Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά περασα 10άρι android OTA update.

 

 

1) Swipe δεξια ή αριστερα για να παω πισω στα μενου ΔΕΝ εχει δονηση οπως πριν

2) Η φωτογραφια οποιου με καλει, προηγουμενως επιανε ολοκληρο το πανω μερος της οθονης. Τωρα, ενα κυκλακι διαμετρου 3 εκατοστων, ημαρτον!

3) Η Notification bar εχει τεραστια κουμπια χωρις να μπορει να υποστηριξει μικρότερα ή περισσοτερα σε μια γραμμή.

4) Το system menu ειναι ενα μπαχαλο. Παντου επιλογες και η κατηγοριοποιηση καπως "χυμα".

5) Καμια διαφορά σε always on display. Καμια ομως.... ΗΜΑΡΤΟΝ ρε παιδια, ΛΙΓΟ customization να επιτρεποταν.

 

 

 

Δεν παρατηρησα καποια διαφορα σε επιδοσεις η σε κάμερα.

Δεν ξερω για τον ηχο, γιατι ακομα δεν συνδεσα τα ακουστικα μου (3,5mm)

Δεν δοκιμασα τον stock launcher γιατι χρησιμοποιω τον Apex pro.

 

 

Εν κατακλειδει, πολυς μεγαλος ντορος για το τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης μια μεγαλη βλακεια που δεν ξερω αν σχετιζεται με το Huawei P30 αλλα το θεωρω ΤΡΑΓΙΚΟ εν ετει 2020.

 

 

Στα προηγουμενα 2 Galaxy που ειχα:

 

 

1) ΔΕΝ ηταν εφικτο να αλλαξεις ουτε την ενταση ηχου κλησης/αθορυβο,

2) Ουτε να κλεισεις η να ανοιξεις mobile data / wifi

3) Και το σημαντικοτερο ΔΕΝ μπορουσες να κλεισεις το κινητο, παρα μονο να το επανεκκινησεις

 

 

Αυτα, εφοσον ηταν κλειδωμενο με PIN/Password/Fingerprint κλπ.

Στο εκλεψαν;;; Το αναζητουσες.

 

 

Το Ρ30 εαν στο κλεψουν το κλεινουν και κανουν οτι θελουν με την ησυχια τους.

Καλα οχι οτι στο samsung δεν γινοταν, αλλα ρε φιλε υπηρχε μια ρημαδα πιθανοτητα να το ανακαλυψεις.

 

 

Ειναι με τα καλα τους???

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό αυτό το τελευταίο που αναφέρεις. Δε το είχα παρατηρήσει. Παίζει να υπάρχει καμία εφαρμογή που να μην αφήνει το κινητό να κλείσει?
!!!
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά τραγικό και ΜΕΓΙΣΤΗ μ@λ@κι@ απο την Huawei...

ναυαρχίδα τηλεφωνο και οποιος το βρεί το κάνει POWER OFF και εχετε γεια βρυσούλες.

 

Το έψαξα λίγο και όντως.. θα δοκιμάσω με το Cerberus που το έχω αγοράσει παλιά.

Α ρε Σάμυ...ησουν κορυφή αλλά πηγες και εβαλες τα ψωφίμια τα Exynos και μας εσπρωξες στους Κινέζους.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά τραγικό και ΜΕΓΙΣΤΗ μ@λ@κι@ απο την Huawei...

ναυαρχίδα τηλεφωνο και οποιος το βρεί το κάνει POWER OFF και εχετε γεια βρυσούλες.

 

Το έψαξα λίγο και όντως.. θα δοκιμάσω με το Cerberus που το έχω αγοράσει παλιά.

Α ρε Σάμυ...ησουν κορυφή αλλά πηγες και εβαλες τα ψωφίμια τα Exynos και μας εσπρωξες στους Κινέζους.

 

Σε ολες τις συσκευες μπορεις να τις απενεργοποιησεις ενω ειναι κλειδωμενες, ακομα και στα Samsung που αναφερεις.

Ακομα και να μην υπηρχε τροπος να γινει shutdown δεν θα σου εδινε την ευκαιρια να παρεις πισω ενα κλεμενο κινητο.

