Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλησπέρα.

Έχει κάποιος να προτείνει ασύρματα ακουστικά για παρακολούθηση ταινιών σε samsung smart tv? Το budget είναι γύρω στα 50€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα.

Έχει κάποιος να προτείνει ασύρματα ακουστικά για παρακολούθηση ταινιών σε samsung smart tv? Το budget είναι γύρω στα 50€.

 

JBL Tune 500BT γύρω στα 45 ευρώ; Καλά σχόλια έχω ακούσει για τον ήχο, αλλά βλέπω και παράπονα στο Skroutz για την άνεση στο κεφάλι... Τίποτα Sony ίσως; Έχει κάνα δυο ζευγάρια ασύρματα on ear μέχρι 50 ευρω...

Εγώ πάντως για ταινίες σε τέτοιου θα πήγαινα...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε ξαφνικά στο μισό η ένταση από τα iconx 2018 που έχω. Καμμιά ιδέα ή να τα πάω στο service; Θυμάται κανείς πόση εγγύηση έχουν;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

JBL Tune 500BT γύρω στα 45 ευρώ; Καλά σχόλια έχω ακούσει για τον ήχο, αλλά βλέπω και παράπονα στο Skroutz για την άνεση στο κεφάλι... Τίποτα Sony ίσως; Έχει κάνα δυο ζευγάρια ασύρματα on ear μέχρι 50 ευρω...

Εγώ πάντως για ταινίες σε τέτοιου θα πήγαινα...

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα JBL τα απέρριψα γιατί διαβάζω ότι ενώ έχουν καλό ήχο, πιέζουν αρκετά το κεφάλι (ειδικά στους άντρες). Κι εγώ κάποια της sony κοιτούσα, αλλά επειδή στο παρελθόν κάποια sony ακουστικά δεν συνδέονταν με samsung τηλεόραση, είμαι διστακτικός. Τελικά έχω καταλείξει σε 2:

https://www.skroutz.gr/s/6434661/Sony-MDR-ZX330BT.html

https://www.skroutz.gr/s/15815805/Edifier-W800BT.html?keyphrase=Edifier+W800BT

 

Της sony είναι πολύ καλύτερα, τα άλλα όμως συνδέονται 100% με την τηλεόραση...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε ξαφνικά στο μισό η ένταση από τα iconx 2018 που έχω. Καμμιά ιδέα ή να τα πάω στο service; Θυμάται κανείς πόση εγγύηση έχουν;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Με βάση ότι αναφέρεται εδώ:

https://www.samsung.com/gr/support/warranty/

τα bluetooth ακουστικά έχουν 12 μήνες εγγύηση.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα JBL τα απέρριψα γιατί διαβάζω ότι ενώ έχουν καλό ήχο, πιέζουν αρκετά το κεφάλι (ειδικά στους άντρες). Κι εγώ κάποια της sony κοιτούσα, αλλά επειδή στο παρελθόν κάποια sony ακουστικά δεν συνδέονταν με samsung τηλεόραση, είμαι διστακτικός. Τελικά έχω καταλείξει σε 2:

https://www.skroutz.gr/s/6434661/Sony-MDR-ZX330BT.html

https://www.skroutz.gr/s/15815805/Edifier-W800BT.html?keyphrase=Edifier+W800BT

 

Της sony είναι πολύ καλύτερα, τα άλλα όμως συνδέονται 100% με την τηλεόραση...

 

Για τα Edifier δεν έχω καμία άποψη... Της Sony πιστεύω για τα χρήματά τους τίμια θα είναι...

Όσον αφορά τη συνδεσιμότητα, δε βρίσκω κάποιο λόγο να μην συνδέονται με τηλεόραση Samsung, αλλά προφανώς δε μπορώ να απαντήσω με σιγουριά σε αυτό.... Προσωπικά δε μου έχει τύχει συσκευή ήχου bluetooth να μη συνδέεται με άλλη συσκευή bluetooth...

