Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σε μένα δεν ανοίγει. Κατέβασα την εφαρμογή. Την έκανα install - επανεκκίνηση - έγραψα *#801# δεν ανοίγει τπτ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δύο εκδοχές υπάρχουν εδώ. Η το αφαίρεσε κατά λάθος η OnePlus αυτό και θα το επαναφέρει σε επόμενα updates, η το αφαίρεσε εσκεμμένα, ώστε να μην έχουμε την δυνατότητα για volte και vo WiFi με πλάγιους τρόπους. Παίζει το δεύτερο σενάριο; Όχι ότι με ενδιαφέρει κιόλας, μιας και πότε δε χρησιμοποίησα αυτές τις "υπηρεσίες".

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με την αυτόματη φωτεινότητα όσοι έχετε την τελευταία αναβάθμιση τα πάτε καλά; εμένα σε αυτόματο σε απόλυτο σκοτάδι κάνει κάτι ανεβάσματα μόνο του στην φωτεινότητα και μετά από λίγο πέφτει...

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά και την μέτρηση στην διάρκεια της μπαταρίας και στο δεύτερο Almond που μου έστειλε η Amazon,το συμπέρασμα που βγάζω είναι -εκτός αν έχουν πρόβλημα μόνο τα Almond- ότι όποιος θέλει να κρατάει ίσως το πιο όμορφο κινητό που κυκλοφορεί σήμερα,το αγοράζει με κλειστά μάτια.

 

Αν κάποιος θέλει να έχει ένα κινητό που θα μπορεί να χρησιμοποιεί για αρκετή ώρα την οθόνη του,να έχει ανοιχτά το bluetooth,gps,data,με λίγα λόγια να έχει ένα smartphone,τότε το Almond είναι το τελευταίο που πρέπει να σκεφτεί να αγοράσει.

 

Βγήκε από τον φορτιστή στο 100% στις 01:30 χθες βράδυ.

 

Ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ στις 7 το πρωί και τώρα που γράφω-17:12 το απόγευμα-με 2 ώρες ανοιχτή οθόνη με πλοήγηση,3 κλήσεις διάρκειας 7 λεπτών και σερφάρισμα 20 λεπτά,είναι στο 25%.

 

Βρε συ Άλεξ,δεν έρχεσαι να το πάρεις και να το συγκρίνεις με το δικό σου;

 

Δεν μπορώ καταλάβω τι συμβαίνει με την δικιά σου συσκευή.

Από την αρχή πρέπει να δείχνει τα δόντια της.

 

Αν εξαιρέσουμε GPS που δεν κάνω χρήση καθόλου εννοώ navigation (διότι location κάνω απλά το έχω σε battery saver mode με χρήση μόνο Wi-Fi /data) στα υπόλοιπα συνήθως είμαι mixed Wi-Fi -data,με manual φωτεινότητα,ανάλυση οθόνη QHD και 90%Hz,viber,whatsapp,YouTube,tapatalk,με 2 email account συγχρονισμός εννοείται ανοιχτά τα πάντα με χρήση AquaMail Pro,Samsung browser που είναι πολύ φιλικός σε μπαταρία σε σχέση με ενεργοβορο Chrome,μουσική με power amp σύνδεση με Bluetooth stereo ακουστικά ένα 6-8 ώρες ημερησίως.

 

Και στο τέλος της ημέρας έχω 45-55% μπαταρία.

 

Το βράδυ το βάζω flight mode όπου χάνω 1-2%.

 

Απλά είμαι χρήστης που θέλω απόλυτο έλεγχο συσκευή από την μια σουταρω οτιδήποτε δεν μου χρειάζεται η βάζω αυστηρους περιορισμούς και αφήνω να λειτουργεί απρόσκοπτα με full δικαιώματα και εξαιρέσεις από βελτιστοποιηση μπαταρία ότι μου χρειάζεται αυστηρως.

 

Και ακόμα δεν έχω στήσει την συσκευή,έχω ακόμα δουλειά και μπαταρία είναι πολύ ικανοποιητικη.

 

Θα πάρει και extra πάνω η μπαταρία μιας καλά έβαλα σήμερα πρωί black theme και σε όλες τις εφαρμογές που θέλω μιας και εχθές stock τα άφησα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

*#800# και όλα καλά

 

δεν πιανει...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν πιάνει. Δεν σου εμφανίζει τίποτα ή το κάνεις και δεν λειτουργεί;

Εάν κάνεις τα settings, έκανες επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε εμένα!! Εκτιμώμενη παράδοση αύριο!!!

