Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία θηκουλα! Από eBay, Amazon κλπ;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.amazon.co.uk/iBetter-Oneplus-Anti-Slip-Ultra-Thin-Smartphone-Blue/dp/B07NK79WCM

Σε 3 χρώματα κυκλοφορεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέτη απογοήτευση η Ds Max της Nillkin...

 

Όσο και αν προσπάθησα η μια γωνία δεν κάθεται με τίποτα. Άσε που έχει στο κέντρο σχεδόν έναν κόκκο σκόνης που δεν φεύγει.

 

Δοκιμάζω τώρα και τη μέθοδο με το σακουλάκι να δω αν κάθεται. Τουλάχιστον να κάτσει έστω και λίγο για προστασία.

 

Μου αρέσει που φοβόμουν να πάρω UV Loca glue τζαμάκι για το υγρό που θα πέσει στα πλαϊνά. Νομίζω με τόση πίεση που έριξα στην οθόνη, πιο πολύ ζημιά έκανα. Θα δω αν την βγάζει για κανά 2 βδομάδες μέχρι να πάρω την Dome, αλλιώς αν δω πως αύριο ειίναι ακόμη χάλια, πάω και παίρνω την Mocolo.

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη απογοήτευση η Ds Max της Nillkin...

 

Όσο και αν προσπάθησα η μια γωνία δεν κάθεται με τίποτα. Άσε που έχει στο κέντρο σχεδόν έναν κόκκο σκόνης που δεν φεύγει.

 

Δοκιμάζω τώρα και τη μέθοδο με το σακουλάκι να δω αν κάθεται. Τουλάχιστον να κάτσει έστω και λίγο για προστασία.

 

Μου αρέσει που φοβόμουν να πάρω UV Loca glue τζαμάκι για το υγρό που θα πέσει στα πλαϊνά. Νομίζω με τόση πίεση που έριξα στην οθόνη, πιο πολύ ζημιά έκανα. Θα δω αν την βγάζει για κανά 2 βδομάδες μέχρι να πάρω την Dome, αλλιώς αν δω πως αύριο ειίναι ακόμη χάλια, πάω και παίρνω την Mocolo.

 

Άστα μαύρο χάλι και εγώ επί 1 ώρα προσπάθησα και έριξα μπόλικη πίεση στις άκρες οθόνης και νομίζω την αποκλειστική ευθύνη έχει edge οθόνη διότι σε ipad και Vivo με ίδια nilkin tempered glass έκατσε άψογα,αλλά εκεί έχουν flat οθόνη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το κολπάκι με τη σακούλα δούλεψε...σχεδόν. Έχω μια μικρή φουσκαλίτσα στην κάτω δεξιά γωνία, που όμως φοβάμαι θα ανοίξει και πάλι. Και φυσικά τη φουσκάλα με τη σκόνη για την οποία όμως φταίω εγώ.

 

Συνολικά λοιπόν δεν αξίζει την premium τιμή της. Το ότι έχει κυρτή οθόνη το ξέρουμε και ότι είναι πιο δύσκολη η εφαρμογή. Δεν δικαιολογεί όμως το γεγονός να μην κάθεται. Αν ήταν έτσι, υπάρχουν πολλες πιο φθηνές επιλογές. Το κρατάω για λίγες μέρες και μετά σούτ. Θα προσπαθήσω να το στείλω πίσω.

 

Πειμένω να περάσει κάποιος το UV της Mocolo να μας πει εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Το κολπάκι με τη σακούλα δούλεψε...σχεδόν. Έχω μια μικρή φουσκαλίτσα στην κάτω δεξιά γωνία, που όμως φοβάμαι θα ανοίξει και πάλι. Και φυσικά τη φουσκάλα με τη σκόνη για την οποία όμως φταίω εγώ.

 

Συνολικά λοιπόν δεν αξίζει την premium τιμή της. Το ότι έχει κυρτή οθόνη το ξέρουμε και ότι είναι πιο δύσκολη η εφαρμογή. Δεν δικαιολογεί όμως το γεγονός να μην κάθεται. Αν ήταν έτσι, υπάρχουν πολλες πιο φθηνές επιλογές. Το κρατάω για λίγες μέρες και μετά σούτ. Θα προσπαθήσω να το στείλω πίσω.

 

Πειμένω να περάσει κάποιος το UV της Mocolo να μας πει εντυπώσεις

Το κόλπο με το σακουλάκι ποιο είναι ακριβώς;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κόλπο με το σακουλάκι ποιο είναι ακριβώς;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βάζεις σε ειδικο σακουλάκι που ρουφάς τον αέρα με ηλεκτρική σκούπα. Έτσι είναι σαν σαν καλύπτει το κινητό αεροστεγώς πιέζοντας τις γωνίες και το τζαμακι για να μείνει κολλημένο. Σε εμένα δούλεψε μερικώς.

