Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Στο θεμα μας, εχω δει και διαβασει πολλα reviews και με χαροποιει ιδιαιτερα το γεγονος πως η καμερα υπολειτουργει σε πολυ χαμηλο φωτισμο, πλησιον μαυρου σκοταδιου. Για παραδειγμα σε φωτο νυχτερινη με φωτα και μαγαζια γυρω, ειναι αξιοπρεπεστατη.

 

Επιπλεον, καποιος ειχε αναφερει (νομιζω s_wind) οτι υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που κρατουν την μπαταρια σε πολυ καλα επιπεδα, αλλα τις στελνει μονο σε inbox. Γιατι αυτο;

Φιλε μου τα ιδια που ισχυαν για s9/note 9 tips ισχύουν και εδώ.

Αρα οτι οδηγούς διαβάσεις εκει κάλλιστα εφαρμόσεις εδω σε s10

Και φυσικα ισχυει για ολα τα android τηλεφώνα που μπορείς να εφαρμόσεις τα ιδια tips.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου έκανε doa ο Κωτσόβολος λέγοντας ότι κι εσείς..όλα είναι φυσιολογικά. Το πήγα στην smartec. Είπαν ότι δεν είναι φυσιολογικό και με αυτές τις οθόνες είναι λίγο θέμα binning το που θα πέσεις.

 

Έγινε αίτημα αντικατάστασης στην samsung.Εγκριθηκε γιατί το αναγνώρισαν όπως και κάποια άλλα θέματα που είχε η συσκευή.

 

Έτσι έδωσαν έγγραφο εντολής αντικατάστασης με το οποίο αναμένω την νέα συσκευή.

 

Όσοι πηγατε να δείτε το p30 pro είδατε να έχει green hue? Γιατί προσωπικά εχθές το είδα στο mediamarkt και δεν είχε ίχνος. Και αυτό amoled φοράει.

 

Συμπερασματικά, επειδή σέβομαι τους πάντες που γράφουν μια αποψη, μην μπαίνετε στην διαδικασία να θεωρείτε δεδομένο κάτι επειδή δεν σας έχει τύχει, δεν σας έτυχε σε προηγούμενη συσκευή κτλπ. Ηλεκτρονικά είναι και δεν σημαίνει ότι όλες οι παραγόμενες συσκευές θα έχουν την ίδια συμπεριφορά.

 

Δώστε νόημα ξανά στο thread και αποφύγετε ανουσιες αντιπαραθεσεις, ιδιαίτερα όταν άτομα που το διαβάζουν είναι υποψήφιοι αγοραστές που διχάζονται με όσα διαβαζουν.

 

Με εκτιμηση

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον παραδεχτείτε εσείς που λέγατε ότι έχει τρομερή μπαταρία πριν την αναβάθμιση κ βγάζατε τρελούς όλους εμάς.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ ακόμα αναβάθμιση δεν έχω και για τη χρήση που κάνω με κάτω απτή μέση φωτεινότητα κ σε αδρανεία ότι δεν θέλω χτυπάω 9 ώρα... Κ περιμένω κ update... Μάλλον εσύ πρέπει να είσαι στο σκρουτζ που έχεις όλο αρνητικές ψήφους με την αξιολόγηση σου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα αναβάθμιση δεν έχω και για τη χρήση που κάνω με κάτω απτή μέση φωτεινότητα κ σε αδρανεία ότι δεν θέλω χτυπάω 9 ώρα... Κ περιμένω κ update... Μάλλον εσύ πρέπει να είσαι στο σκρουτζ που έχεις όλο αρνητικές ψήφους με την αξιολόγηση σου
Μπράβο σε εσενα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αναλυση εννοειται 2k, οχι FHD! :)

 

 

 

Ε ναι. Αφού μας την δίνει υπάρχει λόγος για υποβάθμιση.

