Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειτα απο 24ωρες συμβιωσης με το αυθεντικό screen protector... Ειναι λίγο πιο χοντρό θα ελεγα σε αισθηση. Πολυ καλη απόδοση χρώματων κοντα στο εργοστάσιακο..πολυ καλη αίσθηση.... Με χαλαει λίγο το κοψιμο στην μπροστινη καμερα...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η οθόνη είναι απόλαυση χωρίς καμία προστασία!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η οθόνη είναι απόλαυση χωρίς καμία προστασία!!

Σύμφωνω απόλυτα... Απλα οσες φορές εχω αφήσει τηλέφωνο χωρις προστασία μετα ολο και κάτι βρίσκω απο γρατζουνιές....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η οθόνη είναι απόλαυση χωρίς καμία προστασία!!
5 μερες το αφησα χωρις προστασια και εχει γρατζουνιες... Με το τζαμακι δεν φαινονται βεβαια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η οθόνη είναι απόλαυση χωρίς καμία προστασία!!

 

Χωρίς προστασία μόνο που το κοιτάς κάνει τις λεγόμενες αραχνιες.

Ένας φυσιολογικός άνθρωπος δεν τις βλέπει καν.

Για έναν άρρωστο είναι αιτία πώλησης.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς προστασία μόνο που το κοιτάς κάνει τις λεγόμενες αραχνιες.

 

Ένας φυσιολογικός άνθρωπος δεν τις βλέπει καν.

 

Για έναν άρρωστο είναι αιτία πώλησης.

Αραχνιες κανουν ολα αν το ψαξεις. Εμενα εκανε μια κυκλικη γρατζουνια που φαινεται και με οθονη ενεργοποιημενη. Πιθανον απο καθαρισμο με πανακι ενω υπηρχε σκονη πανω... Φυσικα με προστασια οθονης δεν βλεπεις τπτ. Μεχρι το S7 δεν εβαζα προστασια. Απο το S8 και μετα δυστυχως ειναι απαραιτητη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμποσο καιρό εχω το αυθεντικό Samsung screen protector.Πήγα όμως λιγες μερες διακοπές οπότε το κινητό υπέστη βαρβαρότητες με αποτελεσμα να ξεκολλήσει.Εβαλα και το δευτερο της συσκευασίας αλλα απέτυχα να το τοποθετήσω σωστά και ξεκολλούσε καθε τοσο.Μετα απο αυτο αποφάσισα να βαλω αυτο της Ringke.Εβαλα το πρώτο αλλά με χάλασε η οριζόντια γραμμή που εμεινε απο την αφαιρεση των δυο κομματιων που εχει προς αφαιρεση πριν την πλήρη εφαρμογη της.Θεωρωντας οτι μαλλον εγω εφταιγα γι αυτο,την ξεκολλησα και έβαλα τη δευτερη της συσκευασίας.Δυστυχως κι αυτη βγαζει οριζόντια γραμμή...Μεχρι στιγμης η προστασια της ringke ειναι αψογη,πλην της εκνευριστικής οριζόντιας γραμμης.Δυστυχως όμως αυτο μου τη σπάει και θα πάρει πόδι...

Μαλλον παω για αυθεντικό Samsung screen protector ξανα...

Εχετε καμμιά ιδεα για κατι αλλο χωρις να ξαπαραδιαστουμε και να χασουμε σε λειτουργικότητα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

3η φορά Dome (μετά την τελευταία πρόσφατη αναβάθμιση λογισμικού)

Σκέφτηκα μήπως και δουλέψει σωστά το δακτυλικό.

 

Όχι όμως.

Όπως παλιά, νε μεν δουλεύει αλλά καμία σχέση με το ακαριαίο ξεκλείδωμα με απλή μεμβράνη.

 

Για την μεμβράνη ringke που αναφέρθηκε πριν λίγα μηνύματα, επειδή αυτή είχα,

Νομίζω δεν υπάρχει τρόπος όσο προσεκτικά και να την περάσεις, να μην φαίνεται έστω υπό συγκεκριμένη γωνία η οριζόντια γραμμή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήνομαι να βάλω αυτό το tempered glass της panzerglass στο s10 μου αλλά θέλει 20+ ευρώ και δουλεύω και το δαχτυλικό φουλ και το σκέφτομαι... :confused: Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήνομαι να βάλω αυτό το tempered glass της panzerglass στο s10 μου αλλά θέλει 20+ ευρώ και δουλεύω και το δαχτυλικό φουλ και το σκέφτομαι... :confused:

 

Είχα πάρει ένα note 9 κάποτε με περασμένο συγκεκριμένο glass.

O φίλος που μου το πούλησε έλεγε τα καλύτερα. Τέλειο.

 

Εγώ το ξήλωσα μόλις έβαλα το mail μου και έφτασε στην αρχική οθόνη.

