Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδια μου εδωσαν δανικο για να δω αν μου κανει ενα sony-ericsson mw600 και θελω να δω πως μπορω να του κανω firmware update.

 

Αν μπορει καποιος ας μου πει τον τροπο.

 

Επισης το τελευταιο firmware του εν λογο bluetooth τι ακριβως προσφαιρει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια μου εδωσαν δανικο για να δω αν μου κανει ενα sony-ericsson mw600 και θελω να δω πως μπορω να του κανω firmware update.

 

Αν μπορει καποιος ας μου πει τον τροπο.

 

Επισης το τελευταιο firmware του εν λογο bluetooth τι ακριβως προσφαιρει?

 

Δεν γίνεται αναβάθμιση στο συγκεκριμένο.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα παει σημερα πλαισιο και ενας πωλητης μου ειπε οτι αυτα http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Plantronics-Bluetooth-Backbeat-Go-Black-86800-05.htm τα ακουστικα περα οτι συνεργαζονται με iphone και ακους κανονικα μουσικη , ειναι και multipoint για 2 συσκευες και επεμενε παροτι δε το γραφει ουτε στο σαιτ ουτε στο κουτι τους πανω και επειδη κανουν 80 ευρω εχετε αποψη ειναι η δεν ειναι ? και αυτο με τη μουσικη στο iphone ισχύει? Ευχαριστω
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Ψαχνω για bluetooth ακουστικα. Τα θελω και για μουσικη εκτος απο ομιλια. Δλδ να μπορω να ακουω τα κομματια που εχω περασει στο κινητο.

Ειμαι αναμεσα σε αυτα.

Λιγο πολυ βλεπω οτι οι περισσοτεροι εχετε το mw1. Απο ποιοτητα ηχου πως τα παει?

Στο πλαισιο ολοι ορκιζονται οτι ποιοτητα συνομιλιας και μουσικης το plantronics αφηνει πισω τα αλλα... Το θεμα ειναι οτι αν χαλασει καποιο ακουστικο παει για πεταμα ολο το σετ. Ενω στα αλλα δυο απλα αλλαζεις ακουστικα.

Κλεινω προς το mw1. Aλλα θελω να ρωτησω και κατι για το νοκια. Ισχυει οτι αν εχεις κινητο με nfc και πλησιασεις κοντα το bluetooth ανοιγουν ολα αυτοματα?

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Plantronics-Bluetooth-Backbeat-Go-Black-86800-05.htm

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Sony-MW-1-Bluetooth-Clip-Fm-Radio-MP3-HD-1257-4559.htm

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Nokia-Bluetooth-Stereo-BH-221-Black-02731M2.htm

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Ψαχνω για bluetooth ακουστικα. Τα θελω και για μουσικη εκτος απο ομιλια. Δλδ να μπορω να ακουω τα κομματια που εχω περασει στο κινητο.

Ειμαι αναμεσα σε αυτα.

Λιγο πολυ βλεπω οτι οι περισσοτεροι εχετε το mw1. Απο ποιοτητα ηχου πως τα παει?

Στο πλαισιο ολοι ορκιζονται οτι ποιοτητα συνομιλιας και μουσικης το plantronics αφηνει πισω τα αλλα... Το θεμα ειναι οτι αν χαλασει καποιο ακουστικο παει για πεταμα ολο το σετ. Ενω στα αλλα δυο απλα αλλαζεις ακουστικα.

Κλεινω προς το mw1. Aλλα θελω να ρωτησω και κατι για το νοκια. Ισχυει οτι αν εχεις κινητο με nfc και πλησιασεις κοντα το bluetooth ανοιγουν ολα αυτοματα?

