Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-file transfer bug: when transferring large quantities of files via USB from PC to phone, file will mysteriously vanish, or will end up corrupt (use a card reader instead)

 

ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!

 

Ευτυχώς δεν το κάνει μέσα από linux...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα mp3 της συσκευης ΝΑΙ τα παιζει,για βαλε ενα δικο σου και κοιτα που δεν θα γινεται,απλα τα προεγκατεστημενα εχουν περασει μεσα και ειναι προστατευμενα με drm.

Να σε ρωτησω κατι. Αυτα τα games, εφαρμογες κλπ που εχεις στο μυνημα σου κάνουν και για το Κ750i?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

-file transfer bug: when transferring large quantities of files via USB from PC to phone, file will mysteriously vanish, or will end up corrupt (use a card reader instead)

 

Δεν θυμάμαι αν έχω μεταφέρει πολλαπλά αρχεία στο κ750 απο το pc. Πάντως δεν έχω χασει μεχρι στιγμής αρχείο στην r1n035 .

Link to comment
Share on other sites

Αποτυχία μεταφοράς πολλών αρχείων μαζί έχω συναντήσει σε μεταφορά σε Nokia συγκεκριμένα 6230... Μεταξύ κ750-υπολογιστή κανένα πρόβλημα!

Νεότερη έκδοση, αν ισχύει ο μέχρι τώρα μέσος χρόνος αναμονής, θα έπρεπε να βγει περί τα μέσα/τέλη Νοέμβρη...

Το θέμα με το handsfree όντως εκνευριστικό, καμμιά φορά το ξεχνάς και δεν μπορείς να ακούσεις ράδιο !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

re pedia na sas rotiso kati? piga na kano anavathmisi tou firmware mou apo to site tis se.

 

kano kanonika egatastasi ton Update Service USB driver kai proxorao mesa apo to site...

 

katevazo ton installer (17mb), ton seus_setup119.exe kai sinexizo...

 

meta pali apo tin arxi ta vimata,anigi to seus mono tou kai katevazo ta arxia ston pc.ws edo kala!

 

epita, simfwna me to tutorial twn faq tou myphone tha eprepe na: " ζητάει να αποσυνδέσετε το κινητό σας από το καλώδιο, να το απενεργοποιήσετε, να περιμένετε 20", να πατήσετε το "C" (στο κινητό) και να συνδέσετε το καλώδιο".

emena omws den mou zitise tipota tetio para arxise i anavathmisi kai to mono pou zitage ine na min aposindeso to tilefwno kai na min stamatiso tin anavathmisi me opiodipote tropo. kala ok lew!

 

arxizi i anavathmisi kai ola kala mexri to 30% opou kai mou evgale sfalma oti i anavathmisi diakopike!

 

ti bori na ftei? to vrady padws tha xanadokimasw oli tin diadikasia apo tin arxi...

 

efharistw...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να επισημανω ενα bug το οποιο θεωρω απ'τα χειροτερα.. Το να μην σου λεει τον αποστολεα σε οτιδηποτε στελνουν στο κινητο μεσω bluetooth:wacko: Πρεπει να λυθει καποια στιγμη...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να επισημανω ενα bug το οποιο θεωρω απ'τα χειροτερα.. Το να μην σου λεει τον αποστολεα σε οτιδηποτε στελνουν στο κινητο μεσω bluetooth:wacko: Πρεπει να λυθει καποια στιγμη...

 

Θελεις δλδ να σου λεει το νουμερο του αποστολέα ή την ονομασία του bluetooth του? Το νουμερο νομίζω οτι δε γινεται να το λαμβάνεις μεσω bluetooth σε κανενα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό καλό παιδάκι έχει μετατρέψει το k750 σε w800? Παρουσιάζει προβλήματα αναβάθμισης?

 

Εγω φιλε μου και το κινητο πεταει :rolleyes: Πριν το ειχα σαν vodafon live .Δεν πιστευω να θες να σου πω τι εκανε πριν το κινητο :X .Παντος τωρα παει πολυ πιο γρηγορα.Το μενου εγινε πιο ομορφο.ΟΙ φωτογραφιες εχουν την ιδια ποιοτητα αλλα επιτελους το σωστο μεγεθος.Πιο μικρο δηλαδη.Μετα οτι κλασικο εχει και το w800.Στην θεση του κουμπιου του vodafon live εχει μπει ο media player.Ειναι αψογο παντος.Στο 9volto το εκανα.Σας συνιστω να το κανετε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Θελεις δλδ να σου λεει το νουμερο του αποστολέα ή την ονομασία του bluetooth του? Το νουμερο νομίζω οτι δε γινεται να το λαμβάνεις μεσω bluetooth σε κανενα κινητό.

