Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βάλεις της nilkin τζαμακι θα είσαι κομπλέ

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάθεται καλά το τζαμάκι σε όλη την οθόνη ή στις άκρες είναι στον αέρα; Επίσης μπορεις να προτείνεις ένα site για να το παραγγείλω; Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δεν ξέρω φίλε Εγώ την οθόνη την έχω γυμνή, πάντως από πείρα επειδή έχω χρησιμοποιήσει σε πολλά κινητά είναι από τα καλύτερα γι'αυτό στο προτείνω.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το nillkin h+ pro και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το τζαμακι καλυπτει οριακα την οθονη και δεν εχει περιμετρικα μαυρο, επομενως το περιμετρικο μαυρο της οθονης δεν καλυπτεται. Ωστοσο, αυτο δεν με ενοχλει, διοτι ειχα πριν ενα τζαμακι με μαυρο το οποιο καλυπτε δυστυχως μερος της οθονη μου.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και η τελευταια αναβαθμιση μεγεθους περιπου 400mb. Απ' οτι ειδα φερνει το night mode στην καμερα για φωτογραφιες και αλλα πολλα. Θα το περασω αργοτερα.

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο σαμσουγκ αγγλιας

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό Απόγευμα.

Εδώ και ένα Μήνα, και εγώ κάτοχος ενός Α70.

Η συσκευή σε γενικές γραμμές με καλύπτει. Κύριος λόγος η εντυπωσιακή 4.7 ιντσών super amoled οθόνη της. Όλα τα άλλα, υπό συζήτηση.

Ίσως δηλαδή ο ανταγωνισμός, ακόμη και μέσα στην samsung να υπερέχει.

Ας έρθω στο κομμάτι που με απασχολεί:

Η Ικανότητες στην φωτογραφία:

Δεν γνωρίζω και πολλά από την διαχείριση φωτογραφιών σε κινητά. Έτσι έχω αφήσει τις αρχικές ρυθμίσεις. Δηλαδή φωτογραφίες 4:3 κλπ.

Προτείνετε κάποιες ρυθμίσεις στο θέμα αυτό, διότι έτσι όπως τις βλέπω, δεν με ενθουσιάζουν. Η προηγούμενη πχ συσκευή μου, πάλι samsung, η J7 2017, νομίζω ότι είχε καλύτερη απόδοση.

Παρακαλώ για την γνώμη σας!

Ιάκωβος.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις,, ενημέρωση λογισμικού,, και πίεσε την πρώτη επιλογή,,, χειροκίνητη ...

Θα το κοιτάξω και εγώ, μήπως κάνω την ενημέρωση,, αν το δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις,, ενημέρωση λογισμικού,, και πίεσε την πρώτη επιλογή,,, χειροκίνητη ...

Θα το κοιτάξω και εγώ, μήπως κάνω την ενημέρωση,, αν το δείχνει.

 

Μπαίνω ενημέρωση λογισμικού και η Πρώτη εντολή αναφέρει: Λήψη και εγκατάσταση

Τελευταίος έλεγχος στις 10 Αυγούστου αν πατήσω επάνω στην εντολή, αναφέρει: Το λογισμικό είναι ενημερωμένο.

Τρέχουσα εκδοση Α705ΦΝΧΧ...... Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας: 01 μαίου 2019 και τίποτα άλλο. Πως κάνω χειροκίνητη ενημέρωση?

Ιάκωβος.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω ενημέρωση λογισμικού και η Πρώτη εντολή αναφέρει: Λήψη και εγκατάσταση

Τελευταίος έλεγχος στις 10 Αυγούστου αν πατήσω επάνω στην εντολή, αναφέρει: Το λογισμικό είναι ενημερωμένο.

Τρέχουσα εκδοση Α705ΦΝΧΧ...... Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας: 01 μαίου 2019 και τίποτα άλλο. Πως κάνω χειροκίνητη ενημέρωση?

 

Δεν εχει ερθει για το μοντέλο σου ακόμα η αναβάθμιση... περιμένεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Σχετικά με τις φωτογραφίες, καλά το έχω στο 4:3Η?

Επίσης : Βελτιστοποίηση σκηνής Ενεργή ή ανενεργή?