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Plantronics-Bluetooth-Backbeat-Go-Black-86800-05.htm

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Sony-MW-1-Bluetooth-Clip-Fm-Radio-MP3-HD-1257-4559.htm

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Nokia-Bluetooth-Stereo-BH-221-Black-02731M2.htm

 

Ωραιο φαίνεται και με καλες διαστασεις!! Αν το εχει δοκιμασει καποιος και μας πει θετικές εντυπώσεις θα το χτυπήσω. Στο burdphone εχει 53 ευρωπουλα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung HM 1500. Ολα καλά και ωραία μόνο που με έχει ταλαιπωρήσει το κεντρικό πλήκτρο του. Πολύ ευαίσθητο και με ένα και μόνο πάτημα κάνει επανάκληση τελευταίας κλήσης. Έχω πραγματοποιήσει πολλές κλήσεις χωρίς να το θέλω. Σκέφτομαι το Nokia BH-118. Ξέρει κανείς αν δουλεύει με τον ίδιο τρόπο ή θέλει διπλό πάτημα για επανάκληση; Γενικά ποιό μου προτείνετε που να μην καλεί τόσο εύκολα τον τελευταίο αριθμό.

Δε με ενδιαφέρει να έχει ραδιόφωνο, μουσική και φυσικά δε θέλω στερεοφωνικό.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαίνεται και με καλες διαστασεις!! Αν το εχει δοκιμασει καποιος και μας πει θετικές εντυπώσεις θα το χτυπήσω. Στο burdphone εχει 53 ευρωπουλα

 

Για το nokia λες?

Το εχει το birdphone αλλα σε ροζ...

Αδυνατω να καταλαβω με πιο σκεπτικο το φερανε σε ροζ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το nokia λες?

Το εχει το birdphone αλλα σε ροζ...

Αδυνατω να καταλαβω με πιο σκεπτικο το φερανε σε ροζ!!!

 

Ναι για το νοκια.Δεν ειδα σε τι χρωατα το εχει το birdphone εκτός από το ροζ. Αυριο θα παω σε ενα καταστημα νοκια στην περιοχή μου μηπως το έχουν και ττο δω απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το νοκια.Δεν ειδα σε τι χρωατα το εχει το birdphone εκτός από το ροζ. Αυριο θα παω σε ενα καταστημα νοκια στην περιοχή μου μηπως το έχουν και ττο δω απο κοντα.

 

Aν το παρεις τελικα, πες μου εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. νέα στο φόρουμ και με απορίες.

είμαι κάτοχος του sony xperia tipo και σήμερα αγόρασα ένα bluetooth.

θέλω να ακούσω μουσική μέσω αυτού αλλά δεν ξέρω πως να το ρυθμίσω.

γενικότερα έχω μία άγνοια όσον αφορά την τεχνολογία

το μπλε δόντι που πήρα είναι αυτό

http://www.plaisio.gr/kini...BL-300-N10.htm

ευχαριστώ

(έχω γράψει σε δύο νήματα, δεν ξέρω που ειναι το σωστό)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung HM 1500. Ολα καλά και ωραία μόνο που με έχει ταλαιπωρήσει το κεντρικό πλήκτρο του. Πολύ ευαίσθητο και με ένα και μόνο πάτημα κάνει επανάκληση τελευταίας κλήσης. Έχω πραγματοποιήσει πολλές κλήσεις χωρίς να το θέλω. Σκέφτομαι το Nokia BH-118. Ξέρει κανείς αν δουλεύει με τον ίδιο τρόπο ή θέλει διπλό πάτημα για επανάκληση; Γενικά ποιό μου προτείνετε που να μην καλεί τόσο εύκολα τον τελευταίο αριθμό.

Δε με ενδιαφέρει να έχει ραδιόφωνο, μουσική και φυσικά δε θέλω στερεοφωνικό.

 

Αυτή η Samsung μυαλό δεν βάζει. Αυτό το πρόβλημα με την επανάκληση όταν πατηθεί μία φορά το κουμπί του Bluetooth, το έχει από τα πιο παλιά μοντέλα. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι θα γίνουν πολλές κλήσεις καταλάθος; Έχω πετάξει για αυτό το λόγο Bluetooth της Samsung από την πρώτη μέρα.

