Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κάποιος θεσνικη που μπορώ να πάρω τζαμί mocollo κ να το περνάνε κιόλας;;; Γιατί πήρα ένα από κινεζικό 12 ευρώ πήγα να το περάσω αλλά δεν τα κατάφερα, μάλλον η κόλα είναι περισσότερη μέσα κ βγήκε από έξω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα μια παραγγελία από Amazon διάφορα είδη και είπα ας δοκιμάσω μια τελευταία φορά να επιχειρήσω γυαλί και παρέλαβα την παρακάτω και χωρίς υπερβολή έκατσε τέλεια. :up:

Είχε αρκετές μικρές φουσκάλες στην αρχή αλλά με λίγη προσπάθεια και πίεση προς τις άκρες έφυγαν όλες.

 

10 ευρώ στοίχισε από ιταλικό Amazon. e71c88e9fb5acdefa48a2511a2cb9483.jpgf56d777ec6bdcb0f52b8a8bfd19cdcde.jpg

1e8b0f3bdaa604686f6b21dacfad58fe.jpgf6e4f5e3393c2070de91b66b1c165a41.jpg690196062b79908ae9dab7a9fa12e45b.jpg

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρετε αν το παρακάτω είναι συμβατό με την συσκευή μας?

 

https://www.skroutz.gr/s/13659565/Huawei-USB-C-male-3-5mm-female-CM20.html

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια παραγγελία από Amazon διάφορα είδη και είπα ας δοκιμάσω μια τελευταία φορά να επιχειρήσω γυαλί και παρέλαβα την παρακάτω και χωρίς υπερβολή έκατσε τέλεια. :up:

Είχε αρκετές μικρές φουσκάλες στην αρχή αλλά με λίγη προσπάθεια και πίεση προς τις άκρες έφυγαν όλες.

 

10 ευρώ στοίχισε από ιταλικό Amazon.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

 

Εχει γυρω γυρω μαυρο χρωμα το τζαμι? Εχω ενα παρομοιο mocolo χωρις κολλα και λεω να το βαλω γιατι χαρακωσα ασχημα την εργοστασιακη μεμβρανη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, ξέρετε αν το παρακάτω είναι συμβατό με την συσκευή μας?

 

https://www.skroutz.gr/s/13659565/Huawei-USB-C-male-3-5mm-female-CM20.html

 

Γιατι οχι?Περιμενω ενα τετοιο noname και θα ας πω αν δουλευει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρετε αν το παρακάτω είναι συμβατό με την συσκευή μας?

 

https://www.skroutz.gr/s/13659565/Huawei-USB-C-male-3-5mm-female-CM20.html

 

 

Γιατι οχι?Περιμενω ενα τετοιο noname και θα ας πω αν δουλευει καλα.

 

Φυσικά και είναι. Όλα την ίδια δουλειά κάνουν. Εγώ έχω 2 διαφορετικά :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Εχει γυρω γυρω μαυρο χρωμα το τζαμι? Εχω ενα παρομοιο mocolo χωρις κολλα και λεω να το βαλω γιατι χαρακωσα ασχημα την εργοστασιακη μεμβρανη.[.

 

Ναι έχει και μαύρο περιθώριο περιμετρικά.

Εξαιρετική η αίσθηση και η καθαρότητα του γυαλιού.

Έρχεται και με πολυτελή συσκευασία και frame installation και εργαλείο αλλά πιστωτική κάρτα να φύγουν οι φουσκάλες αν και η αλήθεια το κεντραρα χωρίς το frame και το βασικό όταν το τοποθετείς δεν αρχίζει να κολλάει όπως πχ σε nilkin και έτσι αυτό βοηθά να το μετακινήσεις να δέσει σωστά.

 

Ακολουθείς τις οδηγίες χρήσης.

 

Edit :Απλά να ενημερώσω ότι τρώει πολύ ελαφριά από την οθόνη στις 2 γωνίες στα αριστερά σε εμένα,δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα μια μικρή θυσία κάνω για την άψογη υλοποίηση σε όλα τα υπόλοιπα.

 

Και αντίστοιχα σε SwiftKey προσαρμοσα το πληκτρολόγιο ελάχιστα χιλιοστά πιο μέσα για να έχω καθαροτερη εμπειρία.

