Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά !!!

SONY MW-1

Αγόρασα το εν λόιγω bluetooth από το συμφοροθυμίτη μας Κώστα.

 

1.πως μπορεί κάποιος να μπυ πει γιατί δεν φαίνεται το όνομα του καλούντος αλλά μονο ο αριθμός του?

2.Οι εφαρμογές του play store που σχετίζονται με το bluetooth ενώ κατεβαίνουν και εγκαθίστανται, δεν φαίνονται πουθενα στο τηλ (Optimus G).

3. πως κάνω επανάκληση ????

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παιδιά !!!

SONY MW-1

Αγόρασα το εν λόιγω bluetooth από το συμφοροθυμίτη μας Κώστα.

 

1.πως μπορεί κάποιος να μπυ πει γιατί δεν φαίνεται το όνομα του καλούντος αλλά μονο ο αριθμός του?

2.Οι εφαρμογές του play store που σχετίζονται με το bluetooth ενώ κατεβαίνουν και εγκαθίστανται, δεν φαίνονται πουθενα στο τηλ (Optimus G).

3. πως κάνω επανάκληση ????

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!

 

Το smart connect το εχεις εγκαταστήσει? Αν ναι, πηγαινε μεσα στις ρυθμισεις του να δεις τι ειναι τικαρισμενο και τι οχι.Οι λοιπες εφαρμογές του play store δεν φαινονται, ειναι υπηρεσιες και μπορεις να τις δεις αν πας ρυθμισεις-εφαρμογες-ολα.Για την επανακληση στο mw1 δεν γνωριζω, στο sbh50 που εχω εγω με βαζει κανονικα στο ιστορικο κλησεων του note2 και παιρνω απο εκει με ενα πατημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά !!!

SONY MW-1

Αγόρασα το εν λόιγω bluetooth από το συμφοροθυμίτη μας Κώστα.

 

1.πως μπορεί κάποιος να μπυ πει γιατί δεν φαίνεται το όνομα του καλούντος αλλά μονο ο αριθμός του?

2.Οι εφαρμογές του play store που σχετίζονται με το bluetooth ενώ κατεβαίνουν και εγκαθίστανται, δεν φαίνονται πουθενα στο τηλ (Optimus G).

3. πως κάνω επανάκληση ????

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!

Πρέπει να κρατήσεις το κουμπί για κλήσεις για μερικά δευτερόλεπτα και θα σε βάλει στο ιστορικό κλήσεων και από εκεί μπορείς να επιλέξεις το νούμερο που θα καλέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορει κάποιος να μου εξηγήσει την διαφορα μεταξύ Sony sbh 50 και Sony smart mw1?????η διαφορα ειναι στο mp3 που υπαρχει στο ενα και οχι στο αλλο;;ευχαριστω.... Edited by tolpap77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορει κάποιος να μου εξηγήσει την διαφορα μεταξύ Sony sbh 50 και Sony smart mw1?????η διαφορα ειναι στο mp3 που υπαρχει στο ενα και οχι στο αλλο;;ευχαριστω....

Στο mw1 έχεις κάρτα μνήμης , ενώ στο sbh50 δεν έχει.Επιπλέον στο sbh50 έχεις και NFC.

Link to comment
Share on other sites

Το mv1 δεν δουλεύει σωστά ούτε στο S4!

Αρχίζω να πιστεύω πως έχει θέμα με την 4.2.2.

Πηγαίνεις στο call log και μετά από δυο τρία πατήματα αριστερά δεξιά για να βρεις τον αριθμό που θέλεις, κολλάει το σύμπαν.

Θα δοκιμάσω να επικοινωνήσω με την Sony.

Link to comment
Share on other sites

NFC δηλαδή;;;;ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το αγγιζεις στην πλατη του κινητου και συνδεεται μονο του (ενεργοποιει του bt του κινητου και κανει ολα τα απαραιτητα αυτοματα).Εξυπακούεται βέβαια οτι πρεπει να εχει και το κινητο nfc

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το καλό τίμιο Nokia BH-217 στην άκρη (τα έφτυσε η μπαταρία από την πολλή χρήση), ήρθε η ώρα για αντικατάστασή του. Nokia BH-310: σχετικά φτηνό (στα 30€ προσφορά στο e-shop.gr), αξιόπιστο, απίστευτα βολικό (με όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ στο πακέτο, ακόμα και βάση φόρτισης αυτοκινήτου) και με πολύ καλή ποιότητα ήχου. Καλό το Plantronics m1100, αλλά καλό είναι να υπάρχει και μία εναλλακτική. ;)