 

Την ονομασία προφανώς εννοει...Νομίζω το πρόβλημα είναι γνωστό σε όλα τα ΣΕ κινητα(πλην PXX0)...

 

Edit:

Ας ξαναρωτήσω επειδή κανεις δε μ απαντησε...:Στο handsfree γινεται να αλλαζεις σταθμό απο το ασημένιο κουμπάκι όπως στα νόκια????Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό που δεν βλέπω??

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

Θελω να επισημανω ενα bug το οποιο θεωρω απ'τα χειροτερα.. Το να μην σου λεει τον αποστολεα σε οτιδηποτε στελνουν στο κινητο μεσω bluetooth:wacko: Πρεπει να λυθει καποια στιγμη...

 

Δεν νομιζω οτι ειναι bug δυστυχως αλλα επιλογη της SE για καποιον λογο... μεγαλη παραληψη κατα την γνωμη μου.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Με τις ευχές μου για ένα πιό trendy κ750 ;)

 

oi efxes sou epiasan topo!! :) ime pia katoxos enos trendy kinitou me foremeni tin R1N035 panw tou.... :p :cool: ;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

I allagi tou k750i se w800 ginete MONO mesa apo to site tou 9volto???

 

ti tropopoiisis tha iposti to kinito kata tin allagi afti kai ti tha kerdiso?? tha xaso kati?? ine diskoli diadikasia? axizi?

 

efharistw...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

I allagi tou k750i se w800 ginete MONO mesa apo to site tou 9volto???

ti tropopoiisis tha iposti to kinito kata tin allagi afti kai ti tha kerdiso?? tha xaso kati?? ine diskoli diadikasia? axizi?

efharistw...

Ο φίλος aare λίγο παραπάνω, αναφέρει την περίπτωση αυτή. Το λογισμικό του w800 προσφέρει κάποιες media ικανότητες Που δεν έχει το K750. Εαν έχεις vlive και θες να ξεριζώσεις το λογισμικό της Vodafon τότε χωρίς δευτερη σκέψη, "φόρεσε" του το w800 μενού. Αν έχεις κανονικό k750 τότε περίμενe λιγάκι, μέχρι να μας μάθουμε εαν με την μετατροπή, χάνεις την δυνατότητα αναβάθμισης απο το site της SE. Αν ισχύει τότε θα πρέπει μετά να κάνεις αναβαθμίσεις μονο στο 9volto (επι πληρωμής στο κατάστημα).

Εχει κανεις αποψη επι του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Edit:

Ας ξαναρωτήσω επειδή κανεις δε μ απαντησε...:Στο handsfree γινεται να αλλαζεις σταθμό απο το ασημένιο κουμπάκι όπως στα νόκια????Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό που δεν βλέπω??

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, μπορείς όμως να τον αλλάξεις άμεσα πατώντας παρατατεμένα τα πλήκτρα αυξομείωσης της έντασης ("+"/"-").

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

I allagi tou k750i se w800 ginete MONO mesa apo to site tou 9volto???

 

ti tropopoiisis tha iposti to kinito kata tin allagi afti kai ti tha kerdiso?? tha xaso kati?? ine diskoli diadikasia? axizi?

 

efharistw...

Μπορείς να το κάνεις και απο το davinci με 10€

Link to comment
Share on other sites

Θελεις δλδ να σου λεει το νουμερο του αποστολέα ή την ονομασία του bluetooth του? Το νουμερο νομίζω οτι δε γινεται να το λαμβάνεις μεσω bluetooth σε κανενα κινητό.

Ναι, εννοω αυτο που ειπε ο TrEnDy_KourdoS να εμφανιζει την ονομασια του bluetooth του αποστολεα.. Δεν εχει νοημα να λαμβανεις κατι και να μην ξερεις απο που ηρθε:down: Δεν ηξερα οτι αυτο συμβαινει σ'ολα τα SE πλην PXX0.. Απορω πως δε το'χουν διορθωσει..

