Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδιά ο αδελφός μου είναι μεταξύ jawbone icon και plantronics marque 2. Μου είπε να ρώτησε ποιο προτείνετε?

Και τα 2 στα 50 περίπου ευρώ τα βρίσκει. Ποιο λέτε είναι καλύτερο? δεν θέλει να δώσει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχουν ακόμη BT με ένα καλώδιο, όπως ήταν τα i-tech;

Υπάρχει κάτι που χρησιμοποιεί κάποιος και είναι αξιόπιστο και λειτουργικό;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχω χάσει επεισόδια, γιατί "ήταν" τα itech?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχω χάσει επεισόδια, γιατί "ήταν" τα itech?

 

"Ήταν" όπως "είχα". Στην Ελλάδα από που τα βρίσκουμε;

Κάποια παρόμοια πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο αδελφός μου είναι μεταξύ jawbone icon και plantronics marque 2. Μου είπε να ρώτησε ποιο προτείνετε?

Και τα 2 στα 50 περίπου ευρώ τα βρίσκει. Ποιο λέτε είναι καλύτερο? δεν θέλει να δώσει παραπάνω.

 

Καποιος που να ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει?

 

Πάντως και οι δύο εταιρείες είναι κορυφαίες σε ότι αφορά την ποιότητα του ήχου των ακουστικών που παράγουν. Έχω άλλο μοντέλο της Plantronics και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ψάξε και κανένα review από κανένα ξένο site.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ειμαι κατοχος αυτουνού εδω

http://store.sony.com/p/HBH-DS980/en/p/HBHDS980

 

Ειχα ενα ατύχημα με τη μηχανη και χτυπησε κατω, και έπειτα δεν ακούγεται το δεξι ακουστικο με τίποτα. Κουνησα καλωδιακια, το ανοιξα να δω τι παίζει αλλα δεν βρισκω ακρη.

Επειδη ήμουν πολύ ερωτευμένος με τον ηχο του, κάτι παρόμοιο υπάρχει στηβ αγορά τωρα;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεα μας μια ερωτηση θελω να κανω επειδη με ενδιαφερει το nokia bluetooth BH-505 και εχω ενα lumia 800 με w7.8 και ενα samsung note 2 θα ειναι συμβατο το ακουστικο αυτο με τα κινητα αυτα?

θελω να τα παρω αυριο αλλα δε ξερει κανεις αν θα κανω την δουλεια μου τα θελω για το τρεξιμο μου.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

δε μπορεσα να παω σημερα να το παρω αν ξερει κανεις ας μου απαντησει στην ερωτηση μου ευχαριστω.:)
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ειμαι κατοχος αυτουνού εδω

http://store.sony.com/p/HBH-DS980/en/p/HBHDS980

 

Ειχα ενα ατύχημα με τη μηχανη και χτυπησε κατω, και έπειτα δεν ακούγεται το δεξι ακουστικο με τίποτα. Κουνησα καλωδιακια, το ανοιξα να δω τι παίζει αλλα δεν βρισκω ακρη.

Επειδη ήμουν πολύ ερωτευμένος με τον ηχο του, κάτι παρόμοιο υπάρχει στηβ αγορά τωρα;

Για να το είχες(να πω την αληθεια ηταν το πρωτο μου BT που χρησιμοποιησα στα τελη του 2008 και ξοδεψα 100+ ευρω να το παρω-αψογο αλλα χαλασε το ακουστικο μετα απο κανα χρονο χρησης)μάλλον σε ενδιαφέρει να έχει oled screen και από αυτήν την άποψη υπάρχει το MW600 και MW1(Sony Wireless Pro) που πιστεύω θα σε καλύψουν.

Το πρώτο στα 35-40 ευρω το δεύτερο στα 70-80 ευρω με πιο πλούσιο εξοπλισμό/λειτουργίες κλπ

Δες τα χαρακτηριστικα τους στο site της Sony αναλυτικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να το είχες(να πω την αληθεια ηταν το πρωτο μου BT που χρησιμοποιησα στα τελη του 2008 και ξοδεψα 100+ ευρω να το παρω-αψογο αλλα χαλασε το ακουστικο μετα απο κανα χρονο χρησης)μάλλον σε ενδιαφέρει να έχει oled screen και από αυτήν την άποψη υπάρχει το MW600 και MW1(Sony Wireless Pro) που πιστεύω θα σε καλύψουν.

 

Μα ο φίλος αναφέρει ότι του άρεσε ο ήχος του και όχι η οθόνη του... Επειδή έτυχε να το έχω και γω (μέχρι να χαλάσουν κι εμένα τα ακουστικά), το MW600 που χρησιμοποιώ τώρα δεν φτάνει την ποιότητα ήχου του 980... Για το MW1 δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο φίλος αναφέρει ότι του άρεσε ο ήχος του και όχι η οθόνη του... Επειδή έτυχε να το έχω και γω (μέχρι να χαλάσουν κι εμένα τα ακουστικά), το MW600 που χρησιμοποιώ τώρα δεν φτάνει την ποιότητα ήχου του 980... Για το MW1 δεν γνωρίζω.