Δεν ξέρω αν εξελίχθηκε το συγκεκριμένο Tempered glass, αλλά και η καλύτερη μάρκα να ήταν με κόλλα μόνο περιμετρικά δεν θα έπαιρνα ποτέ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εξελίχθηκε το συγκεκριμένο Tempered glass, αλλά και η καλύτερη μάρκα να ήταν με κόλλα μόνο περιμετρικά δεν θα έπαιρνα ποτέ.

 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες είναι και αυτό φίλος μου το έχει στο s8 plus και μου επιβεβαίωσε ότι έχει μόνο περιμετρικά κόλλα στο οποίο του επιτρέπει να μπαίνει αραιά συχνά σκόνη μέσα στην οθόνη οπότε βγάλε βάλε ξανά , συν ότι σε ένα τυχαίο πέσιμο χωρίς να του σπάσει τίποτα με το γκουπ του ξεκόλλησε εντελώς το γυαλί από την οθόνη..Όποτε το σώζει από το πέσιμο μπα αλλά από σούρσιμο... :wacko:

Απλά το λέω γιατί φοράω στο s10 μου πολύ λεπτή θήκη πλαστική που δεν έχει εξόγκωμα καθόλου έχω άψογη αίσθηση και εμπειρία χρήσης αλλά παρόλο που έχει μεμβράνη στην ουσία η οθόνη είναι ακάλυπτη και επειδή το έβρισκα 19 ευρώ γιαυτό το σκεφτόμουν.. :worry:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτές τις θήκες τούμπανο πολύ καλές κ με μικρό χείλος από μπροστά για προστασία. Από aliexpress 8. 5 ευρώ οι δύο. 44a8d6e28260d08a0d81248297bd2e85.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες φαινονται! Εχεις το link?

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

€ 4,09 10%OFF | S10 S10 Plus Case Original Samsung Galaxy S10E Protective Silky Silicone Back Cover Soft-Touch Phone Shell For S10 + S10 lite

https://s.click.aliexpress.com/e/c5wRfnkG

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτές τις θήκες τούμπανο πολύ καλές κ με μικρό χείλος από μπροστά για προστασία. Από aliexpress 8. 5 ευρώ οι δύο. 44a8d6e28260d08a0d81248297bd2e85.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να δώσεις link σε παρακαλώ?

 

Edit: αυτό που έδωσες δεν δουλεύει

 

Edit 2: Όλα οκ

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντός επειδή θέλω όσο δυνατών πιο λεπτή θήκη πείρα αυτή:https://m.aliexpress.com/item/32989677654.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32989677654&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=7894amp-eGpb1j7ZRQ9v648Vb6TCfg1564580892647 είναι 0,18mm μόλις και χαίρομαι την συσκευή κομψή και εύκολο κράτημα.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Έχω κ λεπτή αλλά την φοβάμαι για πτώση.... Οπότε καλύτερα αυτές που πήρα έχει προστασία και τζάμι που το φοράω είναι χαρά δεν έχει θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αλλαξω την εργοστασιακη μεμβρανη με ειμαι αναμεσα σε rignke , samsung και spigen μεμβρανες... τεινω στη samsung τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Για S10e θα προτεινα τζαμακι καθως εφαρμοζουν καλα και ειναι πιο ανθεκτικτα.

 

Για S10 , + μαλλον Spigen....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος θελει led view ή samsung protective cover για s10 ας μου στείλει μηνυμα. Ειμαι απο θεσσαλονικη. Αγορασα uag monarch και τζαμπα καθονται οι θηκες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το 8+ και τωρα θα παραλαβω το 10+

ειχα θηκη σιλικονης διαυγη nilkin και μια μεμβρανη προστασιας απο εξωτερικο SCREENKNIGHT ολα απο εδω μου τα ειχατε προτεινει τοτε

τωρα βλεπω οτι προτεινετε μεμβρανη spigen και λεω να παρω και θηκη (που δεν ειναι σιλικονης?) διαυγη την ιδια μαρκα Spigen να συνεργαζεται καλυτερα, τι λετε; καλυπτει γυρω γυρω το κινητο μη μου σπασει σε πεσιμο;

https://www.skroutz.gr/s/17460046/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Galaxy-S10.html

https://www.skroutz.gr/s/17694999/Spigen-2x-Neo-Flex-Screen-Protector-Galaxy-S10.html?keyphrase=s10%2B+spigen+%CE%BC%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%B7

μου προτεινετε κατι αλλο; το τζαμι δυσκολα να κατσει στην καμπυλοτητα απο ο,τι διαβαζω εδω το ιδιο προβλημα ηταν και στο 8+

Edited by ANTON
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε να προτείνετε κάποια καλή μεμβράνη προστασίας για το S10+ που να δουλεύει άριστα το δακτυλικό αποτύπωμα;

Του χάλασε του φίλου μου η εργοστασιακή μεμβράνη και ψάχνει άμεσα για κάποια που να εφαρμόζει άριστα και να μην χάνει στο δακτυλικό.

Ευχαριστώ!!!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...