Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδια καλησπερα ξερουμε καποιο bluetooth in ear,με πολυ δυνατη αποδοση κυριως μπασα για αθλητισμο η επωνυμη μαρκα η και οχι,σχετικα οικονομικα και αξιοπιστα που να τα εχει δοκιμασει καποιος σε στυλ οπως στη φωτο που δειχνω,οχι ψειρες η on ear.ευχαριστω

 

https://imgur.com/eGYJn5B

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

BlitzWolf BW-FYE3

Καλημερα στην παρεα. Εχω διαβασει τα καλυτερα για την συγκεκριμενη εταιρια απο πολλα reviews και εχω καταληξει σε αυτο. Μαλιστα εχει και power bank ωστε να μπορεις να φορτισεις και το κινητο σου, αλλα ειναι και bluetooth 5.0 συνδεσιμοτητα. Γνωμες αν το εχει καποιος στην κατοχη του να μου πει? Θα προβω προσωπικα στην αγορα του τις επομενες μερες.

Ευχαριστώ.

Edited by scorpios44
Blitzwolf BW-FYE3
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μεταξύ των Galaxy Buds και HUAWEI FreeBuds 3 ποια θεωρείται κατ' εκτίμηση καλύτερα;

Η μουσική πρωτίστως και ποιότητα κλήσεων.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ξερουμε καποιο bluetooth in ear,με πολυ δυνατη αποδοση κυριως μπασα για αθλητισμο η επωνυμη μαρκα η και οχι,σχετικα οικονομικα και αξιοπιστα που να τα εχει δοκιμασει καποιος σε στυλ οπως στη φωτο που δειχνω,οχι ψειρες η on ear.ευχαριστω https://imgur.com/eGYJn5B

 

Ψηφίζω τα Creative outlier air που ανέφερα πιο πίσω. Τα πήρα στην κόρη μου, τα βλέπω μια χαρά και μάλλον θα τα πάρω και εγώ όταν τα ξαναβγάλουν σε προσφορά γύρω στα €55.

 

BlitzWolf BW-FYE3

Καλημερα στην παρεα. Εχω διαβασει τα καλυτερα για την συγκεκριμενη εταιρια απο πολλα reviews και εχω καταληξει σε αυτο. Μαλιστα εχει και power bank ωστε να μπορεις να φορτισεις και το κινητο σου, αλλα ειναι και bluetooth 5.0 συνδεσιμοτητα. Γνωμες αν το εχει καποιος στην κατοχη του να μου πει? Θα προβω προσωπικα στην αγορα του τις επομενες μερες.

Ευχαριστώ.

Θα ψηνόμουν και εγώ, μέχρι τώρα ό,τι έχω πάρει από την εταιρία βγήκε άριστο, αλλά με 2-2.5 ώρες αυτονομία δεν κάνουμε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

https://m.blitzwolf.com/True-Wireless-Earbuds-Power-Supply-p-316.html

Στο επισημο site της blitzwolf οπου και εχω παραθεσει το link αναφερει 3 ωρες κλησεων και ως 40 ωρες στο καθε ενα απο τα δυο ακουστικα χρησιμοποιωντας το charging box. Δεν σε αμφισβητω φιλε Voodooman, απλως σε διορθωνω. Οντως εχω διαβασει παντου οτι σαν εταιρια ειναι αξιοπιστη. Ισως οχι πολυ διαφημιζομενη αν και θα επρεπε, οπως η Plantronics, Jabra, κ.ο.κ.

Η blitzwolf εχει κι αλλα, οπως το FYE7 απλως διαλεξα αυτο και για το μεγαλο charging box που εχει και μαλιστα με θυρα usb για να φορτισεις κινητο οσο χρειαστει για να σε βοηθησει. Δεν ειναι και λιγο σε μια συσκευη μικρη, pocket, που σου δινει αυτη την ευκολια του power bank μαζι με το bluetooth ουτως ή αλλως. Μολις το αποκτησω θα γραψω εντυπωσεις παραυτα.

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

https://m.blitzwolf.com/True-Wireless-Earbuds-Power-Supply-p-316.html

Στο επισημο site της blitzwolf οπου και εχω παραθεσει το link αναφερει 3 ωρες κλησεων και ως 40 ωρες στο καθε ενα απο τα δυο ακουστικα χρησιμοποιωντας το charging box. Δεν σε αμφισβητω φιλε Voodooman, απλως σε διορθωνω. Οντως εχω διαβασει παντου οτι σαν εταιρια ειναι αξιοπιστη. Ισως οχι πολυ διαφημιζομενη αν και θα επρεπε, οπως η Plantronics, Jabra, κ.ο.κ.

