Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Φαίνονται κορυφαία, πολλή τεχνολογία/ρυθμίσεις. Εμπειρία χρήσης, βάρος/άνεση; Σημαντικό η μπαταρία να είναι στις 10 ώρες που λένε.

 

Η πρώτες εντυπώσεις ιδιαίτερα ενθαρρυντικές και από άποψη άνεσης,απόδοσης και φυσικά αυτονομίας που ήταν η αχίλλειος πτέρνα του μικρού αδερφάκι του.

 

Χθες έγινε η πρώτη φορά χρήση του ακουστικού και αφού προηγούμενος το είχα βάλει να φορτίσει πλήρως έως πάει 100%

 

Έβαλα συνεχή αναπαραγωγή μουσικής για 4 ώρες το απόγευμα εχθές και σήμερα το πρωί για 3 και 45 λεπτά και τότε έπεσε στο 20%

 

Σύνολο 7 ώρες 45 λεπτά

 

Πιστεύω άλλη 1 με 1.5 ώρα το έχω έως αδειάσει τελειως άρα ένα 9ωρο πάνω κάτω συνολικά το θεωρώ άκρως θετικο και ρεαλιστικό να πιάνει.:up:

 

Και αυτό μόλις με την πρώτη πλήρη φόρτιση άρα έχει και extra επιπλέον περιθώριο βελτίωσης.

 

Απόλυτα ευχαριστημενος δηλώνω από αυτό το τομέα.

 

Στα του ήχου απλά κορυφαίος σε απόδοση και εξαιρετική απομόνωση θορύβου μακραν η καλύτερη υλοποίηση έως τώρα σε Bluetooth ακουστικά που είχα στην κατοχή μου.

 

Και η εφαρμογή headphone connect πολύ εύχρηστη και λειτουργική με πλήθος customization να το φέρεις στα μέτρα σου

 

9a02dbbbe9426f1a43079735387bdcd4.jpg

 

fca0b9fe04f59578032802ca0c46333b.jpg

 

Στα της συσκευασίας ιδιαίτερα πολυτελής και προσεγμένη με όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ και στα συν ότι δίνεται και θήκη φύλαξης του.

 

875a6403c0e87ea1b7ec50c2ba414a13.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η πρώτες εντυπώσεις ιδιαίτερα ενθαρρυντικές και από άποψη άνεσης,απόδοσης και φυσικά αυτονομίας που ήταν η αχίλλειος πτέρνα του μικρού αδερφάκι του.

 

Χθες έγινε η πρώτη φορά χρήση του ακουστικού και αφού προηγούμενος το είχα βάλει να φορτίσει πλήρως έως πάει 100%

 

Έβαλα συνεχή αναπαραγωγή μουσικής για 4 ώρες το απόγευμα εχθές και σήμερα το πρωί για 3 και 45 λεπτά και τότε έπεσε στο 20%

 

Σύνολο 7 ώρες 45 λεπτά

 

Πιστεύω άλλη 1 με 1.5 ώρα το έχω έως αδειάσει τελειως άρα ένα 9ωρο πάνω κάτω συνολικά το θεωρώ άκρως θετικο και ρεαλιστικό να πιάνει.:up:

 

Και αυτό μόλις με την πρώτη πλήρη φόρτιση άρα έχει και extra επιπλέον περιθώριο βελτίωσης.

 

Απόλυτα ευχαριστημενος δηλώνω από αυτό το τομέα.

 

Στα του ήχου απλά κορυφαίος σε απόδοση και εξαιρετική απομόνωση θορύβου μακραν η καλύτερη υλοποίηση έως τώρα σε Bluetooth ακουστικά που είχα στην κατοχή μου.

 

Και η εφαρμογή headphone connect πολύ εύχρηστη και λειτουργική με πλήθος customization να το φέρεις στα μέτρα σου

 

9a02dbbbe9426f1a43079735387bdcd4.jpg

 

fca0b9fe04f59578032802ca0c46333b.jpg

 

Στα της συσκευασίας ιδιαίτερα πολυτελής και προσεγμένη με όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ και στα συν ότι δίνεται και θήκη φύλαξης του.

 

875a6403c0e87ea1b7ec50c2ba414a13.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Who are you and hacked the account, ο Alex στολίζει από πάνω μέχρι κάτω οποία συσκευή έχει το παρά μικρο ελάττωμα ;)

 

Thanks για το review, φαίνεται το WI-1000X είναι το gold standard στα Bluetooth neckband ακουστικά. Βρίσκω εντυπωσιακό που έχουν καταφέρει ασύρματα ακουστικά να έχουν noise cancellation, και adaptive sound ώστε να ακούς το περιβάλλον όταν το θες. Δεν έχω ακούσει LDAC για να καταλάβω πόσο υψηλή είναι η ποιότητα ήχου. Ωραίο που μπαίνουν τα ακουστικά στο κολάρο. Έχουν ωραίο design. Αν δεν είχε θήκη, μια σκληρή θήκη για neckband των 15 ευρώ από Amazon θα ήταν χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και στις αξιολογήσεις ότι εξαιρετικά για μουσική αλλά για ομιλία σε περιβάλλον με θόρυβο δεν ενδείκνυνται.

