Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές μου ηρθε επιτέλους το τελευταίο update. Απο τα highlights ειναι το steady mode στο βιντεο και διαφορες βελτιώσεις στο touch. Eπίσης είδα βελτίωση στο δκατυλικό αποτύπωμα .
Ποιό είναι το τελευταίο update; Υπάρχει νεότερο του Μαΐου;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ποιό είναι το τελευταίο update; Υπάρχει νεότερο του Μαΐου;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι είναι νεότερο, είναι του Ιουλίου. Το Google patch παραμένει του Μαΐου

 

 

https://drive.google.com/file/d/1-bYM9FYz4dyYma-PAblWBtmbpDzueRqM/view?usp=drivesdk

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα με OTA, δεν έχει ενημέρωση. Πάντως νομίζω η αφή έχει προβληματακι, θέλει έντονο πάτημα.
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχουνε γραψει αρκετα παιδια με δεδομενο το προβλημα του αισθητηρα αφης,εγω που του εχω βαλει και τζαμακι,απο προσωπικη πειρα τις τελευταιες μερες που παω να το ανοιξω με δακτυλικο αποτυπωμα,οταν δυσκολευει η αναγνωριση προσωπου(συνηθως σκοτεινες καταστασεις),το δακτυλο ισα ισα που το ακουμπαω η και λιγο πριν το ακουμπησω και ανοιγει.

Ειναι κατι που το εχω ανακαλυψει τις τελευταιες ημερες,ας ελπισουμε οτι με την επομενη ενημερωση να καλυτερευσει ο αισθητηρας αφης.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βελτιώνεται το δαχτυλικο και χαλάει η υπόλοιπη αφή;

 

 

Δεν ειχα προβλημα με την υπολοιπη αφη,με δεδομενο οτι ειχα βαλει τζαμακι απο την 1η μερα.

Απλα εχω διαπιστωσει οτι ο προβληματικος αισθητηρας αφης,σε μενα αρκετες φορες πιανει χωρις καν να τον ακουμπαω,η απαλο αγγιγμα στην οθονη!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει: ανοίγω το κινητό, (νομίζω λέγεται) scroll πάνω κάτω σε site για να διαβάσω, η αφή δουλεύει σωστά.

Μετά από 5 λεπτά θέλει έντονο πάτημα, αλλιώς δεν ανεβοκατεβαίνει η σελίδα.

Νόμιζα ότι είναι από τον επεξεργαστή, είναι αδύναμος, και για πρώτη ακούω την έκφραση " αισθητήρας αφής", που δεν ξέρω και τι είναι.( Το είχα συζητήσει με γνωστό μου, και αυτός είπε ότι ο επεξεργαστής φταίει.).

Επαναλαμβάνω ότι αισθητήρας αφής ούτε ξέρω τι είναι, ούτε είχα θέμα στα τόσα κινητά μου.

Είναι αυτό που καταλαβαίνει ότι ακουμπαμε την οθόνη, το ταπ, ;;

Αποτελέσμα το κινητό δεν το χρησιμοποιω, είναι σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει: ανοίγω το κινητό, (νομίζω λέγεται) scroll πάνω κάτω σε site για να διαβάσω, η αφή δουλεύει σωστά.

Μετά από 5 λεπτά θέλει έντονο πάτημα, αλλιώς δεν ανεβοκατεβαίνει η σελίδα.

Νόμιζα ότι είναι από τον επεξεργαστή, είναι αδύναμος, και για πρώτη ακούω την έκφραση " αισθητήρας αφής", που δεν ξέρω και τι είναι.( Το είχα συζητήσει με γνωστό μου, και αυτός είπε ότι ο επεξεργαστής φταίει.).

Επαναλαμβάνω ότι αισθητήρας αφής ούτε ξέρω τι είναι, ούτε είχα θέμα στα τόσα κινητά μου.

Είναι αυτό που καταλαβαίνει ότι ακουμπαμε την οθόνη, το ταπ, ;;

Αποτελέσμα το κινητό δεν το χρησιμοποιω, είναι σπαστικό.

 

Γραφοντας αισθητηρα αφης εννοω τον αισθητηρα δακτυλικου αποτυπωματος.

Οσον αφορα το scrolling μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα.

Πηρα το θαρρος να γραψω για να καταθεσω την δικη μου μικρη εμπειρια με το συγκεκριμενο τηλεφωνο,σαν ενας απλος χρηστης!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Με ένα γρήγορο Google πάντως είδα ότι και άλλοι είχαν την ίδια λύση, αυτό που κάνανε ήταν να πατήσουν στο πληκτρολόγιο *#2663# και μετά να πατήσουν την επιλογή tsp fw update, δεν ξέρω τι κάνει αλλά αρκετοί λένε ότι τους διορθώθηκαν τα θέματα που είχαν με την αφή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μπει στο μενου στο συγκεκριμενο μοντελο ευαισθησια αφης ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μπει στο μενου στο συγκεκριμενο μοντελο ευαισθησια αφης ?

 

Υπάρχει κανονικά η επιλογή, στο βασικό μενού "Εμφάνιση".

Προσωπικά δεν την χρησιμοποιώ (δεν έχω τοποθετημένο κάποιο πραστατευτικό οθόνης). Η αφή λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα γρήγορο Google πάντως είδα ότι και άλλοι είχαν την ίδια λύση, αυτό που κάνανε ήταν να πατήσουν στο πληκτρολόγιο *#2663# και μετά να πατήσουν την επιλογή tsp fw update, δεν ξέρω τι κάνει αλλά αρκετοί λένε ότι τους διορθώθηκαν τα θέματα που είχαν με την αφή.

