Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ανέβασε μια φωτογραφία.

Πάντως αν αποφασίσεις να το επιστρέψεις μπορείς να κάνεις αυτό.

 

Παραγγέλνεις ένα δεύτερο στο καπάκι παραλαμβάνεις και επιστρέφεις το πρώτο και παίρνεις τα λεφτά πίσω.

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητο να περιμένεις να επιστραφεί το πρώτο να περιμένεις γίνει επιστροφή χρημάτων και μετά παραγγελία.

 

Βέβαια εσύ κρίνεις, εγώ το πρώτο θα έκανα αν βρισκόμουν σε αντίστοιχη θέση.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Με γυμνο ματι δεν φαίνεται, ιδιως από μένα που στα 40 μου έχω πρεσβυωπία :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ θέμα όταν παρέλαβα το 12/256, με σημάδια στις άνω γωνίες. Δεν το γύρισα γιατί ήταν πολύ μικρά και βαριόμουν όλη τη διαδικασία. Επίσης, μιλώντας με το support το μόνο που μου έδιναν ήταν 10$ coupon, το ελάχιστο τραγικοί.
Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Με γυμνο ματι δεν φαίνεται, ιδιως από μένα που στα 40 μου έχω πρεσβυωπία :)
Όντως φαίνεται το σεμαδακι εγώ έχω επιστρέψει για αντίστοιχο σε Power button πάντως.

 

Από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις.

 

Είχα κι εγώ θέμα όταν παρέλαβα το 12/256, με σημάδια στις άνω γωνίες. Δεν το γύρισα γιατί ήταν πολύ μικρά και βαριόμουν όλη τη διαδικασία. Επίσης, μιλώντας με το support το μόνο που μου έδιναν ήταν 10$ coupon, το ελάχιστο τραγικοί.

Και εσένα κάνει μπαμ.

Εγώ σε αυτά είμαι αδιαπραγματευτος και τα γυρίζω πίσω.

 

Δεν δέχομαι τέτοια κουσούρια out of the box

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδιά πως είναι δυνατόν τέτοια σημάδια σε σφραγισμένη σύσκευη?

Απο επιστροφές ήταν?

 

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ θέμα όταν παρέλαβα το 12/256, με σημάδια στις άνω γωνίες. Δεν το γύρισα γιατί ήταν πολύ μικρά και βαριόμουν όλη τη διαδικασία. Επίσης, μιλώντας με το support το μόνο που μου έδιναν ήταν 10$ coupon, το ελάχιστο τραγικοί.

 

Όντως φαίνεται πιο πολύ το δικό σου.

Εμένα το support μου πρότεινε αντικατάσταση αλλά να πάει,να το δουν, να στείλουν πίσω μου είπε δύο βδομάδες.

 

Τέλος πάντων, και γω βαριέμαι τη διαδικασία. Μόνο με ζουν σε φωτογραφία φαίνεται και φαντάζομαι ότι αν και άλλοι το προσέξουν και κάνουν το ίδιο μπορεί να βρουν και αυτοί.

 

Πω ρε παιδιά πως είναι δυνατόν τέτοια σημάδια σε σφραγισμένη σύσκευη?

Απο επιστροφές ήταν?

 

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Ελπίζω πως όχι. Για τσέκαρε και το δικό σου. Πάντως σε πραγματικές συνθήκες χωρίς να ζουμάρεις σε φωτογραφία δεν φαινεται

https://ibb.co/5WzPDY0

Edited by depmode
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδιά πως είναι δυνατόν τέτοια σημάδια σε σφραγισμένη σύσκευη?

Απο επιστροφές ήταν?

 

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Δε νομίζω, το δικό μου έχει ημερομηνία παραγωγής 7/5/2019. Μάλλον κάτι στη γραμμή παραγωγής ή στο QA των 12/256 δεν πήγαινε/πάει καλά.

Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα.

 

Έχετε και εσείς κακής ποιότητας κλήσης? Κυρίως σε ανοιχτή ακρόαση ακούω παράπονα ότι δεν με ακούνε καλά και ότι κάνω διακοπές ενώ έχω σήμα.

 

Κάπου διάβασα για έναν οδηγό volte αλλά δεν βρίσκω link το έχει κάποιος να το στείλει? Παρεμπιπτόντως στην cosmote που προσπάθησα να το κάνω ενεργοποίηση μου είπε ότι δεν είναι συμβατη η συσκευή

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έλεγξα με φακό χθες που ήρθε! Αφου είδα όλα καλά έβαλα skin της slickwraps που πιάνει και περιμετρικά.

 

IMG-3b80be5f1ddc3ba8e63ff11718f577f7-V.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το Honeycomb Γιάννη,από τα αγαπημένα μου σχέδια σε skin.

Έχω παραγγείλει το αντίστοιχο σε titanium και αναμένω.

 

Σε Vivo Nex S είχα σε μπλε.

 

Επειδή κρατάω αρχείο εδώ επιστροφή σε Axon 7 προ 3ετιας με αυτό το σημαδακι σε volume button.