Στην περιπτωση που το χασεις και το βρει καποιος θα πρεπει να εχεις προνοησει και να εχεις βαλει στην lockscreen τα στοιχεια επικοινωνιας σου ωστε να σε καλεσει, στην περιπτωση βεβαια που θελησει να το επιστρεψει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γράφετε... Μια χαρά απενεργοποιείται το Samsung Galaxy Note 10 plus οσα κλειδώματα και αν του έχεις βάλει... Δεν ξερω αν υπάρχει κάποια αλλη συσκευή που δεν σε αφήνει να απενεργοποιησης την συσκευή ενω είναι κλειδωμένη αλλα σίγουρα στην Samsung σε αφήνει
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά τραγικό και ΜΕΓΙΣΤΗ μ@λ@κι@ απο την Huawei...

ναυαρχίδα τηλεφωνο και οποιος το βρεί το κάνει POWER OFF και εχετε γεια βρυσούλες.

 

Το έψαξα λίγο και όντως.. θα δοκιμάσω με το Cerberus που το έχω αγοράσει παλιά.

Α ρε Σάμυ...ησουν κορυφή αλλά πηγες και εβαλες τα ψωφίμια τα Exynos και μας εσπρωξες στους Κινέζους.

Κοιταξε να δεις, power off μπορεις να κανεις forced σε ολα τα κινητα. Ο αδαης ομως, που δεν ξερει το συνδυασμο πληκτρων, σιγα μην το καταφερει.

 

 

Το σημαντικοτερο ειναι τα βηματα προς τα πισω που γινονται σε καθε Update.

Παραδειγματος χάρη: Ειναι κριμα να εχεις μια τεραστια οθονη, και στον Dialer και αντι να βαζεις μια τετραγωνη, ΤΕΡΑΣΤΙΑ φωτογραφια επαφης 1080x1080px που να πιανει τα 2/3 της οθονης, να περιοριζεις σε ενα μικρο ηλιθιο κυκλακι.

ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν υπάρχει συνδιασμος πλήκτρων στα Samsung... Απλα οπως είναι κλειδωμένο πατάς το power βγάζει το εικονίδιο απενεργοποιησεις και τέλος.... Οπως δηλαδή απενεργοποιουμε κάθε φορά κάθε συσκευή
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν υπάρχει συνδιασμος πλήκτρων στα Samsung... Απλα οπως είναι κλειδωμένο πατάς το power βγάζει το εικονίδιο απενεργοποιησεις και τέλος.... Οπως δηλαδή απενεργοποιουμε κάθε φορά κάθε συσκευή
Δεν ισχύει αυτό που λες στα Samsung . Αν πατήσεις απενεργοποιηση σου ζητάει pin η δακτυλικο.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τα Sammy δεν κλείνουν ακόμη και στο s9... Μεγάλη μαλάκια της Huawei...εμένα μου το κλέψανε το p30 pro το κλείσανε και μετά κανανε wipe data και Γεια σας

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα, κάτοχος του κινητού από το καλοκαίρι, σούπερ ευχαριστημένος! Με την τελευταία αναβάθμιση, όταν μιλάω δεν μ ακούνε, κάποιες φορές από την αρχή ή κατά την διάρκεια, κλείνω ξαναπαίρνω κ συνήθως όλα κομπλέ! Έκανα ρεσετ την Κυριακή κ το πρόβλημα συνεχίζεται, σήμερα σε μια κλήση κόλλησε κ δεν μπορούσα Ν απαντήσω. Έχει κάποιος κάποια ιδέα? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τα Sammy δεν κλείνουν ακόμη και στο s9... Μεγάλη μαλάκια της Huawei...εμένα μου το κλέψανε το p30 pro το κλείσανε και μετά κανανε wipe data και Γεια σας

