Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ωρα πηρα αυτες τις 2:

https://www.mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/samsung/spigen-ultra-hybrid-for-samsung-galaxy-s10-matte-black-mcas03431-p

https://www.mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/samsung/spigen-neo-hybrid-for-samsung-galaxy-s10-gunmetal-mcas03458-p

 

Η συγκεκριμενη εταιρεια βεβαια ως γνωστον εχει τεραστια ποικιλια.. ειχε και πιο λεπτες και πιο τουβλακια.. επαιξα καπου στη μεση, δλδ να μην γινεται κουμουτσα η συσκευη αλλα να προστατευεται παραλληλα.

 

Είσαι ευχαριστημένος απο τις θήκες αυτές;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα. Θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου από αυτό το τζαμάκι: https://www.skroutz.gr/s/17850317/T-MAX-Full-Glue-3D-Tempered-Glass-Galaxy-S10.html. Λοιπόν η εφαρμογή δεν έγινε από εμένα αλλά από το κατάστημα που το αγόρασα. Έκατσε τέλεια πάνω στο κινητό. Κανένα σημάδι, φουσκάλα γενικότερα ψεγάδι. Δεν υπάρχει η παραμικρή ατέλεια στην οθόνη. Τα χρώματα και γενικά η εικόνα είναι σαν να μην υπάρχει τζαμάκι. Ακομα και κάτω απο τον ήλιο! Όσον αφορά την αίσθηση δεν έχω παρατηρήσει κάτι που να με ενοχλεί. Γλιστράει μια χαρά και σε γενικές γραμμές είναι πολύ κοντά στην αίσθηση της γυμνής οθόνης. Στο μεγάλο θέμα τώρα. Ο αισθητήρας . Στην αρχή έπρεπε να προσπαθήσω πολλές φορές μέχρι να πιάσει. Κάποιος φορές με 10 προσπάθειες ακόμα. Έσβησα τα αποτυπώματα που είχα περάσει πριν το βάλω, τα πέρασα από την αρχή αλλά πάλι τα ίδια. Όλα αυτά μέχρι πριν 2 εβδομάδες (συνολικά έχω το τζαμάκι 5 εβδομάδες) όπου ξαφνικά ο αισθητήρας λειτουργεί σαν να μην υπάρχει τζαμάκι. Άμεση απόκριση με ένα μόνο άγγιγμα όπως και να έχω το κινητό. Πάνω Στο τραπέζι, στο χέρι κλπ. Αυτά...

Αν έχω κάτι νεότερο θα επανέλθω.

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

 

Έχετε να προτείνετε κάποια powerbank; Υπάρχει κάποιος περιορισμός συμβατότητας με το S10+ που πρέπει να προσέξω; Βλέπω επίσης ότι αρκετές έχουν usb type c, είτε ως εισοδο, είτε ως έξοδο, ή και τα 2. Σε τι βοηθά η ύπαρξη της type c στην power bank;

Τέλος, ο φορτιστής αυτοκινήτου που έχω δίνει 2,1Α, είναι οκ;

 

Ευχαριστώ!

Edited by Balou2013
Επαναδιατύπωση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτόν και είναι πολύ καλός κ αποτι θα δεις το έχουν πολλοί ευχαριστημένοι έχει γρήγορη φόρτιση κανονικά.. Κ φορτίζεις τη συσκευή σου κανονικά το s10 κανονικά με το φορτιστή κ το power bank . Δεν έχει type c αλλά σ δίνει ένα καλωδιακι μαζί

https://www.skroutz.gr/s/10573018/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2-10000mAh-Ασημί.html

