Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαιρετικό φαίνεται πρέπει πάρω από slickwarps σε mat διότι από extremeskin θέλει υγρό για τοποθέτηση και το παράτησα συρτάρι,διότι με υγρά δεν θέλω ασχολούμαι.

 

Έχω καμία 5-6 σε διάφορα χρώματα σχέδια αλλά θέλω το stock χρώμα χαρώ,δεν το πολύ χορταίνω.:D

 

Μπράβο σου που δεν αγχώνεσαι! Εγώ δυστυχώς αν το έκανα αυτό, θα σκεφτόμουν συνέχεια τι θα γίνει σε περίπτωση που πέσει, χαχα.

 

Εγώ που το γυμνό το έχω κοντά 1 μήνα τι να πω :p

 

Ανέκαθεν κατά των θηκων ήμουν μόνο skin σε διάφορα σχέδια και χρώματα άλλαζα στις συσκευές μου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη πάλι, πιστεύω ότι οι θήκες πέρα από προστασία, δίνουν καμία φορα και ένα πιο όμορφο αισθητικό αποτέλεσμα στην συσκευή. Πλέον το πίσω μέρος δεν έχει κάτι διαφορετικό από τα υπόλοιπα smartphones εκεί έξω, εκτός από το λογότυπο της OnePlus και ίσως το χρώμα που προσωπικά δεν με τρελαίνει κιόλας. Η Nylon case εφόσον έχει το λογότυπο της εταιρείας από πίσω και εφόσον έχει και αυτή την ωραία υφή με τις κλωστές, χαλάλι το λίγο πάχος παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εδώ και 1 μισή μήνα γυμνό με το honeycomb skin της slickwraps και mocolo γυαλί.

Δεν έχει παραμικρό εννοείται και προσέχω πάρα πολύ τις συσκευές μου!

Μόνο εγώ το πιάνω χαχα

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφανη θηκη,ειναι καλη,προστατευει καλα αν και αρκετα σκληρο και σφιχτο υλικο (κατι αναμεσα σε σιλικονη και πλαστικο).

Με χαλαει στις edge πλευρες που δινει αρκετο ογκο. Καλυτερα να ηταν μονο στις γωνιες διογκωμενη και τελειως φλουδα στο πλαινο.

Ειναι dot pattern απο μεσα το οποιο δινει λιγο διαφορετικη οψη και κρυβει λιγο τις δαχτυλιες.

 

Σιγουρα υπαρχουν και ομορφες θηκες αλλα παντα θεωρω οτι η γυμνη συσκευη ειναι το πλεον κομψο.Ειδικα στα edge bezeless κινητα.

Ποσο δε μαλλον ενα ματ nebula blue.

Το καλο ειναι οτι επειδη το τζαμι της πλατης εχει απο μεσα την χρωματιστη ζελατινα,βαζοντας του και απ εξω ζελατινα,το κανουμε αρκετα ισχυρο σε χτυπηματα κι ας ειναι γυαλι. Οχι στα επιπεδα θηκης φυσικα.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες φορεμένo whitestone dome glass κ επάνω αριστερά άρχισε να σπάει χωρίς εγώ να το κάνω οτιδήποτε, πεταμένα 49 ευρώ για τζαμί που υποτίθεται είναι το κορυφαίο, μπούρδες ....

Έχει κάποιος άλλος που το φοράει ανάλογο θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες φορεμένo whitestone dome glass κ επάνω αριστερά άρχισε να σπάει χωρίς εγώ να το κάνω οτιδήποτε, πεταμένα 49 ευρώ για τζαμί που υποτίθεται είναι το κορυφαίο, μπούρδες ....

 

Έχει κάποιος άλλος που το φοράει ανάλογο θέμα ;

Τα έλεγα εγώ καιρό πριν. 50 ευρώ για τζαμακι δεν αξίζουν. Ένα απλό γυαλί είναι που θα σπάσει στην πρώτη στραβή. Δεν λέω ότι δεν είναι ποιοτικό η οτιδήποτε τέτοιο, αλλά τα 50 ευρώ είναι υπερβολή και κοροϊδία. Μη σου πω ότι και τα 15 ευρώ για το Mocolo είναι πολλα. Απλά και εκεί πληρωνεις υποτίθεται το περιεχόμενο της συσκευασίας. Με το 1/3 των χρηματων όμως, κάνεις μια χαρά την δουλειά σου. Έναν μήνα τώρα, δεν έχω το παραμικρό θέμα. Αν και όποτε σπάσει, θα έχει βγάλει τα λεφτά του.

