Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα από αλυσίδα. Αφ ενός για να μην ρισκάρω και αφ ετέρου δεν υπήρχε διαθεσιμότητα στα άλλα. Είχα κανονίσει να πουλήσω και το παλιό μου και δεν είχα χρόνο.

Πάντως δεν είναι όλα θετικά. Έχω βρει και κάνα δυο αρνητικά. Θα τα γράψω με πρώτη ευκαιρία.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόλις μου ήρθε αυτη η θήκη βιβλίο

https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-A70-A50-A40-A30-Smart-Mirror-Leather-Flip-Stand-Case-Cover/333142045251?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=542164075435&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ψάχνω να βρω πως να ενεργοποιήσω τη λειτουργία για να ανάβει/σβήνει η οθόνη με το κάλυμμα της θήκης, αλλά δεν την βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Η original θήκη που έχω δουλεύει.

Νομίζω από προεπιλογή είναι ενεργοποιημένη.

Ψάξε στις ρυθμίσεις, στην αναζήτηση των ρυθμίσεων :

~ έξυπνο κάλυμμα, η , κάλυμμα κλπ.

Δεν έχω μαζί μου το κινητό, αλλά από το link είδα ότι δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα, αλλά αναφέρει ότι πρέπει να απενεργοποιησω το ξεκλείδωμα με face unlock και δακτυλικό, πράγμα που δεν θέλω, γιατί πρέπει να τα ξαναφτιαξω όταν αλλάξω θήκη. Κρίμα...
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι... Προϋπόθεση για να λειτουργήσει μια τέτοια θήκη, με αυτόν τον τρόπο, είναι να είναι ξεκλείδωτο.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο honor 8 που είχα μπορούσα να επιλέξω λειτουργία θηκης με πορτάκι χωρίς να απενεργοποιησω τα βιομετρικα. Απλά άνοιγα, ξεκλειδωνα και όταν έκλεινα το πορτάκι, έσβηνε και η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Στο honor 8 που είχα μπορούσα να επιλέξω λειτουργία θηκης με πορτάκι χωρίς να απενεργοποιησω τα βιομετρικα. Απλά άνοιγα, ξεκλειδωνα και όταν έκλεινα το πορτάκι, έσβηνε και η οθόνη.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Έχω την original, ανοίγω την θήκη, και ξεκλειδώνει με το face unlock, και σπάνια με το αποτύπωμα. Νομίζω έτσι δουλεύει.

Αν έχεις τα χρήματα, πήγαινε για original θήκη, είναι έγχρωμες στο εσωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια θήκη της Samsung δεν έχει λειτουργίες όταν είναι κλειστή;;; Πχ σε εισερχόμενες κλήσεις να βγάζει τα εικονίδια για απόρριψη ή απάντηση;;; Πρέπει σώνει και καλά να ανοίξει το πορτακι;;; Είδα κάποια βίντεο στο YouTube και δεν έδειχνε αυτές τις λειτουργίες. Απλά μόνο έδειχνε την θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το δακτυλικο αποτυπωμα , δοκιμαστε να μην πατατε διαφορετικα το δακτυλο οταν το καταχωρειτε. Αλλα παντα μ την ιδια γωνια, που πρεπει να ειναι παντα αυτη με την οποια το πατατε καθημερινα. Το δοκιμασα χθες και βελτιωθηκε σημαντικα η αποκριση.

 

Υ.γ. οι οδηγιες της σαμσουγκ σε μπερδευουν

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό tip για το αποτύπωμα είναι να προσθέσετε κι ένα 2ο, από το ίδιο δάχτυλο.

Υπάρχει κάποιος που να έχει καταφέρει το genture για λήψη screenshot; Ή αυτό που περνάς το χέρι σου από πάνω και κάνει αναβολή στο ξυπνητήρι;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις swipe την παλαμη απο την μια ακρη εως την αλλη

 

 

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Ναι. Το ξέρω. Δεν έχει πετύχει ούτε μια φορά. Εσένα δουλεύει κανονικά;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλευει μια χαρα

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε το screenshot37425a878844e47c2b2c8abce1aa3bc6.jpg

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτήν την εφαρμογή :

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free

και έλυσα το θέμα με τα screen shot, και σε μένα δεν δουλεύει η παλάμη, και είναι σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κατάφερα. Δεν θέλει να περάσεις από πάνω την παλάμη. Θέλει να ακουμπήσεις την οθόνη. Έχει διαφορά με το πως το περιγράφει.

Κδι πάλι μια στις 5 να πετύχει...

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με vol down + power μπορείς επίσης να βγάλεις screenshot.

 

Τελευταία το κάνω αλλιώς βέβαια. Κατέβασα το Nicelock (καθώς το Goodlock της Samsung δεν είναι διαθέσιμο ακόμα στην Ευρώπη) και μεταξύ των άλλων είχε το One Hand Operation+. Στο ένα από τα gestures έβαλα το screenshot.

 

Nicelock: https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/themes/app-nicelock-goodlock-2019-launcher-pie-t3908648 (Αξίζει, μπορείς να κάνεις πολλές αλλαγές στο One UI).

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι γνωρίζω τον συνδυασμό πλήκτρων, για screenshot.

Η 2η πρότασή σου φαίνεται ενδιαφέρουσα. Θα την τσεκάρω με την πρώτη ευκαιρία. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχει slow και super slow motion. Δεν τα έχω δοκιμάσει.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ηρθε επιτέλους το τελευταίο update. Απο τα highlights ειναι το steady mode στο βιντεο και διαφορες βελτιώσεις στο touch. Eπίσης είδα βελτίωση στο δακτυλικο αποτύπωμα . Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το κινητό από το dklik (σας κάνω δυσφημιση; Δεν πειράζει) και ακόμα μου λένε δεν ξέρουν πότε θα έχουν παραλαβή. Υπάρχει κάποιος που το πήρε από σκρουτζομαγαζο και περίμενε 2 εβδομάδες όπως εγώ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...