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτόν έχω https://www.skroutz.gr/s/11565585/Samsung-EP-LN920CBE-Type-C-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BF-Blister.html και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Φορτίζει όπως τον φορτιστή τοίχου. Power bank εχω τον 10αρη της Samsung και είναι μια χαρά. Με type c καλώδιο μέσα. Βέβαια φορτίζει σχετικά αργά αλλά βγάζει περίπου 1,5 φόρτιση. Καθαρά mah βγάζει γύρω στα 6000. Edited by mitsosnikolo
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελεις να τα σκασεις στην Samsung θα σου προτεινα την Dux Ducis. Κανει καπου 7-8 ευρω στα σκρουτζαδικα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελεις να τα σκασεις στην Samsung θα σου προτεινα την Dux Ducis. Κανει καπου 7-8 ευρω στα σκρουτζαδικα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι καλη? Δηλαδη το κραταει καλα το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Την εχει φιλος. Δεν εχει παραπονο...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελεις να τα σκασεις στην Samsung θα σου προτεινα την Dux Ducis. Κανει καπου 7-8 ευρω στα σκρουτζαδικα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω πηρα αυτη με το πραγματικο δερμα για s10 plus. Πολυ καλη ποιότητα. Γυρω στα 15 ευρω

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τη ζελατίνα της Samsung εδώ να μας πει εντυπώσεις;

 

Sent from my Galaxy S10

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω τη παρακάτω και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F142887872836

 

Sent from my Samsung Galaxy S10+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το S10e

 

Με τη Dux Ducis έχετε θέμα με το φλας. Βγαίνουν οκ οι φωτό ή έχει λάμψη λόγω της θήκης? Spigen le manon wallet επισης εχει καποιος εμπειρία? Ευχαριστώ.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα αξιόπιστο car charger/usb από αναπτήρα έχει κανείς υπόψιν? Δεν έχει το αυτοκίνητο μου usb. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο σε S10 για DEX mode.

 

Τερατάκια πλέον βγαίνουν οι συσκευές μας, δοκίμασα μια απαιτητική ημέρα να δουλέψω για μερικές ώρες σε DEX αντί για laptop και ομολογώ πως τουλάχιστον για δουλειές γραφείου με κάλυψε στο 100%.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αγόρασα αυτήν την θήκη "Spigen Rugged Armor" πολυ αξιόπιστη πιστεύω, την έχω πάρει σε όλα τα galaxy που είχα! Μήπως μπορείτε να μ προτείνετε κάποιο τζαμακι που να μην το πετάει ?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εχω στο S10e. Αψογη. Ποιο κινητο εχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο e ολα τα τζαμακια κανουν...Για το S10 δεν ξερω να σου πω στα σιγουρα. Υπαρχει κ το θεματακι με το δαχτυλικο.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τώρα την ζελατίνα της Samsung Αλλά δν ξέρω κατά πόσο θα κρατήσει και πόσο ανθεκτική είναι..! Ας βρω τζαμακι και ας μην πιάνει το αποτύπωμα δεν πειράζει
Link to comment
Share on other sites

Οι μεμβρανες χαλανε σχετικα ευκολα... Καλυτερα να σου προτεινουν καποιοι που εχουν το S10. Εγω παντως στο S8 δοκιμασα πολλα και κανενα δεν το κρατησα πανω απο 2-3 βδομαδες. Λογω κυρτοτηταα δυσκολα βρισκεις το ιδανικο. Ισως το Whitestone Dome Glass. Αυτο εχω τωρα στο S10e γιατι και εκει εχω θεμα με τα τζαμακια.. Αλλο γρατζουναει ευκολα, αλλο με μαυρα πλαισια κρυβει μερος της οθονης κλπ κλπ....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα αυτό στο s7edge που είχα που για να βρω τζαμακι που να κολλάει χωρίς θεμα πέρασαν 2 χρόνια βέβαια στο ενδιάμεσο δεν το γλύτωσα το σπασιματακι..αυτό θέλω να γλιτώσω κ τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Αθηνα η πιο safe επιλογη ειναι να πας σε καποιο μαγαζι να σου βαλουν το Dome. Σαν εμφανιση και ποιοτητα ειναι μακραν το καλυτερο. Απο εκει και περα για πιο οικονομικα πας σε T-Max η Panzerglass. Χωρις να τα εχω δοκιμασει βεβαια εχω διαβασει αρκετα θετικα σχολια.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένες κουμπωνουν καλά με την θήκη?? Γιατί νομίζω η dome είναι λίγο τσιμπημενη με την πάρω άδικα! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...