 

Δεν είναι ότι δουλεύω σε μηχανουργεία αλλά ακόμη και σε περιβάλλον γραφείου έχω θέμα με κάτι αλλά ακουστικά που έχω. Δεν ξέρω αν φταίνε αυτά, αν φταίει η διάταξη που δεν κρέμεται το μικρόφωνο και έχω θέμα.

 

Thnx πάντως!

Και εγώ τα εχω αλλά και χωρίς θόρυβο περιβάλλοντος πάλι ακούγομαι πολύ σιγά στον συνομιλητή μου...Μήπως έπεσα σε ελαττωματικό?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα εχω αλλά και χωρίς θόρυβο περιβάλλοντος πάλι ακούγομαι πολύ σιγά στον συνομιλητή μου...Μήπως έπεσα σε ελαττωματικό?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τα sony λες ή για τα honor; Εγώ τελικά πήρα τα huawei λόγω του ότι έλεγαν ότι τα sony ήταν άριστα σε θέμα μουσικής αλλά οχι τόσο καλά σε ομιλία.

 

Με τα am61 δεν έχω ακούσει παράπονο από συνομιλητή πέραν ημερών με πολύ αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα σήμερα Anker Slim +.

Μου φάνηκαν εξαιρετικά σε ποιότητα συνομιλίας,δεν κατάλαβαν καν οτι μιλάω απο bluetooth,και τους ακούγα πεντακάθαρα.

Από θέμα μουσικής όλα καλά, νομίζω στο επίπεδο των pistons 3 που έχω με λίγο παραπάνω μπάσο.

Δείτε και μερικές φωτογραφίες.

 

Να πω επίσης οτι με την εφαρμογή BatΟn, μπορείτε να βλέπετε το υπόλοιπο % μπαταρίας,της bluetooth συσκευής.82074e11310d6527ec08db53eaf5379e.jpg54ea5b418cd4245ae4cc2fe2e2c7ec3b.jpg10fe93bf090d0bddfb82f384ea244c8a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τα sony λες ή για τα honor; Εγώ τελικά πήρα τα huawei λόγω του ότι έλεγαν ότι τα sony ήταν άριστα σε θέμα μουσικής αλλά οχι τόσο καλά σε ομιλία.

 

Με τα am61 δεν έχω ακούσει παράπονο από συνομιλητή πέραν ημερών με πολύ αέρα.

Για τα Sony έλεγα φίλε,μου παραπονούνται ότι ακούγομαι πολύ σιγά.Σήμερα το άκουσα και εγώ και θεωρώ ότι όντως είναι προβληματικά.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καο εγω πηρα τα sony αλλα δεν τα δοκιμασα ακομα ατην ομιλια...πολυ καλα αν και το καλώδιο πισω απο τον λαιμο δεν με βολευει και τοσο....εχετε να προτείνετε παρόμοια ακουστικα αλλα ζωρις καλωδια;;;οπως ειναι της apple αλλα ακουστικο ετσι χοντρο και με το αυτακι να μην φεύγει για γυμναστηριο Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καο εγω πηρα τα sony αλλα δεν τα δοκιμασα ακομα ατην ομιλια...πολυ καλα αν και το καλώδιο πισω απο τον λαιμο δεν με βολευει και τοσο....εχετε να προτείνετε παρόμοια ακουστικα αλλα ζωρις καλωδια;;;οπως ειναι της apple αλλα ακουστικο ετσι χοντρο και με το αυτακι να μην φεύγει για γυμναστηριο
Δοκίμασε τα να μην τρέχω τσάμπα στο service

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα να μην τρέχω τσάμπα στο service

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To απογευμα θα σου απαντησω γιατι τα εχω σπιτι!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα ότι θέλω κάτι σε neckband bluetooth (όχι με κολάρο) και κοιτούσα τα a920bl μιας και σε αυτά τα λεφτά είναι τα ποιο δημοφιλή. Μέχρι τα 20 ευρώ σε τέτοιο στυλ ακουστικά υπάρχει κάτι καλύτερο? Έχω μπλέξει με τα πιο καινούρια μοντέλα της awei και δεν βγάζω άκρη (960bl, 980bl, 990bl).

 

Ξέρει κανείς τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Καο εγω πηρα τα sony αλλα δεν τα δοκιμασα ακομα ατην ομιλια...πολυ καλα αν και το καλώδιο πισω απο τον λαιμο δεν με βολευει και τοσο....εχετε να προτείνετε παρόμοια ακουστικα αλλα ζωρις καλωδια;;;οπως ειναι της apple αλλα ακουστικο ετσι χοντρο και με το αυτακι να μην φεύγει για γυμναστηριο

 

Ορισμένα bt όπως τα am61, ή τα anker που έβαλε ένα άλλο παιδί έχουν στο λάστιχο ένα σύστημα για να μην είναι χαλαρό τι καλώδιο.

