Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι είναι οκ, αλλά μάλλον το βρήκα. Το είχα σε 2g,3g, κάι έβαλα σε 2g,3g,4g,κσι δούλεψε. Σε 3g δεν δουλεύει. Σε ευχαριστώ πάντως 

Edited by Struggler
Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Struggler said:

Καλημέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα, από χθες (έχω cosmote) δεν δουλεύουν τα δεδομένα, όπου κ αν είμαι μόνο σπίτι με WiFi, έχω κάνει επανεκκίνηση κατέβασα κ το τελευταίο patch, τίποτε ανοίγουν αλλά σαν να σέρνεται, δεν φορτώνει τίποτε. Pls βοήθεια αν φαντάζεστε κατι

 

6 minutes ago, Struggler said:

Όχι είναι οκ, αλλά μάλλον το βρήκα. Το είχα σε 2g,3g, κάι έβαλα σε 2g,3g,4g,κσι δούλεψε. Σε 3g δεν δουλεύει. Σε ευχαριστώ πάντως 

Λογικά σχετίζεται με αυτό:

https://www.lifo.gr/now/tech-science/cosmote-katargisi-toy-3g-apo-ton-septembrio-ti-prepei-na-kanoyn-oi-syndromites

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους. Σας διαβάζω αρκετά συχνά. Γενικά παρακολουθώ το νήμα του p30 pro. Χαίρομαι που δεν έχω κάνει ούτε μια αναβάθμιση από τότε που το αγόρασα και έχω μείνει με την 9 αλλά με παλαιότερη έκδοση ασφαλείας. Ίσως να πάω σε άλλη συσκευή σαν αρχική και το p30 pro ή θα μπει για πούλημα ή συρτάρι για τυχόν εφεδρική. Καλές γιορτές σε όλους με υγεία 

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σας διαβάζω αρκετά συχνά. Γενικά παρακολουθώ το νήμα του p30 pro. Χαίρομαι που δεν έχω κάνει ούτε μια αναβάθμιση από τότε που το αγόρασα και έχω μείνει με την 9 αλλά με παλαιότερη έκδοση ασφαλείας. Ίσως να πάω σε άλλη συσκευή σαν αρχική και το p30 pro ή θα μπει για πούλημα ή συρτάρι για τυχόν εφεδρική. Καλές γιορτές σε όλους με υγεία 
Καταλαβαίνω τους λόγους που δεν έχεις περάσει καινούριο EMUI στην συσκευή σου και έχεις μείνει με την παλιά έκδοση, την 9, αλλά πιστεύω ότι κάνει μεγάλο λάθος λόγω του ότι δεν έχεις πρόσφατα security patches.

Προσωπικά πιστεύω είναι προτιμότερο κάποιος να έχει ξεκλειδωμένο τον bootloader, να έχει rootαρισμένη την συσκευή, αλλά να είναι με το τελευταίο security patch, παρά να έχει κλειδωμένο bootloader, αλλά να έχει ξεμείνει με security patch του 2019-2020, ιδίως αν χρησιμοποιεί και e-banking εφαρμογές.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tsiftsism said:

Καταλαβαίνω τους λόγους που δεν έχεις περάσει καινούριο EMUI στην συσκευή σου και έχεις μείνει με την παλιά έκδοση, την 9, αλλά πιστεύω ότι κάνει μεγάλο λάθος λόγω του ότι δεν έχεις πρόσφατα security patches.

Προσωπικά πιστεύω είναι προτιμότερο κάποιος να έχει ξεκλειδωμένο τον bootloader, να έχει rootαρισμένη την συσκευή, αλλά να είναι με το τελευταίο security patch, παρά να έχει κλειδωμένο bootloader, αλλά να έχει ξεμείνει με security patch του 2019-2020, ιδίως αν χρησιμοποιεί και e-banking εφαρμογές.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro
 

Τι ακριβώς μπορούν να μου κάνουν;; αφού υπάρχει το δακτυλικο μου αποτύπωμα και ζητάει έγκριση κιόλας. Ρωτώ ώστε να γνωρίζω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, TiAiNO said:

Τι ακριβώς μπορούν να μου κάνουν;; αφού υπάρχει το δακτυλικο μου αποτύπωμα και ζητάει έγκριση κιόλας. Ρωτώ ώστε να γνωρίζω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Προσωπικά δεν ξέρω τι ακριβώς θα μπορούσαν να σου κάνουν, απλά θα ήθελα να αναφέρω και την περίπτωση των όσων έχω γράψει πιο πάνω. Υπάρχει κίνδυνος η συσκευή σου - αν σκοπεύεις να την κρατήσεις για αρκετό καιρό ακόμα - να έχει κάποια στιγμή στο μέλλον θέμα με την εγκατάσταση εφαρμογών που "ζητούν" certified security updates. Συνήθως οι πιο απαιτητικές εφαρμογές σε αυτό τον τομέα (της ασφάλειας) είναι οι τραπεζικές καθώς και κάποια business oriented apps & platforms που έχουν σχέση με security certification, κλπ. Αν π.χ. οι devs της εφαρμογής της Alpha Bank "ανεβάσουν" το security level έτσι ώστε να ζητάει συγκεκριμένα certified security updates που εσύ δεν τα έχεις, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορείς να την εγκαταστήσεις στη συσκευή σου. Το καλό βέβαια σε αυτό το σενάριο είναι ότι θα ξέρεις πλέον πότε θα πρέπει να την αντικαταστήσεις (τη συσκευή) ή απλά να κάνεις τα updates. Το χειρότερο σενάριο είναι να μπορείς να τις εγκαταστήσεις τις εφαρμογές αλλά να υπάρχει από πίσω security hole που δεν το βλέπεις, ενώ εσύ νομίζεις ότι είσαι καλυμμένος λόγω δακτυλικού αποτυπώματος, κλπ. Δες κι εδώ.  Κι εγώ μια ανησυχία την έχω, λόγω των μη certified updates που το P30 μου παίρνει, αλλά τουλάχιστον στην πράξη είμαι προστατευμένος από security holes. 

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα,σημερα πηρα και ρωτησα για αλλαγη μπαταριας και μου ειπαν οτι μπορει να κανουν reset.Υπαρχει καποιος που αλλαξε μπαταρια και εχει εμειρια απο το service?Ηρθε με εργοστασιακες ρυμισεις ή το πηρε πισω οπως το πηγε?

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, poison21 said:

Καλησπερα,σημερα πηρα και ρωτησα για αλλαγη μπαταριας και μου ειπαν οτι μπορει να κανουν reset.Υπαρχει καποιος που αλλαξε μπαταρια και εχει εμειρια απο το service?Ηρθε με εργοστασιακες ρυμισεις ή το πηρε πισω οπως το πηγε?

Συνηθίζεται να γίνεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν η συσκευή επισκέπτεται το επίσημο service γιατί περνάει από test ορθής λειτουργίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, poison21 said:

Καλησπερα,σημερα πηρα και ρωτησα για αλλαγη μπαταριας και μου ειπαν οτι μπορει να κανουν reset.Υπαρχει καποιος που αλλαξε μπαταρια και εχει εμειρια απο το service?Ηρθε με εργοστασιακες ρυμισεις ή το πηρε πισω οπως το πηγε?

Εγώ το P30 μου το πήρα όπως ήταν, χωρίς να του κάνουν reset. Πάρε ενα backup μέσω HiSuite για να είσαι σίγουρος όμως. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εκανα απλα επειδη εχω πολλες εφαρμογες με κωδικους περασμενους γιαυτο ρωταω,αν ερθει οπως το παω ολα καλα,μιλησα μαζι τους και μου ειπαν αν ισχυει η προσφορα τον Γεναρη θα το παω την τελευται εβδομαδα και θα κοστισει μολις 25 ευρω και σε 1-2 ωρες θα ειναι ετοιμο.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σημερα πηρα και ρωτησα για αλλαγη μπαταριας και μου ειπαν οτι μπορει να κανουν reset.Υπαρχει καποιος που αλλαξε μπαταρια και εχει εμειρια απο το service?Ηρθε με εργοστασιακες ρυμισεις ή το πηρε πισω οπως το πηγε?
Έστειλα για αλλαγή της μπαταρίας το Mate 20 στην Μιχαλακοπούλου τέλη Νοεμβρίου, και μου το έστειλαν χωρίς να κάνουν hard reset.

Είχα μιλήσει βέβαια νωρίτερα μαζί τους για να επιβεβαιώσω και ότι στα τέλη κάθε μήνα κάνουν έκπτωση - € 20,00 οπότε και τους είπα ότι επιθυμώ να μη γίνει hard reset, και μου είπαν να βάλω μέσα στο κουτί σημείωμα που να το γράφω, και αν δεν υπάρξει κάποιο πρόβλημα κατά την αναγνώριση της καινούριας μπαταρίας από το κινητό, θα μου το στείλουν ως έχει. ;)

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, tsiftsism said:

Έστειλα για αλλαγή της μπαταρίας το Mate 20 στην Μιχαλακοπούλου τέλη Νοεμβρίου, και μου το έστειλαν χωρίς να κάνουν hard reset.

Είχα μιλήσει βέβαια νωρίτερα μαζί τους για να επιβεβαιώσω και ότι στα τέλη κάθε μήνα κάνουν έκπτωση - € 20,00 οπότε και τους είπα ότι επιθυμώ να μη γίνει hard reset, και μου είπαν να βάλω μέσα στο κουτί σημείωμα που να το γράφω, και αν δεν υπάρξει κάποιο πρόβλημα κατά την αναγνώριση της καινούριας μπαταρίας από το κινητό, θα μου το στείλουν ως έχει. 😉

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

EΕγω θα το παω απο εκει και θα περιμενω να το παρω οποτε θα τους το πω ο ιδιος.Ευχαριστω για τις απαντησεις.
 