Ιάκωβος.
Link to comment
Share on other sites

4:3 H είναι η 32MP ανάλυση σε κάδρο 4:3. Εγώ προσωπικά προτιμώ το 4:3 κανονικό με τα 12MP γιατί στα 16 μου φαίνεται υπερβολικά τονισμένη η φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα γυαλι προστασιας το Panzer Glass . Ακριβο αρκετα, αλλα δε βρηκα αλλο καθως ειμαι σε διακοπες. Πρωτες εντυπωσεις, με δυσκολεψε στην τοποθετηση, θελει στο τελος να βγαλεις τις φυσαλιδες με καρτα (με αρκετη επιμονη). Το μαυρο περιφερειακα που εχει μαλλον καλυπτει ελαχιστα την οθονη. Τα καλα ειναι οτι φαινετε πολυ καθαρα η οθονη και το δαχτυλο γλυστραει οπως και χωρις το γυαλι. Το αποτυπωμα μολις την εβαλα δεν δουλευε, και χρειαστηκε να το ξαναπερασω. Απο τοτε δειχνει να δουλευει καλα.
Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα, αυτό γράφει και σε μένα.

Νομίζω στο a70, οι ενημέρωση ασφαλείας γίνεται Κάθε τρίμηνο, οπότε μην αγχώνεσαι και ψάχνει κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε προβλημα να κανετε login με το αποτυπωμα σε εφερμογες οπως paypal, winbank κτλ. ; Ενω το αποτυπωμα για την συσκευη δουλευει, μεσα απο την εφαρμογη δε αναγνωριζετε με τιποτα. Μου διαφευγει κατι;
Link to comment
Share on other sites

Εχετε προβλημα να κανετε login με το αποτυπωμα σε εφερμογες οπως paypal, winbank κτλ. ; Ενω το αποτυπωμα για την συσκευη δουλευει, μεσα απο την εφαρμογη δε αναγνωριζετε με τιποτα. Μου διαφευγει κατι;

Εννοείς οτι πρίν δούλευε και ξαφνικά δεν δουλεύει? Εγω πάντως οταν το πήρα, στην εφαρμογή της Εθνικής έπρεπε να ενεργοποιήσω τον τρόπο εισόδου με δακτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η φωτογραφία είναι αρκετά χάλια? Σε σχέση με το Α50 και το Α7?

Μήπως πουλάει καποιος το Α70 του? Αν ναι ας στείλει ένα pm (όχι τιμές σκρουτζ όμως....)

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα νέα gcam που δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα, επίσης στις ρυθμίσεις μπορείς να πειράξεις τα πάντα και σαν αποτέλεσμα γενικά καλύτερη από την γνωστή που έχουμε όλοι.

 

https://mega.nz/#!bSoTzAgA!HTEAitMDIUk-0Lf7fSVy9UcKf43mzTct-lf0gMsvG_0

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά έχω βάλει libs savitar και base settings πίσω κάμερα pixel 3a xl

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα,

Ποιές είναι οι εντυπώσεις σου από την χρήση της συγκεκριμένης gcam, έχεις δεί βελτίωση ;

Άν σου είναι εύκολο δώσε μας πληροφορίες.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η φωτογραφία είναι αρκετά χάλια? Σε σχέση με το Α50 και το Α7?

Μήπως πουλάει καποιος το Α70 του? Αν ναι ας στείλει ένα pm (όχι τιμές σκρουτζ όμως....)

Ευχαριστώ

 

Γιατί δεν περιμένεις τον χειμώνα να πέσουν οι τιμές;; Το έχω βάλει κι εγώ στο μάτι..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περιμένεις τον χειμώνα να πέσουν οι τιμές;; Το έχω βάλει κι εγώ στο μάτι..

 

Το πήρα μεταχειρισμένο ενός μηνός, άριστο με θήκες τζαμάκι, απόδειξη κλπ κλπ στα 230. Κάποιοι στο insomnia το πουλάνε στα 270-300€. Ποιος ανόητος θα το αγοράσει όταν το βρίσκει ολοκαίνουριο στα 280?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μεταχειρισμένο ενός μηνός, άριστο με θήκες τζαμάκι, απόδειξη κλπ κλπ στα 230. Κάποιοι στο insomnia το πουλάνε στα 270-300€. Ποιος ανόητος θα το αγοράσει όταν το βρίσκει ολοκαίνουριο στα 280?

 

Πολύ καλά το πήρες. Περιμένουμε παρουσίαση από σένα τώρα. Χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το do not disturb δουλεύει καλά στα Samsung? δηλαδή εκτός από πχ τους αγαπημένες ΕΠΑΦΈΣ εάν θες να ΜΗΝ ανάβει η οθόνη καθόλου!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή για να μην ανάβει η οθόνη καθόλου, αλλά δεν ξέρω αν ανάβει ή οχι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...