Η blitzwolf εχει κι αλλα, οπως το FYE7 απλως διαλεξα αυτο και για το μεγαλο charging box που εχει και μαλιστα με θυρα usb για να φορτισεις κινητο οσο χρειαστει για να σε βοηθησει. Δεν ειναι και λιγο σε μια συσκευη μικρη, pocket, που σου δινει αυτη την ευκολια του power bank μαζι με το bluetooth ουτως ή αλλως. Μολις το αποκτησω θα γραψω εντυπωσεις παραυτα.

 

Ναι, εγώ ανέφερα το "play time" στις 2-2.5 ώρες, που είναι το σημαντικό για εμένα,σκοπεύω να ακούω αρκετή μουσική με αυτά. Στην πράξη δεν νομίζω να χρειαστώ παραπάνω ώρες ακρόασης, μόνο όταν τρέχω Μαραθώνιο ακούω τπερισσότερες ώρες συνεχόμενες, αλλά θα πρέπει συνέχεια να έχω στο μυαλό μου να τα φορτίζω. Από την άλλη, μιλάμε για μισά χρήματα σε σχέση με τα Creative...τα αντίστοιχα Xiaomi τι λένε;

Και είδα ότι τα FYE7 δίνουν 5-6 ώρες playback time. Αυτά κάτι λένε για εμένα.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι τα περισσότερα true wireless, πλην εξαιρέσεων, δεν έχουν έλεγχο έντασης της μουσικής. Πραγματικά απορώ, τόσο δύσκολη είναι η υλοποίησή του, ειδικά σε ακουστικά που έχουν ρυθμιστικά αφής και θα μπορούσαν να έχουν προσθέσει gestures για τις διάφορες λειτουργίες; Το βλέπω ακόμα και σε ακριβά μοντέλα, που τιμολογούνται αρκετά πάνω από 100€. Δράττομαι της ευκαιρίας να το αναφέρω αυτό, καθώς κοιτούσα τα Razer Hammerhead true wireless που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον λόγω πολύ χαμηλού latency που υπόσχονται κατά το gaming, αλλά τους λείπει αυτή η πολύ σημαντική λειτουργία.

 

Και γενικά βλέπω στα πολύ φτηνά μοντέλα δεν υπάρχει ούτε καν application για τα ακουστικά, ακόμα και σε περιπτώσεις πολύ δημοφιλών μοντέλων, π.χ. Xiaomi Airdots. Και γενικά πάσχουν από σωστή υποστήριξη.

 

Παρεμπιπτόντως, τα Sony WF-1000XM3 πήραν νέο firmware update με το οποίο βελτιώθηκε αισθητά η ποιότητα συνομιλίας κατά την κλήση.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω τα Creative outlier air που ανέφερα πιο πίσω. Τα πήρα στην κόρη μου, τα βλέπω μια χαρά και μάλλον θα τα πάρω και εγώ όταν τα ξαναβγάλουν σε προσφορά γύρω στα €55.

 

 

Θα ψηνόμουν και εγώ, μέχρι τώρα ό,τι έχω πάρει από την εταιρία βγήκε άριστο, αλλά με 2-2.5 ώρες αυτονομία δεν κάνουμε τίποτα...

Ευχαριστω,απ'εξω αγορα? η απο εδω?

Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Σε bluetooth με φωνητικη κληση, μου βγαζει το google assistant και κανει φωνητικη αναζητηση, δεν παει στις κλησεις. Γινεται να ρυθμιστει να κανει κλησεις; Συσκευη pocophone f1

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα freebuds 3 μόλις βγήκαν Ελλάδα (πριν κάνα 2μηνο και τα πλήρωσα ακριβά).

Εντυπώσεις:

Οποίος είχε airpods, είναι αντίγραφο τους. Ποιότητα κατασκευής φοβερή (πλαστικό βέβαια). Ήχος για εμένα υπέροχος και ισορροπημένος. Στις τηλεφωνικές κλήσεις άψογος ήχος και σε ανοιχτό και σε κλειστό χώρο. Κανένα παράπονο από συνομιλητές. Βίντεο - μουσική χωρίς καμμία καθυστέρηση. Μπαταρία γύρω στις 6ωρες σε κάθε ακουστικό για ακρόαση μουσικής, και με την θήκη φαντάζομαι όλη μέρα. Γρήγορη φόρτιση ακόμα και ασύρματη σε οποιονδήποτε φορτιστή.

Η απομόνωση εξωτερικών θορύβων, αν και περίεργο γιατί το ακουστικό δεν μπαίνει μέσα στο αυτί, είναι πολύ καλή όταν ακούς μουσική.

