Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην κοινότητα!Εχω προβλημα με ενα lg L70. Αρχικα ξεκινησαν τα προβληματα με ενα μηνυμα που εμφανιζοταν οταν εκανα κλησεις ή οταν δεχομουν κλησεις. Η εφαρμογη incallui εχει σταματησει εγραφε. Συνεπως δεν μπορουσα να σηκωσω το τηλεφωνο. Το εκανα επαναφορα και το πηγα για service αλλα τιποτα. Ωσπου χαλασε περισσοτερο και τωρα μου εμφανιζει μια μωβ οθονη με το μηνυμα DBI Err Fatal. Μπορει καποιος να βοηθησει; Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην κοινότητα!Εχω προβλημα με ενα lg L70. Αρχικα ξεκινησαν τα προβληματα με ενα μηνυμα που εμφανιζοταν οταν εκανα κλησεις ή οταν δεχομουν κλησεις. Η εφαρμογη incallui εχει σταματησει εγραφε. Συνεπως δεν μπορουσα να σηκωσω το τηλεφωνο. Το εκανα επαναφορα και το πηγα για service αλλα τιποτα. Ωσπου χαλασε περισσοτερο και τωρα μου εμφανιζει μια μωβ οθονη με το μηνυμα DBI Err Fatal. Μπορει καποιος να βοηθησει; Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

https://www.google.gr/search?q=DBI+Err+Fatal&oq=DBI+Err+Fatal&aqs=chrome..69i57j69i61l2&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=dbi+err+fatal+lg+l70+solution

?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Σήμερα πήγα να μπω στο youtube από το κινητό και ξαφνικά έκλεισε και δεν ανοίγει όταν του πατάω το power button. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εκανα. εσβησα ολες τισ εφαρμογες. επειδη ακουω μουσικη σε 2 30 ωρες αντιο μπαταρια. αγορασα και 2 τωρα η φορτιση μεγαλωσε κανει 2 ωρες και. ευχαριστω για την απαντηση. παλια ιδια χρηση ενα καρο εφαρμογες και δεδομενα κινητου και wifi ανοιχτα στο 8ωρο δουλειας εμενα με 13 τοις εκατο παιζει τιποτα που ειναι vodafone ειναι τραγικη η nougat .
Link to comment
Share on other sites

εκανα. εσβησα ολες τισ εφαρμογες. επειδη ακουω μουσικη σε 2 30 ωρες αντιο μπαταρια. αγορασα και 2 τωρα η φορτιση μεγαλωσε κανει 2 ωρες και. ευχαριστω για την απαντηση. παλια ιδια χρηση ενα καρο εφαρμογες και δεδομενα κινητου και wifi ανοιχτα στο 8ωρο δουλειας εμενα με 13 τοις εκατο παιζει τιποτα που ειναι vodafone ειναι τραγικη η nougat .

Επαναφορά στα εργοστασιακά Δωκιμασε όχι απλά να σβήσεις της εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Μου έφεραν ένα LG G Pad 7.0, το οποίο κάθε φορά που το ανοίγω ανοίγει σε fastboot mode. Οι επιλογές που μου δίνει είναι για Restart, Restart Bootloader και Power Off. Αλλά στην καλύτερη αυτό έχει αποτέλεσμα ή μια μαύρη οθόνη ή πάλι το ίδιο μενού.

 

Κατέβασα adb & fastboot, δυσκολεύτηκα να περάσω USB drivers, αφού παρόλο που κατέβασα από το επίσημο site της LG και το εγκατέστησα, με το που κούμπωνα το καλώδιο στο tablet μετά από λίγη ώρα έλεγε ότι δεν έβρισκε drivers. Έκανα μια manual εγκατάσταση, η οποία ΝΟΜΙΖΩ ότι πέτυχε, γιατί στην εντολή

fastboot devices

βγάζει έστω μια συσκευή, αλλά δεν κάνει τίποτα ούτε με το fastboot reboot ούτε με το fastboot continue

 

Μπορώ να κάνω κάτι; Βασικά έχει στην εσωτερική μνήμη κάτι φωτογραφίες που θα ήθελα να σώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κάποια πρόταση για ακουστικά παρακαλώ από Ελλάδα δυσκολεύομαι να βρω συμβατά για τη συσκευή (κλήσεις, μουσική).
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/7648432/LG-Quadbeat-3.html

 