 

 

Νίκος Mate 20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αργούν γενικά τα updates σε συσκευές της Cosmote? Από ότι βλέπω έχουμε τον κωδικό CSC της T-Mobile

 

Μπα γιατί το λες αυτό έχουν πάρει όλοι το update κ εμείς της κοσμοτε θα μπει Απρίλιος και θα περιμένουμε το update του Μαρτίου..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αργούν γενικά τα updates σε συσκευές της Cosmote? Από ότι βλέπω έχουμε τον κωδικό CSC της T-Mobile
Μπα γιατί το λες αυτό έχουν πάρει όλοι το update κ εμείς της κοσμοτε θα μπει Απρίλιος και θα περιμένουμε το update του Μαρτίου..
Περάστε μέσω ODIN/Samfirm την Ευρωπαϊκή EUR (έχει κανονικά VoLTE και Wi-Fi calling). Φλασάρεται άμεσα γιατί περιέχει ήδη το δικό σας CSC.

Έτσι, δε θα έχετε θέμα με αργοπορημένα updates.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πολύ καλό που έφερε το καινούριο update, όταν ενεργοποιούμε το Wireless PowerShare ένα μπλε led ενεργοποιείται στον heart rate sensor, όταν βάζουμε συσκευή πάνω γίνεται κόκκινο, και όταν τη φορτίζει πλήρως επιστρέφει το led στην αρχική του μορφή.

 

galaxy-s10-wireless-powershare-light-6.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πολύ καλό που έφερε το καινούριο update, όταν ενεργοποιούμε το Wireless PowerShare ένα μπλε led ενεργοποιείται στον heart rate sensor, όταν βάζουμε συσκευή πάνω γίνεται κόκκινο, και όταν τη φορτίζει πλήρως επιστρέφει το led στην αρχική του μορφή.

 

galaxy-s10-wireless-powershare-light-6.jpg

 

 

Ωχ Ναι σωστός....Τώρα έβαλα το ρολόι και όντως....

Link to comment
Share on other sites

Ότι καινούργιο φέρνουν οι αναβαθμίσεις είναι ευπρόσδεκτα. Στην αναμονή για την καλή αναβάθμιση για κάμερα κτλ. Δεν ασχολούμαι πια με φλασαρισματα θα το σκεφτώ ίσως για την επομενη μεγάλη αναβάθμιση στην 10

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα για κμια βδομαδα το S10 plus και απο κει και περα εχω το S10.

 

Πραγματικα καταπληκτικες συσκευες.

 

Προτιμησα τελικα το S10 γιατι το θεωρω πιο ξεκουραστο στο χερι αν και το plus ειναι επισης εξαιρετικο για το μεγεθος οθονης.

 

Για μενα το μονο πραγματικα αρνητικο ειναι το δακτυλικο αποτυπωμα.Ειτε αργει ειτε δεν πιανει πολυ συχνα με αποτελεσμα δουλευω αναγνωριση προσωπου και μοτιβο.Αφου δεν ηταν ετοιμοι για κατι τετοιο ας το εβαζαν το αποτυοωμα στο power button οπως το e...

 

Ακομα και με την αναβαθμιση τη χθεσινη δεν ειδα βελτιωση στο αποτυπωμα...

 

Κατα τα αλλα εξαιρετικες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα για κμια βδομαδα το S10 plus και απο κει και περα εχω το S10.

 

Πραγματικα καταπληκτικες συσκευες.

 

Προτιμησα τελικα το S10 γιατι το θεωρω πιο ξεκουραστο στο χερι αν και το plus ειναι επισης εξαιρετικο για το μεγεθος οθονης.

 

Για μενα το μονο πραγματικα αρνητικο ειναι το δακτυλικο αποτυπωμα.Ειτε αργει ειτε δεν πιανει πολυ συχνα με αποτελεσμα δουλευω αναγνωριση προσωπου και μοτιβο.Αφου δεν ηταν ετοιμοι για κατι τετοιο ας το εβαζαν το αποτυοωμα στο power button οπως το e...

 

Ακομα και με την αναβαθμιση τη χθεσινη δεν ειδα βελτιωση στο αποτυπωμα...

 

Κατα τα αλλα εξαιρετικες συσκευες.

