Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις εκανα την τελευταια ενημερωση....το τηλεφωνο ΣΕΡΝΕΤΑΙ !!!!!! η ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ της οθονης μειωθηκε. δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόλις εκανα την τελευταια ενημερωση....το τηλεφωνο ΣΕΡΝΕΤΑΙ !!!!!! η ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ της οθονης μειωθηκε. δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε..

 

Λένε πως μετά απο οποιοδήποτε update (ακόμη και για τα ασφαλείας που δεν αφορούν άλλες λειτουργίες) η συσκευή χρειάζεται να τρέξει, για πολλές ώρες κιόλας, διάφορες εργασίες στο παρασκήνιο. Αυτό είναι που κάνει τη συσκευή να "σέρνεται", να μειώνεται γρηγορότερα απ' το κανονικό η μπαταρία και ίσως να ζεσταίνεται περισσότερο.

 

Στην περιγραφή του update λέει πως μετά την ολοκλήρωση, πιθανόν κάποιες απ' τις ρυθμίσεις να αλλάξουν. Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει κάτι τέτοιο με την φωτεινότητα;

 

Στο δικό μου δεν είδα περίεργες αλλαγές. Επιφυλακτικά θα πω πως ίσως είναι λίγο πιο αργό.

Link to comment
Share on other sites

Λένε πως μετά απο οποιοδήποτε update (ακόμη και για τα ασφαλείας που δεν αφορούν άλλες λειτουργίες) η συσκευή χρειάζεται να τρέξει, για πολλές ώρες κιόλας, διάφορες εργασίες στο παρασκήνιο. Αυτό είναι που κάνει τη συσκευή να "σέρνεται", να μειώνεται γρηγορότερα απ' το κανονικό η μπαταρία και ίσως να ζεσταίνεται περισσότερο.

 

Στην περιγραφή του update λέει πως μετά την ολοκλήρωση, πιθανόν κάποιες απ' τις ρυθμίσεις να αλλάξουν. Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει κάτι τέτοιο με την φωτεινότητα;

 

Στο δικό μου δεν είδα περίεργες αλλαγές. Επιφυλακτικά θα πω πως ίσως είναι λίγο πιο αργό.

 

μετα απο 2 ωρες θα επρεπε να στρωσει. οι ρυθμισεις δεν πειραχτηκαν . την φωτεινοτητα την εχω τερμα οπως πριν αλλα εχει μειωθει αισθητα. πιο αργο σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα την αναβάθμιση ειναι ακριβώς οπως πριν. Δεν ειδα καποια διαφορά.Το θεμα μου είναι με το δακτυλικο αποτύπωμα. Ηταν που ηταν χαλια, τωρα με το screen protector δεν πιανει με τιποτα. Σκεφτομαι μηπως το βγαλω και βαλω μια απλη ζελατινα. Λετε να διορθωθεί;
Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικο έχει βελτιωθεί σε σχέση με την αρχή, με τζαμακι παίζει κανονικά. Έχεις απενεργοποιήσει τα εφέ ξεκλειδωματος;
Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικο έχει βελτιωθεί σε σχέση με την αρχή, με τζαμακι παίζει κανονικά. Έχεις απενεργοποιήσει τα εφέ ξεκλειδωματος;

Που το βρισκουμε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζουν τα εφέ το δαχτυλικό αποτύπωμα? Εννοείς το φωτάκι το πράσινο γύρω από το σημείο που βάζουμε το δάχτυλο και το άσπρο φωτάκι στην μπροστινή κάμερα για το face recognision?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκουμε αυτο;

Ρυθμίσεις > βιομετρικά δεδομένα και ασφάλεια > ρυθμίσεις δαχτυλικου αποτυπωματος > εφέ ξεκλειδωματος.

 

Η αλλαγή που θα δεις είναι ότι απλά το πράσινο θα βγαίνει πιο γρήγορα, και έτσι μειώνεται ο χρόνος ξεκλειδωματος.

