Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι και εγω ? Μου βγάζει συνέχεια το μνμ για υγρασία στην θύρα φόρτισης. Το κιν δεν το έχω βάλει ποτέ δε νερο . Περίεργο. Το ακόμα ποιο περίεργο είναι ότι ενώ το άφησα στον Ηλία κΙ έτρωσε και φορτσισε μια φορα μετα πάλι τα ίδια. Πήρα ασύρματο φόρτιση για να μην μένω χώρις κινητο αλλα δεν είναι λύση αυτή. Επίσης το usb λειτουργεί πλέον μόνο ( όταν λειτουργεί και αυτο ) για φόρτιση μόνο. Δλδ δεν αναγνωρίζει τα δεδομένα. Εδώ usb. Τι πηγα στον Γερμανό και μου είπαν πως έχει θέμα η θύρα usb και να το πάω απευθείας στο σέρβις. Καμια ιδέα κανείς?

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα παθει και εγω. Δεν εστρωνε με τπτ. Το εστειλα service και μου το επεστρεψαν με καινουργια οθονη, καπακι και μπαταρια...Σμαρτεκ μονο εννοειται.
Link to comment
Share on other sites

Μεθαύριο θα περάσω από σμαρτεκ. Εδω είναι έτσι? Στο Χαϊδάρι??f4da907ad10270f0aa6ea670836bef58.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σήμερα το πρωί και το πήρα πριν το μεσημέρι. Έγινε αλλαγή της θύρας φόρτισης. Όλα κομπλέ μέχρι τώρα

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα!

Τα Samsung παρουσιαζουν συχνα αυτο το θεμα δυστυχως. Και στο S8 μου ειχε χαλασει η γρηγορη φορτιση αλλα δεν το ειχα φτιαξει γιατι σπανια τη χρησιμοποιουσα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται. Το πρωτο πραγμα ειναι να δοκιμασεις αλλο καλωδιο και φορτιστη...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω ένα Samsung Galaxy note 9. Είναι ένα πολύ καλό δυνατό κινητό, παρόλαυτα είναι ένα μεγάλο και βαρύ. Πάντα ήμουνα της άποψης του μικρού μέγεθος κινητού ώστε να χωράει στην τσέπη χωρίς να ενοχλεί. Αγόρασα το Galaxy note 9 διότι το θεωρώ το πιο δυνατό και πιο ολοκληρωμένο μαζί με το πενάκι του. Έτσι μετά από καιρό σκέφτομαι να γυρίσω σε ένα πιο μικρό κινητό. Τον τελευταίο καιρό βλέπω το Samsung Galaxy S 10e. Θα ήθελα κάποιος να μου πει τη γνώμη του σύμφωνα με την εμπειρία που έχει. Ή να μου προτείνει ένα άλλο κινητού ανάλογου μεγέθους με το Galaxy s10e. Παρόλα αυτά βλέπω ακόμα και το Nokia 9 PureView google pixel 4Α και Sony Xperia XZ2 Compact. Στο παρελθόν είχα iPhone 7 και iPhone SE. Με βολεύε το μέγεθος και μπορουσα να περπατήσω να κάνω τρέξιμο κι άλλες διάφορες δραστηριότητες χωρίς να καταλαμβάνει χώρο στην τσέπη μου και βάρος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ έδωσα το κινητό και μου έμεινε μία γνήσια θήκη λευκή led view cover σφραγισμένη, αν ενδιαφέρει κάποιον ας μου στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω ένα Samsung Galaxy note 9. Είναι ένα πολύ καλό δυνατό κινητό, παρόλαυτα είναι ένα μεγάλο και βαρύ. Πάντα ήμουνα της άποψης του μικρού μέγεθος κινητού ώστε να χωράει στην τσέπη χωρίς να ενοχλεί. Αγόρασα το Galaxy note 9 διότι το θεωρώ το πιο δυνατό και πιο ολοκληρωμένο μαζί με το πενάκι του. Έτσι μετά από καιρό σκέφτομαι να γυρίσω σε ένα πιο μικρό κινητό. Τον τελευταίο καιρό βλέπω το Samsung Galaxy S 10e. Θα ήθελα κάποιος να μου πει τη γνώμη του σύμφωνα με την εμπειρία που έχει. Ή να μου προτείνει ένα άλλο κινητού ανάλογου μεγέθους με το Galaxy s10e. Παρόλα αυτά βλέπω ακόμα και το Nokia 9 PureView google pixel 4Α και Sony Xperia XZ2 Compact. Στο παρελθόν είχα iPhone 7 και iPhone SE. Με βολεύε το μέγεθος και μπορουσα να περπατήσω να κάνω τρέξιμο κι άλλες διάφορες δραστηριότητες χωρίς να καταλαμβάνει χώρο στην τσέπη μου και βάρος.