Μαπα το δακτυλικο δηλαδη??? Αυτο ειναι πολυ κριμα. Ομως, ανετα μπορει να βελτιωθει σε μελλοντικα updates.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μαπα το δακτυλικο δηλαδη??? Αυτο ειναι πολυ κριμα. Ομως, ανετα μπορει να βελτιωθει σε μελλοντικα updates.

 

Εγώ το θεωρώ καλή υλοποίηση μερικές φορές ένα κλικ πιο αργό αλλά πιστεύω ότι μπορεί να στρώσει κιαλλο.. Θέλει λίγη εκμάθηση με το σημάδι κ μετά πάει το. Χέρι μόνο του

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό είναι πολύ καλύτερο σε υλοποίηση από οποιοδήποτε άλλο in screen, τι να πουν δηλαδή οι Κινέζοι που για να το δώσουν πρώτοι έβαλαν optical αισθητήρα. Αυτοί βιάστηκαν, όχι η Sammy που έβγαλε το μοναδικό ασφαλές και αξιόπιστο in display.

Συνήθεια χρειάζεται παιδιά όπως για κάθε τι νέο.

Μέχρι να μάθει να πηγαίνει ο αντίχειρας πάνω στο σωστό σημείο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου έκανε doa ο Κωτσόβολος λέγοντας ότι κι εσείς..όλα είναι φυσιολογικά. Το πήγα στην smartec. Είπαν ότι δεν είναι φυσιολογικό και με αυτές τις οθόνες είναι λίγο θέμα binning το που θα πέσεις.

 

Έγινε αίτημα αντικατάστασης στην samsung.Εγκριθηκε γιατί το αναγνώρισαν όπως και κάποια άλλα θέματα που είχε η συσκευή.

 

Έτσι έδωσαν έγγραφο εντολής αντικατάστασης με το οποίο αναμένω την νέα συσκευή.

 

Όσοι πηγατε να δείτε το p30 pro είδατε να έχει green hue? Γιατί προσωπικά εχθές το είδα στο mediamarkt και δεν είχε ίχνος. Και αυτό amoled φοράει.

 

Συμπερασματικά, επειδή σέβομαι τους πάντες που γράφουν μια αποψη, μην μπαίνετε στην διαδικασία να θεωρείτε δεδομένο κάτι επειδή δεν σας έχει τύχει, δεν σας έτυχε σε προηγούμενη συσκευή κτλπ. Ηλεκτρονικά είναι και δεν σημαίνει ότι όλες οι παραγόμενες συσκευές θα έχουν την ίδια συμπεριφορά.

 

Δώστε νόημα ξανά στο thread και αποφύγετε ανουσιες αντιπαραθεσεις, ιδιαίτερα όταν άτομα που το διαβάζουν είναι υποψήφιοι αγοραστές που διχάζονται με όσα διαβαζουν.

 

Με εκτιμηση

 

 

Συγγνωμη nicolasdr αλλα γιατι σε αυτο το thread πολλά κ διαφορα θεματα κ δεν βρισκω αυτο που λες για το green hue... μπορεις να μου πεις ποιο κ που ειναι το προβλημα για να το κοιταξω;

 

Ευχαριστώ

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό είναι πολύ καλύτερο σε υλοποίηση από οποιοδήποτε άλλο in screen, τι να πουν δηλαδή οι Κινέζοι που για να το δώσουν πρώτοι έβαλαν optical αισθητήρα. Αυτοί βιάστηκαν, όχι η Sammy που έβγαλε το μοναδικό ασφαλές και αξιόπιστο in display.

Συνήθεια χρειάζεται παιδιά όπως για κάθε τι νέο.

Μέχρι να μάθει να πηγαίνει ο αντίχειρας πάνω στο σωστό σημείο.

Με συγχωρεις αλλα ποια συνηθεια?Αφου το κοιταω και παω απευθειας πανω το δαχτυλο και σε ενα 35% το λιγοτερο αποτυγχανει.Μαλιστα σε αψογες συνθηκες οπως πχ στο γραφειο.Σε αλλες συνθηκες πχ στο δρομο η μετα απο καποια δραστηριοτητα θα ειναι ακομα πιο δυσκολα.

Ουτε στο mate μου αρεσε και εκει με προσωπο ξεκλειδωνα.

