Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου φαίνεται εξαιρετική αυτή τη στιγμή η τιμή στο συγκεκριμένο 8gb, αλλά δεν έρχεται με τριγωνική (!!!???νταφακ!!!???) οπότε πληρώνεις και vat/Φ(α)πα. Ψάχνω και στις ευρωπαϊκές μηχανές αναζήτησης όπου εχει λίγο καλύτερη τιμή από τις ευρωπαϊκές επίσημες της εταιρείας, αλλά προφανώς είναι από Ασία(δεν έχω ασχοληθεί).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικό μειονέκτημα όμως η μονοετής εγγύηση έναντι της διετούς που προσφέρει η OnePlus.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Βασικό μειονέκτημα όμως η μονοετής εγγύηση έναντι της διετούς που προσφέρει η OnePlus.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Και το πιο σημαντικό...Είναι κατά την άποψη μου τρελό να δώσεις τόσα λεφτά και να μην έχεις την επίσημη εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω χρειαστεί καθόλου εγγύηση.

 

Γενικά αν εξαιρέσεις ένα κινητό.(mia1)το οποίο αντικαταστάθηκε όλα τα υπόλοιπα δεν μου έχουν θέμα.

 

Επίσης ειδικά σε σχέση με υκ που είναι το ποσό δεν είναι 100€ διαφορά αλλά μεγαλύτερο.

 

Ο καθένας ζυγίζει. Προσωπικά καλύτερα 100€ λιγότερα τώρα και αν χρειαστώ μπαταρία σε ενάμιση χρόνο να δώσω 150€ πάρα να δώσω τώρα 100 παραπάνω. Πολύ απλά γιατί σε ένα χρόνο μπορεί να έχω άλλες ανάγκες η να υπάρχουν άλλες τεχνολογίες και σε ενάμιση να θέλω να αλλάξω κινητό ούτως η άλλως. Αν ήθελα εγγύηση έπαιρνα και με συμβόλαιο από three εδώ. Δεν είναι το θέμα μου η εγγύηση (από το πρώτο κινητό με ανδροιδ το σαμμυ Γκάλαξι 1 δεν έχω χρειαστεί) αλλά το κινητό που θα πάρω να είναι βφμ. Μακάριοι να μου το δίνανε 450€ και με 6μηνη εγγύηση.

 

Γενικά όπως είπα ζυγίζετε και παίρνετε την αξία της εγγύησης. Όχι ότι έχει σημασία από τη στιγμή που δε μπορεί να έρθει με τριγωνική.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιον δεν αρεσουν/συμφωνει με αυτα που γραφει καποιο μελος,υπαρχει το κουμπακι της αγνοησης/ignore.

Για προσβολες και χαρακτηρισμους,υπαρχει το κουμπακι της αναφορας για να τα αρμοδια ατομα.

 

Οι οπαδισμοι(κυριως σε θεματα με μικρη συμμετοχη που εχει ο αλλος την ψευδαισθηση οτι ειναι εκπροσωπος των υπολοιπων)δεν οδηγουν πουθενα.

 

Για ολα τα αλλα υπαρχει σεβασμος της αποψης του αλλου αν δεν καταπατα καποιο κανονα,ειτε συμφωνουμε,ειτε οχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γενικά όπως είπα ζυγίζετε και παίρνετε την αξία της εγγύησης. Όχι ότι έχει σημασία από τη στιγμή που δε μπορεί να έρθει με τριγωνική.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Υπαρχει παντα και η δυνατοτητα(για οσους την εχουν φυσικα)να γινει η αγορα απο skroutz(αν η τιμη ειναι σε λογικα πλαισια ομως και δεν ξεφευγει απο το επισημο site)μεσω τιμολογίου(για οποιον δεν τον βολευει το amazon),γιατι οι τωρα τιμες του skroutz ειναι απλα απαραδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι Κινέζοι γιατί πρέπει να είναι τόσο Κινέζοι!!

 

OnePlus has LIED about the OnePlus 7 Pro Camera?

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q8jmbTWOZHo&list=WL&index=23&t=0s

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

απο θηκη και προστασια οθονης μονο απο ελληνικο καταστημα εχετε βρει τιποτα αξιολογο?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι Κινέζοι γιατί πρέπει να είναι τόσο Κινέζοι!!