 

Ξημερωματα Γερμανια και μετα,10 παρα ξεφορτωθηκε Αθηνα η δικη σου και μια ωρα μετα η δικη μου πατησε Θεσσαλονικη.

Οποτε εντος ημερας θα τις εχουμε. Τρομερα γρηγοροι οι τυποι.

Ευχαριστουμε παιδες. Συντομα εντυπωσεις.

 

Ωρα 16.00: Ηρθε το εργαλειο!!!

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Τον δράμα του bangood, 20 μέρες το κινητό τελωνείο Κίνας, 10 μέρες να φτάσει Poland με τραινο και τώρα έφυγε από το Capri της Ιταλίας με αμάξι χάχα. Τουλάχιστον ρεφαραμε με το ebay (-10usd coupon) και βγάλαμε mocolo μαζί με 2 θήκες στα 6 ευρώ..!
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και ειναι κουκλί.Παραγωγη 4-6-2019

 

 

 

20190712-161951.jpg

 

 

 

20190712-162019.jpg

Καλορίζικος!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με την 9.5.5 ηρθε.

Πριν απ ολα δοκιμασα τα gestures μη τυχον εχω κανενα θεμα οπως ο Αλεξ. Ολα κομπλε.

Λεπτομερης ελεγχος εξωτερικα για σημαδακια,κλπ., επισης κομπλε.

Ευχαριστω και παλι και προκαταβολικα.Παω για παιχνιδι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Θα το χαρείς όσο κανένα άλλο!

Πίστεψε με!!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν πιάνει. Δεν σου εμφανίζει τίποτα ή το κάνεις και δεν λειτουργεί;

Εάν κάνεις τα settings, έκανες επανεκκίνηση;

 

Δεν ανοίγει τπτ.!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκλειδώνω το κινητό είτε με το πλαϊνό κουμπί είτε με διπλό tap στην οθόνη ανοιγοκλεινει και η pop up camera. Πως το απενεργοποιώ;;;
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκλειδώνω το κινητό είτε με το πλαϊνό κουμπί είτε με διπλό tap στην οθόνη ανοιγοκλεινει και η pop up camera. Πως το απενεργοποιώ;;;
Έχεις βάλει face unlock?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Δημήτρη να το χαρείς και να μας γράψεις εντυπώσεις!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Δημήτρη να το χαρείς και να μας γράψεις εντυπώσεις!

 

Ευχαριστω πολυ. Θα γραψω εδω αλλα και στο τοπικ του ΧΖ3 για απευθειας συγκριση.

 

Μετα απο μερικες αποτυχημενες αποπειρες αναγνωρισης αποτυπωματος σε ενεργοποιηση αυτου σε τραπεζικες εφαρμογες,απενεργοποιηθηκε ο αισθητηρας αποτυπωματος και ξαναμπηκα στις ρυθμισεις οποτε προσθεσα και αλλο αποτυπωμα. Ολα καλα απο εκεινη τη στιγμη.

 

Η απουσια ακυρων-ασχετων εφαρμογων ειναι πολυ ευχαριστη. Για ταχυτητα,οθονη κλπ εχουν χιλιοειπωθει.

Ο ηχος με εντυπωσιασε παρολο που προερχομαι απο ΧΖ3. Ειναι αισθητα πιο γεματος αλλα και πολυ δυνατος απο τα λιγα που δοκιμασα.

Η σιλικονατη θηκη αν και εφαρμοζει τελεια (τοσο που δεν χωραει τριχα αναμεσα στην ζελατινα της οθονης και το εσωτερικο χειλος της θηκης) εν τελει λιγο ενοχλει στα gestures που ξεκινανε απο το κατω μερος της οθονης.Βλεπω να ξαναβαζω το fluid gesture γιατι ο αντιχειρας δουλευει πιο καλα στο δεξι ή αριστερο ακρο που ειναι και κυρτο και πιο γρηγορα και ανεμποδιστα απο τις θηκες. Θα το δουλεψω και θα δω αν συνηθισω ετσι τωρα.