 

Δεν μπορώ να μιλήσω για τα άλλα τηλέφωνα, ούτε πως είναι σε σχέση με αυτό που έχεις τώρα, γιατί δεν τα είχα/έχω.

 

Σαν μέγεθος είναι τοπ. Τρέχεις πλέον χωρίς να το νιώθεις σχεδόν....

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kαλησπέρα.Εβαλα καταλαθος το κινητο στο πληντυριο.Το καταλαβα μετα απο ακριβως 5 λεπτα.Σταμάτησα το πληντυριο,αλλα επρεπε να περιμενω ,αλλα 5 λεπτα να ανοιξει η πορτα.Τελικα,το κινητο ηταν αθικτο ,και η οθονη δουλευε ,και το touch.Moυ εβγαλε μυνημα υγρασιας στην υποδοχη φόρτισης.Το αφησα στοη ηλιο κανα τεταρτο και εφυγε το εικονιδιο της υγρασιας.Δοκιμασα,κλησεις,τα ηχεια του κλπ και δουλευει μια χαρα.Η ερωτηση μου ειναι.λετε να προλαβε να αλλαξει χρωμα ο αισθητηρας της υγρασιας και να βγηκε εκτος εγγυησης?Υποτιθεται ειναι και αδιαβροχο
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Εβαλα καταλαθος το κινητο στο πληντυριο.Το καταλαβα μετα απο ακριβως 5 λεπτα.Σταμάτησα το πληντυριο,αλλα επρεπε να περιμενω ,αλλα 5 λεπτα να ανοιξει η πορτα.Τελικα,το κινητο ηταν αθικτο ,και η οθονη δουλευε ,και το touch.Moυ εβγαλε μυνημα υγρασιας στην υποδοχη φόρτισης.Το αφησα στοη ηλιο κανα τεταρτο και εφυγε το εικονιδιο της υγρασιας.Δοκιμασα,κλησεις,τα ηχεια του κλπ και δουλευει μια χαρα.Η ερωτηση μου ειναι.λετε να προλαβε να αλλαξει χρωμα ο αισθητηρας της υγρασιας και να βγηκε εκτος εγγυησης?Υποτιθεται ειναι και αδιαβροχο

Η συσκευή είναι αδιάβροχη, οπότε δεν έπαθε τίποτα. Μην αγχώνεσαι. Να έχεις υπόψη ότι δεν πρέπει να το αφήνεις στον ήλιο. Αν πάρει νερό η θύρα φόρτισης, το φυσάς λιγάκι και το αφήνεις όρθιο πάνω σε ένα ύφασμα και θα στεγνώσει. Αν βιάζεσαι, το κάνεις με το πιστολάκι στο κρύο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στον ηλιο ηταν κανα δεκαλεπτο αλλα εχει κ συννεφια.Το προβλημα ειναι αν σε περιπτωση που χρειαστω σερβις καποια στιγμη,αν θα μου το βρουν εκτος εγγυησης.Αν βραχηκε καμια ταινια ας πουμε.παντως ηταν 5 λεπτα το πολυ μεσα.δεν ξερω καν αν το πλυντηριο προλαβε να στειλει ολο το σαπουνι στον κάδο
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Στον ηλιο ηταν κανα δεκαλεπτο αλλα εχει κ συννεφια.Το προβλημα ειναι αν σε περιπτωση που χρειαστω σερβις καποια στιγμη,αν θα μου το βρουν εκτος εγγυησης.Αν βραχηκε καμια ταινια ας πουμε.παντως ηταν 5 λεπτα το πολυ μεσα.δεν ξερω καν αν το πλυντηριο προλαβε να στειλει ολο το σαπουνι στον κάδο

