Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παραδόξως, μια χαρά μου δουλεύει το ΒΑΤΟΝ σε 5.0.1

 

Πριν δεν έδειχνε κάτι.

Πώς ενεργοποιείται η στοκ ένδειξη;;

Δεν χρειάζεται κάποια ρύθμιση,απλά με το που συνδέσεις τα αξεσουάρ σου βγάζει ένδειξη μπαταρίας αυτόματα(σε εμένα ετσι γίνεται με τα αρκετά bluetooth που έχω)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν χρειάζεται κάποια ρύθμιση,απλά με το που συνδέσεις τα αξεσουάρ σου βγάζει ένδειξη μπαταρίας αυτόματα(σε εμένα ετσι γίνεται με τα αρκετά bluetooth που έχω)

Έχω τα ακουστικά και άλλα 2 ΒΤ speakers.

Ποτέ δεν έβγαλε τέτοια ένδειξη το 3Τ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα ακουστικά και άλλα 2 ΒΤ speakers.

 

Ποτέ δεν έβγαλε τέτοια ένδειξη το 3Τ.

 

Περίεργο αυτό υπέθετα ότι σε όλες τις συσκευές της OnePlus με Oxygen θα έχουν τα ίδια feature ειδικότερα όταν μιλάμε για generic feature όπως ένδειξη και πόσοστο μπαταρίας Bluetooth και όχι κάτι specific.

 

Αδικαιολόγητη η OnePlus εδώ.

 

Με 5T με 7.1.1/8 έδειχνε έξ αρχής ένδειξη μπαταρίας σε status bar και με 8.1 προστέθηκε και % της μπαταρίας στις ρυθμίσεις extra.

Το δεύτερο είναι feature της Google που προστέθηκε σε stock android 8.1 και το πρόσθεσε και η OnePlus στο Oxygen με 8.1 έκδοση.

 

Πάντως με custom rom σχεδόν όλες έχουν ένδειξη μπαταρίας Bluetooth.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό υπέθετα ότι σε όλες τις συσκευές της OnePlus με Oxygen θα έχουν τα ίδια feature ειδικότερα όταν μιλάμε για generic feature όπως ένδειξη και πόσοστο μπαταρίας Bluetooth και όχι κάτι specific.

 

Αδικαιολόγητη η OnePlus εδώ.

 

Με 5T με 7.1.1/8 έδειχνε έξ αρχής ένδειξη μπαταρίας σε status bar και με 8.1 προστέθηκε και % της μπαταρίας στις ρυθμίσεις extra.

Το δεύτερο είναι feature της Google που προστέθηκε σε stock android 8.1 και το πρόσθεσε και η OnePlus στο Oxygen με 8.1 έκδοση.

 

Πάντως με custom rom σχεδόν όλες έχουν ένδειξη μπαταρίας Bluetooth.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν είναι θέμα της OnePlus άλλα της εκάστοτε Bluetooth συσκευής, αφού εμφανίζεται σε κάποιες και σε κάποιες άλλες όχι

Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφεροντα ακουστικα απο την bluedio.εγω παντως τα τίμησα, μοιαζουν και με τα sony sbh80 που σαν στυλ με βόλεψαν πολυ +το noise canselling το οποίο βεβαια πρέπει να δούμε στην πραξη.Γενικα παντως η συγκεκριμένη εταιρεία βγαζει ποιοτικά ακουστικά https://www.banggood.com/Bluedio-TN-Active-Noise-Cancelling-Magnetic-HiFi-Bluetooth-Earphone-Headphone-With-Dual-Microphone-p-1268776.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

 

δεν μας είπες ....παρέλαβες , εντυπώσεις αν ναι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα παρέλαβα για τα χρήματα είναι πολύ καλά.Εχουν πολύ καλό ήχο σε μουσική και κλήσεις.ελαφρια καί με τον σχεδιασμό που έχουν τα ακουστικά δεν φεύγουν με τίποτα από τα αυτιά.Τωρα το noise cancelling δουλεύει μέτρια ,δεν περίμενα κάτι άλλο στα χρήματα αυτά.Γενικα είναι πολύ τίμια

Τώρα ψήνομαι και για αυτα https://m.banggood.com/Blitzwolf-BW-BTS1-Sport-Bluetooth-Earphone-Headphone-IPX4-Waterproof-Magnetic-Adsorption-With-Mic-p-1294170.html?rmmds=search άλλο στυλ βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Μια και ψάχνω αντικαταστάτη για το M70 μου, προσανατολίζομαι στο Explorer 80.