Έχω μια γωνία όμως που δεν κάθεται με τίποτα. Μένει για λίγα λεπτά και μετά ανοίγει ξανά.

2FR2Rsh

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω αυτό το τζαμακι παιδιά..

https://www.cellphones.gr/guali-prostasias-mocolo-3d-uv-liquid-full-glue-tempered-glass-uv-led-lamp-oneplus-7-pro-9h-anticrash-antishock-clear?search=Oneplus%207

Έχει κανείς εμπειρία;

Όλοι σε αυτό θα καταλήξουμε στο τέλος :p

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν 10€ για τοποθέτηση, 25 σύνολο..

Πάρα πολλά νομίζω για άγνωστη εταιρεία.

Αν σκεφτείς ότι υπάρχουν πολύ ακριβότερα γυαλακια, τύπου white stone dome glass που φτάνουν τα 45 ευρώ και δεν έχουν έρθει καν στην χώρα μας, εάν θες να γίνει σίγουρη καλή δουλειά στην τοποθέτηση του, νομίζω αξίζει να τα δώσεις μια φορά τα 25.

 

Από την άλλη το συγκεκριμένο της Mocolo, φαίνεται να είναι πιο εύκολο στην τοποθέτηση του από το άλλο της Nillkin, όποτε ίσως να τα καταφέρεις και μόνος σου.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι σε αυτό θα καταλήξουμε στο τέλος :p

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι μας βλέπω διότι μόνοι μας αδύνατο να στεριωσουμε γυαλί :lol:

 

Πάντως η αίσθηση γυμνό είναι ξεκάθαρα ανώτερη σε σχέση με εργοστασιακη ζελατίνα.

Παντού.

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου nillkin χθες και το τοποθέτησα πριν λίγο. Μου άφησε στην αρχή κάποιες φουσκάλες τις οποίες τις εξαφάνισα με πίεση προς τα έξω. Μέχρι στιγμής δεν έχουν εμφανιστεί πάλι και το τζαμάκι φαίνεται να έχει καθίσει άψογα. Επίσης έχει πολύ ωραία αίσθηση και δεν φαίνεται να το σηκώνει η μαμά θήκη.

 

Τώρα η διάρκεια θα δείξει αν αρχίσει να φουσκώνει τις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου nillkin χθες και το τοποθέτησα πριν λίγο. Μου άφησε στην αρχή κάποιες φουσκάλες τις οποίες τις εξαφάνισα με πίεση προς τα έξω. Μέχρι στιγμής δεν έχουν εμφανιστεί πάλι και το τζαμάκι φαίνεται να έχει καθίσει άψογα. Επίσης έχει πολύ ωραία αίσθηση και δεν φαίνεται να το σηκώνει η μαμά θήκη.

 

Τώρα η διάρκεια θα δείξει αν αρχίσει να φουσκώνει τις επόμενες ημέρες.

 

Μπράβο φίλε! Όντως σαν αίσθηση είναι σχεδόν ίδια όπως η γυμνή οθόνη. Απλώς το αποτέλεσμα δεν είναι το ιδιο καλό για όλους. Και στο xda κάποιοι τα κατάφεραν και οι περισσότεροι είχαν τα ίδια αποτελέσματα με εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είδα και απόειδα με την Nillkin πατώντας επί ώρες το κομμάτι που δεν καθόταν, είπα να δοκιμάσω μια άλλη σκέψη.

 

Έβαλα ανάποδα την εργοστασιακή θήκη ώστε να πιέζει το τζαμακι και το άφησα για κάποιες ώρες.

 

Και ω του θαύματος πλέον έκατσε τέλεια!!! Κατάφερα να διώξω και το σημείο όπου είχε εγλωβιστει ένας κόκκος σκόνης και τώρα είναι άψογο. Βέβαια κρύβει ένα ελάχιστο κομμάτι από την πάνω μεριά της οθόνης λόγω του μαύρου πλαισίου αλλά κατά τα άλλα καταπληκτική αίσθηση μετά τη λαστιχένια υφή της εργοστασιακής ζελατίνα.

 

Αν τυχόν ξεκολλήσει ξανά θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία παίδες, καλή ιδέα όντως να φορέσεις θήκη, ενημερώστε επόμενες ημέρες πως κάθεται να το έχουμε υπόψη για επόμενο γυαλί.

 

Όντως πολύ ποιοτικό το nilkin η αίσθηση ίδια σαν το έχεις γυμνό και σε clarity και touch feeling, απόκριση.