Αυτά έχω εγώ και σε γενικές γραμμές είναι καλά ακουστικά. Πλήρως συμβατά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα LG SPIRIT 4G το οποίο έκλεισε από μπαταρια και όταν πήγα να το φορτίσω μου έβγαλε το σήμα του android με ένα τρίγωνο κόκκινο error.Προσπάθησα να κάνω το επαναφερω στις εργοστασιάκες ρυθμίσεις μέσω recovery mode αλλά αφού το έκανα μου έδειχνε μία οτι φόρτωνε και μία το λογότυπο της LG. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα,

 

Προχτές ρώτησα από περιέργεια σε MediaMarkt για το πότε υπολογίζουν να φέρουν το LG G6 για να το δούμε και από κοντά. Η υπάλληλος μου είπε "μπορεί και ποτέ". Μου εξήγησε ότι "έχει κλείσει η αντιπροσωπεία", ότι βρίσκονται πολύ δύσκολα ανταλλακτικά και εν ολίγοις ότι σύντομα θα έχει την μοίρα των HTC στα ελληνικά καταστήματα. Αυτά μου ήρθαν λίγο ουρανοκατέβατα και με προβλημάτισαν σχετικά με το αν μελλοντικά θα αγόραζα πχ. το LG G6, οπότε θα ήθελα τη γνώμη σας αλλά και να μάθω σε τι βαθμό αυτά που μου είπε η υπάλληλος ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τον τελευταίο καιρό πετούσε συχνά το μήνυμα "To Google Play έχει σταματήσει". Μετά το έκλεισα και το ξανάνοιξα και με πήγε στην οθόνη SECURITY ERROR και δεν ξεκινά το android. Είδα tutorials στο youtube:

 

 

ξεκινάω το LG Mobile Support Tool για να κάνω αναβάθμιση όμως δεν γίνεται με τίποτα να συνδεθεί με την συσκευή! Το Microsoft ActiveSync δεν μου δουλεύει τόσο σε Vista όσο και σε Win10. Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικα εχω τα Sony MH410c και ειναι πολυ καλα με το κινητο! Βασικα το θεμα ακουστικα ειναι οτι σου αρεσουν γιατι απο την στιγμη που η μαμα google δεν σου δινει τοτε βαζεις οτι σου αρεσουν και σε βολευουν! Εχω και του blackberry passport τα ακουστικα earbuds και ειναι πολυ καλα και αυτα!:)

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί ότι δεν κάνουν όλα τα hands free για κλήσεις αλλά και μουσική γι'αυτό ζήτησα προτάσεις,σας ευχαριστώ!
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί ότι δεν κάνουν όλα τα hands free για κλήσεις αλλά και μουσική γι'αυτό ζήτησα προτάσεις,σας ευχαριστώ!

Τα ακουστικά που έρχονται με το G Flex 2 κάνουν και για κλήσεις και για μουσική.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ το αγόρασα το χθες, αφού πρώτα επικοινώνησα με την procordia (το επίσημο service) και μου είπε ότι καλύπτεται κανονικά με πλήρη εγγύηση το Η870, το ευρωπαϊκό μοντέλο δηλαδή. Η αντιπροσωπεία πια είναι στην Ιταλία, όσο αναφορά το mobile κομμάτι της LG. Δεν ήξεραν κάτι παραπάνω να μου πούνε. Φυσικά η αγορά μου έγινε από κατάστημα εκτός μεγάλης αλυσίδας (μέσω skroutz).

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προχτές ρώτησα από περιέργεια σε MediaMarkt για το πότε υπολογίζουν να φέρουν το LG G6 για να το δούμε και από κοντά. Η υπάλληλος μου είπε "μπορεί και ποτέ". Μου εξήγησε ότι "έχει κλείσει η αντιπροσωπεία", ότι βρίσκονται πολύ δύσκολα ανταλλακτικά και εν ολίγοις ότι σύντομα θα έχει την μοίρα των HTC στα ελληνικά καταστήματα. Αυτά μου ήρθαν λίγο ουρανοκατέβατα και με προβλημάτισαν σχετικά με το αν μελλοντικά θα αγόραζα πχ. το LG G6, οπότε θα ήθελα τη γνώμη σας αλλά και να μάθω σε τι βαθμό αυτά που μου είπε η υπάλληλος ισχύουν.

 

με τόσα bootloops, burn in κτλ λογικό δεν είναι? απορώ πως δεν έχει κλείσει και η εταιρία:cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χαίρετε. Έχω ενα LG G Flex 2. Άρχισε να τα τινάζει τα πέταλα και χρειάζεται service. Το θέμα είναι πως το αγόρασα από το skroutz και ειναι παραεισαγωγή από Γερμανία. Υπάρχει άραγε κάλυψη απο την ελληνική αντιπροσωπεία?? Το κινητό παρόλα αυτά ούτε χρονο δεν έχει κλείσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...