Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα.

Σκέφτομαι να τσιμπίσω αυτά: https://www.skroutz.gr/s/11453289/Sony-MDR-XB950B1.html

Τα βρίσκω στα 115 ευρώ μ μεταφορικά από amazon de

Έχει κανείς άποψη, εννοώ για αυτό το εύρος τιμής. Θα μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο με αυτά τα χρήματα? (100-150 ευρώ.)

Με ενδιαφέρουν ακουστικά τύπου on ear.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικά μετά από ψάξιμο δεν βρήκα κάτι άλλο σε αυτά τα χρήαμτα, έτσι είμαι ανάμεσα στα Optoma NuForce BE Sport3 και τα Optoma NuForce BE6I

 

Η κύρια διαφορά είναι ότι το be6i έχει 10mm driver σε σχέση με το be sport3 που έχει 6mm drivers...

Βέβαια το sport είναι πιο ελαφρύ, πιο μικρό και έχει καλύτερη διάρκεια μπαταρίας (+ τα περίπου 20 ευρώ φθηνότερο)

 

Αξίζει η διαφορά για το 10mm driver? Επειδή δεν είμαι πολύ σχετικός με αυτά

 

Εκτός αν πιστεύετε ότι δεν αξίζει η διαφορά τιμής και να πάω σε κάτι σαν τα ANker με 35 ευρώ περίπου

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν πρόσφατα τα bt ακουστικά της xiaomi ,τα δουλεύω αποκλειστικά σε περπάτημα για μουσική αλλά ο ήχος δεν είναι καθόλου καλός..το κινητό είναι το le eco le pro 3 elite ..θα δοκιμάσω και με το find 7 αλλά δεν έχω ελπιδες.Δεν ψάχνω κάτι αμαν,απλά να έχει ένα γεμάτο ηχο στα αυτιά.άσε που με κουράζει το σχήμα τους

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν πρόσφατα τα bt ακουστικά της xiaomi ,τα δουλεύω αποκλειστικά σε περπάτημα για μουσική αλλά ο ήχος δεν είναι καθόλου καλός..το κινητό είναι το le eco le pro 3 elite ..θα δοκιμάσω και με το find 7 αλλά δεν έχω ελπιδες.Δεν ψάχνω κάτι αμαν,απλά να έχει ένα γεμάτο ηχο στα αυτιά.άσε που με κουράζει το σχήμα τους

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Για να έχεις καλύτερη ποιότητα, δοκίμασε λαστιχακια διαφορετικού μεγέθους. Εγώ είδα διαφορά όταν έβαλα τα λίγο πιο μεγάλα (ένιωθα σαν να «σφραγίζει» το αυτί) κατάλαβα κατευθείαν μεγάλη διαφορά, κυρίως στα μπάσα. Ενώ πριν ήταν σαν να «χανόταν» ο ήχος

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε σε προσφορά ο Κωτσόβολος τα Sony MDRXB50BS στα 39,90. Πολύ καλό μπάσο. Σε αυτή την τιμή είναι ευκαιρία
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε σε προσφορά ο Κωτσόβολος τα Sony MDRXB50BS στα 39,90. Πολύ καλό μπάσο. Σε αυτή την τιμή είναι ευκαιρία

 

39 ή 69; Γτ εγώ 69 βλέπω...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

αντιστοιχα καλα airpods στο android με δικη τους εφαρμογη υπαρχουν?Εχω κοιταξει σε amazon αλλα εχω χασει τη μπαλα.Μπορω να διαθεσω μεχρι 100 ευρω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ θα με τρελάνεις;

http://i65.tinypic.com/o9r79l.jpg

Προφανώς έληξε η προσφορά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ θα με τρελάνεις;

http://i65.tinypic.com/o9r79l.jpg

 

Μεχρι χθες στην ωρα που απαντησα υπηρχε οντως.

Τωρα απο οτι βλεπω οχι.

Εγω το ειδα μπαινοντας απο skroutz το ειχε πρωτο πρωτο!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποια decent bluetooth ακουστικα (απο την Κινα) για την τιμη τους μεχρι 15€ για το γυμναστηριο?

 

Έχουν αναφερθεί προτάσεις πολλές φορές στις προηγούμενες σελίδες... Τα Xiaomi που αναφέρει και ο φίλος από πάνω κοντά στο 20άρικο σε κάνα flash sale αλλά και τα ακόμα πιο φθηνά Awei στα 10-15 εκεί γύρω... Αμφότερα πολύ καλά στα λεφτά τους...

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις μέρες με τα Optoma NuForce BE Sport3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αρχικά νομίζω έκανα καλά που προτίμησα τα sport λόγω βάρους... Ήχος πάρα πολύ καλός (μόνο στο μπάσο υστερεί λίγο όπως είναι φυσικό όλα τα bt)... Πολύ πιο καθαρός ήχος αλλά και δυνατός σε σχέση με τα Xiaomi BT που έχω... Και κυρίως πάρα μα πάρα πολύ καλό κράτημα και εφαρμογή στο αυτί (ακόμα και χωρίς τα εξτρα γατζάκια που έχει)...

 

Από μπαταρία μόνο να πω ότι το λειτουργώ από Παρασκευή πρωί και είναι στο 50%...

 

Το μόνο που χαλάει ουσιαστικά είναι η έλλειψη ενός app, οπότε όλες οι λειτουργίες κτλ γίνονται λίγο μπακαλίστικα με συνδυασμούς των τριών πλήκτρων...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς υπόψιν ακουστικά για κολύμβηση;εντονη κολυμβηση με πεταλούδες κτλ χωρις να ξεφύγουμε οανω απο 50 ευρώ... Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε διότι αυτονόητο σε hi-res θα ακούς για αυτό άλλωστε το πλήρωσες 100+

Άλλωστε και το Tone platinum υποστηρίζει hi-res μέσω AptX HD και 6.5 ώρες έχω αυτονομία σε ακρόαση μουσικής.