 

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές που το τοποθέτησα δεν έχει σηκωθεί χιλιοστό, πάντα με την μαμά θήκη. Αν αλλάξει κάτι εννοείται ότι θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά τα skin από slickwarps μετά 1.5 μήνα από την παραγγελία...

 

b64c9f29b2d80888b3cea8aaba54ad2e.jpg

 

Φαντάζομαι η δεύτερη παραγγελία που έκανα προ ολίγων ημερών αν προλάβουμε δεκαπενταυγουστο θα είμαστε τυχεροί :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για skin slickwraps vs dbrand που το έχει χωρίς μεταφορικά δεν είναι καλύτερη ποιότητα;

 

άραγε το dbrand καλύπτει το bezel γύρο γύρο;

Edited by Strategos
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Για skin slickwraps vs dbrand που το έχει χωρίς μεταφορικά δεν είναι καλύτερη ποιότητα;

 

άραγε το dbrand καλύπτει το bezel γύρο γύρο;

 

Έχοντας πάρει και από τις 2 εταιρίες η ποιότητα είναι εφάμιλλη.

Της dbrand δεν καλύπτει γύρω γύρω.

 

Χθες παιδιά έβαλα το mocolo uv tempered glass.

Απλα εξαιρετικο.

Καμια μα καμία σχέση με την μαμα ζελατίνα.

Το δάχτυλο κυλάει πλέον νερό και η οθόνη έχει καλύτερη απόδοση χρωμάτων, φωτεινότητα και ευκρινεια.

Και 2 φωτός από το slickwraps skin που φοράω. e931f9a1bc60988a2052f5fe96009f8a.jpg259e1e00a565615129c5724b457b5cf6.jpgd7bd5c8588b41ec60736c0759bb326af.jpgbbeeef59a38930525cddab4751238132.jpg87415820ed107b69b1e625cd7788539c.jpg52cdd0c9afb1eec0c4a3fbcf1e672537.jpg91ac6d006ffa609e6ee610584a35f6a1.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα ένα μούφα uv tempered των 2 ευρώ να δούμε αν λέει τίποτα γιατί το mocolo θες 12++ (για το dome δεν το συζητάω...), περιμένω και 1 απλό μούφα(ebay) το οποίο δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι full glue και δεν θα είναι κλασικό edge με μόνο γύρο γύρο..

 

edit: Άραγε το slickwrap με full cover θα το βγάλει το καλοκαίρι :P

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά του τα αξίζει το mocolo και με το παραπάνω.

Το dome όχι.

Δώσαμε 750 ευρώ για την συσκευή και θα κολλήσουμε στα 15 για κάτι καλό και αξιόπιστο?

Με τπτ.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πως το έπαθε slickwarps και εντός 6 ημερών από τη δεύτερη παραγγελία 2 skin έκανε ήδη την αποστολή.

Με εξέπληξε :lol:

 

edit: Άραγε το slickwrap με full cover θα το βγάλει το καλοκαίρι :P

 

Αν το κολλήσεις άριστα περιμετρικά και δεν κάνεις χρήση πχ μέσα στην άμμο ή σε χώματα η με βρεγμένα χέρια από θαλασσινό νερό, δεν παθαίνει τίποτα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο έφυγε πολύ γρήγορα το 2ο πακέτο. Ήδη είναι Γερμανία!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πάρει και από τις 2 εταιρίες η ποιότητα είναι εφάμιλλη.

Της dbrand δεν καλύπτει γύρω γύρω.

 

Χθες παιδιά έβαλα το mocolo uv tempered glass.

Απλα εξαιρετικο.

Καμια μα καμία σχέση με την μαμα ζελατίνα.

Το δάχτυλο κυλάει πλέον νερό και η οθόνη έχει καλύτερη απόδοση χρωμάτων, φωτεινότητα και ευκρινεια.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Κατά την εφαρμογή σου έφυγε καθόλου υγρό στα πλαϊνά κουμπιά ή πάνω κατω;

 

Αν ναι, πώς το καθάρισες? Άφησε καθόλου υπολείμματα μετά τη διαδικασία με τη λάμπα και αν ναι είναι εύκολο να τα καθαρισεις?

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εφαρμογή σου έφυγε καθόλου υγρό στα πλαϊνά κουμπιά ή πάνω κατω;

 

 

 

Αν ναι, πώς το καθάρισες? Άφησε καθόλου υπολείμματα μετά τη διαδικασία με τη λάμπα και αν ναι είναι εύκολο να τα καθαρισεις?

 

Έχω φοραω σκιν και στα πλαϊνά αλλά για καλό και για κακό κάλυψα και τα πλαϊνά κουμπιά.

Έχει υγρό πανάκι μέσα και καθαρίζεις ότι υπολείμματα έχει.

Βγαίνουν εύκολα

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...