 

 

 

φιλε μου εχω ακριβως την ιδια σκεψη αφου και εγω ειμαι κάτοχος του 217 εδω και πααρα πολυ καιρό και σκέφτομαι να προχωρήσω στο 310 οπως και εσυ λογω μπαταρίας:cry: .θα ηθελα να μου πεις κατα ποσο παραπονιούνται αυτοι που σε ακουν και ποσο καλα ακους εσυ .αν μπορεις δηλαδη να κανεις μια σύγκριση . επισης θα ηθελα να μου πεις κατα ποσο είναι συμβατό με 2 συσκευές ταυτόχρονα(multipoint) οπως ηταν το 217 και αν απαντάει περα απο το κουμπί και οταν το βγαζεις απο την θηκη οπως εκανε το τίμιο 217:p

οτι άλλο θες να προσθεσεις οσον αφορα διαφορες που ειδες μεταξύ αυτων των 2 ευπρόσδεκτες:p

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Επειδη ειχε μεινει αφορτιστο το ΒΤ που εχω,εβαλα το hands free που ηταν μαζι με το Note 2.

Για πρωτη φορα το εβαλα,και ετσι,ρωταω το εξης.

Αμα εχεις ραδιο,με τα δυο κουμπια + -,μεγαλωνεις και μικραινεις την ενταση.Με το μονό κουμπι,ανοιγει το τηλεφωνο,οταν εχεις κληση.

Για να αλλαξεις Σταθμο στο ραδιοφωνο,γινεται απο τα ακουστικα,ή πρεπει να βγαζω το τηλεφωνο απο τη τσεπη,πραγμα που δεν ειναι ευκολο,αλλα και δεν το θελω,μιας και υπαρχουν και κλεφτες;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω ακριβως την ιδια σκεψη αφου και εγω ειμαι κάτοχος του 217 εδω και πααρα πολυ καιρό και σκέφτομαι να προχωρήσω στο 310 οπως και εσυ λογω μπαταρίας:cry: .θα ηθελα να μου πεις κατα ποσο παραπονιούνται αυτοι που σε ακουν και ποσο καλα ακους εσυ .αν μπορεις δηλαδη να κανεις μια σύγκριση . επισης θα ηθελα να μου πεις κατα ποσο είναι συμβατό με 2 συσκευές ταυτόχρονα(multipoint) οπως ηταν το 217 και αν απαντάει περα απο το κουμπί και οταν το βγαζεις απο την θηκη οπως εκανε το τίμιο 217:p

οτι άλλο θες να προσθεσεις οσον αφορα διαφορες που ειδες μεταξύ αυτων των 2 ευπρόσδεκτες:p

 

1. Κατ' αρχάς, τη βάση και το κλιπ που είχε στο πακέτο το 217 δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ γιατί δε με βόλευε η συρταρωτή τους αφαίρεση/προσθήκη. Το 310 εφαρμόζει και στη βάση και στο κλιπ μαγνητικά. Τεράστια διαφορά. Απίστευτα βολικό.

2. Multipoint είναι και τα δύο. Συνδέονται και με τα δύο μου κινητά (Nokia N8 και Nokia N82). Άμεση σύνδεση και αποσύνδεση. Το ποιο θα συνδεθεί πρώτο καθορίζει σε ποιο κινητό θα στέλνει το ακουστικό φωνητικές εντολές.

3. Ποιότητα ήχου το 310 σαφώς ανώτερη, λόγω και του δεύτερου μικροφώνου που διαθέτει για ακύρωση θορύβου. Δε φτάνει όμως την καθαρότητα και την ποιότητα του Plantronics m1100 που επίσης χρησιμοποιώ.

4. Το θέμα με την αυτονομία του 217 πιστεύω ότι δεν θα το έχω με το 310, λόγω της βάσης αυτοκινήτου, που μπορεί να είναι μονίμως συνδεδεμένη σε φορτιστή και να φορτίζει το ακουστικό.

5. Η λύση της βάσης φόρτισης βολεύει απίστευτα περισσότερο από το να είναι μονίμως συνδεδεμένο το ακουστικό στο κινητό. Και λιγότερη ενέργεια χαλάς λόγω του ότι δεν είναι μονίμως ανοιχτή η σύνδεση BT, και δε χάνεις χρόνο στην σύνδεση όταν χτυπήσει τηλέφωνο. Βγάζοντάς του από τη βάση συνδέεται μέσα σε 1-2 δευτερόλεπτα και απαντάει.

