Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις να ξερει τις ρυθμισεις ΤΙΜ για ΜΜΣ?

 

στείλε sms : mms#e στο νούμερο 123 και θα σου έρθουν άμεσα μεσώ του δικτύου όλες οι ρυθμίσεις για wap,internet,mms. το μόνο που έχεις να κάνεις είναι κατόπιν προτροπής του κινητου να κάνει εγκατασταση ρυθμίσεων να πατήσεις ΝΑΙ,τόσο απλά ειναι.Δοκίμασε το !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παίδες! :) Λοιπόν το κινητό μου έχει το εξής πρόβλημα:ορισμένες photo τις δείχνει μόνο στην προεπισκόπηση και όταν πατάω προβολή μου βγάζει μια μαύρη οθόνη!Το περίεργο είναι πως αυτό πλέον συμβαίνει και σε φωτογραφίες που έβλεπα κανονικά παλιότερα :blink: :blink: :angry: Τα φώτα σας!Υπ'όψην δεν έχω κάνει αναβάθμιση ακόμα.

Αν οι φωτογραφίες που λες είναι αποθηκευμένες στην κάρτα, δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις την κάρτα. Φαντάζομαι το πρόβλημα θα λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη κιόλας αν έχει ξαναερωτηθεί αλλά 156 σελίδες είναι αδύνατον να τις διαβάσω :O)...

 

Υπάρχει κάποιο software για pc αντίστοιχο του Oxygen Phone Manager που να μπορώ να κάνω backup και τα sms από το Ericsson?

 

Thanxxx

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Έχω το κινητό κλειστό και μου στέλνουν ένα μήνυμα.Όταν το ανοίξω,σαν ώρα αποστολής γράφει την ώρα που άνοιξα πάλι το κινητό.Πάω μετά στα πρόσθετα και πατάω στοιχεία,αλλά κι εκεί γράφει άλλα αντί άλλων.Πχ. εστάλη 00:35(σωστά), ελήφθη 21:12 :confused: Δηλαδή το πήρα 3 ώρες και κάτι πρίν το στείλουνε.Ξέρετε τί παίζει μ'αυτό?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη κιόλας αν έχει ξαναερωτηθεί αλλά 156 σελίδες είναι αδύνατον να τις διαβάσω :O)...

 

Υπάρχει κάποιο software για pc αντίστοιχο του Oxygen Phone Manager που να μπορώ να κάνω backup και τα sms από το Ericsson?

 

Thanxxx

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το MyPhoneExplorer.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητακι το ειχα σταμπαρει εδω και καιρο.Πιστευω αξιζει να το αγορασω τωρα ε?Η να περιμενω κατι καλυτερο?

Εχω το t630.

 

ΥΓ:Α,σορρυ αν εχει ξανααπαντηθει αλλα υπαρχει δυνατοτητα καταχωρησης γενεθλιων κτλ στο ημερολογιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ψάχνω ένα φορτιστή και μια βάση φόρτισης( DCS-60) για το Κ750. Anybody? Προτιμώ κάποιο κατάστημα από Ελλάδα. οχι e-shop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητακι το ειχα σταμπαρει εδω και καιρο.Πιστευω αξιζει να το αγορασω τωρα ε?Η να περιμενω κατι καλυτερο?

Εχω το t630.

ΥΓ:Α,σορρυ αν εχει ξανααπαντηθει αλλα υπαρχει δυνατοτητα καταχωρησης γενεθλιων κτλ στο ημερολογιο?

Για μένα, το κινητό αξίζει με το παραπάνω. Από κει και πέρα, αν περιμένεις σίγουρα θα βρεις κάτι καλύτερο. Αλλά, αυτό θα συμβαίνει πάντα, πάντα θα έρχεται κάτι καλύτερο στο μέλλον, αφού η τεχνολογία προχωράει. Το θέμα είναι αν μια συσκευή είναι αρκετά καλή για την εποχή της και το Κ750 νομίζω ότι είναι παραπάνω από αρκετά καλό για τα σημερινά δεδομένα ;)

Για τα γενέθλια, κοίταξε στο FAQ #17.

Link to comment
Share on other sites

To review by myphone ποτε να το περιμένουμε ? Θα ήθελα να ακούσω την άποψη των συντακτών του myphone αλλα και τη βαθμολογία που θα του βάλουν. ;)

 

Κατι άλλο. Εγώ έχω εντυπωσιαστεί απο την αυτονομία του κινητού. Κάθε μέρα ακούω τουλάχιστον μια ώρα(μπορεί και 1μιση) mp3 και κάνω αρκετή χρήση (sms, τηλέφωνα) και μου κρατάει αρκετές μέρες. Πχ τελευταία φορά που το φόρτισα ήταν η Κυριακή και τώρα έχω 19% μπαταρία.

