Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοίτα άποψη μου είναι να 1. δοκιμάσεις να ξανά εγκαταστήσεις το hisuite 2 να δοκιμάσεις παλιότερες εκδόσεις hisuite 3 κάποιος από εδώ που ξέρει να μας πει με ποια έκδοση βγήκε σε κυκλοφορία το 6/128 γιατί αν βγήκε με την 11 δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις rollback

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sharky1981 said:

κοίτα άποψη μου είναι να 1. δοκιμάσεις να ξανά εγκαταστήσεις το hisuite 2 να δοκιμάσεις παλιότερες εκδόσεις hisuite 3 κάποιος από εδώ που ξέρει να μας πει με ποια έκδοση βγήκε σε κυκλοφορία το 6/128 γιατί αν βγήκε με την 11 δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις rollback

OK ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι η New edition; εκείνη ερχόταν με emui 10.1 οπότε λογικά μέχρι εκεί μπορείς να πας. Βέβαια δεν βοηθάει ότι είναι μεταχειρισμένο γιατί μπορεί ο προηγούμενος να εκανε καμία πατάτα με τίποτα χειροκίνητες ενημερώσεις-αναβαθμίσεις. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, leon09 said:

να ρωτησω, το κινητο εχει σταματησει τις ενημερωσεις ασφαλειας; η τελευταια 159 είναι Ιουνίου

Δεν έχει κάτι καινούργιο. Είμαστε κολλημένοι στην 159.... Ίδωμεν..

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

είναι κρίμα

το κινητό εξακολουθεί να πετάει αλλά η έλλειψη υποστήριξης θα μας αναγκάσει να πάμε σε άλλες λύσεις

και είναι flagship συσκευή μόλις δύο ετών

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και παλι καλησπερα βρηκα καποια ακρη με το hisuite proxy και με το online firmware. Εβαζα την 9 και μαλιστα εβαλα 5 με 6 φορές  εκδοσεις της 9 version την κατεβαζε κανονικα αλλα παντα μου εβγαζε σφάλμα. Βέβαια είχα κλείσει και τα antivirious  αλλα τίποτα. Μπορει το κινητο οταν κυκλοφόρησε να ηρθε με την 10 αρα version οποτε δεν την παιρνει την 9αρα δεν πειραζη ολα καλα και με την 11 αρα δεν εχω πρόβλημα. απλα ειπα να δω και την 9αρα. Το κινητο το ειχα πριν 1.5 χρονο  και ηταν ΜΠΟΜΠΑ ολα καλα. Εχθες εβγαλα και καποιες φωτο βραδινες θα τις βαλω να δείτε. Ευχαριστώ για πολύ και sorry για το ακαταλαβιστικο κάποιες φορές βιάζομαι αλλά έχω στο μυαλό μου άλλο γράφω. Σε ευχαριστώ πολύ athanaso 77......😉😉

IMG_20210918_200450.jpg

IMG_20210918_200737.jpg

IMG_20210918_200754.jpg

IMG_20210918_202236.jpg

Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, GIANNAKIS75 said:

Παιδια και παλι καλησπερα βρηκα καποια ακρη με το hisuite proxy και με το online firmware εβαζα την 9 και μαλιστα εβαλα 5 με 6 εκδοσεις της 9 version την κατεβαζε κανονικα αλλα παντα μου εβγαζε σγαλμα ειχα κλεισει και τα antivirious μπες και αλλα τιποτα μπορει το κινητο οταν κηκλοφορησε να ηρθε με την 10 αρα οποτε δεν την παιρνει την 9αρα δεν πειραζη ολα καλα και με την 11 αρα δεν εχω προβλημα απλα ειπα να δω και την 9αρα το οποιο κινητο το ειχα πριν 1.5 χρονο  και ηταν ΜΠΟΜΠΑ ολα καλα εχθες εβγαλα και καποιες φωτο βραδινες θα τις βαλω να δειτε

Χωρίς ούτε ένα σημείο στίξης, αποκλείεται κάποιος να καταφέρει να διαβάσει ολόκληρη αυτή τη μια πρόταση που έγραψες. Αλλά και να τη διαβάσει… σου εγγυώμαι δεν πρόκειται να καταλάβει τίποτα.