 

Αν θέλεις δώσε το link που έψαξες,, ( ξέρω λίγα αγγλικά).

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι. Βέβαια αναφέρει ghost touch, αλλά λύνει όλα τα θέματα της αφής. https://forum.xda-developers.com/galaxy-a70/help/ghost-touch-t3927693
Link to comment
Share on other sites

Παντα μπορει να εμφανιστει ghost touch σε πολλες συσκευες και κανοντας tsp fw update διορθωνετε .Μη ξεχναμε μετα το update να κανουμε αμεσως επανεκκινηση. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ρύθμιση έγραψε: update complete : pass

Στο xda λένε : περιμένετε ένα bit, και το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση.

Σε μένα δεν έκανε bit, kai to restart το έκανα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ενημέρωση πήρα πριν λίγο. Εξακολουθεί να είναι σε επίπεδο ασφαλείας Μαΐου. Ποιός φίλος ανέφερε ότι πήρε ενημέρωση με διορθώσεις ασφαλείας Ιουλίου; Ή μήπως λάθος κατάλαβα; ef321b63b0706a38fbf1fd14abed821b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση του Ιουλίου είπαν ότι πήραν τα παιδια, όχι ενημερώσεις ασφαλείας :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Α50 αξιζει σε ενα μηνα που θα πεσει κι αλλο η τιμη του να παω στο Α70 ; Με ενδιαφερει σε σχεση με την καμερα του να μου πειτε αυτο ειναι το βασικο για μενα θα δω διαφορα ή ειναι στα ιδια επιπεδα με το A50 ; Επισης με την μεγαλη του μπαταρια (4500) σας βγαζει δυο με τρεις μερες χωρις φορτιση με 4G WIFI Facebook Καμερα Insagram ενεργα ή οχι ; Οσο για την μεγαλη του οθονη 6.7 ειναι θαυμα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση του Ιουλίου είπαν ότι πήραν τα παιδια, όχι ενημερώσεις ασφαλείας :)
Δική μου παρανόηση. Ευχαριστώ.
Εχω το Α50 αξιζει σε ενα μηνα που θα πεσει κι αλλο η τιμη του να παω στο Α70 ; Με ενδιαφερει σε σχεση με την καμερα του να μου πειτε αυτο ειναι το βασικο για μενα θα δω διαφορα ή ειναι στα ιδια επιπεδα με το A50 ; Επισης με την μεγαλη του μπαταρια (4500) σας βγαζει δυο με τρεις μερες χωρις φορτιση με 4G WIFI Facebook Καμερα Insagram ενεργα ή οχι ; Οσο για την μεγαλη του οθονη 6.7 ειναι θαυμα.
Εάν ο κυριότερος λόγος, όπως λες, είναι η κάμερα τότε η απάντηση είναι αρνητική.

Η μπαταρία σίγουρα είναι μεγαλύτερη, όντως έχει μεγαλύτερη διάρκεια και πολύ γρήγορη φόρτιση. Όμως 3 μέρες δεν πρόκειται να δεις, πολύ περισσότερο με τη χρήση που περιγράφεις. Με αυτά είσαι στη 1μιση μέρα περίπου.

Όσο για την οθόνη οκ. Την απάντηση την δίνεις μόνος σου. Θέλεις μεγαλύτερη;

Τα 6gb ram έναντι 4 του a50 δεν είναι λόγος;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν κοιτας το Α80 ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περασα την ενημερωση χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Δική μου παρανόηση. Ευχαριστώ. Εάν ο κυριότερος λόγος, όπως λες, είναι η κάμερα τότε η απάντηση είναι αρνητική.

Η μπαταρία σίγουρα είναι μεγαλύτερη, όντως έχει μεγαλύτερη διάρκεια και πολύ γρήγορη φόρτιση. Όμως 3 μέρες δεν πρόκειται να δεις, πολύ περισσότερο με τη χρήση που περιγράφεις. Με αυτά είσαι στη 1μιση μέρα περίπου.

Όσο για την οθόνη οκ. Την απάντηση την δίνεις μόνος σου. Θέλεις μεγαλύτερη;

Τα 6gb ram έναντι 4 του a50 δεν είναι λόγος;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλιστα ολα θετικα ολα καλα + οτι εχει μεγαλυτερη οθονη 6.7 + οτι εχει 6GB RAM απ το Α50 που εχει μονο 4GB RAM + οτι εχει μεγαλυτερη μπαταρια 4500 αυτα ειναι τα θετικα του. Θα αναμενω και θα δω αλλα απο αποψη καμερας δεν υπαρχει διαφορα στις φωτογραφιες και στις λειτουργειες ε ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν κοιτας το Α80 ;

Οταν πεσει στα 450 με 500 θα το κοιταξω. Προτειμησα το Α70 λογο αυτων των θετικων που προσφαιρει και για τα χρηματα του. Στην Κυπρο το εχουμε 385 περιπου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με το δαχτυλικο αποτύπωμα που έχετε πρόβλημα (όσοι έχετε) πως ενεργοποιείτε την οθόνη; Έχω παρατηρήσει ότι με το double tap ενεργοποιείτε άμεσα, ενώ με το power bouton καθυστερεί και καμιά φορά θέλει και δεύτερη φορά να ανοίξει...Για δείτε μήπως εκεί εστιάζεται το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...