 

Εγώ πάντως μετά το 980 αφού χάλασε πήρα το mw600 και μάλιστα 3 μέσα σε μια τριετία περίπου και ήμουν ευχαριστημένος με τον ήχο και σε ομιλία και σε μουσική και με τουλάχιστον 5 διαφορετικές συσκευές.

Και επίσης εφόσον δεν τον ενδιαφέρει οθόνη στο bt καλή πρόταση είναι το sbh 20 ένα δίμηνο που το χρησιμοποιώ όλα άψογα στον ήχο και εφαρμόζει και πολύ καλά σε μπλούζες(και σε απλά t-shirt και όχι μόνο πουκάμισα/polo στυλ)σε αντίθεση με τα άλλα 2 της Sony

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω ακουσει το 600αρι δεν υπάρχει επαφη στην ποιότητα ηχου.

Δεν με ενδιαφέρει η οθόνη, το χρησιμοποιώ στην μηχανη στα ταξίδια.. Και εμπαινε και τελεια στο αυτι.

Λετε αμα το βρω να παρω το ίδιο;

Αλλα δσν νομίζω να παιζει πουθενά

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα έχω επιτέλους το Sony SBH50 στα χέρια μου.

 

Αντε να μας πεις τι ψάρια πιάνει κι αυτό. Απο public το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω ένα σύντομο review για το Sony sbh50.

Κατ αρχάς είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα, για να το συνδυάσω με το xperia z και το ποδήλατο, αφού:

Ακούω Ραδιόφωνο, χωρίς να έχω Ενσύρματη σύνδεση με το τηλέφωνο και χωρίς να καταναλώνω μπαταρία από το κινητό, με full rds

Βλέπω τηλέφωνο και όνομα καλουντος, μπορώ να διαβάσω τα εισερχόμενα sms και email και μπορώ να κάνω επανακλιση κάποιου αριθμού από το ιστορικό κλίσεων του τηλεφώνου ( δεν μπορείς να καλέσεις κάποιον από τον τηλεφωνικό κατάλογο, αλλά μόνο από το αρχείο κλίσεων)

Δυνατός ήχος και ποιοτικά ακουστικά, σε απομονώνουν από τους εξωτερικούς θορύβους και δίνουν πολύ καλή ποιότητα ακρόασης

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω ένα σύντομο review για το Sony sbh50.

Κατ αρχάς είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα, για να το συνδυάσω με το xperia z και το ποδήλατο, αφού:

Ακούω Ραδιόφωνο, χωρίς να έχω Ενσύρματη σύνδεση με το τηλέφωνο και χωρίς να καταναλώνω μπαταρία από το κινητό, με full rds

Βλέπω τηλέφωνο και όνομα καλουντος, μπορώ να διαβάσω τα εισερχόμενα sms και email και μπορώ να κάνω επανακλιση κάποιου αριθμού από το ιστορικό κλίσεων του τηλεφώνου ( δεν μπορείς να καλέσεις κάποιον από τον τηλεφωνικό κατάλογο, αλλά μόνο από το αρχείο κλίσεων)

Δυνατός ήχος και ποιοτικά ακουστικά, σε απομονώνουν από τους εξωτερικούς θορύβους και δίνουν πολύ καλή ποιότητα ακρόασης

 

Η ποιότητα του ήχου κατά τη διάρκεια κλήσης πως είναι;

Η αναγνώριση κλήσης με όνομα φαίνεται και σε άλλα Android ή μόνο σε Sony;

Link to comment
Share on other sites

Αγοράστε το με κλειστά μάτια. Το μόνο που θα ήθελα να ήταν και λίγο αδιάβροχο. Όχι να το πετάω μέσα στο νερό. Αλλά όταν βρέχει να μην φοβάμαι.
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος κατά τη διάρκεια της κλίσης είναι πολύ καλός. Εφάμιλλος με το hands-free που έχει μαζί το τηλέφωνο. Δυστυχώς δεν έχω διαθέσιμη συσκευή άλλου κατασκευαστή για να τσεκάρω την αναγνώριση...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα bluetooth μέχρι 30 EUR ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΑΚΛΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΤΟΥ.

Έχω ένα Sony Ericsson που έχει αυτό το χαρακτηριστικό (νομίζω το μοντέλο είναι το VH410), αλλά είναι στα τελευταία του και δεν μπορώ να το ξαναβρώ.

Σε όσα μαγαζιά ρώτησα, δεν ξέρουν αν και ποιό μοντέλο έχει αυτό το χαρακτηριστικό.

Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα bluetooth μέχρι 30 EUR ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΑΚΛΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΤΟΥ.

Έχω ένα Sony Ericsson που έχει αυτό το χαρακτηριστικό (νομίζω το μοντέλο είναι το VH410), αλλά είναι στα τελευταία του και δεν μπορώ να το ξαναβρώ.

Σε όσα μαγαζιά ρώτησα, δεν ξέρουν αν και ποιό μοντέλο έχει αυτό το χαρακτηριστικό.

Καμιά βοήθεια?

 

Υπάρχει εφαρμογή στο android (αν θυμάμαι καλά call confirm) που λύνει αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα την πρόληψη από τη θεραπεία :p , αλλά αν δεν βρω κάποιο bluetooth τελικά, θα χρησιμοποιήσω αυτό.

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...