Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θεωρω οτι τα καταστηματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν κανουν παραεισαγωγές.

Αναμενω λοιπον την αντιμετωπιση της επισημης αντιπροσωπίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πηρα σημερα αυτα εδω

http://www.skroutz.gr/s/71885/Samsung-SBH-650.html

 

και μετα απο 6 ωρες χρησης μπορω να πω οτι η συνομιλια και η ακροαση μουσικης ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα.

Πολυ καλη αυτονομια και χαρακτηριστικα για την τιμη τους

Πηγα για τα clip d radio για να πω την αληθεια , αλλα ουτε το design ουτε τα χαρακτηριστικα τους μου δικαιολογουν την τοσο ψηλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εχω το i-tech naro 601, με το οποιο ενω σε συσκευες ΝΟΚΙΑ μπορω να ακουω μουσικη, στο iphone δε συμβαινει αυτο. Σε εμαιλ που ειχα στειλει στην εταιρια και στην τηλεφωνικη επικοινωνία που ειχα μετα μου ειπαν οτι λειτουργει κανονικα λεγοντας μου μηπως καποια εφαρμογη το εμποδιζει !!! Ετσι σε κενο μετα απο αναβαθμιιση iphone παλι δεν ακουω μουσικη.

Εχει δοκιμασει κανεις σε iphone το 601 να δω μηπως το δικο μου δε λειτουργει και τραβιεμαι τσαμπα...

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εχω το i-tech naro 601, με το οποιο ενω σε συσκευες ΝΟΚΙΑ μπορω να ακουω μουσικη, στο iphone δε συμβαινει αυτο. Σε εμαιλ που ειχα στειλει στην εταιρια και στην τηλεφωνικη επικοινωνία που ειχα μετα μου ειπαν οτι λειτουργει κανονικα λεγοντας μου μηπως καποια εφαρμογη το εμποδιζει !!! Ετσι σε κενο μετα απο αναβαθμιιση iphone παλι δεν ακουω μουσικη.

Εχει δοκιμασει κανεις σε iphone το 601 να δω μηπως το δικο μου δε λειτουργει και τραβιεμαι τσαμπα...

 

βασικά δοκίμασε το εξής .. άνοιξε πρώτα το bluetooth του iphone και μετά το bluetooth ακουστικό δες ότι συνδέονται και άνοιξε το ipod για να ακούσεις μουσική .. λογικά κάτω δεξιά στην οθόνη θα βγαίνει ένα σηματάκι του bluetooth σε μπλε χρώμα..

αν το έχεις παράλληλα με άλλη συσκευή, κάνε το εξής .. αποσύνδεσέ το από την άλλη .. και σύνδεσε το αρχικά με το iphone και μετά με δεύτερη συσκευή ...

 

η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω το Music και μου κάνει κάτι κουλαμάρες(συνδέεται για κλήσεις, αλλά όχι για μουσική) όταν έχω 2 συσκευές συνδεδεμένες..και κάνω το κόλπο που σου είπα, πρώτα iphone, μετά sony-ericsson και ακούω μουσική κανονικότατα ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα!

Θα ήθελα να μου πει κάποιος την γνώμη του για το παρακάτω bluetooth:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006443&u=SONY-ERICSSON-MW600-HI-FI-WIRELESS-HEADSET-WITH-FM-RADIO

 

Είναι νομίζω ιδανικό γιατί είναι το μόνο που έχω βρει που να είναι ΚΑΙ multipoint ΚΑΙ με ραδιόφωνο! Και είναι φθηνότερο από άλλα του είδους. Επίσης είναι Sony Ericsson από την οποία έχω καλή εμπειρία στα bluetooth (είχα το HBH-DS205 και ήμουν άκρως ικανοποιημένος και από μπαταρία και από ποιότητα ήχου και από καλή επικοινωνία χωρίς δυσκολίες).

Τώρα όμως ψάχνω κάποιο που να είναι multipoint και να έχει και ραδιόφωνο. Ξέρει κανείς αν και αυτό είναι το ίδιο αξιόπιστο με το προηγούμενο που ανέφερα;