 

Το αντίστοιχο της nilkin δεν καλύπτει μέρος της οθόνης στις γωνίες αλλά η τοποθέτηση από δύσκολη έως αδύνατη:p

 

Και της mocolo και ενώ και εκείνο άψογο αλλά δεν ρισκάρω με υγρά και πιο αγχωτικη η τοποθέτηση.

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τhanx και πάλι.

Ακουμπούσα το τζαμί πάνω στην ήδη φορεμένη ζελατίνα του κινητού για να δω πως θα φαίνεται και δούλευε τρένο και το αποτυπωμα. Τις κάθετες πλευρές φοβάμαι σε εμένα επειδή είναι τελείως διαφανες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα και σήμερα από BF παραγγελία το skin και την πολυτελή θήκη από dbrand.

 

Κάποια στιγμή θα τα δοκιμάσω και τα 2.

 

98cb626122c9d8a84ffc7b3836215807.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλή χρονιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς στον Πειραιά να κάνουν τοποθέτηση tempered glass επίσης αν αυτά που είναι με κόλλα βγαίνουν εύκολα μετά κ τέλος χωρίς να ζαλίσω αν υπάρχει κάποιο που είναι υγρό να τοποθετηθεί σε όλα τα κινητά
Link to comment
Share on other sites

To mocolo χωρις υγρη κολλα που εβαλα μαζευε σκονη και φαινοταν στις καθετες ακρες. Ειχε και λεπτη ταινια αυτοκολλητη εκει και εγινε χαλια.Αφαιρεσα την κολλα στα καθετα μερη,το ξαναεβαλα αλλα λογικο ηταν να περνανε σκονες και υγρασια αναμεσα στο τζαμακι και την οθονη. Παρολο που δουλευε σχεδον αψογα παρολο το μικρο κενο. Οποτε μεχρι να μου ερθουν οι hydrogel μεμβρανες,επλυνα την μαμα οσο καλυτερα μπορουσα και την ξαναεβαλα επανω. Οπως ηταν με λιγα νερα που ειχε.Γινανε μερικες φουσκαλες.Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το νερο και να στεγνωσουν μερα με τη μερα οπως ακριβως γινεται στις zagg του mediamarkt.

Περασα μια βολτα και απο mediamarkt. Δεν εχουν περασμενο στο προγραμμα τους το 7 pro και μου ειπε το παιδι οτι θα το ζητουσε να περαστει και θα με ειδοποιησει οταν αυτο γινει.

 

Καλα τα τζαμακια αλλα τα hydrogel films μου αρεσουν περισσοτερο. Θεωρω οτι η μαμα μεμβρανη ειναι εξαιρετικη και αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος,μην την βγαλετε.

Link to comment
Share on other sites

To mocolo χωρις υγρη κολλα που εβαλα μαζευε σκονη και φαινοταν στις καθετες ακρες. Ειχε και λεπτη ταινια αυτοκολλητη εκει και εγινε χαλια.Αφαιρεσα την κολλα στα καθετα μερη,το ξαναεβαλα αλλα λογικο ηταν να περνανε σκονες και υγρασια αναμεσα στο τζαμακι και την οθονη. Παρολο που δουλευε σχεδον αψογα παρολο το μικρο κενο. Οποτε μεχρι να μου ερθουν οι hydrogel μεμβρανες,επλυνα την μαμα οσο καλυτερα μπορουσα και την ξαναεβαλα επανω. Οπως ηταν με λιγα νερα που ειχε.Γινανε μερικες φουσκαλες.Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το νερο και να στεγνωσουν μερα με τη μερα οπως ακριβως γινεται στις zagg του mediamarkt.

 

Περασα μια βολτα και απο mediamarkt. Δεν εχουν περασμενο στο προγραμμα τους το 7 pro και μου ειπε το παιδι οτι θα το ζητουσε να περαστει και θα με ειδοποιησει οταν αυτο γινει.

 

 

 

Καλα τα τζαμακια αλλα τα hydrogel films μου αρεσουν περισσοτερο. Θεωρω οτι η μαμα μεμβρανη ειναι εξαιρετικη και αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος,μην την βγαλετε.