 

Πάντως το πιο βολικό και σταθερό ακουστικό το έχω δει με τα μαξιλαράκια των samsung που πιάνει όλο το αυτί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα σήμερα Anker Slim +.

Μου φάνηκαν εξαιρετικά σε ποιότητα συνομιλίας,δεν κατάλαβαν καν οτι μιλάω απο bluetooth,και τους ακούγα πεντακάθαρα.

Από θέμα μουσικής όλα καλά, νομίζω στο επίπεδο των pistons 3 που έχω με λίγο παραπάνω μπάσο.

 

...

....

 

 

]

 

Τα έχω εδώ και 2 μήνες περίπου και τα θεωρώ πολύ καλό value for money όπως μπορεί να καταλάβει κάποιος και από τις κριτικές τους στο Amazon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο τοπικ αλλα ψαχνω για μπλουτουθ ακουστικα για το τρεξιμο. Δεν σκοπευω να κουβαλαω μαζι μου το κινητο αλλα να παρω κανα mp3 με κλιψακι για το σορτς.

Oποτε δεν με ενδιαφερει αν εχει καλο ακουστικο. Με ενδιαφερει ομως να ειναι καλος ο ηχος(θελω καθαρο μπασο :p) και σχετικα φθηνο. Θα βρω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο τοπικ αλλα ψαχνω για μπλουτουθ ακουστικα για το τρεξιμο. Δεν σκοπευω να κουβαλαω μαζι μου το κινητο αλλα να παρω κανα mp3 με κλιψακι για το σορτς.

Oποτε δεν με ενδιαφερει αν εχει καλο ακουστικο. Με ενδιαφερει ομως να ειναι καλος ο ηχος(θελω καθαρο μπασο :p) και σχετικα φθηνο. Θα βρω?

 

Το mp3 με το κλιψάκι, θα υποστηρίζει bt ?

Έχεις κάποιο υπόψη σου ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρεπει να υποστηριζει. Να σου πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει κανενα σε καταστημα για να δω αν αξιζουν τα λεφτα τους.

Yπαρχει πχ αυτο αλλα μου κανει κ λιγο μαπα ετσι οπως το βλεπω.

https://www.skroutz.gr/s/12320441/Sandisk-Clip-Sport-Plus-16GB.html

 

Aπο σαητ εξωτερικου δεν εχω κοιταξει ακομα. Σκεφτομαι μηπως κανω υποχωρηση στο θεμα clip αλλα η ιδεα να το κουβαλαω στα χερια τοσην ωρα δεν με ψηνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρεπει να υποστηριζει. Να σου πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει κανενα σε καταστημα για να δω αν αξιζουν τα λεφτα τους.

Yπαρχει πχ αυτο αλλα μου κανει κ λιγο μαπα ετσι οπως το βλεπω.

https://www.skroutz.gr/s/12320441/Sandisk-Clip-Sport-Plus-16GB.html

 

Aπο σαητ εξωτερικου δεν εχω κοιταξει ακομα. Σκεφτομαι μηπως κανω υποχωρηση στο θεμα clip αλλα η ιδεα να το κουβαλαω στα χερια τοσην ωρα δεν με ψηνει.

Καλούτσικο πρέπει να είναι. Αλλά 50άρικο? για Mp3 τέτοιας κατηγορίας? σήμερα?? το θεωρω υπερβολή να σου πώ την αλήθεια.

Για εμένα, πρώτα κοίτα να βρεις Mp3 και μετά ακουστικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τα ep51. Τα χρησιμοποιώ κυρίως για ομιλία. Με ακούν άψογα και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιό Jabra θα προτείνατε με δυνατό ήχο και καθαρή συνομιλία για επαγγελματική χρήση;

 

 

 

Stealth νομίζω λέγεται

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Jabra boost εδώ και λίγο καιρό και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από ποιότητα ήχου και διάρκεια μπαταρίας

https://www.mymemory.co.uk/jabra-boost-wireless-bluetooth-headset-black.html

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τα πολυσυζητημένα Σόνυ απ'τον Κωτσόβολο στα 35€. Σε αυτήν την τιμή το θεωρώ κλεψιά. MDR-XB50BS

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω τα awei 920bl περίπου 8 μήνες και ξαφνικά δεν δουλεύουν τα κουμπιά του ήχου. Δεν μπορώ να αυξομειώσω την ένταση και ούτε να αλλάξω τραγούδι όταν ακούω μουσική. όταν όμως πατάω παρατεταμένα το + ανάβει το κόκκινο κουμπί, χωρίς όμως να κάνει κάτι άλλο. Έχετε τίποτα υπόψη σας;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...