Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

βρήκα αυτό τελικά από το ebay και το παρήγγειλα χτες. ελπίζω να είναι εντάξει αφού δεν φαίνεται να έχει ούτε κάποιο μικρόφωνο, ούτε άλλα πλήκτρα πάνω του. όταν έρθει θα γράψω εντυπώσεις.

 

να πω για όσους ενδιαφέρονται ότι ήρθε το παραπάνω μονό ακουστικό από ebay και λειτουργεί άριστα με το mw600. πραγματικά με αυτό το ακουστικό η ευχρηστία του ως Hands free αυξάνεται κατακόρυφα. και πλέον το χρησιμοποιώ καθημερινά και για τις κλήσεις μου. φυσικά πάντα έχω μαζί μου και το stereo και το αλλάζω όταν πρόκειται να ακούσω μουσική!!!IMAG0090.jpg?w=16b8648a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

να πω για όσους ενδιαφέρονται ότι ήρθε το παραπάνω μονό ακουστικό από ebay και λειτουργεί άριστα με το mw600. πραγματικά με αυτό το ακουστικό η ευχρηστία του ως Hands free αυξάνεται κατακόρυφα. και πλέον το χρησιμοποιώ καθημερινά και για τις κλήσεις μου. φυσικά πάντα έχω μαζί μου και το stereo και το αλλάζω όταν πρόκειται να ακούσω μουσική!!!IMAG0090.jpg?w=16b8648a

 

οποτε μπαινει παραγγελια.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Γνωρίζετε αν το Samsung HM-1500 έχει λειτουργία που να τίθεται stand by?

 

Από καθαρότητα ήχου?

 

Είχα πριν το Nokia BH-608 και περιστασιακά συνέβαιναν κάποιες διακοπές ακουστικού με κινητό κατά τη διάρκεια συνομιλίας. Επίσης αρκετοί συνομιλητές μου παραπονιόταν για την καθαρότητα του ήχου.

:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Γνωρίζετε αν το Samsung HM-1500 έχει λειτουργία που να τίθεται stand by?

 

Από καθαρότητα ήχου?

 

Είχα πριν το Nokia BH-608 και περιστασιακά συνέβαιναν κάποιες διακοπές ακουστικού με κινητό κατά τη διάρκεια συνομιλίας. Επίσης αρκετοί συνομιλητές μου παραπονιόταν για την καθαρότητα του ήχου.

 

sony ericsson vh110 ξερει κανεις αν κανει επανακληση τελευταιου αριθμου και πως?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι νεος κατοχος samsung galaxy s2. ψαχνω για bluetooth 3.0 (και 2.1 να ειναι δεν πειραζει) με Noise reduction & echo cancellation, φορτιστη microUSB και να κανει επανακληση ΟΧΙ με μονο πατημα του κουμπιου. τα περισσοτερα bluetooth που ειναι Multi point κανουν με μονο πατημα επανακληση του τελευταιου αριθμου στο 1ο κινητο και με δευτερο πατημα επανακληση στο 2ο κινητο και οσα εχουν το κουμπι αυτο σε προφανη θεση ειναι πολλες οι φορες που ειναι αθελα επανακληση. δεν με ενδιαφερει να ναι Multi point και καθολου να μην κανει επανακληση δεν εχω προβλημα. οποια προταση ευπροσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω Handsfree,που έχουν στα ακουστικά σιλικόνη όπως είναι αυτό.... http://www.amazon.co.uk/EMARTBUY-HAN...9905914&sr=8-8

 

Με εξυπηρετούν καλύτερα από τα μαμμίσια ακουστικά του Desire.... έχει κανείς να μου προτείνει κανένα??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το Sony Ericsson MW600, πόση ώρα φορτίζει περίπου? Κανά δίωρο? Το φορτίζω πρώτη φορά. Δείχνει ένδειξη γεμάτης μπαταρίας όταν φορτίσει?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ναι καπου εκει νομιζω.

