Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι στον ευρυγωνιο φακο στο night mode σαν βγαζει το ιδιο φως και την ιδια φωτογραφια με τον κανονικο φακο στο night mode ή σας την βγαζει πιο σκοτεινη?

 

Όχι δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα με τον ευρυγωνιο και λογικό είναι μιας και οι αισθητήρες των δύο αυτων καμερων δεν έχουν επαφή.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα με τον ευρυγωνιο και λογικό είναι μιας και οι αισθητήρες των δύο αυτων καμερων δεν έχουν επαφή.

 

ναι γιατι στο δικο μου δεν δινει τοσο φως οσο στον αλλον ειναι πιο σκοτεινη η φωτο

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν το πιάνω πάνω, στην κλειδωμένη οθόνη όταν βρίσκεται λέει do not cover the top of the screen. Ξέρει γιατί το λέει? Ως τώρα ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ
Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν το πιάνω πάνω, στην κλειδωμένη οθόνη όταν βρίσκεται λέει do not cover the top of the screen. Ξέρει γιατί το λέει? Ως τώρα ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ
Γιατί για να λειτουργήσει το ξεκλείδωμα με πρόσωπο πρέπει να είναι ελεύθερος ο χώρος της selfie camera

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Super charge είναι ένα από τα καλά χαρακτηριστικά του κινητού.

Τώρα αν θες βάλε ένα φορτιστή απλό και περίμενε ώρες...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν το βάζεις κάθε βράδυ πχ γιατί να διαλύσεις μπαταρία; για να πας στο χρόνο για αλλαγή; καλό είναι για αυτούς που τρέχουν και θέλουν στο δρόμο μια γρήγορη. Μες το σπίτι το βράδυ είναι απλά καταστραφη της μπαταρίας χωρίς ουσία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και η άποψη σου ποια είναι βάζω απλό φορτιστή από άλλο κινητό, η έχει επιλογή για πιο αργή φόρτιση?

 

Για μενα να βαζεις κανονικα τον δικο του φορτιστη κατι παραπανω ξερει η εταιρια δεν παθαινει τιποτα η μπαταρια

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Όταν βγαζετ3 βίντεο με αργή κίνηση σε ένα δωμάτιο με αναμμένη λαμπα είναι σταθερό το φως; Εμένα αναβοσβηνει η οθόνη σαν να αναβοσβηνει την λαμπα

 

Λογικά έχεις led λάμπες. Πρέπει να δεις την συχνότητα που παίζουν. Για να καταλάβεις τι εννοώ αν πας στο φακό στο επαγγελματικό και βάλεις τα δευτερόλεπτα του κλειστού στο πολύ γρήγορο πχ 1/2500 θα δεις να τρεμοσβηνει. Γι αυτό θα παρατηρήσεις ότι εντός σπιτιού οι φωτογραφίες θα είναι χειρότερες σε ένα κινούμενο αντικείμενο απ ότι έξω στο φως του ήλιου. Και αυτό γιατί δε κατεβάζει την ταχύτητα του κλείστρου πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και η άποψη σου ποια είναι βάζω απλό φορτιστή από άλλο κινητό, η έχει επιλογή για πιο αργή φόρτιση?

 

Εγώ προσωπικά έχω σταθερά 2 φορτιστές στα 0.85mah και 5volt, πολύ πιο χαμηλά δηλαδή και από αυτούς που δίνει η Samsung από το s6 πχ και έπειτα..

Κάνω 4 ώρες φόρτιση στις μπαταρίες αυτές, το βράδυ κλειστό ή ανοιχτό. Έτσι και αλλιώς στον ύπνο μου δε βιάζομαι και σίγουρα κοιμάμαι 6 ώρες τουλάχιστον.

Όταν πουλάω το κινητό μετά από 8 μήνες έχει μηδενική πτώση η μπαταρία. Το έχουν μετρήσει παιδιά που τους πούλησα αλλά βλέπω της γυναίκας μου που τα κρατάει πιο πολύ συνήθως και δεν χάνει καθόλου ούτε στο χρόνο. Τον γρήγορο δεν τον έχω χρειαστεί ποτέ. Αν έχω από 60 και κάτω φορτίζω κάθε βράδυ, αν έχω παραπάνω και εφόσον δεν έχω ταξίδι κλπ το αφήνω και πάει 2η μέρα άνετα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://consumer.huawei.com/en/support/how-to/detail-troubleshooting/en-us00409980/

Η επίσημη θέση της εταιρείας σχετικά με το super charging.

 

Αν διαβάστε θα διαπιστώσετε το προφανές, ότι το τσιπσετ φόρτισης της μπαταρίας επικοινωνεί σε πραγματικό χρόνο με το φορτιστή και ρυθμίζει δυναμικά τα ampere αλλά και τα volt της φόρτισης ώστε να προστατευτεί η μπαταρία.