 

Για 30 ευρώπουλα που το χτύπησα στο e-shop λόγω προσφοράς (δεν ξέρω αν το βρίσκεις φθηνότερα αλλού), είναι μια άριστη πρόταση. Το μόνο μείον είναι ότι είναι παραεισαγωγή και δεν έχει ελληνικό ή αγγλικό manual (μου έχει ξανατύχει με BT από το e-shop). Μικρό το κακό, καθώς το manual το βρίσκεις πανεύκολα και σε pdf.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αδερφέ σε ευχαριστώ παρα πολυ μόλις το εκανα παραγγελία ονλινε στο eshop . την βάση στο 217 την χρησιμοποιώ συνέχεια για εξοικονόμηση μπαταρίας(πραγματικά στις αρχες ξεχναγα να το φορτίσω ) και απο οτι καταλαβαίνω θα συνεχίσω και στο 310 μονο που αντι για συρτάρι πλεον θα εχω μαγνήτη χεχχεχε.στο κλιπ τού 217 ειχα περάσει ενα κορδόνι και όποτε εμπενα στο αμαξι το κρέμαγα στο καθρέπτη το ιδιο θα κανω και παλι αφου αλλαζω συχνα αυτοκίνητο λόγω δουλειάς οποτε κατι σε σταθερο δεν μου χρειάζεται . σε ευχαριστώ πολυ για ολα.αν εχω και καλύτερη ποιότητα στον ηχο σε σχεση με το 217 στην τιμη των 30 ευρο είναι τέλια η λύση για έμενα που δεν θέλω καλώδια και αναγνώριση κλήσης στο bt headset μου

 

υ.γ

με το κορδόνι το 217 γινόταν πολυ καλο μπεγλέρι- στριφογύρισμα οταν βαριόμουν μακάρι να γινει και με το μαγνητακι του 310 χαχαχαχαχαχχαχα

Edited by sharky1981
Link to comment
Share on other sites

αδερφέ σε ευχαριστώ παρα πολυ μόλις το εκανα παραγγελία ονλινε στο eshop . την βάση στο 217 την χρησιμοποιώ συνέχεια για εξοικονόμηση μπαταρίας(πραγματικά στις αρχες ξεχναγα να το φορτίσω ) και απο οτι καταλαβαίνω θα συνεχίσω και στο 310 μονο που αντι για συρτάρι πλεον θα εχω μαγνήτη χεχχεχε.στο κλιπ τού 217 ειχα περάσει ενα κορδόνι και όποτε εμπενα στο αμαξι το κρέμαγα στο καθρέπτη το ιδιο θα κανω και παλι αφου αλλαζω συχνα αυτοκίνητο λόγω δουλειάς οποτε κατι σε σταθερο δεν μου χρειάζεται . σε ευχαριστώ πολυ για ολα.αν εχω και καλύτερη ποιότητα στον ηχο σε σχεση με το 217 στην τιμη των 30 ευρο είναι τέλια η λύση για έμενα που δεν θέλω καλώδια και αναγνώριση κλήσης στο bt headset μου

 

υ.γ

με το κορδόνι το 217 γινόταν πολυ καλο μπεγλέρι- στριφογύρισμα οταν βαριόμουν μακάρι να γινει και με το μαγνητακι του 310 χαχαχαχαχαχχαχα

 

Εγώ τη βάση του 310 στην αρχή την είχα κολλήσει στο ταμπλό, έχουν βάλει μια απίστευτα δυνατή κολλητική ταινία της 3Μ στο πίσω μέρος της βάσης. Μετά όμως σκέφτηκα μια άλλη μόντα που ίσως σε ενδιαφέρει. Αυτοκόλλητη ταινία velcro (το γνωστό χριτς-χρατς). Ένα κομματάκι στο ταμπλό, ένα κομματάκι στη βάση του 310 και όταν το χρησιμοποιώ το στερεώνω στο σημείο αυτό. Όταν δεν το χρησιμοποιώ, το έχω στο ντουλάπι (ιδίως λόγω ζέστης δεν είναι και η καλύτερη ιδέα να είναι εκτεθιμένο το ΒΤ με κλειστά παράθυρα και με τρελή ζέστη σε ένα σημείο μονίμως). Με αυτόν τον τρόπο στερεώνω κι άλλα αντικείμενα στο ταμπλώ του αμαξιού, χωρίς χρειάζεται είναι κολλημένα μόνιμα σε ένα σημείο, π.χ. θερμόμετρο κλπ. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η αποψη σας για το παλιο αλλα πολυ καλο plantronics discovery 975? Το θεωρω τελειο και αν κ εχω παραγγειλει το hm7100 της Σαμυ, σκεφτομαι να παρω κ αυτο. Αποψεις?
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Η αποψη σας για το παλιο αλλα πολυ καλο plantronics discovery 975? Το θεωρω τελειο και αν κ εχω παραγγειλει το hm7100 της Σαμυ, σκεφτομαι να παρω κ αυτο. Αποψεις?