Το έχει πάρει κανείς να μου πει εντυπώσεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ερώτηση για δυνατούς λύτες. Ποιο neckband έχει το καλύτερο noise canceletion στην ΟΜΙΛΊΑ ΌΜΩΣ .όχι για να ακούς μουσική. Για να καταλάβετε έχω 4. meizu ep 52 ,xiaomi neckband (το καινούργιο ),jabra halo smart ,taotronics 26..Κανένα δεν κόβει αρκετά του θορύβους η αέρα κλπ στο background. με αποτέλεσμα εάν είμαι πχ σε κάποιο καφέ με φασαρία να τα απενεργοποιώ για να με ακούνε καλά. καμιά ιδέα. όχι ακουστικά με ένα μόνο μικρόφωνο φαντάζομαι. θα θέλει 2 με 3 για να γίνει δουλειά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για δυνατούς λύτες. Ποιο neckband έχει το καλύτερο noise canceletion στην ΟΜΙΛΊΑ ΌΜΩΣ .όχι για να ακούς μουσική. Για να καταλάβετε έχω 4. meizu ep 52 ,xiaomi neckband (το καινούργιο ),jabra halo smart ,taotronics 26..Κανένα δεν κόβει αρκετά του θορύβους η αέρα κλπ στο background. με αποτέλεσμα εάν είμαι πχ σε κάποιο καφέ με φασαρία να τα απενεργοποιώ για να με ακούνε καλά. καμιά ιδέα. όχι ακουστικά με ένα μόνο μικρόφωνο φαντάζομαι. θα θέλει 2 με 3 για να γίνει δουλειά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Samsung Level U Pro έχει δυο μικρόφωνα για μείωση θορύβου και UHQ Audio.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Samsung Level U Pro έχει δυο μικρόφωνα για μείωση θορύβου και UHQ Audio.
το έχεις ?Σε ρωτάω επειδή έχω διαβάσει σε φόρουμ πολλά παράπονα για αυτό σε θέμα μικροφώνου. .τσεκ Google. αλλά εάν το έχεις και δουλεύει τέλεια να το έχω υπόψιν για αγορά ..

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Σκέφτομαι να πάρω για δοκιμή 1 ζευγάρι Bluetooth χωρίς καλώδια (true wireless). Υπάρχουν αυτά

 

FOREVER TRUE WIRELESS EARBUDS TWE-100 BLACKhttp://app.eshop.gr/show_per.phtml?id=TEL.046678

 

προσφορά αυτή την εβδομάδα στα 13,90 της μάρκας FOREVER (δεν την έχω ξανακούσει!)

 

Έχει πάρει κάποιος από εσάς;

 

Από ένα πρόχειρο «ψαχτήρι» φαίνονται ολόιδια με τα X1T

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F302630806664

 

Τα οποία έχουν πολύ καλές κριτικές στο Amazon.

 

Θα ήθελα να μπορώ να τρέχω με αυτά αλλά δεν είναι sweatproof.

 

Καμιά άλλη πρόταση σε φθηνά παρόμοια Bluetooth που να είναι και για τρέξιμο;;

Link to comment
Share on other sites

το έχεις ?Σε ρωτάω επειδή έχω διαβάσει σε φόρουμ πολλά παράπονα για αυτό σε θέμα μικροφώνου. .τσεκ Google. αλλά εάν το έχεις και δουλεύει τέλεια να το έχω υπόψιν για αγορά ..

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έχω το Level U το απλό. Η διαφορά τους είναι ότι δεν έχει το UHQ Audio. Τώρα όσο για τα προβλήματα ναι εχω διαβάσει και εγώ πριν τα πάρω. εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα αλλά για να είμαι ειλικρινής το έχω τεστάρει μόνο με κινητά Samusng (S6 , S7 edge). Οπότε όλα μαζί θεωρητικά συμβατά ( Samsung Level εφαρμογ, κινητό, headset)

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τα ακουστικά sony mdrxb50bs και θελω να ρωτησω πως θα δω την σταθμη της μπαταριας;;;εβαλα το baton αλλα ελεγε 70% και μετα απο λιγο κλεισαν από μπαταρια....εχω το s9+

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Level U το απλό. Η διαφορά τους είναι ότι δεν έχει το UHQ Audio. Τώρα όσο για τα προβλήματα ναι εχω διαβάσει και εγώ πριν τα πάρω. εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα αλλά για να είμαι ειλικρινής το έχω τεστάρει μόνο με κινητά Samusng (S6 , S7 edge). Οπότε όλα μαζί θεωρητικά συμβατά ( Samsung Level εφαρμογ, κινητό, headset)
Για το απλό γράφουν καλά λόγια για το μικρόφωνο. Απλά έχει ένα.. Για το Pro γράφουν κακά λόγια για μικρόφωνο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τα ακουστικά sony mdrxb50bs και θελω να ρωτησω πως θα δω την σταθμη της μπαταριας;;;εβαλα το baton αλλα ελεγε 70% και μετα απο λιγο κλεισαν από μπαταρια....εχω το s9+

 