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, το multipoint είναι λίγο μισό, δηλαδή μόνο η μία συσκευή μπορεί να είναι κινητό. Κατά τα άλλα το ραδιόφωνο είναι όντως σπάνιο χαρακτηριστικό.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα εχθές το jawbone 3 prime black και έχω να πώ ότι είναι απλά τέλειο. Το χρησιμοποίησα στο σπίτι, στο αυτοκίνητο με ανοιχτό το παράθυρο και σε ενα καφέ-μπάρ το βράδυ και με άκουγαν-τους άκουγα καμπάνα. Το σύνδεσα ταυτόχρονα με HD2 και Iphone 3g και δουλεύει άψογα. Έχω μείνει άφωνος. Το συστήνω για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει ενα καλό bluetooth (εγω βαρέθηκα να αγοράζω τα φτηνα και να τα αλλάζω κάθε 6 μήνες). Αυτό που μένει είναι να δώ την αυτονομία του. Το καλυτερο bluetooth ίσως στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες οτι στο multipoint θα είναι μόνο η μία συσκευή κινητό; Αυτό είναι στάνταρ; Από που το συμπεραίνουμε;
paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα εχθές το jawbone 3 prime black και έχω να πώ ότι είναι απλά τέλειο. Το χρησιμοποίησα στο σπίτι, στο αυτοκίνητο με ανοιχτό το παράθυρο και σε ενα καφέ-μπάρ το βράδυ και με άκουγαν-τους άκουγα καμπάνα. Το σύνδεσα ταυτόχρονα με HD2 και Iphone 3g και δουλεύει άψογα. Έχω μείνει άφωνος. Το συστήνω για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει ενα καλό bluetooth (εγω βαρέθηκα να αγοράζω τα φτηνα και να τα αλλάζω κάθε 6 μήνες). Αυτό που μένει είναι να δώ την αυτονομία του. Το καλυτερο bluetooth ίσως στην αγορά.

 

Απελπιστικα ασχημο ομως.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εχω το i-tech naro 601, με το οποιο ενω σε συσκευες ΝΟΚΙΑ μπορω να ακουω μουσικη, στο iphone δε συμβαινει αυτο. Σε εμαιλ που ειχα στειλει στην εταιρια και στην τηλεφωνικη επικοινωνία που ειχα μετα μου ειπαν οτι λειτουργει κανονικα λεγοντας μου μηπως καποια εφαρμογη το εμποδιζει !!! Ετσι σε κενο μετα απο αναβαθμιιση iphone παλι δεν ακουω μουσικη.

Εχει δοκιμασει κανεις σε iphone το 601 να δω μηπως το δικο μου δε λειτουργει και τραβιεμαι τσαμπα...

 

Αγαπητέ reddevils.gr,

 

Αρχικά θα ήθελα να σας ενημερώσω πως το Clip Naro 601 δεν υποστηρίζει μεταφορά δεδομένων A2DP με αποτέλεσμα να μην είναι εφικτή η αναπαραγωγή μουσικής.

 

Έπειτα θα ήθελα παρακαλώ να με ενημερώσετε με ποιόν είχατε μιλήσει από την εταιρεία και σε ποιόν είχατε στείλει το mail και σας απαντήσαν πως το εμποδίζει κάποια εφαρμογή γιατί το ότι το συγκεκριμένο ακουστικό δεν υποστηρίζει αναπαραγωγή μουσικής είναι δεδομένο από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ reddevils.gr,

 

Αρχικά θα ήθελα να σας ενημερώσω πως το Clip Naro 601 δεν υποστηρίζει μεταφορά δεδομένων A2DP με αποτέλεσμα να μην είναι εφικτή η αναπαραγωγή μουσικής.

 

Έπειτα θα ήθελα παρακαλώ να με ενημερώσετε με ποιόν είχατε μιλήσει από την εταιρεία και σε ποιόν είχατε στείλει το mail και σας απαντήσαν πως το εμποδίζει κάποια εφαρμογή γιατί το ότι το συγκεκριμένο ακουστικό δεν υποστηρίζει αναπαραγωγή μουσικής είναι δεδομένο από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του.

 

Με εκτίμηση,

Απάντησα με PM .. Ευχαριστω και ευχαριστω και για την επικοινωνια και την απαντηση !!!

Ειχα γραψει οτι υποστηριζε A2DP οπως καπου ειχα διαβασει αλλα τελικα δεν υποστηριζει !!!

Εν αναμονη καποιου multipoint που να υποστηριζει το iphone !!!!

Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό BT headset, multipoint,στερεο με ΒΤ ν.2 και συμβατό με το Ν900??? Edited by tempelakos
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με bluetoοth και θα ήθελα την γνώμη σας … Έχω πάρει το Iphone Clone M002L και θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό Bluetooth .

Τι λέτε για το SONY ERICSSON MW600 HI-FI WIRELESS HEADSET που αναφέρει ο φίλος μας πιο πάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις τo samsung HM1500 Clip?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ωρε αυτο θα ρωτουσα κι εγω τωρα. Φαίνεται καλό....

 

Δεν ειπα "καλό", κατι αλλο ειπα... LoL

Edited by Analyzer
Αφαίρεση άσεμνης έκφρασης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τελικά παρήγγειλα το συγκεκριμένο μοντέλο (SONY ERICSSON MW600 HI-FI WIRELESS HEADSET) και σε 4 μέρες περίπου θα το έχω στα χέρια μου. Οπότε θα επιστρέψω με συγκεκριμένες εντυπώσεις πάνω σε αυτό...
paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να μαι πάλι! Όπως σας είχα πει αγόρασσα το MW600 της Sony Ericsson και έχω να πω τα εξής:

Πολύ καλή ποιότητα ήχου και άριστη επικοινωνία με τον συνομιλητή χωρίς κανένα πρόβλημα! Επίσης το ραδιοφωνάκι που έχει λειτουργεί κι αυτό άψογα με πολύ καλό σήμα!