Η ωρα αλλαζει σε 24ωρη? Αν οχι,ειναι φαουλ.Οπως και η απουσια ακουστικων και ανταπτορα αυτων αλλα το ξεραμε απο πριν αυτο.

 

Κατα τ αλλα,το κινητο ειναι χορταστικο σε ολα.Δεν θελεις να το αφηνεις στιγμη. Αν δεν εχεις θηκη σιλικονης αλλα θηκη απο σκληρο πλαστικο πιστευω θα ειναι πολυ επιφοβο για να γλυστρησει λογο βαρους και ογκου.Η pop up καμερα ειναι πολυ κομψη και διακριτικη στο ανοιγμα της. Την περιμενα πιο αγρια και θορυβωδη αλλα δεν εχει καμια σχεση με οτι πιστευα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Θα γραψω εδω αλλα και στο τοπικ του ΧΖ3 για απευθειας συγκριση.

 

 

 

Μετα απο μερικες αποτυχημενες αποπειρες αναγνωρισης αποτυπωματος σε ενεργοποιηση αυτου σε τραπεζικες εφαρμογες,απενεργοποιηθηκε ο αισθητηρας αποτυπωματος και ξαναμπηκα στις ρυθμισεις οποτε προσθεσα και αλλο αποτυπωμα. Ολα καλα απο εκεινη τη στιγμη.

 

 

 

Η απουσια ακυρων-ασχετων εφαρμογων ειναι πολυ ευχαριστη. Για ταχυτητα,οθονη κλπ εχουν χιλιοειπωθει.

 

Ο ηχος με εντυπωσιασε παρολο που προερχομαι απο ΧΖ3. Ειναι αισθητα πιο γεματος αλλα και πολυ δυνατος απο τα λιγα που δοκιμασα.

 

Η σιλικονατη θηκη αν και εφαρμοζει τελεια (τοσο που δεν χωραει τριχα αναμεσα στην ζελατινα της οθονης και το εσωτερικο χειλος της θηκης) εν τελει λιγο ενοχλει στα gestures που ξεκινανε απο το κατω μερος της οθονης.Βλεπω να ξαναβαζω το fluid gesture γιατι ο αντιχειρας δουλευει πιο καλα στο δεξι ή αριστερο ακρο που ειναι και κυρτο και πιο γρηγορα και ανεμποδιστα απο τις θηκες. Θα το δουλεψω και θα δω αν συνηθισω ετσι τωρα.

 

Η ωρα αλλαζει σε 24ωρη? Αν οχι,ειναι φαουλ.Οπως και η απουσια ακουστικων και ανταπτορα αυτων αλλα το ξεραμε απο πριν αυτο.

 

 

 

Κατα τ αλλα,το κινητο ειναι χορταστικο σε ολα.Δεν θελεις να το αφηνεις στιγμη. Αν δεν εχεις θηκη σιλικονης αλλα θηκη απο σκληρο πλαστικο πιστευω θα ειναι πολυ επιφοβο για να γλυστρησει λογο βαρους και ογκου.Η pop up καμερα ειναι πολυ κομψη και διακριτικη στο ανοιγμα της. Την περιμενα πιο αγρια και θορυβωδη αλλα δεν εχει καμια σχεση με οτι πιστευα.

Για την 24ωρη ώρα, ρυθμίσεις>σύστημα>ημερομηνία και ώρα> χρήση μορφής 24ωρου.

 

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται, dark theme στο community app, στην beta έκδοση του.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

78263b46bd0119abce12db7e99e0fe5b.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει,ειδα τις ρυθμισεις για την γραμμη καταστασης και την σχετικη επιλογη για ωρα και δεν πηγα στο κλασικο σημειο των ρυθμισεων που ειπες.

Μεχρι και στην εφαρμογη του ρολογιου πηγα.

Ευχαριστω γιατι προς στιγμην απορρισα με το να μην εχει τετοια επιλογη ενω εχει επιλογη να βλεπεις μεχρι και τα δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και η πατροπαραδοτη πρωτη φορτιση με χρονομετρο.Καμια χρηση κατα τη διαρκεια.Εμφανως φρεναρει η φορτιση και το καταλαβαινεις και απο την θερμοκρασια που πεφτει.

20% -> 75% σε 30'

20% -> 85% σε 40'

20% -> 92% σε 50'

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...