Εμένα πάντως το Mocolo με UV κόλλα κρατάει μια χαρά ακόμα, από πέρυσι τον Ιούνιο που το έβαλα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει εύκολα η moloco μετά αν θες να την αφαιρέσεις η όχι; αυτή με την κολλα λεω
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το mocolo από τέλη Ιουνίου είναι άριστο χώρις το παραμικρό.

Περιμετρικα δεν μαζεύει καθόλου σκόνη.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα Κυριακατικα mail στην oneplus για το αν υπαρχει καποιος τροπος να αγορασω μαμα μεμβρανη επειδη δεν εχουν στα αξεσουαρ τους.

Αρχικα ηθελαν να μου δωσουν ενα voucher 10$ και παραπομπη σε επισημους συνεργατες τους στο Amazon ωστε να παρω μεμβρανη ή τζαμακι.

Λιγο αργοτερα μου εστειλαν νεα απαντηση οτι ηδη μου εστειλαν δωρεαν μεμβρανη οπως αυτη με την οποια ερχεται το κινητο.

Μπραβο τους.Αυτη η αντιμετωπιση ειναι πρωτογνωρη για εμενα χωρις καν να ειναι υποχρεωμενοι και χωρις κα να το ζητησω να το κανουν

Εντωμεταξυ, επλυνα ξανα με σαπουνονερο πιο προσεχτικα την μεμβρανη που εβγαλα (εργοστασιακη) και την ξανακολλησα.

Εχει μερικα σημαδακια αλλα ειναι μια χαρα. Για προσωρινη λυση αναγκης ειναι σουπερ.

 

Απο Νοεμβριο περιμενω απο ΕΒΑΥ και ALIEXPRESS μεμβρανες και ανταπτορα για καρφι ακουστικων αλλα μαλλον στα τελωνεια κατεβασαν ρολα και δεν κινειται τιποτα.

Η Mediamarkt δεν μου εχει απαντησει ακομη αν προσθεσαν το 1+7 pro στο προγραμμα της Zagg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εγώ χτες μίντια κ μου είπαν ότι έχουν ακόμα για εμάς μάλλον για μολοκο θα πάω κ εγώ ηγια την μαμά μεμβράνη
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ανταλλακτική δωρεάν μεμβράνη από την oneplus. Την τοποθέτησα ευτυχώς χωρίς ίχνος σκόνης και φουσκάλες και είναι λες και το πήρα μόλις το κινητό, του κουτιού.

Πρώτη φορά έβαλα έτσι καλά μεμβράνη,ότι μικροφουσκαλα δημιουργήθηκε,πιέστηκε σιγά σιγά προς τα έξω και μόλις εξαφανίστηκαν όλα, έβγαλα την προστατευτικό της φιλμ από πάνω.

Και χρειάστηκε να την ξεκολλήσω ολόκληρη δύο φορές λόγω θεοστραβης θέσης.

Για το ότι δεν κόλλησε το παραμικρό ίσως φταίει και ότι όλη η διαδικασία έγινε πάνω σε μεγάλη νάυλον σακούλα για να τραβάει αυτή την σκονη κλπ με τον στατικό ηλεκτρισμο,έχοντας στερεωμένο το κινητό όσο καλύτερα μπορουσα. Μπορεί να ακούγονται αστεία και μπελαλιδικα όλα αυτα αλλά λειτούργησαν 100% τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά ένα εξάμηνο με το εργοστασιακό χρώμα γυμνό η σε συνδυασμό με naked διάφανο skin ήρθε η ώρα για αλλαγή παράσταση και fresh look and feel :p

 

4e555bc8e6d21ead8ffa217c8345ff84.jpg

 

71f7605e7205204860b473663660446d.jpg

 

77f253a64d9f93d09389f43ad0dbcec9.jpg

 

54bc7ac6a1352f760938b5415340bfac.jpg

 

Αλλάζει και χρώμα ανάλογα γωνία θέασης σε αποχρώσεις του μπλε,πράσινο και μωβ σε διάφορους τόνους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς τα Huawei Freebuds 3 ή τα apple airpods 2? Συνεργάζονται καλά με την συσκευή μας? Κυρίως για κλήσεις ενδιαφέρομαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς τα Huawei Freebuds 3 ή τα apple airpods 2? Συνεργάζονται καλά με την συσκευή μας? Κυρίως για κλήσεις ενδιαφέρομαι.