Η ίδια η Huawei ισχυρίζεται ότι με αυτή την έξυπνη τεχνολογία η διάρκεια ζωής της μπαταρίας επεκτείνεται.

Δεν ξέρω αν ένας μικρός φορτιστής όντως είναι καλύτερος από τον επίσημο supercharger, ίσως να είναι ίσως και όχι.

Αλλά όταν χρειαστεί μπαταρία τι πας σέρβις δίνεις και ένα 50ρι και έφυγες με νέα μπαταρία. Αν το κρατήσουμε τόσο....

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://consumer.huawei.com/en/support/how-to/detail-troubleshooting/en-us00409980/

Η επίσημη θέση της εταιρείας σχετικά με το super charging.

 

Αν διαβάστε θα διαπιστώσετε το προφανές, ότι το τσιπσετ φόρτισης της μπαταρίας επικοινωνεί σε πραγματικό χρόνο με το φορτιστή και ρυθμίζει δυναμικά τα ampere αλλά και τα volt της φόρτισης ώστε να προστατευτεί η μπαταρία.

Η ίδια η Huawei ισχυρίζεται ότι με αυτή την έξυπνη τεχνολογία η διάρκεια ζωής της μπαταρίας επεκτείνεται.

Δεν ξέρω αν ένας μικρός φορτιστής όντως είναι καλύτερος από τον επίσημο supercharger, ίσως να είναι ίσως και όχι.

Αλλά όταν χρειαστεί μπαταρία τι πας σέρβις δίνεις και ένα 50ρι και έφυγες με νέα μπαταρία. Αν το κρατήσουμε τόσο....

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου στο θέμα του mate μπες να δεις πόσοι έχουν μπει στο 8μηνο και λένε για πεσμένη μπαταρία. Η γρήγορη φόρτιση την σκοτώνει, αυτό είναι νόμος, τωρα αν κάνει 8 μήνες αντί για 5 δε λέει κάτι. Όσο για το 50αρικο, και τσάμπα να είναι, πρέπει να πας το κινητό σέρβις, εγώ που είμαι επαρχία πχ θα χάσω 3 μέρες τουλάχιστον, απλά για να το φορτίζω γρήγορα στον ύπνο μου, και κάθε μέρα να έχω λίγο μειωμένη μπαταρία;

Όσο για τις εταιρείες καμία δεν θα σου πει ότι χαλάει. Όμως χαλάει και αυτό είναι νόμος.

Από εκεί και πέρα δεν έχω κάνα βίτσιο να σας βάλω να κάνετε αργή φόρτιση αλλά λέω τι παρατηρώ τόσα χρόνια εδώ με βάση αυτά που ξέρω. Επίσης έχω μιλήσει με τεχνικους στα σέρβις και μου το έχουν πει ότι ισχύει. Βλέπουν συνέχεια πεσμενες αρκετά πριν κλείσουν καν χρόνο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση υγείας μπαταρίας κινητού 16 μηνών, με χρήση γρήγορης φόρτισης 1-2 φορές ημερησίως.

Ούτε πεσμένη ούτε τπτ. 04b9f6c29994602c68faeb05eacc5308.jpg

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση υγείας μπαταρίας κινητού 16 μηνών, με χρήση γρήγορης φόρτισης 1-2 φορές ημερησίως.

Ούτε πεσμένη ούτε τπτ. 04b9f6c29994602c68faeb05eacc5308.jpg

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

 

Φίλε μου και άλλοι σε καινούρια κινητά παίρνουν ένδειξη 90% πχ. Τέτοιες εφαρμογές δε μου λένε κάτι, χωρίς εργαλείο μέτρησης στους πόλους δεν κάνεις τίποτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην γίνει vs το θέμα, μια άποψη είπα που μόνο καλό κάνει αν κάποιος δεν έχει ανάγκη την γρήγορη.. Δεν σας είπα να το κάνετε με το ζόρι ούτε αν χρειάζεστε μες τη μέρα γρήγορη. Απλά όποιος θέλει να το κρατήσει καιρό ας το έχει υπόψιν, εξάλλου αν κάποιος δεν τα κρατάει καιρό αυτός είμαι εγώ που δεν κλείνω χρόνο, αλλά το τηρώ. Αυτά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εργαλείο μέτρησης δεν χρειάζεται. Εμένα μου αρκεί ότι όπως και στην αρχή, έτσι και τώρα πιάνω 5 ώρες sot. Με την συνηθισμένη χρήση μου. Ούτε θεωρώ ότι οι εταιρείες δεν κάνουν εξαντλητικές δοκιμές πριν λανσάρουν κάθε νέα τεχνολογία φόρτισης. Το κινητό παρά τους 16 μήνες, συμπεριφέρεται σαν την πρώτη περίοδο χρήσης. 2-3 χρόνια χρήση κάνεις και αλλάζεις κινητό.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαρείτε τη συσκευή και τις δυνατότητες της.