 

9de70816d2e0f235269fa3ea97d1cd0c.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα παντως, θα επεστρεφα κατι που δεν ειναι οπως πρεπει για καινουργιο, με οποια διαδικασια και να επρεπε να ακολουθησω. Ειναι καθαρα ψυχολογικο του καινουργιου που θελεις να ειναι αριστο!
Link to comment
Share on other sites

Πάμε γερά! 829db601726b582d518e8052469f65b9.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Here are 9 user-requested features OnePlus promises are coming to Oxygen OS

https://www.androidauthority.com/oneplus-oxygen-os-user-features-1000309/

 

Here is what is definitely on the way:

 

1.Video recording using the ultra-wide camera

2.A step counter merged into OnePlus Shelf

3.The ability to see more apps when accessing the recent apps menu

4.A fix to the problem of background apps pausing while using Quick Reply

5.The option for a sound effect when the device begins charging

6.The ability to customize the duration of Zen Mode (right now it is locked to 20 minutes)

7.The ability to block messages by a certain keyword

8.A function to block all phone calls in phone settings

9.The integration of Digital Wellbeing

 

Additionally, it said it is “looking into” the following features:

 

-A way to customize the Horizon Light notification feature

-An “alternative” to a fully-fledged always-on display (which OnePlus has never integrated due to battery drain)

-Support for folders in the app drawer

-Support for adaptive icons

 

Εν τω μεταξύ μίλησα με chat προ ολιγου σε Amazon και ηδη προετοιμαζουν αποστολή αφού έγινε διαθέσιμο το Nebula Blue και στο αγγλικό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα παντως, θα επεστρεφα κατι που δεν ειναι οπως πρεπει για καινουργιο, με οποια διαδικασια και να επρεπε να ακολουθησω. Ειναι καθαρα ψυχολογικο του καινουργιου που θελεις να ειναι αριστο!

 

Θα ειχε ενδιαφερον καποιος με defect σαν αυτο που δειχνουν τα παιδια παραπανω, να επιστρεψει τη συσκευη στην oneplus. Να δουμε πως θα το χειριστουν οι κινεζοι, με ενα τριτο (εξουσιοδοτημενο) service στην Πολωνια, που ελεγχει αυτες τις συσκευες και πιστωνει το ποσο - θα αποδεχτουν το defect ή θα το "ριξουν" στο χρηστη?

Link to comment
Share on other sites

App lock native εφαρμογή δεν έχει το oneui όπως δεν έχει και το download speed στην status bar.

Στο oxygen os τα έχει και τα 2

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Ευχαριστώ για την απάντηση

Σόρρυ για το offtopic

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Here are 9 user-requested features OnePlus promises are coming to Oxygen OS

 

https://www.androidauthority.com/oneplus-oxygen-os-user-features-1000309/

 

 

 

Here is what is definitely on the way:

 

 

 

1.Video recording using the ultra-wide camera

 

2.A step counter merged into OnePlus Shelf

 

3.The ability to see more apps when accessing the recent apps menu

 

4.A fix to the problem of background apps pausing while using Quick Reply

 

5.The option for a sound effect when the device begins charging

 

6.The ability to customize the duration of Zen Mode (right now it is locked to 20 minutes)

 

7.The ability to block messages by a certain keyword

 

8.A function to block all phone calls in phone settings

 

9.The integration of Digital Wellbeing

 

 

 

Additionally, it said it is “looking into” the following features:

 

 

 

-A way to customize the Horizon Light notification feature

 

-An “alternative” to a fully-fledged always-on display (which OnePlus has never integrated due to battery drain)

 

-Support for folders in the app drawer

 

-Support for adaptive icons

 

 

 

Εν τω μεταξύ μίλησα με chat προ ολιγου σε Amazon και ηδη προετοιμαζουν αποστολή αφού έγινε διαθέσιμο το Nebula Blue και στο αγγλικό.

Άντε επιτέλους Alex, ολοι το δικό σου review περιμένουμε :p

 

Εάν τα βάλει όλα αυτά, ζητώ που καηκαμε. Οι Ινδοί μόνο να ζητάνε ξέρουν στο community και δεν ξέρουν καλά καλά πως να βγάλουν μια φωτογραφία. Ύστερα θα βαρύνει το OOS και 7α παραπονιούνται για lags :)

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ειχε ενδιαφερον καποιος με defect σαν αυτο που δειχνουν τα παιδια παραπανω, να επιστρεψει τη συσκευη στην oneplus. Να δουμε πως θα το χειριστουν οι κινεζοι, με ενα τριτο (εξουσιοδοτημενο) service στην Πολωνια, που ελεγχει αυτες τις συσκευες και πιστωνει το ποσο - θα αποδεχτουν το defect ή θα το "ριξουν" στο χρηστη?

Εμένα πάντως μου είπαν από το support να το στείλω για αντικατάσταση γιατί μόλις το είχα παραλάβει και έχω και unboxing Video.