 

OnePlus has LIED about the OnePlus 7 Pro Camera?

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q8jmbTWOZHo&list=WL&index=23&t=0s

 

Θα είναι σαν να έχεις 3x αλλά δεν θα έχεις.

Κοροιδευαμε άλλη εταιρεία και τα βλέπουμε και εδώ. Δεν άκουσα καμία αναφορά σου εδώ. Άλλωστε αρκετοί θα πουν, δεν το θέλω για φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι Κινέζοι γιατί πρέπει να είναι τόσο Κινέζοι!!

 

 

 

OnePlus has LIED about the OnePlus 7 Pro Camera?

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q8jmbTWOZHo&list=WL&index=23&t=0s

 

Το ίδιο ήταν και στο 5. 2x έλεγαν ότι έχει, 1,6x είχε τελικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σαν να έχεις 3x αλλά δεν θα έχεις.

Κοροιδευαμε άλλη εταιρεία και τα βλέπουμε και εδώ. Δεν άκουσα καμία αναφορά σου εδώ. Άλλωστε αρκετοί θα πουν, δεν το θέλω για φώτο.

 

πιανετε την τριχα μερικοι και την κανετε τριχια. ελεος με αυτες τις φωτο. πραγματικα..!!προσωπικη μου επιλογη ειναι καθαρα η TAXYTHTA.! SPEED SPEDD SPEEDD.. AYTO MONO. ΚΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ. και για τα γουστα μου μια χαρα φωτο εχει. οποιος θελει επαγγελματικο επιπεδο ας παρει σαμι.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πιανετε την τριχα μερικοι και την κανετε τριχια. ελεος με αυτες τις φωτο. πραγματικα..!!προσωπικη μου επιλογη ειναι καθαρα η TAXYTHTA.! SPEED SPEDD SPEEDD.. AYTO MONO. ΚΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ. και για τα γουστα μου μια χαρα φωτο εχει. οποιος θελει επαγγελματικο επιπεδο ας παρει σαμι.
Σαν αίσθηση ταχύτητας ναι. Σε συγκεκριμένα τεστ είναι γενικά σαν τις τελευταίες ναυαρχίδες.

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πιανετε την τριχα μερικοι και την κανετε τριχια. ελεος με αυτες τις φωτο. πραγματικα..!!προσωπικη μου επιλογη ειναι καθαρα η TAXYTHTA.! SPEED SPEDD SPEEDD.. AYTO MONO. ΚΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ. και για τα γουστα μου μια χαρα φωτο εχει. οποιος θελει επαγγελματικο επιπεδο ας παρει σαμι.

 

Μα αυτό είναι το Moto της 1+... Ταχύτητα, ταχύτητα, ταχύτητα,αλλά δυστυχώς δεν είναι όλα τα πράγματα ταχύτητα....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το Moto της 1+... Ταχύτητα, ταχύτητα, ταχύτητα,αλλά δυστυχώς δεν είναι όλα τα πράγματα ταχύτητα....
Πάντως για τα δικά μου τα γούστα μια χαρά κάμερα έχει. Από το σ9 και pixel 2xl που είχα καλύτερη

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν είναι μόνο η ταχύτητα. Κάμερα οθόνη μπαταρία όλα σε ψηλό επίπεδο και αφήστε τους άλλους να λενε ιστοριες

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το Moto της 1+... Ταχύτητα, ταχύτητα, ταχύτητα,αλλά δυστυχώς δεν είναι όλα τα πράγματα ταχύτητα....

 

ε ναι ξεχασα. εiναι και η ασυρματη φορτιση και η αδιαβροχοποιηση που αν παρει νερο και το στειλεις στο σερβις για υγρασια δεν στο καλυπτει η εγγυση.! εχει αλλα?

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κακώς ποστάρισα. Χάνεται το νόημα μερικοί. Εμένα σαν καταναλωτής με πειράζει η κουτοπονηριά. Εσύ μπορεί να θέλεις μόνο ταχύτητα. Και το μότο της το έχει αλλάξει.
Link to comment
Share on other sites

Σαν αίσθηση ταχύτητας ναι. Σε συγκεκριμένα τεστ είναι γενικά σαν τις τελευταίες ναυαρχίδες.