Είναι από τα πολύ καλά bt για την εποχή του, αλλά προσωπικά θα δοκίμαζα πρώτα το hm7100 που έχεις παραγγείλει. Όπως και να το κάνεις είναι πιο σύγχρονο...

 

Περιμένω εντυπώσεις σου μόλις το πάρεις... :)

Link to comment
Share on other sites

έχω το bt-020c :p εδώ και κάτι χρόνια. χρήση που το έχω κάνει μεχρι στιγμής είναι μηδενική.

δε θυμαμαι σε ποια συσκευη μου το είχα κάνει pair.

τώρα θέλω να το δει το desire z μου, αλλα ούτε καν...

πως θα το κάνω unpair;

εδώ υπάρχει το manual αλλα δε βρήκα κάτι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερωτησουλα. Το sbh50 υποστηρίζει τις λειτουργίες ανάγνωσης SMS και email στην οθόνη του;;Για τα SMS το έχω δει κάπου. Για τα email????Και κατι αλλο.τισ εφαρμογεσ που κατεβαζεισ για το mw1 απο το play store είναι ίδιες για Το sbh50?Ευχαριστω. Edited by tolpap77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερωτησουλα. Το sbh50 υποστηρίζει τις λειτουργίες ανάγνωσης SMS και email στην οθόνη του;;Για τα SMS το έχω δει κάπου. Για τα email????Και κατι αλλο.τισ εφαρμογεσ που κατεβαζεισ για το mw1 απο το play store είναι ίδιες για Το sbh50?Ευχαριστω.

 

Υποστηρίζει τα πάντα,εχει μάλιστα και φωνητική ανάγνωση των εισερχομένων στα Ελληνικά.Για τις εφαρμογές νομίζω πρέπει να είναι οι ίδιες

Link to comment
Share on other sites

παίρνεις τηλέφωνο το ΠΛΑΙΣΙΟ - PLAISIO

-έχετε το τάδε μοντέλο ακουστικού στο δείνα κατάστημα?

-ναι υπάρχει, περιμένετε να σας συνδέσω (ευγενικότατοι)

σύνδεση

-ναι για σας για το τάδε μοντέλο ακουστικού

-ναι βεβαίως υπάρχει

-ευχαριστώ, μου το κρατάτε και σε 20' είμαι εκεί

μετάβαση στο Πλαίσιο

-γεια σας, για το τάδε ακουστικό

-α ναι, εδώ είναι, ορίστε

(σημάδια ότι είναι ανοιγμένο)

-συγνώμη να ρωτήσω είναι ανοιγμένο ή επιστροφή?

-όχι από τη μεταφορά με το φορτηγό, ξέρετε πως είναι αυτά..(πρόχειρο άνοιγμα για καθησυχασμό ότι είναι οκ)

-ωραία ευχαριστώ

ταμείο πληρωμή

μετάβαση σπίτι

άνοιγμα συσκευασίας

καμία ζελατίνα πουθενά, και τα manual ελαφρώς τσαλακωμένα και το ένα λίγο λερωμένο

λέω δε ********..μπορεί να το άνοιξαν για επίδειξη..δε πειράζει..

σύνδεση με το τηλέφωνο..!!!

ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΊΖΕΙ ΣΑΝ 2Η ΣΥΣΚΕΥΉ (άρα είχε γίνει Pair με τουλάχιστον μία συσκευή ήδη)

ανάβουν λαμπάκια...

Προσεχτικός έλεγχος της συσκευασίας, λείπουν τα ανταλλακτικά ear plugs

ανάβουν και άλλα λαμπάκια...

επικοινωνία με το κατάστημα, ενημέρωση, και υπόσχεση ότι αύριο θα αντικατασταθεί..

Link to comment
Share on other sites

This is PLAISIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τελος !!!!!!!

 

Καλοβλέπω το SBH50 και στην Ελλάδα υπάρχει μόνο ΠΛΑΙΣΙΟ προς το παρον σύμφωνα με το skroutz. Πιστεύω στην αποστολή με courrier να μην υπάρχει θέμα με ανοιγμένη συσκευή

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...