Αν και απογοητεύτικα με κάτι άλλο. Το κάλυμα της μπαταρίας τρίζει λίγο (σπάνια βέβαια και αυτό μετά απο πέσιμο απο μια καρέκλα)

 

Κατα τα άλλα ειμαι 100% ικανοποιημένος απο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

To review by myphone ποτε να το περιμένουμε ? Θα ήθελα να ακούσω την άποψη των συντακτών του myphone αλλα και τη βαθμολογία που θα του βάλουν. ;)

 

Κατι άλλο. Εγώ έχω εντυπωσιαστεί απο την αυτονομία του κινητού. Κάθε μέρα ακούω τουλάχιστον μια ώρα(μπορεί και 1μιση) mp3 και κάνω αρκετή χρήση (sms, τηλέφωνα) και μου κρατάει αρκετές μέρες. Πχ τελευταία φορά που το φόρτισα ήταν η Κυριακή και τώρα έχω 19% μπαταρία.

Αν και απογοητεύτικα με κάτι άλλο. Το κάλυμα της μπαταρίας τρίζει λίγο (σπάνια βέβαια και αυτό μετά απο πέσιμο απο μια καρέκλα)

 

Κατα τα άλλα ειμαι 100% ικανοποιημένος απο το κινητό.

 

Και εμενα μου ετριζε το καπακι αλλα χωρις λογο.Τι φορτιση του εκανες στις αρχες και σου κραταει τοσο?

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ετριζε το καπακι αλλα χωρις λογο.Τι φορτιση του εκανες στις αρχες και σου κραταει τοσο?

Αυτό είναι απο τα "μαύρα" σημεία της αγοράς του...

Λοιπόν, όταν το πήρα είχε 40% μπαταρία περίπου. Το άφησα να αποφορτιστεί τελείως και μετα το φόρτισα για κανα δίωρο-τρίωρο. Αυτό... τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

Ισως να έχει σχέση ότι κάθε φορά που το φορτίζω περιμένω να αδειάσει η μπαταρία πρώτα (όχι επίτηδες, αλλα αν δε κλείσει το κινητό δεν προσέχω ότι θέλει φόρτιση :p )

Link to comment
Share on other sites

re paidia i o8oni den xarazete ipervolika eukola? milame exo parei tin dermatini 8iki tis se kai pali to kinito exei katagratzounistei meta apo 2 mines xrisis. imarton dlld.. to 6230 itan vraxos se auto to 8ema

 

Εμένα πάλι γιατί δεν έχει πάθει τίποτα; Και μιλάμε για χύμα μεταχείριση χωρίς θήκη σε οικοδομικό περιβάλλον!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μια χαρά είναι και το έχω χωρίς θήκη χωρίς να το προσέχω ιδιαίτερα...

 

και το sagemmyv65 Που είχα για εναμιση χρόνο, μπορεί να είχαν καταχτυπηθεί τα πλαστικά μέρη αλλα η οθόνη άφθαρτη. Δεν νομίζω να κυκλοφορεί στην αγορά κινητό που να χαράσεται εύκολα. Ειδικά η Sony-ericsson δε θα εκανε τετοια πατατα. Εκει που έκανε την πατατούλα, είναι το πλαστικό περίβλημα. Τρεις μήνες περίπου και κάτω στο Quickshare stick, έχει αρχίσει να ξεφτίζει το μάυρο χρώμα :( !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα defrag την memory stick. Δεν είδα βελτίωση στην αποθήκευση φωτογραφιών. Κάτι ελαφρύ πρόσεξα στην προβολή των φωτος. Εκεί που πραγματικά υπήρξε διαφορά ήταν στην εγκατάσταση και διαχείριση των java εφαρμογων, παιχνιδιών. Αν δεν αξίζει για αυτό το λόγο τότε το οτι το μενού έγινε λίγο πιό γρήγορο, θα σας πείσει για ενα καλό defrag :P ...

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Όταν λέω οτι καποια πράγματα έγινα πιό 'γρήγορα' , εννοώ οτί επέστρεψαν κοντά στις αρχικές τους ταχύτητες. Λόγο άτσαλης χρήσης του Stick, τα αρχεία είχαν διασκορπιστεί με αποτέλεσμα την καθυστέρηση καποιον λειτουργιών.

Κρίμα μόνο που δεν βελτιώθηκε αισθητά η διαχείριση των φώτο. Ίσως αν μπορούσαμε να κανουμε defrag και στο phone memory :P

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν είναι ότι καλύτερο η αποθήκευση πολλών φωτογραφιών σε έναν φάκελο. Ειδικά αν είναι στην μεγαλύτερη ανάλυση.

Η μόνη λύση είναι η δημιουργία αρκετών φακέλων.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν είναι ότι καλύτερο η αποθήκευση πολλών φωτογραφιών σε έναν φάκελο. Ειδικά αν είναι στην μεγαλύτερη ανάλυση.

Η μόνη λύση είναι η δημιουργία αρκετών φακέλων.