Το άσπρο γύρω από την κάμερα είναι απλά ένα εφε, δεν επηρεάζει σε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > βιομετρικά δεδομένα και ασφάλεια > ρυθμίσεις δαχτυλικου αποτυπωματος > εφέ ξεκλειδωματος.

 

Η αλλαγή που θα δεις είναι ότι απλά το πράσινο θα βγαίνει πιο γρήγορα, και έτσι μειώνεται ο χρόνος ξεκλειδωματος.

Το άσπρο γύρω από την κάμερα είναι απλά ένα εφε, δεν επηρεάζει σε κάτι.

 

με αυτη τη σειρα εγω δεν βρισκω κατι. μετα το "βιομετρικά δεδομένα και ασφάλεια" δεν υπαρχει στ μενου ""ρυθμίσεις δαχτυλικου αποτυπωματος" > εφέ ξεκλειδωματος."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Που μπορώ να βρω ένα ενημερωμένο οδηγό, για το μετατρέψω από "κλειδωμένο" Cosmote σε unlocked;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν υπάρχει αλλα υπάρχει θυμάμαι αντίστοιχο gesture που οπουδήποτε κι αν εισαι στην κεντρική οθονη και κανεις scroll απο πανω προς τα κάτω, κατεβαίνει. Ψαξτο λιγο στις ρυθμίσεις (αρχικής οθόνης ισως...) καθώς δεν το εχω πια το κινητό αλλα αυτό έκανα.

Ευχαριστώ για την καθοδήγηση σε αυτό, απλά αυτό λειτουργεί μόνο αν δεν έχεις κάποια ανοιχτή εφαρμογή. Πρέπει να βγαίνεις στο desktop.

Αν είσαι σε μια εφαρμογή και θες να κατεβάσεις τις ειδοποιήσεις γρήγορα δεν παίζει. Γι' αυτό θα βόλευε ένα κουμπάκι κάτω στην μπάρα. ;)

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την καθοδήγηση σε αυτό, απλά αυτό λειτουργεί μόνο αν δεν έχεις κάποια ανοιχτή εφαρμογή. Πρέπει να βγαίνεις στο desktop.

 

Αν είσαι σε μια εφαρμογή και θες να κατεβάσεις τις ειδοποιήσεις γρήγορα δεν παίζει. Γι' αυτό θα βόλευε ένα κουμπάκι κάτω στην μπάρα. ;)

Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ LG έχω τώρα και το έχω βάλει το συγκεκριμένο πλήκτρο αφής στον συνδυασμό κάτω καθώς βολεύει πολύ. Η μόνη λύση φαντάζομαι είναι να βάλεις κάποιον launcher.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την καθοδήγηση σε αυτό, απλά αυτό λειτουργεί μόνο αν δεν έχεις κάποια ανοιχτή εφαρμογή. Πρέπει να βγαίνεις στο desktop.

 

Αν είσαι σε μια εφαρμογή και θες να κατεβάσεις τις ειδοποιήσεις γρήγορα δεν παίζει. Γι' αυτό θα βόλευε ένα κουμπάκι κάτω στην μπάρα. ;)

Θα πας

Accessibility

Interaction and dexterity

Assistant menu

Βάλτο στο on

Μπες μέσα και στο assistant menu options ρύθμισε τις συντομεύσεις που θες εσύ να έχεις. 2b4817a7736c33168d9cee23bb8e1c28.jpg

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ LG έχω τώρα και το έχω βάλει το συγκεκριμένο πλήκτρο αφής στον συνδυασμό κάτω καθώς βολεύει πολύ. Η μόνη λύση φαντάζομαι είναι να βάλεις κάποιον launcher.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG ε? Πως και πήγες σε LG αφού από ότι ακούω πλέον δεν προτιμάται. Και λόγω αντιπροσωπείας, ανταλλακτικών κλπ. Έτσι δεν είναι?