Όμως ΠΡΟΣΟΧΗ!: Η συγκεκριμένη bluetooth συσκευή ΔΕΝ μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα σε 2 κινητά τηλέφωνα (όπως πολύ σωστά είχε υποψιαστεί ένας φίλος πιο πάνω)!

Κατά την άποψη μου είναι παραπλανητικό αυτό που γράφουν διάφορα σάιτ όπως το e-shop.gr οτι μπορεί να συνδεθεί σε 2 ασύρματες συσκευές ταυτόχρονα ενώ δεν διευκρινίζουν οτι μπορεί να συνδεθεί με μόνο μία συσκευή ομιλίας (κάτι το οποίο διευκρινίζεται μέσα στις οδηγίες του MW600)!

Κατά την γνώμη μου ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Για πολλούς & διαφόρους λόγους, χρησιμοποιώ μόνο bluetooth με clip.

Με το iPhone έχω μέχρι στιγμής χρησιμοποιήσει:

 

i.Tech Clip Vibrate

Το μικρόφωνό του ακούγεται απίστευτα χαμηλά με το iPhone.

Με το Nokia 6120 που το είχα συνδεδεμένο πιο πριν, δούλευε άψογα.

 

Nokia BH-215

Ομοίως με το i.Tech.

Με άκουγε ο γείτονας στο διπλανό διαμέρισμα, ο συνομιλητής όχι..

 

Motorola S605

Απλά ότι καλύτερο ηχητικά & από άποψη σύνδεσης.

Δυστυχώς τεράστιο & η μπαταρία κάτω του μετρίου.

Να δω πότε θα ξαναβγάλουν 'μανταλάκι'..

 

SE VH300

Καλή απόδοση, αλλά..

Η σύνδεση χάνεται κατά περίεργο τρόπο,

ακόμα & όταν το ακουστικό είναι συνεχώς σε απόσταση βολής (1m).

Το clip δε έχει υποδοχή για να 'αναπαυθεί' το ακουστικό πάνω του,

απλά φέρνεις το καλώδιο μια 'γύρα' γύρω από τον αυχένα σου

& το ακουστικό κρέμεται στο στήθος............ :whip:

 

Αυτά τα λίγα!

Σήμερα πάω να πάρω το Samsung ΗΜ1500

το οποίο όλως περιέργως δεν βρήκα σε κανένα site της Sumsung.

Θα σας πω σύντομα εντυπώσεις.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το I.TECH CLIP MUSIC 801 και εχω κάποιες απορίες.1ον τι γνώμη έχετε κ 2ον αν ξέρει κανεις αν έχει προβλήματα σύνδεσης με κινητά γιατι δεν βρίσκω compatibility list.έχω ενα Ν900 και ενα ericsson K510i. γιαυτό θέλω ναναι multipoint.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ένα από τα δύο:

 

1) Plantronics 925

 

2) Plantronics 975

 

Πιστεύετε τα αξίζουν τα χρήματά τους;

Είναι αξιόπιστα;

Καμιά άλλη ιδέα για πολύ καλό bluetooth;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by miltostammy2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά καλή και δοκιμασμένη πρόταση με 40€ maximum; Κατά προτίμηση με clip και καλό ήχο. Το τελευταίο Νokia που είχα πάρει με ~20€ το έσπασα στο τέλος γιατί τις περισσότερες φορές δεν ακουγόμουν καλά.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ένα από τα δύο:

 

1) Plantronics 925

 

2) Plantronics 975

 

Πιστεύετε τα αξίζουν τα χρήματά τους;

Είναι αξιόπιστα;

Καμιά άλλη ιδέα για πολύ καλό bluetooth;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το 925 που έχω είναι απλά καταπληκτικό σε σχεδιασμό και ποιότητα ήχου. Το 975 είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα έχοντας κάποια καλούδια περισσότερα όπως οθόνη που δείχνει τη στάθμη φόρτισης στην θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ένα από τα δύο:

 

1) Plantronics 925

 

2) Plantronics 975

 

Πιστεύετε τα αξίζουν τα χρήματά τους;

Είναι αξιόπιστα;

Καμιά άλλη ιδέα για πολύ καλό bluetooth;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εχω το 975 απο το οποιο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ένα από τα δύο:

 

1) Plantronics 925

 

2) Plantronics 975

 

Πιστεύετε τα αξίζουν τα χρήματά τους;

Είναι αξιόπιστα;

Καμιά άλλη ιδέα για πολύ καλό bluetooth;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Jawbone 3 prime black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...