 

Λες και πληρώνεις κανέναν μάστορα να σου φτιάξει το γυάλινο τραπέζι του σαλονιου είναι τα 50 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο να χτυπηθουν στις ακρες και σπανε ή ραγιζουν πανευκολα.Οσα τζαμακια εχω δοκιμασει σε παλιοτερα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες φορεμένo whitestone dome glass κ επάνω αριστερά άρχισε να σπάει χωρίς εγώ να το κάνω οτιδήποτε, πεταμένα 49 ευρώ για τζαμί που υποτίθεται είναι το κορυφαίο, μπούρδες ....

Έχει κάποιος άλλος που το φοράει ανάλογο θέμα ;

Έσπασε ή έχει αρχίσει το αραχνιασμα?

 

Και γω είχα πρόβλημα. Όχι τόσο έντονο και το ψιλοεφτιαξα και το χρησιμοποιώ ακόμα.

 

Ταυτόχρονα ζήτησα αντικατάσταση από την Whitestone. Έφαγα άκυρο, μου λένε μιλά με το κατάστημα και ότι αυτοί αναγνωρίζουν μόνο τους επίσημους μεταπωλητές.

 

Πήρα λοιπόν το κατάστημα και σχεδόν απαίτησα αντικατάσταση λόγω εγγύησης και σε μια βδομάδα είχα καινούργιο τζαμακι. 50αρικο για τζάμι έδωσες. Απαιτησε να τηρήσουν την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε ή έχει αρχίσει το αραχνιασμα?

 

Και γω είχα πρόβλημα. Όχι τόσο έντονο και το ψιλοεφτιαξα και το χρησιμοποιώ ακόμα.

 

Ταυτόχρονα ζήτησα αντικατάσταση από την Whitestone. Έφαγα άκυρο, μου λένε μιλά με το κατάστημα και ότι αυτοί αναγνωρίζουν μόνο τους επίσημους μεταπωλητές.

 

Πήρα λοιπόν το κατάστημα και σχεδόν απαίτησα αντικατάσταση λόγω εγγύησης και σε μια βδομάδα είχα καινούργιο τζαμακι. 50αρικο για τζάμι έδωσες. Απαιτησε να τηρήσουν την εγγύηση.

 

Εγώ με το μοκολο έχει 3_4 μέρες αρχίζει το αραχνιασμα από πάνω αριστερά. Χωρίς να σπάσει.χωρις λόγο.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το μοκολο έχει 3_4 μέρες αρχίζει το αραχνιασμα από πάνω αριστερά. Χωρίς να σπάσει.χωρις λόγο.!

 

Το άφησες σε ήλιο ή υψηλή θερμοκρασία; Από ότι διάβασα συνήθως σε αυτό οφείλεται.

 

Φωτό;

Link to comment
Share on other sites

Το άφησες σε ήλιο ή υψηλή θερμοκρασία; Από ότι διάβασα συνήθως σε αυτό οφείλεται.

 

Φωτό;

 

Η αλήθεια είναι ότι το είχα στο αυτοκίνητο στην βάση που έχω και κάθεται στις περσίδες του κλιματισμου . Με κλιματισμό κρύο αέρα εννοείται και μόλις έφτασα εκεί που πήγαινα κ κατέβηκα τότε το είδα. Στην αρχή ήταν μικρό. Αλλά μετά από λίγες μέρες ξεχειλωσε και άλλο...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε ή έχει αρχίσει το αραχνιασμα?

 

Και γω είχα πρόβλημα. Όχι τόσο έντονο και το ψιλοεφτιαξα και το χρησιμοποιώ ακόμα.

 

Ταυτόχρονα ζήτησα αντικατάσταση από την Whitestone. Έφαγα άκυρο, μου λένε μιλά με το κατάστημα και ότι αυτοί αναγνωρίζουν μόνο τους επίσημους μεταπωλητές.

 

Πήρα λοιπόν το κατάστημα και σχεδόν απαίτησα αντικατάσταση λόγω εγγύησης και σε μια βδομάδα είχα καινούργιο τζαμακι. 50αρικο για τζάμι έδωσες. Απαιτησε να τηρήσουν την εγγύηση.

 

Όχι δεν έσπασε είναι αυτό που λες κ εσύ αραχνιασμα . Πώς το έφτιαξες εσύ αυτό ; Σε νορμάλ συνθήκες το έχω το κινητό πάντα σε τσαντάκι όταν είμαι στο μηχανάκι κ ποτέ δεν μου έπεσε . Ξαφνικά πριν 2 μέρες το είδα .