Το G3 το είχα 5 χρόνια! Απλά φοβήθηκα πάλι για LG.. και με το G3 είχα ουκ ολίγα προβλήματα τα πρώτα χρόνια με αλλαγές μητρικής, μπαταρίας κ.α

 

Θα πας

Accessibility

Interaction and dexterity

Assistant menu

Βάλτο στο on

Μπες μέσα και στο assistant menu options ρύθμισε τις συντομεύσεις που θες εσύ να έχεις. 2b4817a7736c33168d9cee23bb8e1c28.jpg

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Ωραίος! Σε ευχαριστώ. Είναι κι αυτό μια λύση! Να 'σαι καλά, δε το είχα δει. Από Android 6 ήρθα τώρα στο 9 δε τα έχω μάθει όλα όπως φαίνεται..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Οταν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις, η οθονη δεν αναβει οταν ειναι κλειδωμενο. Προσπάθησα να το αλλαξω αλλα δεν βρηκα κάτι. Ειναι ετσι το λειτουργικό ήειναι καποια ρύθμιση που μου διαφευγει;
Link to comment
Share on other sites

Οταν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις, η οθονη δεν αναβει οταν ειναι κλειδωμενο. Προσπάθησα να το αλλαξω αλλα δεν βρηκα κάτι. Ειναι ετσι το λειτουργικό ή ειναι καποια ρύθμιση που μου διαφευγει;

 

Πιθανό έχεις κάνει απόκρυψη των ειδοποιήσεων στο κλείδωμα οθόνης..ψάξε στις ρυθμίσεις στην ενότητα κλείδωμα οθόνης.

Ενεργοποίησε το always display on και βάλε να σου έρχονται εκεί οι ειδοποιήσεις.

Είναι πολύ εξυπηρετικό να τις βλέπεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για το aod το ξερω.Χρησιμο αλλα ισως τρωει αρκετη μπαταρια. Απλα δεν μπορω να ρυθμισω να αναβει η οθονη καθε φορα που δεχεται το κινητο μια ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Για το aod το ξερω.Χρησιμο αλλα ισως τρωει αρκετη μπαταρια. Απλα δεν μπορω να ρυθμισω να αναβει η οθονη καθε φορα που δεχεται το κινητο μια ειδοποίηση.

 

Να ανάβει όλη η οθόνη για κάθε ειδοποίηση και σκέφτεσαι ότι μπορεί να τρώει αρκετή μπαταρία το aod;

Πάντως έχω την εντύπωση ότι δεν ανάβει όλη η οθόνη..σαν ποια συσκευή δηλαδή ανάβει;

Link to comment
Share on other sites

Για το aod το ξερω.Χρησιμο αλλα ισως τρωει αρκετη μπαταρια. Απλα δεν μπορω να ρυθμισω να αναβει η οθονη καθε φορα που δεχεται το κινητο μια ειδοποίηση.

 

Θυμάμαι πως υπάρχουν εφαρμογές στο store αλλά δεν τις φέρνω στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή.

Πάντως η κατανάλωση της aod δεν έπρεπε να σε απασχολεί. Αφενός η χρησιμότητά της είναι μεγάλη, αφετέρου η αυτονομία της συσκευής είναι πολύ καλή οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα. Επίσης υπάρχει η επιλογή η aod να μην είναι συνεχώς ενεργή αλλά να ενεργοποιείται όταν την ακουμπάς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευες Huawei και xiaomi που ειχα εκτος απο τον ηχο, αναβε η οθονη για λιγο σε καθε ειδοποίηση. Προφανώς η Samsung το δινει αυτο με το aod. Θα το δοκιμάσω και θα δείξει. Βεβαια ολα ειναι θεμα συνήθειας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Παρατήρησε κάποιος από εσάς μήπως μετά την τελευταία αναβάθμιση δε λειτουργεί το usb on the go? Το τσέκαρα σε 2 τηλέφωνα και δεν αναγνωρίζει τα φλασακια. Δοκίμασα και 2 ανταπτορες επισης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...