Σε φόρουμ είσαι, γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας για να συνεννοηθούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanaso77 said:

Χωρίς ούτε ένα σημείο στίξης, αποκλείεται κάποιος να καταφέρει να διαβάσει ολόκληρη αυτή τη μια πρόταση που έγραψες. Αλλά και να τη διαβάσει… σου εγγυώμαι δεν πρόκειται να καταλάβει τίποτα.

Σε φόρουμ είσαι, γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας για να συνεννοηθούμε.

αδερφε ελληνικα γράφω και αναφέρομαι για την εκδοση την 9 τυην οποια δεν μπορω να βαλω στα αναγραφόμενα πανω πανω που αναφερθηκαμε ποσο ποιο ελληνικα να γραψω δηλαδη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
30 minutes ago, GIANNAKIS75 said:

αδερφε ελληνικα γράφω και αναφέρομαι για την εκδοση την 9 τυην οποια δεν μπορω να βαλω στα αναγραφόμενα πανω πανω που αναφερθηκαμε ποσο ποιο ελληνικα να γραψω δηλαδη?

Μάλλον έμεινες μόνο στο ελληνικά και δε διάβασες τα υπόλοιπα χάνοντας την ουσία. Ενημερωτικά λοιπόν… ελληνική γλώσσα χωρίς σημεία στίξης δεν υπάρχει. Εγώ το ανέφερα για να σε βοηθήσω επειδή το post σου είναι εντελώς δυσανάγνωστο. Αν δεν βάλεις τέλεια, κόμμα, τόνους κτλ εκεί που πρέπει, δεν υπάρχει καμία κανονική πρόταση στο κείμενο σου. Αν θέλεις να το δεχθείς έχει καλώς, εγώ αυτό που ήταν να πω το είπα. Συνεχίζουμε…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, athanaso77 said:

Μάλλον έμεινες μόνο στο ελληνικά και δε διάβασες τα υπόλοιπα χάνοντας την ουσία. Ενημερωτικά λοιπόν… ελληνική γλώσσα χωρίς σημεία στίξης δεν υπάρχει. Εγώ το ανέφερα για να σε βοηθήσω επειδή το post σου είναι εντελώς δυσανάγνωστο. Αν δεν βάλεις τέλεια, κόμμα, τόνους κτλ εκεί που πρέπει, δεν υπάρχει καμία κανονική πρόταση στο κείμενο σου. Αν θέλεις να το δεχθείς έχει καλώς, εγώ αυτό που ήταν να πω το είπα. Συνεχίζουμε…

Οκ thanks έχεις δίκιο....... I το έφτιαξα λίγο 😊😊

Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχει κολλήσει στην .159 έκδοση και συμφωνα με την επίσημη σελίδα της Huawei για τις ενημερώσεις ασφαλείας Android, το κινητό βγήκε από την λίστα και των μηνιαίων και των τετραμηνιαίων ενημερώσεων ασφάλειας οπότε δεν ξέρουμε τι θα γίνει.

 

ΥΓ: Παρήγγειλα το ΣΚ το OnePlus 8, τώρα που έχει πέσει κάτω από 400€ η τιμή του, με γνώμονα την εγγυημένη υποστήριξη λογισμικού για τα επόμενα 2 χρόνια. Ξέρω πως δεν θα έχει την κάμερα του P30 pro αλλά με κούρασε αρκετά τον τελευταίο χρόνο στο θέμα των αναβαθμίσεων η Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όταν το πήρα και εγώ, το ήθελα για την φοβερή κάμερα και το οπτικό 5Χ ζουμ.....

Περίμενα με την 10 έκδοση πολλά και τελικά μου γύρισε μπούμερανγκ...

Βέβαια σε σχέση με άλλα κινητά οι φωτό ειναι καλύτερες, αλλά θα μπορούσε να είναι και η κορυφή...

Δύσκολο να βρεις κάτι σε καλή τιμή, με εκπληκτική κάμερα και οπτικό ζουμ (με google services και Card slot φυσικά)...