Για μένα είναι ευκολία η γρήγορη φόρτιση μέσα σε 45 λεπτά.

Το μόνο που τηρώ είναι να μην αφήνω να πέσει κάτω από 15%.

Όλες τις συσκευές μου την ίδια φόρτιση τους έκανα και για 1-μιση χρόνο ήταν μια χαρά.

Επίσης ένα άλλο που πρέπει να προσέχουμε είναι να μην χρησιμοποιούμε το κινητό την ώρα που φορτίζει. Ζεστενεται αρκετά και αυτό σκοτώνει τη μπαταρία.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαρείτε τη συσκευή και τις δυνατότητες της.

Για μένα είναι ευκολία η γρήγορη φόρτιση μέσα σε 45 λεπτά.

Το μόνο που τηρώ είναι να μην αφήνω να πέσει κάτω από 15%.

Όλες τις συσκευές μου την ίδια φόρτιση τους έκανα και για 1-μιση χρόνο ήταν μια χαρά.

Επίσης ένα άλλο που πρέπει να προσέχουμε είναι να μην χρησιμοποιούμε το κινητό την ώρα που φορτίζει. Ζεστενεται αρκετά και αυτό σκοτώνει τη μπαταρία.

 

συμφωνω μαζι σου εδω στα apple τους το χρεωνει εξτρα τον ταχυφορτιστη και τουσ ζηταει 50 ευρω και εμεις που το εχουμε δωρεαν δεν θα το χρησιμοποιησουμε... να σου πω ρε φιλε το εγραψα και πιο πανω στο night mode απο πια καμερα βγαζει?

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου εδω στα apple τους το χρεωνει εξτρα τον ταχυφορτιστη και τουσ ζηταει 50 ευρω και εμεις που το εχουμε δωρεαν δεν θα το χρησιμοποιησουμε... να σου πω ρε φιλε το εγραψα και πιο πανω στο night mode απο πια καμερα βγαζει?

 

Φίλε μου ανάλογα που έχει τη ρύθμιση στο slide του ζουμ.

Αν το έχεις στο 1 βγάζει από τη κύρια κάμερα αν το πας πίσω στο ευρύ που λέει τραβάει από το ευρυγωνιο.

Τι έγινε τελικά με τη συσκευή σου; τη παρέλαβες από το σέρβις;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ανάλογα που έχει τη ρύθμιση στο slide του ζουμ.

Αν το έχεις στο 1 βγάζει από τη κύρια κάμερα αν το πας πίσω στο ευρύ που λέει τραβάει από το ευρυγωνιο.

Τι έγινε τελικά με τη συσκευή σου; τη παρέλαβες από το σέρβις;

 

Την δευτερα θα την παραλαβω αλλαξανε την κυρια καμερα και εκαναν αναβαθμιση λογισμικου μου ειπαν

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Την δευτερα θα την παραλαβω αλλαξανε την κυρια καμερα και εκαναν αναβαθμιση λογισμικου μου ειπαν

 

Ωραία μια χαρά τότε με το καλό να παραλάβεις και να τη χαρείς.

Γράψε μας και την εμπειρία σου από το σέρβις τους αν μπορείς;

Που το πηγές;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάτε κάτι με το κινητό που χρησιμοποιείται. Η ΑΙ σε μαθαίνει και προσαρμόζει στην φόρτιση. Αν πχ κάθε βράδυ το βράζεις να φορτίζει μαθαίνει την συνήθεια σου και προσαρμόζει τον τρόπο φόρτισης. Πχ ρίχνει τα βολτ για να φορτίζει αργά.

 

Όλα τα παραπάνω τα είπανε σε live της Huawei πριν λίγες μέρες. Δεν ξέρω αν ισχύει μόνο για το p40 pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάτε κάτι με το κινητό που χρησιμοποιείται. Η ΑΙ σε μαθαίνει και προσαρμόζει στην φόρτιση. Αν πχ κάθε βράδυ το βράζεις να φορτίζει μαθαίνει την συνήθεια σου και προσαρμόζει τον τρόπο φόρτισης. Πχ ρίχνει τα βολτ για να φορτίζει αργά.

 

Όλα τα παραπάνω τα είπανε σε live της Huawei πριν λίγες μέρες. Δεν ξέρω αν ισχύει μόνο για το p40 pro

 

Λες να ισχύει κάτι τέτοιο και για το p30;

Θα μπορούσε να το επιβεβαιώσει κάποιος που το φορτιζει κάθε βράδυ..προσωπικά δεν το συνηθίζω

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...