Kάποια παρεμφερή (αν οχι αυτά) Sony έχει φίλος και τα χρησιμοποιεί σε laptop HP και είναι απόλυτα ικανοποιημένος...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι περίεργη η κατάσταση με τα iX.... Έτσί είχα καταλάβει και εγώ... Τα βρίσκεις σε διαφορετικές εκδόσεις και διαφορετικές τιμές... Τσέκαρε Ali να δεις...

 

Δε μπορείς να καταλάβεις ποιά είναι τα καλά...

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Με βάση ότι αναφέρεται εδώ:

https://www.samsung.com/gr/support/warranty/

τα bluetooth ακουστικά έχουν 12 μήνες εγγύηση.

 

 

Για τα Edifier δεν έχω καμία άποψη... Της Sony πιστεύω για τα χρήματά τους τίμια θα είναι...

Όσον αφορά τη συνδεσιμότητα, δε βρίσκω κάποιο λόγο να μην συνδέονται με τηλεόραση Samsung, αλλά προφανώς δε μπορώ να απαντήσω με σιγουριά σε αυτό.... Προσωπικά δε μου έχει τύχει συσκευή ήχου bluetooth να μη συνδέεται με άλλη συσκευή bluetooth...

Kάποια παρεμφερή (αν οχι αυτά) Sony έχει φίλος και τα χρησιμοποιεί σε laptop HP και είναι απόλυτα ικανοποιημένος...

 

Οκ. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να καταλάβεις ποιά είναι τα καλά...

 

Το ξέρω και ήταν ένας από τους λόγους για τους οποίους τα απέρριψα αν και έψαχνα τέτοιο στυλ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τα jabra elite 65t για κλήσεις σε εξωτερικούς χώρους με κίνηση και αέρα; Σκέφτομαι την αγορά τους παρ' όλο που μου πέφτουν ακριβά. Κουράστηκα από τα φθηνότερα ακουστικά Bluetooth στο θέμα των κλήσεων και κυρίως κουράστηκαν να ακούνε έντονα θορύβους οι συνομιλητές μου. Αν δεν υπάρχει άποψη για τα συγκεκριμένα, υπάρχει κάποια σχετικά σίγουρη ή δοκιμασμένη πρόταση σε True Wireless ακουστικά για μουσική και κλήσεις σε εξωτερικούς χώρους;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τα jabra elite 65t για κλήσεις σε εξωτερικούς χώρους με κίνηση και αέρα; Σκέφτομαι την αγορά τους παρ' όλο που μου πέφτουν ακριβά. Κουράστηκα από τα φθηνότερα ακουστικά Bluetooth στο θέμα των κλήσεων και κυρίως κουράστηκαν να ακούνε έντονα θορύβους οι συνομιλητές μου. Αν δεν υπάρχει άποψη για τα συγκεκριμένα, υπάρχει κάποια σχετικά σίγουρη ή δοκιμασμένη πρόταση σε True Wireless ακουστικά για μουσική και κλήσεις σε εξωτερικούς χώρους;
Νομιζω σε αυτό αυτό το φορμάτ (in ear) δεν πρόκειται να βρεις μικρόφωνο το οποίο θα είναι εξαιρετικό στις κλήσεις. Η Samsung κάτι πήγε να κάνει μετά τα buds και τα 2 μικρόφωνα σε κάθε αυτι, αλλά το software ακόμα δεν δουλεύει και πολύ καλά ακομα .Αν η κυρία χρήση που τα θες είναι οι κλήσεις πρέπει να κοιτάξεις δυστυχώς κάτι σε στυλ airpods ( όχι τα airpods αποκλειστα, απλά σε κάτι να "κρέμεται")