 

 

Ναι έχω πολλούς φακέλους κυρίως για την ευκολία της αρχειοθέτησης. Και βέβαια έτσι κερδίζω και σε χρόνο. Όμως:

Υπάρχει μία καθυστέρηση στο άνοιγμα του "Καμερα", μία μεγαλύτερη καθυστέρηση στην προβολή φωτογραφιών αλλα πραγματικά σπάει νεύρα στην αποθήκευση στο memory stick. Φτάνει τα 7 δευτερόλεπτα!!!. Στο Phone Memory, η διάρκεια είναι το πολύ 3 δευτερόλεπτα. Αλλα το stick πραγματικά θερίζει τον χρόνο μου :(

 

Για την ιστορία: έχω μία SONY MSPRODuo 1GB MagicGate . Είναι τόσο αργές αυτες οι κάρτες; Ο χώρος που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής στην κάρτα είναι 350 Mb. Δηλαδή αν αγγίξω τα 700 πόσο χρόνο θα κάνει να αποθηκεύσει τις φώτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?Εχω το Κ750 απο τις 6 ιουλιου.Επιτρεπεται μια συσκευη οπως το Κ750 αυτη την στιγμη που μιλαμε να ειναι στην ERICSSON επειδη κολαει το JOISTIC?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί δεν αποθηκεύετε τις φωτογραφίες που τραβάτε στο Pc σας. Εγώ βγάζω αρκετές φώτογραφίες και πριν γεμίσει το memory stick, τις αποθηκεύω στο pc. oυτε καθυστερήσεις ούτε τίποτα. Εξάλου προσωπικά προτιμώ να βλέπω τις φωτογραφίες απο το pc μου παρά απο την οθόνη του κινητού. Περί ορέξεως......

 

Όσο για τον φίλο που ρωτάει για το joystick του k750, το μόνο που μπορώ να πω, είναι πως έχει συμβει σε αρκετούς, οποτε καλύτερα να το πας κατευθείαν στο service μιας και σε καλύπτει η εγγύηση. Είναι να μην σου τύχει. Το δικό μου το εχω απο τον Ιούνιου και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό, ούτε έχει κολήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί δεν αποθηκεύετε τις φωτογραφίες που τραβάτε στο Pc σας. Εγώ βγάζω αρκετές φώτοςγραφίες και πριν γεμίσει το memory stick, τις αποθηκεύω στο pc. υτε καθυστερήσεις ούτε τίποτα. Εξάλου προσωπικά προτιμώ να βλέπω τις φωτογραφίες απο το

pc μου παρά απο την οθόνη του κινητού. Περί ορέξεως......

 

Συμφωνώ απόλυτα ! Ακόμα και η 64αρα κάρτα επαρκεί με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον φίλο που ρωτάει για το joystick του k750, το μόνο που μπορώ να πω, είναι πως έχει συμβει σε αρκετούς, οποτε καλύτερα να το πας κατευθείαν στο service μιας και σε καλύπτει η εγγύηση. Είναι να μην σου τύχει. Το δικό μου το εχω απο τον Ιούνιου και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό, ούτε έχει κολήσει ποτέ.

 

Επειδή είμαι ένας εκ των "τυχερών" που το joystick τους δεν ανταποκρίνεται μερικές φορές , αν ο φίλος μας εννοεί ότι έχει το ίδιο πρόβλημα που έχω και εγώ, να σας ενημερώσω πως το πρόβλημα είναι μάλλον θέμα firware. Συνήθως λύνεται με κλείσιμο στης συσκευής για μερικά λεπτά. Πάντως καλό είναι να δίνουμε περισσότερα στοιχεία για την συσκευή μας. Η δικία μου είναι αγορασμένη VLive με ξηλωμένο λειτουργικό από DaVinci και περασμένο ΕΜΕΑ3 R1L002. Το πρόβλημα συνήθως παρουσιάζεται μετά από πολύωρη ενασχόληση με παιχνίδια ή/και φωτογραφική απεικόνιση.

Πάντως το πρόβλημα είναι υπαρκτό και απαράδεκτο για μια συσκευή σαν το K750.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?Εχω το Κ750 απο τις 6 ιουλιου.Επιτρεπεται μια συσκευη οπως το Κ750 αυτη την στιγμη που μιλαμε να ειναι στην ERICSSON επειδη κολαει το JOISTIC?

 

Mallon epitrepete giati kai to diko mou K750i einai sto service tis SE gia akrivws ton idio logo... Ypothetw prepei na ftaine oi partides twn kommatiwn pou xrisimopoioun,

Link to comment
Share on other sites

re paidia i o8oni den xarazete ipervolika eukola? milame exo parei tin dermatini 8iki tis se kai pali to kinito exei katagratzounistei meta apo 2 mines xrisis. imarton dlld.. to 6230 itan vraxos se auto to 8ema

 

ego to exo apo ton kairo pou exei vgi, kai den exo gratsounies, oute kalima oute tipota!..mia xara... and thelis na paragilis allo kalima pigene sto http://www.cnn.cn kai paragile mia gia 10 euro peripou!..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...