Μια λύση που μπορώ να σου προτείνω είναι να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή call confirm, αν έχεις smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung HM 1500. Ολα καλά και ωραία μόνο που με έχει ταλαιπωρήσει το κεντρικό πλήκτρο του. Πολύ ευαίσθητο και με ένα και μόνο πάτημα κάνει επανάκληση τελευταίας κλήσης. Έχω πραγματοποιήσει πολλές κλήσεις χωρίς να το θέλω. Σκέφτομαι το Nokia BH-118. Ξέρει κανείς αν δουλεύει με τον ίδιο τρόπο ή θέλει διπλό πάτημα για επανάκληση; Γενικά ποιό μου προτείνετε που να μην καλεί τόσο εύκολα τον τελευταίο αριθμό.

Δε με ενδιαφέρει να έχει ραδιόφωνο, μουσική και φυσικά δε θέλω στερεοφωνικό.

 

Παρε καποιο της nokia,εχουν αρκετα σκληρο κεντρικο πληκτρο και δεν κανουν τετοια φαινομενα.Θα το βρεις και σε σχετικά χαμηλη τιμη

 

 

 

 

 

Aν το παρεις τελικα, πες μου εντυπωσεις.

φυσικα και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, ειμαι σε μεγαλο διλημμα για αγορα ΒΤ..

Αυτο που θα ηθελα ειναι να συνδεεται ταυτχρονα με 2 συσκευες, οχι απλα multipoint, αλλα να ειναι at the same time, αν δηλαδη μιλαω στο ενα κινητο και χτυπησει το αλλο να μπορει να γυρισει, και οχι να το γυρναω εγω!

ειχα το sony MW600 που δεν το εκανε και δεν με βολευε να το γυριζω χειροκινητα γιατι μεχρι να το κανω ειχε κλεισει η γραμμη..

Επισης θελω τα καλουδια του MW600, δηλαδη αναγνωριση κλησης και ραδιοφωνο..

 

Εδω να πω στον φιλο:

Το mw600 δεν δείχνει το όνομα της επαφής αλλά μόνο τον αριθμό του καλούντος. Όσο για την ευκρίνεια, ούτε αυτή είναι πολύ καλή. Ειδικά ένα τελευταίο λευκό που χρησιμοποιώ, δε φαίνεται σχεδόν καθόλου η ένδειξη στην οθόνη. (Αν θυμάμαι καλά στα 3 μαύρα που χρησιμοποιούσα παλαιότερα, ήταν πιο φωτεινή η οθόνη αν και μπορεί να είναι η ιδέα μου και να μην ισχύει κάτι τέτοιο)

Αντίθετα το mw1 σου δείχνει κανονικά το όνομα της επαφής και είναι και αρκετά ευδιάκριτο ακόμα και σε εξωτερικό χώρο.

 

οτι το MW600 με το Xperia T που το ειχα μου εδειχνε ονομα, δεν ξερω αν φταιει η συσκευη γιατι με το xperia P δε θυμαμαι να εβλεπα ονοματα, μονο αριθμους

 

Ειμαι λοιπον αναμεσα στα εξης:

 

Nokia BH221

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Nokia-Bluetooth-Stereo-BH-221-Black-02731M2.htm

 

Sony MW-1

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Sony-MW-1-Bluetooth-Clip-Fm-Radio-MP3-HD-1257-4559.htm

και εαν κανενα απο αυτα δεν ειναι at the same time, θα παω στο Sony SBH50 Που εκτος απο mp3 δεν του λειπει τιποτα και ισως να ειναι at the same time, δεν ξερω:

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Sony-Stereo-Bluetooth-Clip-SBH50-Black-1271-2869.htm

 

 

Εσεις τι λετε??

Επισης, αναμεσα στα 2 πρωτα, πιο θεωρειτε καλυτερο, πιο ευχρηστο κτλ?

Βλεπω οτι με το σονυ μπορεις να διαχειριστεις κλησεις κτλ και ισως αυτο να ειναι πλεονεκτημα μεγαλο..