 

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα κατοχος p30 pro και εγω και ξαφνικα σταματησαν τα push notifications απο winbank χωρις να εχω αλλαξει κατι, πηγα στις ρυθμισεις και εχω δωσει ολα τα permissions και battery optimizations. Επισης εκανα απεγκατασταση και παλι εγκατασταση χωρις να διορθωθει, υπαρχει καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το έχω παρατηρήσει και εγώ και μου στέλνει SMS. Στην αρχή η ζημιά είχε γίνει γιατί το App store της huawei είχε κάνει μόνο του αναβάθμιση την εφαρμογή σε άλλη έκδοση από αυτή του play store. Αυτό είχε δημιουργήσει πρόβλημα στις ανέπαφες πληρωμές. 

Τώρα που έκλεισα τις αναβαθμίσεις από το store της huawei, και δουλεύω μόνο play store, λειτουργούν οι ανέπαφες αλλά δεν έχει ειδοποιήσεις. Ευτυχώς στέλνει SMS η τράπεζα. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2021 at 3:28 ΜΜ, Djdeltavita said:

Γεια σας
Σας εχει τυχει ποτε να μην μπορει να εστιασει η καμερα ?
Ξαφνικα προχθες ξεκινησε και εχω κανει τα παντα να επανελθει αλλα τιποτα !
Μεχρι και επαναφορα τηλεφωνου !
Το macro δουλευει κανονικα παντως.
Διαβασα οτι εχει τυχει και σε πολους αλλους μετα την ληξη της εγγυησης 🤔

-----------------------------------------------------------
 καλησπερα τελικά βρηκες καποια λυση?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/1/2022 at 5:18 ΜΜ, tsambiko11 said:

 

Η δουλεια ειναι καμερα ...μου ειπαν τηλεφωνικα απο το huawei service καμερα μαζι με την μπαταρια 269 ευρω 😂
Προς το παρον πηρα το Google Pixel 6 Pro γιατι κολουσε ολο το συστημα μαλλον απο το app τις καμερας και ειχα φρικαρει...μαλλον θα το φτιαξω το καλοκαιρι και θα το πουλησω

Huawei p30 pro σε σχεση με το Google pixel pro η μερα με την νυχτα...
κανονικα μονο η google επρεπε να πουλαει το κινητο τις οπως η Apple, pure android experience !

Edited by Djdeltavita
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το original λογισμικο που περνει η καθε εταιρια και το κανει μετα σαν τα μουτρα τις 😂

Edited by Djdeltavita
Link to comment
Share on other sites

Το original-pure είναι το AOSP, όλα τ άλλα (συμπεριλαμβανομένου του Pixel) είναι OEM UI aka skin.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω πως και πως το emui 12.

Ο πρώτος λόγος είναι μπας και φτιάξουν την αυτονομία της μπαταρίας σε επίπεδα emui 9 (ελπίζω). Και ο δεύτερος λόγος μη και φτιάξουν πάλι την ανάλυση της κάμερα. 

Έχουμε κάνα δείγμα από την beta έκδοση ότι θα έχει κάποια βελτίωση; 

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω πως και πως το emui 12.
Ο πρώτος λόγος είναι μπας και φτιάξουν την αυτονομία της μπαταρίας σε επίπεδα emui 9 (ελπίζω). Και ο δεύτερος λόγος μη και φτιάξουν πάλι την ανάλυση της κάμερα. 
Έχουμε κάνα δείγμα από την beta έκδοση ότι θα έχει κάποια βελτίωση; 
Πολλά ζητάς. :)

Ιδίως για το θέμα της ανάλυσης της κάμερας (κάτι που φαίνεται ότι το κάνουν εσκεμμένα, μιας και το πρόβλημα εμφανίζεται μετά από κάποιο update σε όλες τους τις συσκευές).

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα! Μου έπεσε το κινητό σήμερα κ έσκασε με γωνία κ ψιλό ράγισε η οθόνη. Βέβαια είναι σε σημείο που δεν επηρεάζει κάτι. Έχετε καμιά ιδέα πόσο πάει η επισκευή της; αξίζει; κ θέλω κ αλλαγή μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα που η cosmote καταργεί σταδιακά το 3g έχετε παρατηρήσει ότι στις περιοχές αυτές κάποιες φορές η συσκευή μένει στο edge δίκτυο χωρίς να γυρνάει αυτόματα σε 4g;

Τις τελευταίες μέρες μου το κάνει η αλήθεια είναι του έκανα ένα restart και ένα wipe cache μιας και είχα πάνω από μήνα χωρίς restart. 

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Να μαντέψω ότι emui 12 θα πάρουμε όταν τελειώσουν και τα p40 lite, ε; Διαβάζω ότι στο p40 έχει ήδη ξεκινήσει! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...