Τέλος αν έχεις Huawei κινητό με 10 android έχει αυτό το εφέ που μόλις ανοίγεις το καπάκι σου δείχνει τα freebuds, το ποσοστό μπαταρίας για ακουστικά και θήκη και συνδέεται άμεσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Γενικά στην τιμή που έχουν τώρα ... Πολύ καλή αγορά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα freebuds 3 μόλις βγήκαν Ελλάδα (πριν κάνα 2μηνο και τα πλήρωσα ακριβά).

Εντυπώσεις:

Οποίος είχε airpods, είναι αντίγραφο τους. Ποιότητα κατασκευής φοβερή (πλαστικό βέβαια). Ήχος για εμένα υπέροχος και ισορροπημένος. Στις τηλεφωνικές κλήσεις άψογος ήχος και σε ανοιχτό και σε κλειστό χώρο. Κανένα παράπονο από συνομιλητές. Βίντεο - μουσική χωρίς καμμία καθυστέρηση. Μπαταρία γύρω στις 6ωρες σε κάθε ακουστικό για ακρόαση μουσικής, και με την θήκη φαντάζομαι όλη μέρα. Γρήγορη φόρτιση ακόμα και ασύρματη σε οποιονδήποτε φορτιστή.

Η απομόνωση εξωτερικών θορύβων, αν και περίεργο γιατί το ακουστικό δεν μπαίνει μέσα στο αυτί, είναι πολύ καλή όταν ακούς μουσική.

Τέλος αν έχεις Huawei κινητό με 10 android έχει αυτό το εφέ που μόλις ανοίγεις το καπάκι σου δείχνει τα freebuds, το ποσοστό μπαταρίας για ακουστικά και θήκη και συνδέεται άμεσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Γενικά στην τιμή που έχουν τώρα ... Πολύ καλή αγορά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, κάτοχος σήμερα των Huawei freebuds 3.

Θα συμφωνήσω απόλυτα έχοντας και εμπειρία από τα Airpods.

Δυνατή υλοποίηση από την Huawei.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Plantronics voyager edge κάτω από 39€:

 

 

 

https://www.skroutz.gr/s/4796793/Plantronics-Voyager-Edge.html

Δεν περιλαμβάνει την θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιλαμβάνει την θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται, ειναι η ίδια προσφορά που είχε τρέξει στην Black Friday.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος τα παρακάτω ακουστικά bluetooth να μου πει μια γνώμη "Bluetooth Handsfree Huawei FreeLace".

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος τα παρακάτω ακουστικά bluetooth να μου πει μια γνώμη "Bluetooth Handsfree Huawei FreeLace".

 

Για μένα που μιλάω πολλές ώρες με βόλεψαν αρκετά. Πολύ καλή αυτονομία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πιθανον "ριχνω" το επίπεδο,αλλά έχει κάποιος γνώμη για αυτά?

https://www.skroutz.gr/s/21361380/Yison-E13-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

Φτηνιάρικο το ξέρω,αλλά δεν ξέρεις ποτέ,όλο και κάτι βγαίνει vfm...

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και για εμένα τελικά τα Creative Outlier air. Με λίγη υπομονή, θα τα βρείτε στο site της Creative στα €65, τα βγάζουν συχνά σε προσφορά.

Είχα δοκιμάσει της κόρης μου και οι εντυπώσεις μου δεν άλλαξαν. Απλά διαπίστωσα ότι είναι καλά και στην ομιλία, μέχρι τώρα δεν μου παραπονέθηκε κανένας, ούτε κατάλαβαν ότι μιλάω από bluetooth.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν υπάρχει bluetooth handsfree το οποίο να εχει και οθόνη για να δείχνει ποιος καλεί;

Επειδη στο σπίτι εχω σήμα μόνο σε ενα συγκεκριμένο σημείο, θελω να έχω το κινητό εκεί και να απαντάω απο το bluetooth.

Φυσικά θα ήθελα να βλέπω ποιός με καλεί χωρις να χρειάζεται να παω στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν υπάρχει bluetooth handsfree το οποίο να εχει και οθόνη για να δείχνει ποιος καλεί;

Επειδη στο σπίτι εχω σήμα μόνο σε ενα συγκεκριμένο σημείο, θελω να έχω το κινητό εκεί και να απαντάω απο το bluetooth.

Φυσικά θα ήθελα να βλέπω ποιός με καλεί χωρις να χρειάζεται να παω στο κινητό.

 

Τα Sony SBH50,52,54.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...