Link to comment
Share on other sites

Eνα ωραιο βιντεακι με κολπακια για να πιανει καλυτερα το δακτυλικο:

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις αλλα ποια συνηθεια?Αφου το κοιταω και παω απευθειας πανω το δαχτυλο και σε ενα 35% το λιγοτερο αποτυγχανει.Μαλιστα σε αψογες συνθηκες οπως πχ στο γραφειο.Σε αλλες συνθηκες πχ στο δρομο η μετα απο καποια δραστηριοτητα θα ειναι ακομα πιο δυσκολα.

Ουτε στο mate μου αρεσε και εκει με προσωπο ξεκλειδωνα.

 

 

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει Εγώ έχω βάλει 3 η 4 φορές τον αντίχειρα από λες τις μεριές κ είμαι κούκλος...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για την πρώτη υλοποίηση ultrasonic στην αγορά και σίγουρα στη 2η/3η γενιά με note 10/s11 θα τελειοποιηθει.

Και σίγουρα προτιμότερο να είναι μισό κλικ πιο αργό από παραδοσιακά scanner σε πλάτη αλλά να παρέχει μέγιστη ασφάλεια πάρα να στηρίζεσαι σε απόλυτα αναξιόπιστο face unlock.

 

Θα έπρεπε η Sammy να το είχε καταργήσει εντελώς το face unlock που είναι για τα πανηγύρια εδώ που τα λέμε.

 

Είναι τέρμα ακυρο να μου παρέχει μια ασφαλή και μια ανασφαλης μέθοδο.

 

Από εκεί και πέρα καλό είναι να εξελιχθεί,να γίνει πιο προσιτή(διότι κοστίζει σήμερα πολύ πιο ακριβά από ότι optical sensor- εξ ου και την προτιμούν οι Κινέζοι) και η ultrasonic τεχνολογία και από τον ανταγωνισμό.

 

Πάντως είναι δεδομένο ότι και η optical τεχνολογια θα εξελίσσεται εξίσου και σε αξιοπιστία και ταχύτητα και ήδη δουλεύουν πχ Oppo,Vivo για υλοποίηση σε όλη την οθόνη όπου θα μπορείς να ξεκλειδωνεις και με σβηστη οθόνη οπουδήποτε ακουμπας.

 

Θα είναι σημαντικό προσόν να μην υπάρχει εξάρτηση από ένα συγκεκριμένο αυστηρά σημείο στην οθόνη.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα μηνα τωρα προσπαθω να ενημερωνομαι απ το τοπικ με ατομα που κατεχουν το αντικειμενο και κανουν σχολια πανω στο κινητο με αποτελεσματα και screenshots.

Αντ αυτου βλεπω ατομα να το χουν κανει σκουπιδι το τοπικ, να το γυρνανε σε vs και προσωπικες επιθεσεις.

 

Το προβλημα σου δεν ειναι αυτο που γραφεις παραπανω αλλα οτι μαλλον δεν γνωριζεις τι ακριβως ψαχνεις απο μια συσκευη.

 

Εχεις αυτη την στιγμη το P20pro ενα παρα πολυ καλο και δυνατο κινητο κυριως σε αυτονομια και φωτογραφιες(ειδικα νυχτερινες)και κοιταζες για να παρεις το απλο Mate20.

 

Τι ακριβως λοιπον σε χαλαει στο P20pro και κοιτας προς S10+ μερια?

 

Αν ψαχνεις καλυτερη αυτονομια,τοτε σε λαθος συσκευη κοιτας οπως και αν ψαχνεις για καλυτερες φωτογραφιες ειδικα σε νυχτερινη ληψη.