Ακουστε και ενα "κουφο" bug: Οταν βαζω προφιλ αθορυβο (το'χω μετονομασει), οταν αφησω το κινητο χωρις να το πειραξω μετα απο λιγο εμφανιζεται η φυσιολογικη λευκη οθονη με την ωρα, σωστα; Εχω την R1L, στην R1N απ'ότι διαβασα εχει σταματησει να εμφανιζεται.. Μετα απο καποια δευτερολεπτα που πρεπει να γινει μαυρη η οθονη ΔΕΝ γινεται, αλλα μειωνεται η φωτεινοτητα στο 50% και ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ετσι μεχρι να το κλειδωσω οποτε σβηνει κανονικα!!:blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος aare λίγο παραπάνω, αναφέρει την περίπτωση αυτή. Το λογισμικό του w800 προσφέρει κάποιες media ικανότητες Που δεν έχει το K750. Εαν έχεις vlive και θες να ξεριζώσεις το λογισμικό της Vodafon τότε χωρίς δευτερη σκέψη, "φόρεσε" του το w800 μενού. Αν έχεις κανονικό k750 τότε περίμενe λιγάκι, μέχρι να μας μάθουμε εαν με την μετατροπή, χάνεις την δυνατότητα αναβάθμισης απο το site της SE. Αν ισχύει τότε θα πρέπει μετά να κάνεις αναβαθμίσεις μονο στο 9volto (επι πληρωμής στο κατάστημα).

Εχει κανεις αποψη επι του θέματος;

Σχετικά με την μετατροπή του Κ750i σε W800i υπάρχει το εξειδικευμένο thread. Όπως θα διαβάσετε και εκεί μετατροπή γίνεται με αρκετά εργαλεία (cliends online αναβαθμίσεων) όπως Totalserver, setool, davinci, ή σε ανεξάρτητα μαγαζιά (τύπου 9volto). Οι διαφορές είναι ότι τα μεν δυο πρώτα, τα αγοράζεις μια φορά (πολύ ακριβή λύση άνω των 250€ )και μετά εκτελείς (με τη βοήθεια σε μερικές περιπτώσεις και ειδικού καλωδίου) όσες αναβαθμίσεις-μετατροπές θέλεις. To davinci και άλλοι παρόμοιοι online πάροχοι τέτοιων αναβαθμισεων - μετατροπών έχουν άλλη τιμολογιακή πολιτική και χρεώνουν κάθε φορά που το χρησιμοποιείς με τιμές που ξεκινούν από 10€. Τα μαγαζιά που εκτελούν τέτοιες ανεπίσημες αναβαθμίσεις και που προφανώς έχουν αγορασμένα τα συτήματα αναβαθμίσεων τύπου Setool χρεώνουν και αυτά την κάθε φορά που τους χρειάζεσαι.

Βέβαια τελευταία από ότι λέγεται υπάρχει και η λύση του clopyright :p λογισμικού τύπου setool, που εμπεριέχει και μεγάλο ρίσκο μιας και μπορεί να σου μετατρέψει το τηλέφωνό σου σε ασθενή σε κώμα. Όπως όμως και να έχει οι επιλογές είναι αρκετές.

Να μην ξεχνάμε πάντως ότι το SEUS δεν πρόκειται να μας αναβαθμίσει ένα "μπ@στ@ρδο" W800 με τίποτα. Άρα μετά την μετατροπή τέρμα και το τσάμπα. Όταν και άμα βγεί καινούργιο FW, θα τα "σκάμε" κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος τη διευθυνση του 9βολτου?

 

Στο http://www.9volto.gr θα βρεις την διεύθυνση. Πειραιά και Νίκαια θα βρεις τα δύο καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Την ονομασία προφανώς εννοει...Νομίζω το πρόβλημα είναι γνωστό σε όλα τα ΣΕ κινητα(πλην PXX0)...

 

 

Εμένα μετά την τελευταία αναβάθμιση. Πλέον μου γράφει το όνομα του αποστολέα. (μέσω bt)

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου από τότε που το αγόρασα(με την R1L035) βλέπει το όνομα του BT αποστολέα! Τώρα 'φοράει' την R1N035!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου από τότε που το αγόρασα(με την R1L035) βλέπει το όνομα του BT αποστολέα! Τώρα 'φοράει' την R1N035!

paidia i aderfi moy pire xthes to k750i apo ton germano kai apo oti koitaksa foraei tin R1N035. einai ipio kainoyrgia i ekdosi ayti??

Link to comment
Share on other sites

paidia i aderfi moy pire xthes to k750i apo ton germano kai apo oti koitaksa foraei tin R1N035. einai ipio kainoyrgia i ekdosi ayti??

 

 

nai file ine i teleftea kai pio oloklirwmeni...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...