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το είχα στο αυτοκίνητο στην βάση που έχω και κάθεται στις περσίδες του κλιματισμου . Με κλιματισμό κρύο αέρα εννοείται και μόλις έφτασα εκεί που πήγαινα κ κατέβηκα τότε το είδα. Στην αρχή ήταν μικρό. Αλλά μετά από λίγες μέρες ξεχειλωσε και άλλο...

μπορει να φταιει και η διαφορα θερμοκρασιας τοτε, λογω κρυου απο τον κλιματισμο στη ζεστη εξω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην τοποθετήθηκε σωστά και να 3κσνρ κάποιο μικρό κενό ίσως μεταξύ οθόνης και τζαμιού; Αν και δεν νομίζω να παίζει τέτοιο ενδεχόμενο.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που του έχω φορέσει mocolo εδώ και ένα μήνα τώρα, από την πρώτη εβδομάδα μου έχει κάνει το " αράχνιασμα' στις γωνίες.

Ευτυχώς σε όχι και τόσο μεγάλη έκταση.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι το έβαζα στο Πορτ μπαγκαζ του αυτοκινήτου όταν πήγαινα παραλία και ίσως με την θερμοκρασία να έχει πάθει αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που του έχω φορέσει mocolo εδώ και ένα μήνα τώρα, από την πρώτη εβδομάδα μου έχει κάνει το " αράχνιασμα' στις γωνίες.

 

Ευτυχώς σε όχι και τόσο μεγάλη έκταση.

 

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι το έβαζα στο Πορτ μπαγκαζ του αυτοκινήτου όταν πήγαινα παραλία και ίσως με την θερμοκρασία να έχει πάθει αυτό το θέμα.

Όταν λέτε αραχνιασμα τι εννοείτε; Σας έχει σπάσει; Τι κάνω λάθος εγώ και δεν έχει πάθει τίποτα :p

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Moυ ηρθαν πραγματακια σημερα. Τα υποτιθεμενα τζαμακια για τις καμερες τα οποια τελικα ειναι μεμβρανες αλλα κανουν τη δουλεια τους και πιο slim και 2 παμφθηνες θηκες πλατης,η μια διαφανη αλλα ελαφρως πιο μαλακη και λιγοτερο ογκωδης απο την στοκ και αλλη μια η οποια ειναι σκληρο πλαστικο πλατης,με μπλε αποχρωση

 

 

48494481102_4bdf0bdb06_c.jpgIMG_20190809_123535 by Dim Tsak, on Flickr

 

48494478942_427b2596d3_c.jpgIMG_20190809_123505 by Dim Tsak, on Flickr

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε αραχνιασμα τι εννοείτε; Σας έχει σπάσει; Τι κάνω λάθος εγώ και δεν έχει πάθει τίποτα :p

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι τέτοιο https://i.redd.it/ipwpgbz5k8d21.jpg

ή όπως αυτό που ποσταρα πριν λίγες μέρες.

https://ibb.co/SmmLjjx

Η πρώτη περίπτωση δεν διορθωνεται.

Η δεύτερη φτιάχνεται κάπως προσθέτωντας λίγη κόλλα.

 

Σε όσους έχουν το προβλημα και είναι και λίγο τολμηροί υπάρχει και η δυνατότητα επανατοποθέτησης

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο https://i.redd.it/ipwpgbz5k8d21.jpg

ή όπως αυτό που ποσταρα πριν λίγες μέρες.

https://ibb.co/SmmLjjx

Η πρώτη περίπτωση δεν διορθωνεται.

Η δεύτερη φτιάχνεται κάπως προσθέτωντας λίγη κόλλα.

 

Σε όσους έχουν το προβλημα και είναι και λίγο τολμηροί υπάρχει και η δυνατότητα επανατοποθέτησης

 

Eτσι ακριβώς είναι κ το δικό μου.. αν βρω χρόνο ίσως το δοκιμασω να το βγάλω και να το ξαναβάλω...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο https://i.redd.it/ipwpgbz5k8d21.jpg

 

ή όπως αυτό που ποσταρα πριν λίγες μέρες.

 

https://ibb.co/SmmLjjx

 

Η πρώτη περίπτωση δεν διορθωνεται.

 

Η δεύτερη φτιάχνεται κάπως προσθέτωντας λίγη κόλλα.

 

 

 

Σε όσους έχουν το προβλημα και είναι και λίγο τολμηροί υπάρχει και η δυνατότητα επανατοποθέτησης

 

Άρα δεν είχε τοποθετηθεί σωστά η κόλλα προφανώς;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ανασηκώσει έστω και λίγο κάποια από τις θήκες που χρησιμοποιείτε και πηρε αερα;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την επίσημη θηκη nylon τι γνωμη εχετε ? Την εχει κανεις?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...