Παντως ειναι φοβερο bluetooth, αλλα δεν εχει buzzer ενσωματωμενο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το mw600 εχει τεχνολογία ακύρωσης θορύβου για απομονωση εξωτερικων θορυβων??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

To MW-600 μπορεις να βαλεις ουτε ακουστικο θες εσυ?

 

Ειμαι μεταξυ αυτουνου και του αλλου της νοκια που εχει 3 μηνες αναμονη.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

To MW-600 μπορεις να βαλεις ουτε ακουστικο θες εσυ?

 

Ειμαι μεταξυ αυτουνου και του αλλου της νοκια που εχει 3 μηνες αναμονη.

Ποιο ειναι αυτο;

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

To MW-600 μπορεις να βαλεις ουτε ακουστικο θες εσυ?

 

Ειμαι μεταξυ αυτουνου και του αλλου της νοκια που εχει 3 μηνες αναμονη.

Ναι μπορείς (3,5 jack).

Υ.Γ.: 3 μήνες αναμονή;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: 3 μήνες αναμονή;

 

Ένα από τα ακουστικά που υποστηρίζουν αυτή την αναμονή είναι αυτό http://europe.nokia.com/find-products/accessories/headsets/mono-bluetooth-headsets/nokia-j .Όταν βρίσκεται στην θήκη που υπάρχει στην συσκευασία τότε αυτόματα σβήνει για εξοικονόμηση ενέργειας.Μόλις βγει από αυτή είτε για να κάνουμε κλήση είτε για απαντήσουμε τότε αυτόματα τίθεται σε λειτουργία.Αρκετά έξυπνη ιδέα.

http://europe.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/Misc/Nokia_J/NokiaJ_overview2_grey_302x302.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα πηρα το mw600 και βλεπω οτι ενω στο iphone 4 λειτουργει κανονικα αναγνωριση ονοματος κτλ,στο nexus s οταν ειναι συνδεμενο και δεχτω κληση δεν χτυπαει το τηλεφωνο(ηχειο)αλλα ουτε γραφει ονομα απλα τον αριθμο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

πειραξα τις ρυθμισεις του dsp manager και τωρα χτυπαει κανονικα και το τηλεφωνο οκ Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα ακουστικά που υποστηρίζουν αυτή την αναμονή είναι αυτό http://europe.nokia.com/find-products/accessories/headsets/mono-bluetooth-headsets/nokia-j .Όταν βρίσκεται στην θήκη που υπάρχει στην συσκευασία τότε αυτόματα σβήνει για εξοικονόμηση ενέργειας.Μόλις βγει από αυτή είτε για να κάνουμε κλήση είτε για απαντήσουμε τότε αυτόματα τίθεται σε λειτουργία.Αρκετά έξυπνη ιδέα.

http://europe.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/Misc/Nokia_J/NokiaJ_overview2_grey_302x302.png

 

Και απο τιμη τι λεει ? ποσο θα εχει περιπου ?

Link to comment
Share on other sites

πειραξα τις ρυθμισεις του dsp manager και τωρα χτυπαει κανονικα και το τηλεφωνο οκ

 

Σε μένα καλεί κανονικά και το ηχείο του κινητού (stock rom)..

Link to comment
Share on other sites

πειραξα τις ρυθμισεις του dsp manager και τωρα χτυπαει κανονικα και το τηλεφωνο οκ

 

Τι ρυθμισεις εβαλες στο dsp; με ενδιαφερει κ μενα για να δυναμωσει το ακουστικο κ το ηχειο. Πρεπει να εισαι ροοτ;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα bass boost,και ρυθμισα custom equalizer δεν ειμαι σιγουρος αν χρειαζεσαι root,εμενα το εχει η ρομ που φοραω **costini ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα bass boost,και ρυθμισα custom equalizer δεν ειμαι σιγουρος αν χρειαζεσαι root,εμενα το εχει η ρομ που φοραω **costini ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

 

το εχω κατεβασει και εγω

το εβαλα σε official rom χωρις root, εκανα ρυθμισεις αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.

Γιαυτο ρωταω μηπως θελει ροοτ.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...