 

Συμφωνω, ο χρονος μουσικης θα πρεπει να ειναι οσο λενε, και οχι να εχει τοσο μειωμενο χρονο.

 

 

Βλέπω εχθές βγήκε νέο από Sony στην MWC 2018

https://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/2-way-style-usb-audio-bluetooth-headset-sbh90c/

Μάλλον θα το δοκιμάσω ελπιζω να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων.

Έχει και 2 λεειτουργιες και ασύρματα και ενσυρματα να ακούς.

 

Τα ειδα τα SBH90C, φαινονται δυνατα, πολλες δυνατοτητες, μαλιστα φορτιζουν οταν τα συνδεεις με το κινητο.

 

Αλλα με ξενερωσε το κατω accessory :down: που πουλανε, εβγαλε και η Σονυ το 3.5 headphone jack:

 

0977-ssxl-mwc-php-creation-wakasa-e1k-desktop-mobile-tablet-4c4724f38880e269e9f319db31356796.jpg?wid=580

 

H απαντηση -tweet που εκανε η Sony Xperia News στο γιατι βγαλαν το headphone jack που εκανε αρνητικη εντυπωση σε δυο σημεια:

 

@SonyMobileNews

Feb 26

 

Design reasons mostly. Helps us achieve seamless design with rounded curvature whilst maintaining a slim profile. Also, growth of wireless headphone market.

 

Τελικά κατέληξα στα Taotronics που ανέφερε ο skoj, σαν πιο οικονομικά, μιας και θα τους κάνω σκληρή χρήση λόγω δουλειάς.

‏Ωραια, να μας πεις και πως αποδιδουν, καπου ειχα διαβασει θετικα reviews για τα Taotronics. Ειχα παρει τετοιου ειδους ακουστικα πριν 2 χρονια και τα εχασα σε 1 βδομαδα, γλυστρισαν απο το λαιμο μου σε μερος με πολυ κοσμο χωρις να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το slim profile με 11 και 12nm πάχος οι νέες τις συσκευές άνετα παίζουν ως τεθωρακισμένα τανκ σε στοίβο μάχης :lol:

 

Μας πουλά τρελίτσα η Sony και υποτιμά την νοημοσύνη μας θα έλεγα με αστείες δηλώσεις.

 

Αν και μου κάνει τρομερή εντύπωση στο νέο της Bluetooth δεν υποστηρίζει το LDAC audio codec που είναι δικιά της πατέντα αλλά μόνο AptX της Qualcomm.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου κάνει τρομερή εντύπωση στο νέο της Bluetooth δεν υποστηρίζει το LDAC audio codec

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Στη καινουργια σειρα Bluetooth της Sony , βλεπω οτι βαζει LDAC μονο στην εντελως κορυφαια σειρα της (+250 ευρω). Με το ζόρι βαζει το aptX. Πχ. τα WI-SP600 αρχικης τιμης 170 ευρω ειναι χωρις aptX (αλλα με noise cancelling ktl.). Ισως τα Sony που πηρες αξιζουν τελικα, αν μπορουσε να βρεθει ο λογος για τη λιγοτερη μπαταρια.

 

Δεν θα έπρεπε διότι αυτονόητο σε hi-res θα ακούς για αυτό άλλωστε το πλήρωσες 100+

Άλλωστε και το Tone platinum υποστηρίζει hi-res μέσω AptX HD

 

Διακρινεις διαφορά μεταξυ ΑptX HD και LDAC? Ή ειναι και τα δυο εξισου καλά?

Edited by DynamicBio
Link to comment
Share on other sites

Στη καινουργια σειρα Bluetooth της Sony , βλεπω οτι βαζει LDAC μονο στην εντελως κορυφαια σειρα της (+250 ευρω). Με το ζόρι βαζει το aptX. Πχ. τα WI-SP600 αρχικης τιμης 170 ευρω ειναι χωρις aptX (αλλα με noise cancelling ktl.). Ισως τα Sony που πηρες αξιζουν τελικα, αν μπορουσε να βρεθει ο λογος για τη λιγοτερη μπαταρια.

Καλά,το κινητό δεν έχει υψηλής ανάλυσης τσιπ;Γιατί πρέπει να μπει στα ακουστικά το dac;Δηλαδή άμα βάλω εγώ τα ακριβά ακουστικά μου Westone UM3X στο Νοte 8,πρέπει να βάλω και dac για να παίξουν καλά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμες για τα meizu ep51? Με ενδιαφέρει να βολεύουν για χρήση σε μηχανή όταν φοράω κρανος και για ομιλία.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth ακουστικά που να παίζουν ραδιόφωνο(όχι ίντερνετικα) από το κινητό υπάρχουν?

Πως μπορώ να το δω στα χαρακτηριστικά, υπάρχει κάποιος τύπος που πρέπει να κοιτάξω?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth ακουστικά που να παίζουν ραδιόφωνο(όχι ίντερνετικα) από το κινητό υπάρχουν?

Πως μπορώ να το δω στα χαρακτηριστικά, υπάρχει κάποιος τύπος που πρέπει να κοιτάξω?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω ρωτήσει κι εγώ αυτό, η απάντηση είναι πως δεν υπάρχουν μιας και για να παίξει το ράδιο του τηλεφώνου πρέπει να βάλεις τα ενσύρματα ακουστικά μιας και τα χρησιμοποιεί ως κεραία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...