 

Μήπως κάποιος..?? Ρωτάω επειδή έχω παραγγείλει τα freebuds 3 κ προλαβαίνω ν ακυρώσω αν χρειαστεί..

Link to comment
Share on other sites

Νεα θηκη πλατης για το κινητο,αγορασμενη στα 10 ευρω εδω Θεσσαλονικη.

https://nillkin.org/smartphones-accessories/oneplus-accessories/oneplus-7-pro-accessories/nillkin-oneplus-7-pro-textured

 

Ειναι σαν υφασμα πισω η πλεξη αλλα ειναι πανω σε σκληρο πλαστικο και δεν λυγιζει.Στις φωτο φαινεται σαν σχεδιο πανω σε πλαστικο αλλα δεν ειναι ετσι.

Εχει υφη σαν υφασμα.

Τα καθετα ακρα ειναι μετρια προς μαλακη σιλικονη και με εγκοπες με αποτελεσμα και να απορροφουν δυναμεις,να εχουν καλυτερο κρατημα απο οτι το σκληρο πλαστικο και να μπαινει ευκολα η συσκευη μεσα στη θηκη.

Πισω ειναι flat και το μονο που με χαλαει ειναι το λευκο σηματακι συν οτι δεν εχει ανασηκωμενα ακρα πανω κατω.Κατα τ αλλα ειναι οπως ακριβως φαινεται στο λινκ,δινει πολυ λιγο ογκο και αυτο ηταν το ζητουμενο. Την μαμα ζελατινα δεν την πειραζει καθολου και θεωρω οτι τα τζαμακια οριακα θα χωρανε αν τοποθετηθουν σωστα στο πανω κατω

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Νεα θηκη πλατης για το κινητο,αγορασμενη στα 10 ευρω εδω Θεσσαλονικη.

https://nillkin.org/smartphones-accessories/oneplus-accessories/oneplus-7-pro-accessories/nillkin-oneplus-7-pro-textured

 

Ειναι σαν υφασμα πισω η πλεξη αλλα ειναι πανω σε σκληρο πλαστικο και δεν λυγιζει.Στις φωτο φαινεται σαν σχεδιο πανω σε πλαστικο αλλα δεν ειναι ετσι.

Εχει υφη σαν υφασμα.

Τα καθετα ακρα ειναι μετρια προς μαλακη σιλικονη και με εγκοπες με αποτελεσμα και να απορροφουν δυναμεις,να εχουν καλυτερο κρατημα απο οτι το σκληρο πλαστικο και να μπαινει ευκολα η συσκευη μεσα στη θηκη.

Πισω ειναι flat και το μονο που με χαλαει ειναι το λευκο σηματακι συν οτι δεν εχει ανασηκωμενα ακρα πανω κατω.Κατα τ αλλα ειναι οπως ακριβως φαινεται στο λινκ,δινει πολυ λιγο ογκο και αυτο ηταν το ζητουμενο. Την μαμα ζελατινα δεν την πειραζει καθολου και θεωρω οτι τα τζαμακια οριακα θα χωρανε αν τοποθετηθουν σωστα στο πανω κατω

Σαν την nylon της OnePlus είναι ουσιαστικά.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μοιαζουν πολυ κατασκευαστικα με μικροδιαφορες. Στην τιμη δεν ξερω τι παιζει αν την βρεις εκτος επισημου site.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,μοιαζουν πολυ κατασκευαστικα με μικροδιαφορες. Στην τιμη δεν ξερω τι παιζει αν την βρεις εκτος επισημου site.
Την nillkin; Λογικά από κανένα eBay θα την βρεις κοψοχρονια.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την nillkin; Λογικά από κανένα eBay θα την βρεις κοψοχρονια.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την oneplus που την βαρανε 35 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Την oneplus που την βαρανε 35 ευρω
Ναι εκτός δεν πρόκειται να την βρεις. Εκτός αν την πουλάει κάποιος σε αγγελία.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...