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση τους είναι 50/50 μουσικη/κλήσεις. Σίγουρα δεν περιμένω κάτι το εξαιρετικό, δεν είμαι τόσο απαιτητικός. Χρησιμοποιώ τώρα τα Huawei am61 και με τις κλήσεις έχουν θέμα. Τα στυλ airpods δεν μου αρέσουν. Άρα αναμονή μέχρι να εμφανιστεί κάτι σχετικά ικανοποιητικό.
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση τους είναι 50/50 μουσικη/κλήσεις. Σίγουρα δεν περιμένω κάτι το εξαιρετικό, δεν είμαι τόσο απαιτητικός. Χρησιμοποιώ τώρα τα Huawei am61 και με τις κλήσεις έχουν θέμα. Τα στυλ airpods δεν μου αρέσουν. Άρα αναμονή μέχρι να εμφανιστεί κάτι σχετικά ικανοποιητικό.
Εμένα που η χρήση τους είναι 90% μουσική και μάλιστα στο θορυβώδες περιβάλλον της δουλειάς μου με εργαλεία στο backgeound όπως μεσηνεζες, τροχοί κτλ , είμαι ΠΑΡΑ πολύ ικανοποιημένος.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα earbuds της Samsung είναι η πιο τίμια αγορά για κάποιον που θέλει "μικτή" χρήση.

Δεν είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε μουσική, αλλά είναι ας πούμε 10 φορές καλύτερα από τα apple airpods, κοντά σε αυτά σε ποιότητα κλήσης και τιμή σχετικά φθηνή για True Wireless ακουστικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, αν κύρια χρήση είναι οι κλήσεις καλύτερα να δεις κάτι άλλο και καλύτερα ούτε καν true wireless... Προσωπικά θα έπαιρνα κάνα Plantronics τύπου Edge/3200 που νομίζω είναι από τα πιο κορυφαία μπορεί να πάρει κάποιος για κλήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που η χρήση τους είναι 90% μουσική και μάλιστα στο θορυβώδες περιβάλλον της δουλειάς μου με εργαλεία στο backgeound όπως μεσηνεζες, τροχοί κτλ , είμαι ΠΑΡΑ πολύ ικανοποιημένος.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Για μουσική είναι πολύ καλά. Ομιλία όμως έχεις θέμα ακόμη και σε περιβάλλον γραφείου ορισμένες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ακουστικό ΒΤ περίπου σαν το platronics explorer 55, αλλά να είναι 2 κλικ πιο δυνατό σε ένταση ήχου, τι προτείνετε;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω Bluetooth κατά βάση για κλήσεις. Να ακούω και να με ακούν χωρίς προβλήματα. Το θέμα μου είναι πως θέλω κάτι που να μη το έχω συνεχώς επάνω στο αυτί, ούτε να είναι κολιέ στον λαιμό μου (τώρα έχω ένα τέτοιο με μαγνήτες, αλλά με ενοχλεί πολύ και τελικά θέλω κάτι άλλο).

 

Σκεφτόμουν για κάτι τέτοιο, αλλά δεν ξέρω που θα βρω κριτικές για ποιότητα κλήσεων, κάτι που είναι βασικό για εμένα. Κάθε άλλη ιδέα δεκτή. 2b9f93c89104254eba3f23c1ec403fe9.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω Bluetooth κατά βάση για κλήσεις. Να ακούω και να με ακούν χωρίς προβλήματα. Το θέμα μου είναι πως θέλω κάτι που να μη το έχω συνεχώς επάνω στο αυτί, ούτε να είναι κολιέ στον λαιμό μου (τώρα έχω ένα τέτοιο με μαγνήτες, αλλά με ενοχλεί πολύ και τελικά θέλω κάτι άλλο).

 

Σκεφτόμουν για κάτι τέτοιο, αλλά δεν ξέρω που θα βρω κριτικές για ποιότητα κλήσεων, κάτι που είναι βασικό για εμένα. Κάθε άλλη ιδέα δεκτή.