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Ενδιαφέρον,να υποθέσω ότι η σύγκριση έγινε με s10 sd855

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κακώς ποστάρισα. Χάνεται το νόημα μερικοί. Εμένα σαν καταναλωτής με πειράζει η κουτοπονηριά. Εσύ μπορεί να θέλεις μόνο ταχύτητα. Και το μότο της το έχει αλλάξει.

 

εμεις το χασαμε. οκ. πες το μας εσυ που το βρηκες τοτες. να καταλαβω τι εννοεις.? θες ενα τηλεφωνο με κλειδωμενο bootloader? να μην μπορεις να roytaris.? θες ενα τηλεφωνο παντα ενημερωμενο ? να περνεις σχεδον πρωτος τα τελευταια λογισμικα και τις αναβαθμισεις? θες το μονο κριτηριο σου να ειναι η καμερα?να λες βγαζω ωραιες φωτογραφιες? που ξαφνικα γιναμε ολοι επαγγελαματιες φωτογραφοι . θες ασυρματη φορτιση.? να το φορτιζεις και να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις σε σχεση με το καλωδιο? οτι θελει ο καθενας διαλεγει και περνει

 

υ.γ ρητορικα τα ερωτηματα δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω η εταιρεία να μην με θεωρεί πρόβατο. Αυτό μόνο. Το γεγονός ότι το 6 είναι το 2ο της 1+ δείχνει ότι συμφωνώ σε αρκετά μαζί σου.

το επόμενο ποιο θα είναι; να αναφέρει 5000mah και να εννοεί μαζί με powerbank 2000;

Link to comment
Share on other sites

 

το επόμενο ποιο θα είναι; να αναφέρει 5000mah και να εννοεί μαζί με powerbank 2000;

 

Αυτό μου θυμίζει ZTE η Lenovo, που έλεγε ότι θα έχει 2T αποθηκευτικό χώρο και τελικά ήταν μαζί με εξωτερικό δίσκο :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν αίσθηση ταχύτητας ναι. Σε συγκεκριμένα τεστ είναι γενικά σαν τις τελευταίες ναυαρχίδες.

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Ας τα δούμε και δύο χρόνια μετά πως θα τρέχουν όμως, με τις ίδιες εφαρμογές κλπ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

απο θηκη και προστασια οθονης μονο απο ελληνικο καταστημα εχετε βρει τιποτα αξιολογο?
Έχω ανοίξει ξεχωριστό νήμα για αξεσουάρ.

Όχι εδώ λοιπόν.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ξεχασα. εiναι και η ασυρματη φορτιση και η αδιαβροχοποιηση που αν παρει νερο και το στειλεις στο σερβις για υγρασια δεν στο καλυπτει η εγγυση.! εχει αλλα?

 

Ασύρματη φόρτιση ΔΕΝ με ενδιαφέρει,και δεν θυμάμαι ποτέ να έχω πει κάτι τέτοιο...Για την αδιαβροχοποιηση όμως ειμαι κάθετος,και ο λόγος είναι ότι φέτος τον χειμώνα την χρειαστηκα αρκετά,και αν δεν την είχα πολύ απλά δεν θα μπορούσα να κάνω δουλειά,με αποτέλεσμα να μην πληρωθώ...Ο καθένας έχει τις προτεραιότητες του...Εγώ ρώτησα χθες να βρεθεί κάποιος κάτοχος την οθόνη του 1+7 Pro και να μου πει πως είναι στην απόκριση...Ούτε τρολαρω ούτε κάνω πλάκα,αν είναι καλή θα το πάρω...Αλλά είναι σημαντικό να δουλεύεις έξω,να πέφτει νερό στην βροχή,και ότι πληκτρολογείς να το γράφει η οθόνη...Αυτό σε P 20Pro που το δούλεψα σε βροχή δεν ανταποκρίθηκε...Δεν είμαι σε γραφείο,τον χειμώνα έχω βροχές και χιόνια,και το καλοκαίρι σκόνη,και η μόνη εταιρεία που έχει ανταποκριθεί μέχρι στιγμής είναι η Samsungμε τα S και Note που έχω αλλάξει....Και έχουν περάσει όλα τα 1+ από τα χέρια μου,εκτός του 2 και του Χ,αλλά εδώ και δύο χρόνια με αυτή τη δουλειά,θέλω εργαλείο...