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ολα τα κινητά κλεινουν ενω ειναι κλειδωμενα. Επίσης αν γινει wipe data μενει το google account οποτε δεν ξανανοίγει αν δεν βαλεις το ιδιο. Οποτε ειναι(σχεδον) άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε s9 και s10 που πάταγα το κουμπί δεν έκανε τίποτα.... 2 λεπτά το πάταγα.. Δοκίμασα και με συνδυασμό πλήκτρων πάλι τιποτα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω το κινητό 10 μέρες και έχω παρατηρήσει οτι το βράδυ με κλειστά όλα (Bluetooth, wifi κλπ) η μπαταρία του κινητού χάνει 10% περίπου σε 7-8 ώρες. Δεν το λειτούργησα καθόλου με Android 9 μιας και με το που το άνοιξα έκανε αμέσως όλες τις ενημερώσεις και έτσι δεν ξέρω αν θα ειχε διαφορά. Γενικά ο μέσος χρόνος οθόνης είναι στις 5 ώρες περίπου. Εσείς χάνεται τόση μπαταρία με κλειστά όλα τα βράδυ? Μπορώ να διορθώσω εγώ κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σας. Έχω το κινητό 10 μέρες και έχω παρατηρήσει οτι το βράδυ με κλειστά όλα (Bluetooth, wifi κλπ) η μπαταρία του κινητού χάνει 10% περίπου σε 7-8 ώρες. Δεν το λειτούργησα καθόλου με Android 9 μιας και με το που το άνοιξα έκανε αμέσως όλες τις ενημερώσεις και έτσι δεν ξέρω αν θα ειχε διαφορά. Γενικά ο μέσος χρόνος οθόνης είναι στις 5 ώρες περίπου. Εσείς χάνεται τόση μπαταρία με κλειστά όλα τα βράδυ? Μπορώ να διορθώσω εγώ κατι?

 

5 ώρες SOT φαινεται ΟΚ.

10% χάνει ενώ είναι φορτισμένο πάνω από 70-75% ή κάτω από 50% (όσο πιο χαμηλή ειναι η μπαταρία τόσο πιο γρήγορος ο ρυθμός αποφόρτισης).

Εχεις δυνατό σήμα στο σημειο που το τοποθετείς το βράδυ;

Εχεις κλειστό το wifi και τα data (4g); Τα data καινε αρκετά περισσότερη μπαταρία από ότι καίει το wifi......

Φόρτισε το στο 100% , βγαλτο και αστο ολο το βραδυ και δες το πρωι τα στατιστικά της μπαταρίας. Κάνε και ενα wipe cache, ίσως να εχει φαει κανα σκαλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα είχα όλα κλειστά... Αλλα απο τότε έχει βελτιωθεί πάρα πολύ χωρίς να κάνω κάτι βασικό! Μιλάμε για 7 ώρες + χρήση οθόνης και πλέον κατα την διάρκεια της νύχτας με κλειστά όλα 2% χάνει.. Το φορτίζω ανα 2 μέρες περίπου με wifi Bluetooth μισή μέρα που είμαι εξω και data.. Μόνο στο mate 10 pro της γυναίκας μου το είχα δει αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας σχετικα με το περιβόητο update σε Android 10.

 

 

1) Δεν υπαρχει δονηση (feedback) στα swipe left-right οταν κανεις ενα "βημα" πισω στα μενου.

2) Δεν υπαρχει δυνατότητα να αποθηκευσεις ενα wifi SSD αλλα να απενεργοποιησεις αυτοματη συνδεση.

 

 

τριτο και κυριοτερο: Η καμερα. Τις βραδινες ληψεις με συγκεκριμενες λαμπες (πορτοκαλι φωτα δρομου) ... κυριολεκτικα τις ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ. Δεν γινεται να σωσεις με τιποτα οποια φωτο βγαλεις και ειναι κιτρινισμενη σαν αυτο το emoticon. :mad:

 

 

 

 

Κατα τ'αλλα, μπαταρια μπομπα, performance wise ολα καλα, ηχειο δυνατο, οθονη αψογη κλπ κλπ

Ωπ, ειπα οθονη? Μετα απο καθε restart η φωτεινοτητα παει στο auto. Φυσικα, το customization του drop down notification bar, ειναι επιπεδου νηπίων. Ενα κουμπακι για το slider (auto on/off) δεν τους εκοψε να βαλουν, πρεπει να πας στις ρυθμισεις οθονης.

 

 

Αμπαλαδορ developing team.

 

 

 

Υ.Γ. Always on display χωρις ιχνος customization, παλι καλα που εχει daily schedule! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 10 έχετε παρατηρήσει να κολλάει όταν δέχεστε δεύτερη κλήση, την οποία πατάτε να απαντήσετε ενώ ήδη μιλάτε;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 10 έχετε παρατηρήσει να κολλάει όταν δέχεστε δεύτερη κλήση, την οποία πατάτε να απαντήσετε ενώ ήδη μιλάτε;
Προσωπικά εγώ όχι.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνεχίζοντας σχετικα με το περιβόητο update σε Android 10.

