειδη ειναι πολυ καλη δεν θελω να ξεμεινω.Θα σου την εδινα.

 

Kαλοριζικο το τουμπανο.Πανω που ελεγα οτι με κουρασε το μεγεθος του κινητου,αφαιρεσα θηκη και τζαμι και το ξαναερωτευτηκα.

 

Θα το ευχαριστηθεις οσο τιποτα.

 

 

 

Αν βρεις μεμβρανη υδροτζελ στο εμποριο βαλτην με 1000.Εχω εντυπωσιαστει πιο πολυ απ ολα με αυτην, απο οσα εχω δοκιμασει.

 

Ειμαι Θεσσαλονικη ομως

Μπήκα και εγώ στο club του θηρίου μετά από το ΟΡ6 και δεν έχω λόγια, το "πολύ καλό" είναι λίγο...

Θέλω να ρωτήσω, όταν λες υδροτζελ, εννοείς υγρό γιαλί; Δλδ liquid glass; Αν εννοείς αυτό, πόσο ασφαλές είναι; Άκουσα/διάβασα ότι μετά από 6-7 μήνες δεν κάνει δουλειά, είναι αλήθεια;

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ειναι μεμβρανη η υδροτζελ. Ειναι πιο μαλακη και ευκαμπτη απο τις κλασσικες για να κολλαει και να μενει σε edge οθονες. Κι η εργοστασιακη του ειναι πολυ χοντρη υδροτζελ. Και εχουν την ταση να παραμορφωνονται ευκολοτερα πχ. Αν την πιεσεις σε μια τσεπη σε ενα σημειο αλλα επανερχονται...

 

Καλοριζικο το οπλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ειναι μεμβρανη η υδροτζελ. Ειναι πιο μαλακη και ευκαμπτη απο τις κλασσικες για να κολλαει και να μενει σε edge οθονες. Κι η εργοστασιακη του ειναι πολυ χοντρη υδροτζελ. Και εχουν την ταση να παραμορφωνονται ευκολοτερα πχ. Αν την πιεσεις σε μια τσεπη σε ενα σημειο αλλα επανερχονται...

 

 

 

Καλοριζικο το οπλο!!!

Ευχαριστώ :)

 

Κάποιο λινό υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ
Ειχα παραγγειλει και εγω αυτην ακριβως αλλα δεν ηρθε ποτε δυστυχως
Χμ...από τον ίδιο πωλητή;

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώΧμ...από τον ίδιο πωλητή;

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι..

Αλλα ενταξει μεσολαβησε και ολο αυτο με την καραντινα..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι ενα αξεσουαρ γενικης χρησης, το αναφερω εδω μιας και το συνδεσα-χρησιμοποιω με το op7 pro.

Bluetooth Headphones Creative Outlier ONE Plus

https://en.creative.com/p/headphones-headsets/creative-outlier-one-plus

 

Aρχικα το ονομα μου τραβηξε το ενδιαφερον και υπεθεσα οτι σχετιζονται με την oneplus ομως καμια σχεση δεν εχουν.

Παρολα αυτα,με βαση σχολια και reviews τα πηρα και μπορω να πω οτι η ποιοτητα κατασκευης τους,η απομονωση εξωτερικων ηχων στο αφτι και η ποιοτητα ηχου με το γεματο μπασο τους,ειναι τρομερα. Καθονται τελεια στο αφτι και στριβοντας το αφτακι,σταθεροποιουνται εντελως.

Συνδεθηκαν αμεσα με το κινητο. Εχουν και 4GB ενσωματωμενη μνημη και mp3 player οποτε τα γεμιζεις μουσικη και τα δουλευεις χωρις παρουσια του κινητου.

 

Θα επανελθω οταν τα δουλεψω περισσοτερο και σε κλησεις που ενδιαφερουν τους περισσοτερους.Εγω για μουσικη σε περπατημα,τρεξιμο και ποδηλατο τα πηρα κυριως.

43 ευρω απο Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετα απο πολυ καιρο,ηθρε απο ΕΒΑΥ μια ξεχασενη θηκη σιλικονης που ειχα παραγγειλει

https://www.ebay.com/itm/For-Oneplus-7-7T-Pro-Luxury-Shockproof-Protective-Matte-Slim-Soft-TPU-Case-Cover/113931368137?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=414216032160&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Εχει αριστη εφαρμογη και ελαχιστο ογκο ειδικα στις edge πλευρες.Θα την ηθελα λιγο πιο αντιολισθητικη αλλα ακομα και ετσι

ειναι παρα πολυ καλη και την συνιστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Δοκίμασε με οδοντοβουρτσα στεγνή όχι βρεγμένη.

Αν δεν έχει εισχωρήσει μέσα θα καθαρίσει σχεδόν 80-90%.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

 

Να ρωτήσω κάτι: Την κόλλα που θα πέσει στα πλάγια, την αφαιρούμε μετά το πέρασμα με το uv ή πριν; Υπάρχει δηλαδή κίνδυνος να κολλήσει και να μη φεύγει μετά;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Την κόλλα που θα πέσει στα πλάγια, την αφαιρούμε μετά το πέρασμα με το uv ή πριν; Υπάρχει δηλαδή κίνδυνος να κολλήσει και να μη φεύγει μετά;
Από πριν καλύτερα διότι άμα κολλήσει και στεγνώσει μετά στη προσπάθεια να το καθαρίσεις υπάρχει κίνδυνος κάνεις ζημιά στο γυαλί πχ να ξεκολλήσει λίγο και μαζέψει αέρα η φουσκάλες η και σκόνη.

 

Αν και η λύση με κόλλες δεν το συνιστώ και ένα ρίσκο παίρνεις πάντα εκτός αν έχεις εμπειρία και το κατέχεις άριστα.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από πριν καλύτερα διότι άμα κολλήσει και στεγνώσει μετά στη προσπάθεια να το καθαρίσεις υπάρχει κίνδυνος κάνεις ζημιά στο γυαλί πχ να ξεκολλήσει λίγο και μαζέψει αέρα η φουσκάλες η και σκόνη.

 

Αν και η λύση με κόλλες δεν το συνιστώ και ένα ρίσκο παίρνεις πάντα εκτός αν έχεις εμπειρία και το κατέχεις άριστα.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

 

Άστα Άλεξ, όπως τα λες. Σε κάποια σημεία η κόλλα έφυγε απ'έξω και σε κάποια άλλα, μια βδομάδα μετά, άρχισε το γυαλί να ξεκολλάει. Ποιοτικό μεν στην αφή, αλλά αν δεν κρατάει κάποιο διάστημα, δεν υπάρχει λόγος αγοράς του

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)
  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση για λογαριασμό φίλου: Ψάχνεται για tempered glass, πήρε κάποια από το σκρουτζ που δεν καλύπτουν όλο το κινητό και γενικά δείχνουν απογοητευτικά. Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...