 

Αρα τι ακριβως Screenshots περιμενεις να δεις για να αποφασεις αν θα το παρεις το εν λογω κινητο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περαν τουτου για αυτους που περιμεναν προγραμμα επιστροφης απο αλυσιδες να ενημερωσω οτι στα Public βλεπω και ανοιξε ενα τετοιο προγραμμα για αγορα των νεων κινητων και η επιστροφη που βλεπω και δινει σε παλιοτερες συσκευες ειναι αξιοσεβαστη

S8+ πχ το παιρνει 310ευρω και S9+ σχεδον 390ευρω

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φίλοι μου. ευτυχής κάτοχος του S10+ white prism. μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι φυσιολογικό τόσο ποσοστό

σε android system και google play services? αν δεν είναι ποια εφαρμογή ή τι να είναι που τραβάει τόσο? γενικώς πάντως με την μπαταρία του και γενικά με το κινητό είμαι ευχαριστημένος.

http://imgbox.com/2nTi5Woy

http://imgbox.com/imayoJcl

επίσης μπορεί ο φίλος s_wind να μου στείλει σε inbox κάποιες ρυθμίσεις που κρατούν την μπαταρία σε πολύ καλά επίπεδα όπως λέει?

ευχαριστώ πολύ!!!

Edited by djspiros
Link to comment
Share on other sites

Fulgore1 θεωρω πως ειναι επιλογη μου πιο κινητο θελω να παρω και να δοκιμασω και γι αυτο κοιταω τα σχολια των παιδιων.

Το αν θα παρω mate 20 ή s10+ ή οτιδηποτε αλλο, ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη. Ξερω πολυ καλα τι ζηταω απο μια συσκευη και μ αρεσει αρκετα το s10+.

Ωστοσο αυτο που θελω, ειναι να ενημερωνομαι διαβαζοντας τα αλλα παιδια και οχι να βλεπω διαπληκτισμους και προσωπικες διαμαχες. Αν μη τι αλλο ειμαι σ ενα απο τα μεγαλυτερα φορουμ για smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα σου δεν ειναι αυτο που γραφεις παραπανω αλλα οτι μαλλον δεν γνωριζεις τι ακριβως ψαχνεις απο μια συσκευη.

 

Εχεις αυτη την στιγμη το P20pro ενα παρα πολυ καλο και δυνατο κινητο κυριως σε αυτονομια και φωτογραφιες(ειδικα νυχτερινες)και κοιταζες για να παρεις το απλο Mate20.

 

Τι ακριβως λοιπον σε χαλαει στο P20pro και κοιτας προς S10+ μερια?

 

Αν ψαχνεις καλυτερη αυτονομια,τοτε σε λαθος συσκευη κοιτας οπως και αν ψαχνεις για καλυτερες φωτογραφιες ειδικα σε νυχτερινη ληψη.

 

Αρα τι ακριβως Screenshots περιμενεις να δεις για να αποφασεις αν θα το παρεις το εν λογω κινητο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περαν τουτου για αυτους που περιμεναν προγραμμα επιστροφης απο αλυσιδες να ενημερωσω οτι στα Public βλεπω και ανοιξε ενα τετοιο προγραμμα για αγορα των νεων κινητων και η επιστροφη που βλεπω και δινει σε παλιοτερες συσκευες ειναι αξιοσεβαστη

S8+ πχ το παιρνει 310ευρω και S9+ σχεδον 390ευρω

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

 

το p20 pro ενω ειναι ενα εξαιρετικο κινητο αλλα το χαλαει πολυ η οθονη του!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το p20 pro ενω ειναι ενα εξαιρετικο κινητο αλλα το χαλαει πολυ η οθονη του!

 

Νομιζω οτι ειναι λιγο πολυ δεδομενο οτι σε οθονη το S10+ εχει αυτη την στιγμη μια απο τις καλυτερες οθονες της (Android)αγορας,αρα οποιον τον ενδιαφερει κυριως η οθονη ειναι ψιλο μονοδρομος το S10+.

Αν πχ τον ενδιαφερει και ο ηχος απο τα ηχεια,επισης το S10+ εχει μερικα απο τα δυνατοτερα ηχεια της αγορας.

 

Αν ομως περιμενει Screenshots για καλυτερη αυτονομια απο το p20pro ή καλυτερες νυχτερινες φωτογραφιες,τοτε τσαμπα περιμενει γιαυτο και του το λεω μιας και δεν γραφει για ποιο λογο κοιταζει σε S10+ και σε τι δεν τον καλυπτει το p20pro για να λαβει και αναλογες απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...