Εμένα στην Oreo 8.1 τη δείχνει το λειτουργικό από μόνο του τη στάθμη μπαταρίας του ΒΤ. Το Baton δεν κατάφερα να το λειτουργήσω αξιόπιστα με κανένα ακουστικό μου ούτε σε Android 6.0 ούτε σε 8.1.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για το απλό γράφουν καλά λόγια για το μικρόφωνο. Απλά έχει ένα.. Για το Pro γράφουν κακά λόγια για μικρόφωνο

 

Και το απλό έχει dual mic για μείωση θορυβου. "Dual-Mic Noise Reduction and Echo Cancellation reduce outside sound interference and feedback during calls". Απλα το Pro εχει καλύτερη ποιότητα ήχου με μεγαλυτερα ακουστικα και απομόνωση οταν ακους μουσικη.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην Oreo 8.1 τη δείχνει το λειτουργικό από μόνο του τη στάθμη μπαταρίας του ΒΤ. Το Baton δεν κατάφερα να το λειτουργήσω αξιόπιστα με κανένα ακουστικό μου ούτε σε Android 6.0 ούτε σε 8.1.
Και εμενα στο 5τ που ειχα την εδειχνε κανονικα την σταθμη....στο s9+ δεν εχω βρει ακομα τροπο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πάρει το Sony SBH24 και έχω το εξής θέμα. Είμαι συνδεδεμένος κανονικά σε δύο συσκευές κι όλα είναι άψογα. και ενώ μιλάω στην μία (android) κανονικά όταν με καλεί κάποιος εκείνη τη στιγμή στην δεύτερη συσκευή (iphone) απαντάει αυτόματα μόνο του χωρίς καμία προειδοποίηση και μου κάνει switch την κλίση. με αποτέλεσμα να την έχω πατήσει ήδη δυο φορές να μιλάω με άλλον και να με ακούει άλλος. ευτυχώς δεν έλεγα και τπτ κακό δηλαδή. έχει κανείς καμιά πρόταση γι αυτό? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος φίλος έχει τα Sony SBH-54 ξεχασμένα σε κάποιο συρτάρι, απογοητευμένος από τις διακοπές και τις αποσυνδέσεις, αν έχει smartphone με Oreo, ας τα δοκιμάσει ξανά. Άρχισα να τα χρησιμοποιώ ξανά με το που πήρα το νέο μου τηλέφωνο (Nokia 8 με Oreo 8.1). Μέχρι στιγμής δουλεύουν ρολόι. Δοκιμάστε μπας και παίζει ρόλο το λειτουργικό. Ποτέ δεν ξέρεις. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος φίλος έχει τα Sony SBH-54 ξεχασμένα σε κάποιο συρτάρι, απογοητευμένος από τις διακοπές και τις αποσυνδέσεις, αν έχει smartphone με Oreo, ας τα δοκιμάσει ξανά. Άρχισα να τα χρησιμοποιώ ξανά με το που πήρα το νέο μου τηλέφωνο (Nokia 8 με Oreo 8.1). Μέχρι στιγμής δουλεύουν ρολόι. Δοκιμάστε μπας και παίζει ρόλο το λειτουργικό. Ποτέ δεν ξέρεις. ;)

 

Η αλήθεια είναι ότι πλέον παίζει σωστά μετά την τελευταία αναβάθμιση του fw... Και σε 7 και σε 8.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πλέον παίζει σωστά μετά την τελευταία αναβάθμιση του fw... Και σε 7 και σε 8.

 

Τα προηγούμενα κινητά μου είχαν παμπάλαιες εκδόσεις android (5.1 & 6.0), και ίσως ήταν ένας από τους λόγους. Σε nougat δεν τα δοκίμασα ποτέ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο για οικονομικά αυτόνομα ακουστικά Bluetooth (χωρις καλώδιο μεταξύ τους) τα οποία να είναι και sweatproof, παρήγγειλα αυτά στα 23€ περίπου:

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F302671588118

 

Εψαξα για κριτικές στο Amazon και έχουν υψηλή βαθμολογία εκεί.

 

Μόλις παραλάβω θα επανέλθω για κριτική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας γιατι τώρα τελευταία το Bluetooth μου και συγκεκριμένα το explorer 50 της plantronics το οποίο το έχω περίπου 2 χρόνια εκεί που μιλάω μου κάνει αποσυνδέσεις και επανασυνδέσεις ελάχιστων δευτερόλεπτων. Όλα καλά αν το έχεις στο χέρι γιατί βάζεις το τηλ στο αυτί και συνεχίζεις. Τι γίνεται όμως αν οδηγάς ή το έχεις στη τσέπη και κάνεις άλλη δουλειά?

Γενικά είναι πολύ σπαστικό και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει τι μπορεί να φταίει.

Εκτός αν το είπε το ποίημα και θέλει αντικατάσταση.

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...