🤔

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nippon said:

Δυστυχώς έχει κολλήσει στην .159 έκδοση και συμφωνα με την επίσημη σελίδα της Huawei για τις ενημερώσεις ασφαλείας Android, το κινητό βγήκε από την λίστα και των μηνιαίων και των τετραμηνιαίων ενημερώσεων ασφάλειας οπότε δεν ξέρουμε τι θα γίνει.

 

ΥΓ: Παρήγγειλα το ΣΚ το OnePlus 8, τώρα που έχει πέσει κάτω από 400€ η τιμή του, με γνώμονα την εγγυημένη υποστήριξη λογισμικού για τα επόμενα 2 χρόνια. Ξέρω πως δεν θα έχει την κάμερα του P30 pro αλλά με κούρασε αρκετά τον τελευταίο χρόνο στο θέμα των αναβαθμίσεων η Huawei.

αν βγηκε απο τις λιστες, τετέλεσται

αρα πρεπει να πάμε για άλλες λύσεις, το θέμα είναι πού

 

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου, σε κάποια εταιρία που να εγγυάται 3 χρόνια αναβαθμισεις OS και 4 χρόνια αναβαθμισεις ασφαλειας.

Αυτό σημαινει, πέρα από την Apple, Samsung, OnePlus, μια σειρά της Oppo, Xiaomi από το 11Τ και μετα και φυσικά Google Pixel. Σιγά σιγά καταλαβαίνουν και οι εταιρίες ότι δεν γίνεται να απαξιώνονται πλήρως λειτουργικες συσκευές των 700-1000€ μετά από 2 χρόνια μόνο και μόνο επειδή δεν αναβαθμίζονται από θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Αξιζει να το παρω τωρα το p30 pro στα 300 ευρω μεταχειρισμενο η να δοκιμασω για πρωτη φορα το oneplus 8 που βγαινει πανω κατω στα ιδια λεφτα???

Κατοχος lg v30

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
33 minutes ago, Orbit21 said:

Παιδια καλησπερα. Αξιζει να το παρω τωρα το p30 pro στα 300 ευρω μεταχειρισμενο η να δοκιμασω για πρωτη φορα το oneplus 8 που βγαινει πανω κατω στα ιδια λεφτα???

Κατοχος lg v30

Δεδομένου του γεγονότος ότι δεν αναβαθμίζεται πλέον, θα συνιστούσα να εξετάσεις περισσότερο την επιλογή του Oneplus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Έχετε κανένα θέμα με θαυμαστικό στο WiFi σήμερα; Δίκτυο Vodafone. 

Βαλε καρφωτους DNS

1.1.1.2

μην βαλεις της Google

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση . Είχα το huawei p30 pro 6/128 και έκανα αντικατάσταση με το 8/256 και ενώ στο προηγούμενο κινητό μου έρχονταν κανονικά οι ειδοποιήσεις του skype στο καινούργιο μου στέλνουν μηνύματα και δεν έρχονται ειδοποιήσεις . Πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να δω ποιος μου έχει στείλει. Εχω μπει στην διαχείριση μπαταρίας και έχω βγάλει το skype απο την αυτόματη διαχείριση αλλά και πάλι τίποτα...έχει κάποιος να προτείνει κάποια λύση?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να εμφανιστεί το ίδιο πρόβλημα, αναλόγως με το αν χρησιμοποιείς συχνά ή όχι το Skype, απενεργοποίησε και τη «Βελτιστοποίηση μπαταρίας».

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, εφαρμογές, ειδική πρόσβαση (τρεις τελείες πάνω δεξιά), βελτιστοποίηση μπαταρίας, δεν επιτρέπεται -> όλες οι εφαρμογές, βρες το Skype και επέλεξε να μην επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αναβάθμιση θα πάρουμε; Έστω ασφαλείας; Μου αρέσει που λέγανε ότι θα συνεχίσει να το υποστηρίζει και ότι θα δώσει ακόμα και harmony με πολύ περισσότερα update. Εκτός και όλα λειτουργούν σωστά και δε θέλουν να πειράξουν τίποτα χαχαχα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...