Δεν έχεις κανένα θέμα, εγώ είχα Note 8, Note 9, Note 10 plus, και τώρα το Note 20 Ultra, και όλα τα έχω βουτήξει σε νερό, σε πισίνα, τα έχω σαπουνίσει και γενικότερα έχουν περάσει κακουχίες. Επειδή, πάντοτε πριν τα δώσω, αλλάζω μπαταρία στο επίσημο service της Samsung, ποτέ δεν μου έχουν αναφέρει θέμα υγρασίας σε κάποια συσκευή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά

Πείτε μου λίγο σας παρακαλώ, πόσες ώρες χρήσης έχετε με μία φόρτιση? Γιατί δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα για την μπαταρία αυτού του κινητού

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρία 18 μηνών, 5-6 ώρες οθόνη στο σπίτι με wifi και 3,5-4 ώρες έξω με δεδομένα. Την ημέρα τη βγάζω.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Πείτε μου λίγο σας παρακαλώ, πόσες ώρες χρήσης έχετε με μία φόρτιση? Γιατί δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα για την μπαταρία αυτού του κινητού

Καλησπερα. Παντα θεμα χρησης του καθενος ειναι. Ημουν απολυτα ευχαριστημενος οταν το ειχα με μεχρι 7 ωρες οθονης.

Και στο S20 + εχω βαρεθει να διαβαζω την γκρινια για ολα. Με δικη μου χρηση και ρυθμισεις φθανω 8ωρο και δεν στερουμαι τπτ εκτος των 120hz που πραγματικα βρισκω αχρηστα και τρικ να πουλησουν κατι καινουργιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μέσο όρο περίπου 5-6 ώρες χρήσης δεν είναι και άσχημα. Διαβάζοντας τα σχόλια στο σκρουτζ την φανταζόμουν πολύ χειρότερα.

Το κακό είναι ότι καινούργιο ξεκινάει από τα 500 πράγμα που δεν συμφέρει ενώ μεταχειρισμένο στο ινσομνια υπάρχει από τα 300...βεβαια τώρα εκεί υπάρχουν άλλα προβλήματα όπως τι χρήση είχε κάνει ο προηγούμενος κλπ..

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Μην εμπιστευσαι τις κριτικες στο σκρουτζ. Οι περισσοτεροι που γραφουν δεν εχουν μπει ποτε στις ρυθμισεις του κινητου...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι το έχουν καινούριο; Βλέπω στον πρώτο του Σκρουτζ πχ να λέει έως 30 ημέρες... Πλάκα πλάκα πάλιωσε σχετικά το τηλεφωνάκι μας.

Για τη μπαταρία δεν ξέρω τι παίζει στο μεταχειρισμένο. Πχ η δικιά μου μου φαίνεται ότι έχει πέσει λιγάκι, αλλά όχι σε βαθμό που να έχει πρόβλημα ή να είναι πολύ εμφανές. Επίσης το s7 που έχω και το έχω δώσει στη μάνα μου, 3 χρόνια μετά την αλλαγή μπαταρίας που του είχε γίνει είναι στο 80% η υγεία της και δεν μου φαίνεται να ζορίζεται και πολύ (την περίμενα σε πολύ χειρότερη κατάσταση).

Τέλος, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει σε κάποια απόφαση για μεταχειρισμένο, αλλά έχε υπόψιν πως αλλαγή της μπαταρίας σε συσκευή μεταξύ του πρώτου και του δεύτερου χρόνου μετά την αγορά κοστίζει 20€ στην αντιπροσωπεία.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μην εμπιστευσαι τις κριτικες στο σκρουτζ. Οι περισσοτεροι που γραφουν δεν εχουν μπει ποτε στις ρυθμισεις του κινητου...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οντως ισχύει αυτό αλλά καμία φορά στα 10 reviews θα βρεις 1-2 χρήσιμα

 

To θέμα είναι το έχουν καινούριο; Βλέπω στον πρώτο του Σκρουτζ πχ να λέει έως 30 ημέρες... Πλάκα πλάκα πάλιωσε σχετικά το τηλεφωνάκι μας.