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίο είναι σα concept, αν θυμάμαι καλά και η Huawei είχε βγάλει κάποτε ένα smartband/bluetooth αποσπώμενο... Το συγκεκριμένο δεν έχω ιδέα τι μπορεί να λέει σε ποιότητα κλήσεων, αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι θα είναι κάτι πραγματικά αξιόλογο...

Γενικά όπως έχουν αναφέρει και άλλοι, η Plantronics είναι ένα level πάνω σε σχέση με τους υπόλοιπους σε ποιότητα ήχου και προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλύτερη λύση για ομιλία ακόμα και από ακριβά true wireless...

Σε Plantronics εκτός από το lanyard usb που κρεμάς το ακουστικό στο λαιμό, έχω δει στο Εxplorer 500 πχ που έχει στη συσκευασία ένα ωραίο μαγνητικό usb charging καλώδιο που το κρεμάς είτε στο παντελόνι, είτε σε τσάντα και φαίνεται έξυπνο και πολύ βολικό...

Δεν ξέρω αν θα σε ενδιέφερε κάτι τέτοιο, πωλείται και μεμονωμένα από όσο έχω δει αλλά είναι ακριβό... Δες τη φώτο να καταλάβεις στο περίπου... Και το πιο ακριβό Edge έχει μια ωραία θήκη φόρτισης που μπορείς να κρεμάσεις σε παντελόνι πχ...

17-93878-2-700x700.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψήφος στο Plantronics Explorer 500 και από εμένα για κλήσεις!

 

Σε θορυβώδες περιβάλλον με μηχανήματα οδοποιίας και η επικοινωνία ήταν αν όχι άψογη, παααρα πολύ καλή!

 

[Υ.Γ η λειτουργία ήταν με iPhone. Το λέω αυτό γιατί απο αυτά που έχω διαβάσει, κατάλαβα ότι καμιά φορά παίζει ρόλο και η συνεργασία με το κάθε κινητό]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το συγκεκριμένο και συμφωνω απόλυτα ότι σε ποιότητα ήχου είναι πολύ καλό. Επίσης στην ακύρωση εξωτερικών θορύβων.

Καλή περίπτωση και το λουράκι, για όποιον τον βολεύει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει bluetooth ακουστικό που να μπορείς να το καλείς και να βλέπεις που το έχεις ξεχάσει μέσα στο σπίτι? Γενικά είμαι ευχαριστημένος από το Plantronics explorer 50, αλλά αυτήν την στιγμή αγνοείται η θέση του κάπου μέσα στο σπίτι. Μου συμβαίνει κάθε εβδομάδα το ίδιο, οπότε μια λύση θα ήταν να μπορώ να το καλέσω ή να κάνει μπιπ μπιπ κάθε φορά που απομακρύνομαι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει bluetooth ακουστικό που να μπορείς να το καλείς και να βλέπεις που το έχεις ξεχάσει μέσα στο σπίτι? Γενικά είμαι ευχαριστημένος από το Plantronics explorer 50, αλλά αυτήν την στιγμή αγνοείται η θέση του κάπου μέσα στο σπίτι. Μου συμβαίνει κάθε εβδομάδα το ίδιο, οπότε μια λύση θα ήταν να μπορώ να το καλέσω ή να κάνει μπιπ μπιπ κάθε φορά που απομακρύνομαι.

 

Mέσα στην εφαρμογή της Plantronics ---> Plantronics Hub, έχει ένα feature "Find my headset". Aυτό δεν υποτίθεται ότι κάνει; Το έχεις χρησιμοποιήσει;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ακουστικό ΒΤ περίπου σαν το platronics explorer 55, αλλά να είναι 2 κλικ πιο δυνατό σε ένταση ήχου, τι προτείνετε;

 

Έχω το PLANTRONICS M70 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εκεί που άλλα τα είχα στο τέρμα για να ακούω με προσπάθεια, αυτό το έχω πολλές φορές κάτω από το μισό της έντασης και ακούω δυνατά !!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...