 

 

1) Δεν υπαρχει δονηση (feedback) στα swipe left-right οταν κανεις ενα "βημα" πισω στα μενου.

2) Δεν υπαρχει δυνατότητα να αποθηκευσεις ενα wifi SSD αλλα να απενεργοποιησεις αυτοματη συνδεση.

 

 

τριτο και κυριοτερο: Η καμερα. Τις βραδινες ληψεις με συγκεκριμενες λαμπες (πορτοκαλι φωτα δρομου) ... κυριολεκτικα τις ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ. Δεν γινεται να σωσεις με τιποτα οποια φωτο βγαλεις και ειναι κιτρινισμενη σαν αυτο το emoticon. :mad:

 

 

 

 

Κατα τ'αλλα, μπαταρια μπομπα, performance wise ολα καλα, ηχειο δυνατο, οθονη αψογη κλπ κλπ

Ωπ, ειπα οθονη? Μετα απο καθε restart η φωτεινοτητα παει στο auto. Φυσικα, το customization του drop down notification bar, ειναι επιπεδου νηπίων. Ενα κουμπακι για το slider (auto on/off) δεν τους εκοψε να βαλουν, πρεπει να πας στις ρυθμισεις οθονης.

 

 

Αμπαλαδορ developing team.

 

 

 

Υ.Γ. Always on display χωρις ιχνος customization, παλι καλα που εχει daily schedule! :shifty:

Εμένα μου τη δίνει που όταν έχεις κλειδωμένη οθόνη ναι μεν εμφανίζει ειδοποίηση πχ messenger αλλά δε σου λέει ποιος έστειλε. Πρέπει να το ξεκλειδώσεις για να δεις ποιος είναι.

Στο always on display ναι έπρεπε να αλλάζεις skin κτλ κτλ.

Κατά τα άλλα μπαταρία τούμπανο. 6 ώρες sot στο χαλαρό με μικτή χρήση και πολύ gaming

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τη δίνει που όταν έχεις κλειδωμένη οθόνη ναι μεν εμφανίζει ειδοποίηση πχ messenger αλλά δε σου λέει ποιος έστειλε. Πρέπει να το ξεκλειδώσεις για να δεις ποιος είναι.

Στο always on display ναι έπρεπε να αλλάζεις skin κτλ κτλ.

Κατά τα άλλα μπαταρία τούμπανο. 6 ώρες sot στο χαλαρό με μικτή χρήση και πολύ gaming

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς ότι δεν στα δείχνει στην οθόνη κλειδώματος κάνεις λάθος... Τα δείχνει κανονικά αρκεί να βρεις την ρύθμιση να σου εμφανίζει περιεχόμενο των ειδοποιησεων στην οθόνη κλειδώματος.... Αν εννοείς στην AOD είναι απολύτως φυσιολογικό να μην δείχνει λεπτομέρειες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι δεν στα δείχνει στην οθόνη κλειδώματος κάνεις λάθος... Τα δείχνει κανονικά αρκεί να βρεις την ρύθμιση να σου εμφανίζει περιεχόμενο των ειδοποιησεων στην οθόνη κλειδώματος.... Αν εννοείς στην AOD είναι απολύτως φυσιολογικό να μην δείχνει λεπτομέρειες
Πως θα το αλλάξω; 3db7a1c3c52ff16c3d3fdf7b696b3c1b.jpg

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δύο ερωτησούλες θα ήθελα να κάνω, εχω το Huawei Honor 8 και ειμαι ευχαριστημένος ωστόσο πιστεύω οτι το p30 ειναι το επόμενο μου κινητό!!

 

Θα ήθελα να μάθω:

1)Το wifi call υπάρχει στα κινητά που είναι αγορασμένα απο Skroutzoμάγαζα ή υπάρχει κάποιος περιορισμός ;

2) Το honor 8 εχει την επιλογή για Screen recorder.. κάτι τέτοιο προυπάρχει εγκατεστημένο στο P30 ;

 

Ευχαριστώ παιδιά:)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ όχι.

 

Μάλλον κάτι δεν έχει κάτσει καλά στην αναβάθμιση τότε, μιας και γίνεται σχεδόν κάθε φορά.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...