Για τη μπαταρία δεν ξέρω τι παίζει στο μεταχειρισμένο. Πχ η δικιά μου μου φαίνεται ότι έχει πέσει λιγάκι, αλλά όχι σε βαθμό που να έχει πρόβλημα ή να είναι πολύ εμφανές. Επίσης το s7 που έχω και το έχω δώσει στη μάνα μου, 3 χρόνια μετά την αλλαγή μπαταρίας που του είχε γίνει είναι στο 80% η υγεία της και δεν μου φαίνεται να ζορίζεται και πολύ (την περίμενα σε πολύ χειρότερη κατάσταση).

Τέλος, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει σε κάποια απόφαση για μεταχειρισμένο, αλλά έχε υπόψιν πως αλλαγή της μπαταρίας σε συσκευή μεταξύ του πρώτου και του δεύτερου χρόνου μετά την αγορά κοστίζει 20€ στην αντιπροσωπεία.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Για ετοιμοπαράδοτο καινούργιο στα λεφτά που κοστίζει το s10e παίρνω το s20 πλέον :lol:

20 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας κομπλέ μου φαίνεται σχετικά. Τώρα αν αξίζει όλη αυτή η διαδικασία είναι άλλο θέμα αυτό.

Θέλω γενικά ένα μικρό κινήτο και σε αυτό το μέγεθος μόνο το pixel 4a και το s10e υπάρχουν..

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα, αν θες μαζεμένο τηλέφωνο δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. Εγώ το έχω καταχαρεί, και δεν θέλω να ξαναπάρω μεγάλη συσκευή. Πήρα και το A40 για δεύτερο που είναι ίδιο μέγεθος με το S10e αλλά λίγο ελαφρύτερο, και όταν το δουλεύω πολλή ώρα καμία φορά μέχρι που μου κακοφαίνεται λιγάκι το έξτρα βάρος του S10e....

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα, αν θες μαζεμένο τηλέφωνο δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. Εγώ το έχω καταχαρεί, και δεν θέλω να ξαναπάρω μεγάλη συσκευή. Πήρα και το A40 για δεύτερο που είναι ίδιο μέγεθος με το S10e αλλά λίγο ελαφρύτερο, και όταν το δουλεύω πολλή ώρα καμία φορά μέχρι που μου κακοφαίνεται λιγάκι το έξτρα βάρος του S10e....

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Πραγματικά έχουν ξεφύγει τα κινητά πλέον απο θέμα μεγέθους! Αν έιχα χρήματα για πέταμα θα έπαιρνα εχθές κιόλας το iphone 12 mini :lol:

Κάπου ξεχάσαν οι κατασκευαστές το παράγοντα ευχρηστία στην προσπάθεια τους να χωρέσουν όλο και πιο εντυπωσιακό hardware εξαιτίας του ανταγωνισμού.

Φαντάζομαι δεν θα συγκρίνεται καν το s10e με το α40 ε? :p To α41 είναι η βελτιωμένη έκδοση του α40?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ημουν σε αυτους που πιστευαν στις compact συσκευες. Μεχρι που θελησα μεγαλυτερη οθονη και πηγα στο S20+ απο το S10e. Προσωπικα το ιδιο "compact" μου φαινεται και πλεον θα μπορουσα να παω και σε παραπανω ιντσες! Βεβαια δεν θα αλλαξω συσκευη αμεσα. Ο μονος λογος θα ηταν αν επανεφεραν το 16:9 στα κινητα, εκει μαλιστα. Οι 6.7 πχ του S20+ στην ουσια ειναι 6 ιντσες περιπου σε 16:9 αναλογια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...