 

Απλά έφυγα για διακοπές και δεν κάτσω να σκάσω....δεν φαίνεται. Έτσι για πλάκα όμως αν δουν προσεκτικά και τα υπόλοιπα παιδια που έχουν τη συσκευή τα bezels αναρωτιέμαι αν θα έχουν και αυτοί κάποιο σημάδι.

 

Θα γράψω και στο επίσημο site της oneplus όπου υπάρχει μόνο μια αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έλεγξα με φακό χθες που ήρθε! Αφου είδα όλα καλά έβαλα skin της slickwraps που πιάνει και περιμετρικά.

 

IMG-3b80be5f1ddc3ba8e63ff11718f577f7-V.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Πολύ καλό Γιάννη το skin. Πόσες μέρες έκανε περίπου; Μια με δύο εβδομάδες;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως μου είπαν από το support να το στείλω για αντικατάσταση γιατί μόλις το είχα παραλάβει και έχω και unboxing Video.

 

 

 

Απλά έφυγα για διακοπές και δεν κάτσω να σκάσω....δεν φαίνεται. Έτσι για πλάκα όμως αν δουν προσεκτικά και τα υπόλοιπα παιδια που έχουν τη συσκευή τα bezels αναρωτιέμαι αν θα έχουν και αυτοί κάποιο σημάδι.

 

 

 

Θα γράψω και στο επίσημο site της oneplus όπου υπάρχει μόνο μια αναφορά.

Εγώ με το που παρέλαβα έκανα τον εξονυχιστικό έλεγχο και δεν βρήκα το παραμικρό. Καλό θα ήταν να το επεστρεφες, αλλά εάν είσαι σε διακοπές όπως λες, είναι φασαρία. Καλό είναι να προσέχετε γενικότερα, γιατί σε άλλες αγορές, κυρίως της Ασίας, αναφέρουν κάποιοι λίγοι ότι δεν έχει σωστή συναρμολόγηση η συσκευή τους η ότι έχουν σκόνη μέσα στους φακούς της κάμερας.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ειχε ενδιαφερον καποιος με defect σαν αυτο που δειχνουν τα παιδια παραπανω, να επιστρεψει τη συσκευη στην oneplus. Να δουμε πως θα το χειριστουν οι κινεζοι, με ενα τριτο (εξουσιοδοτημενο) service στην Πολωνια, που ελεγχει αυτες τις συσκευες και πιστωνει το ποσο - θα αποδεχτουν το defect ή θα το "ριξουν" στο χρηστη?
Εάν έχεις βίντεο κατά την διάρκεια του unboxing και τους το στείλεις, δεν μπορούν να σου πούνε τίποτε. Εάν όχι, είναι πολύ πιθανόν να σε ταλαιπωρήσουν. Και καλά θα κάνουν σε αυτή την περίπτωση.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και εγώ , έδωσα πριν λίγο παραγγελία για το 8/256 σε μαύρο από το Amazon.de.

Με κρατούσε το θέμα μήπως είναι αδιανόητη γκουμουτσα για τα γούστα μου αλλά συγκρίνοντας με XS Max και note 9 που παλεύονται μια χαρά τελικά θεωρώ πως δεν θα έχω θέμα.

627.96 € χωρίς ΦΠΑ (19% μόνο ΦΠΑ οι γερμαναραδες) και 7.43 τα μεταφορικά . 28/6 η εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής.

Τώρα σε θέμα θηκών δεν βλέπω ποικιλία εκεί , το AliExpress έχει πάρα πολλές ειδικά της Nillkin και κάποια καλά τζαμακια.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και εγώ , έδωσα πριν λίγο παραγγελία για το 8/256 σε μαύρο από το Amazon.de.

Με κρατούσε το θέμα μήπως είναι αδιανόητη γκουμουτσα για τα γούστα μου αλλά συγκρίνοντας με XS Max και note 9 που παλεύονται μια χαρά τελικά θεωρώ πως δεν θα έχω θέμα.

627.96 € χωρίς ΦΠΑ (19% μόνο ΦΠΑ οι γερμαναραδες) και 7.43 τα μεταφορικά . 28/6 η εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής.

Τώρα σε θέμα θηκών δεν βλέπω ποικιλία εκεί , το AliExpress έχει πάρα πολλές ειδικά της Nillkin και κάποια καλά τζαμακια.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Τα οποια μεχρι να ερθουν, θα εχεις αλλαξει συσκευη. :lol:

 

Καλορίζικο! :)

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος θα το έχεις συνηθίσει μέσα 2 με 3 μέρες! Έχω παρει την πλαστική θήκη της nilkin και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Δεν δίνει πολύ όγκο στη συσκευή και δίνει και εξαιρετικό κράτημα.
Link to comment
Share on other sites

Mεχρι στιγμης παρα πολυ ευχαριστημενος παιδια!!!Το σ/κ θα κανω ενα μινι review!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mεχρι στιγμης παρα πολυ ευχαριστημενος παιδια!!!Το σ/κ θα κανω ενα μινι review!!
Ωραίος Γιάννη. Αναμένουμε το review και ένα συγκριτικό με s10 σε όλους τους τομείς (ελπίζω χωρίς hype :D)

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...