Και ρώτησα αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε θήκη σαν την waterproof,για το 1+7Pro,αλλά είναι ψηλά γράμματα για μερικούς και τα περνουν όλα κράξιμο και ττολαρισμα...

Και ξέρεις κάτι;;;Ποτέ δεν μου έχει πάρει υγρασία ούτε νερά...Δεν κάνω φιγούρα σε πισίνες,δουλειά κάνω...Έχει διαφορά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ασύρματη φόρτιση ΔΕΝ με ενδιαφέρει,και δεν θυμάμαι ποτέ να έχω πει κάτι τέτοιο...Για την αδιαβροχοποιηση όμως ειμαι κάθετος,και ο λόγος είναι ότι φέτος τον χειμώνα την χρειαστηκα αρκετά,και αν δεν την είχα πολύ απλά δεν θα μπορούσα να κάνω δουλειά,με αποτέλεσμα να μην πληρωθώ...Ο καθένας έχει τις προτεραιότητες του...Εγώ ρώτησα χθες να βρεθεί κάποιος κάτοχος την οθόνη του 1+7 Pro και να μου πει πως είναι στην απόκριση...Ούτε τρολαρω ούτε κάνω πλάκα,αν είναι καλή θα το πάρω...Αλλά είναι σημαντικό να δουλεύεις έξω,να πέφτει νερό στην βροχή,και ότι πληκτρολογείς να το γράφει η οθόνη...Αυτό σε P 20Pro που το δούλεψα σε βροχή δεν ανταποκρίθηκε...Δεν είμαι σε γραφείο,τον χειμώνα έχω βροχές και χιόνια,και το καλοκαίρι σκόνη,και η μόνη εταιρεία που έχει ανταποκριθεί μέχρι στιγμής είναι η Samsungμε τα S και Note που έχω αλλάξει....Και έχουν περάσει όλα τα 1+ από τα χέρια μου,εκτός του 2 και του Χ,αλλά εδώ και δύο χρόνια με αυτή τη δουλειά,θέλω εργαλείο...

Και ρώτησα αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε θήκη σαν την waterproof,για το 1+7Pro,αλλά είναι ψηλά γράμματα για μερικούς και τα περνουν όλα κράξιμο και ττολαρισμα...

Και ξέρεις κάτι;;;Ποτέ δεν μου έχει πάρει υγρασία ούτε νερά...Δεν κάνω φιγούρα σε πισίνες,δουλειά κάνω...Έχει διαφορά...

 

Καλημέρα,μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω στους κατόχους... Μπορείτε να ρίξετε λίγο νερό στην οθόνη,απλά μερικές σταγόνες,να πάει το νερό σε όλο το μέγεθος της οθόνης και να πληκτρολογήσετε ένα κείμενο;;;Θελω να μου πείτε η απόκριση της οθόνης πως ανταποκρίνεται...Έχω ψηθεί άσχημα να το πάρω...

Αυτό για μένα είναι σημαντικό...

Και αν κάποιος έχει βρει κάτι αντίστοιχο σε θήκη του στυλ waterproof... Ευχαριστώ...

 

Αυτή ήταν η ερώτηση που είχα κάνει....

Ο μόνος που μου έχει δώσει απάντηση είναι ο @alextrela... ότι επειδή το θέλω για δουλειά καλό είναι να μην μπλέξω με ανεπίσημη αδιαβροχοποιηση,αλλά το γουστάρω και αν η οθόνη έχει καλή απόκριση με νερό,ναι θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά....Αντί για το Ν9 θα πάω στο 1+7Pro...Τώρα έχω το Ν8....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μετά το χθεσινό update, οποίοι έχουν Nova και την ρύθμιση για αυτόματο resolution στο κινητό θα παρατηρήσουν ότι δεν σε αφήνει να έχεις shortcut στo Dock.

 

Workaround είναι να γυρίσετε το resolution από αυτόματο σε μια από τις άλλες 2 επιλογές.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς καμιά ουσιαστική βελτίωση στην κάμερα μετά το τελευταί update?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...