 

εδω βλεπω οτι το SBH50 θα ειναι @the same time:

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh50/#tabs

και ισως ειναι ιδανικο για ολα, καλυτερο και απο το MW1

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η διαφορά είναι στο ότι το SBH50 υποστηρίζει nfc.

 

ναι αλλα ειναι και 30 ευρω φθηνοτερο..πιστευω οτι αν συνδεεται ταυτοχρονα με 2 συσκευες και μπορεις να διαβαζεις κανα σμσ, κανεις διαχειριση κλησεων κτλ, το MW1 δεν εχει λογο υπαρξης (εκτος απο το Mp3 που εχει)..

 

Γιαυτο κλεινω προς τα εκει, αλλα θαθελα ενας φιλος αν μπορει να μου πει αν το MW1 συνδεεται ταυτοχρονα με 2 συσκευες (δηλαδη να απανταει σε οποιαδηποτε απο τις 2 χωρις να κανει καμια αλλη ρυθμιση περαν της αρχικης συνδεσης), οσο για το nokia, μαλλον δεν αξιζει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσφορά το eshop το nokia BH-111 σε πράσινο.

http://www.eshop-specials.gr/offer.phtml?id=130610

 

Και τα μπλε: http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.011204

Link to comment
Share on other sites

Γυναικεία τα χρώματα πάντως. Δεν μπορούσαν να βάλουν το μαύρο ή το λευκό;

 

Το μπλε μια χαρά ανδρικό είναι αν και δε βλέπω το πρόβλημα και με τα αλλα χρώματα :cool:

 

EDIT: ωπ βλέπω το μπλε γιοκ!

Link to comment
Share on other sites

Είδα τα στερεοφωνικά ακουστικά Bluetooth™ SBH20 που είναι για κινητά sony και ήταν πολύ δυνατά και σε συνδυασμό με την λειτουργία nfc .
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι και 30 ευρω φθηνοτερο..πιστευω οτι αν συνδεεται ταυτοχρονα με 2 συσκευες και μπορεις να διαβαζεις κανα σμσ, κανεις διαχειριση κλησεων κτλ, το MW1 δεν εχει λογο υπαρξης (εκτος απο το Mp3 που εχει)..

 

Γιαυτο κλεινω προς τα εκει, αλλα θαθελα ενας φιλος αν μπορει να μου πει αν το MW1 συνδεεται ταυτοχρονα με 2 συσκευες (δηλαδη να απανταει σε οποιαδηποτε απο τις 2 χωρις να κανει καμια αλλη ρυθμιση περαν της αρχικης συνδεσης), οσο για το nokia, μαλλον δεν αξιζει..

 

Το mw1 συνδέεται κανονικά at the same time με περισσότερες από μία συσκευές. Εγώ το δούλευα ταυτόχρονα με το sgs3 και το pc μου.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Το mw1 συνδέεται κανονικά at the same time με περισσότερες από μία συσκευές. Εγώ το δούλευα ταυτόχρονα με το sgs3 και το pc μου.

 

και επαιζες απο το 1 στο αλλο χωρις να πατας κατι στο ΒΤ?

Επομενως μου μενει να μαθω αν και το αλλο σονυ το κανει αυτο, οποτε θα με καλυπτει με πολυ λιγοτερα χρηματα..

 

εν τω μεταξυ εδωσα το mw600 σε εναν φιλο με xperia T και δε μπορει να κανει φωνητικες κλησεις..καταλαβαινει οτι ναναι το κινητο..

εσεις οσοι το εχετε μπορειτε να κανετε φωνητικη? ή φταιει το ΒΤ?? θεωρω οτι ειναι θεμα του xperia T και οχι του mw600 το οτι δε μπορει να καταλαβει με τιποτα ονοματα στα αγγλικα (δεν μιλαω καν για ελληνικα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ψήνω πολύ να δώσω το mw1 στον αδερφό μου και να πάρω το sbh50 μόνο και μόνο για το nfc και μιας που την sd δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και ούτε πρόκειται μάλλον..το έχει ήδη κάποιος το sdh50?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...