Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το S10e παντως θα κλεψει ολες τις πωλησεις οχι μονο απο τα αλλα Samsung αλλα και απο πολλα αλλα κινητα.

Οταν φτασουμε ειδικα μεχρι τον Μαιο που θα εχει πεσει και η τιμη του και αλλο,να δω μετα εταιρειες οπως η Oneplus πως θα δικαιολογησουν το κινητο τους που σιγουρα θα του λειπουν καποια απο τα features του S10e.

 

Ισχύει

Το λάθος της Samsung είναι στο s10e και στο s10 έβαλε μέτριες μπαταρίες. Με 3100 και 3400 δεν πας πουθενά. Μέγα λάθος κίνηση. Νομίζω με την πτώση τιμής μετά τους πρώτους μήνες, το s10+ θα είναι μονόδρομος, αν κάποιον δεν τον ενοχλεί το μέγεθος...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει

Το λάθος της Samsung είναι στο s10e και στο s10 έβαλε μέτριες μπαταρίες. Με 3100 και 3400 δεν πας πουθενά. Θες παντόφλα δηλαδή (s10+) για να έχεις αξιοπρεπή αυτονομία (που κι αυτή λόγω του παροιμιώδους battery drain στο οποίο ειδικεύεται η samsung είναι απλά ανεκτή)... Δηλαδή στο μέγεθος του Mate 20 pro έχει το s10 με 3400... Μέγα λάθος κίνηση. Νομίζω με την πτώση τιμής μετά τους πρώτους μήνες, το s10+ θα είναι μονόδρομος, αν κάποιον δεν τον ενοχλεί το μέγεθος...

 

Ε ενταξυ αν τα μικροτερα κινητα ειχαν μεγαλυτερη μπαταρια,τοτε κανεις δεν θα αγοραζε τα plus μοντελα.

Προφανως το κανουν επιτηδες οι εταιρειες.

 

Βασικα και το απλο S10 μονο επειδη δινει δωρεαν τα ακουστικα αξιζει που ειναι ακριβα και αρα βγαινει στην τιμη του μικρου S10e,αλλιως το παιχνιδι ειναι μεταξυ S10e και S10+.

 

Αν παλι καποιος δεν θελει τρυπες στην οθονη και το notification led,υπαρχει και η επιλογη του Note9 που εχει πεσει κατα πολυ σε τιμη πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Οι ηχοι συστηματος ειναι σε μορφη ogg χαμηλης ποιοτητας .Ακουγονται χειροτεροι γιατι ειναι στερεο το ηχειο Εαν βαλεις mp3 ειναι πολλοι δυνατοι
θα το τσεκάρω...Προς το παρών με το volume booster κάνω δουλειά.Παντως ακόμα και του viler ο ήχος χαμηλά ακούγεται δεν ξέρω αν είναι ogg και αυτός...Πάντως διαβάζω ότι στο S10 είναι πιο δυνατό το ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει

Το λάθος της Samsung είναι στο s10e και στο s10 έβαλε μέτριες μπαταρίες. Με 3100 και 3400 δεν πας πουθενά. Θες παντόφλα δηλαδή (s10+) για να έχεις αξιοπρεπή αυτονομία (που κι αυτή λόγω του παροιμιώδους battery drain στο οποίο ειδικεύεται η samsung είναι απλά ανεκτή)... Δηλαδή στο μέγεθος του Mate 20 pro έχει το s10 με 3400... Μέγα λάθος κίνηση. Νομίζω με την πτώση τιμής μετά τους πρώτους μήνες, το s10+ θα είναι μονόδρομος, αν κάποιον δεν τον ενοχλεί το μέγεθος...

 

Ειναι κλειδωμενοι οι core Βαγγελη σε χαμηλοτερη συχνοτητα.Μονο 2 Mongoose θα δουλευουν για βαριες εργασιες .Ετσι θα εξοικονομει αρκετη ενεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει

Το λάθος της Samsung είναι στο s10e και στο s10 έβαλε μέτριες μπαταρίες. Με 3100 και 3400 δεν πας πουθενά. Θες παντόφλα δηλαδή (s10+) για να έχεις αξιοπρεπή αυτονομία (που κι αυτή λόγω του παροιμιώδους battery drain στο οποίο ειδικεύεται η samsung είναι απλά ανεκτή)... Δηλαδή στο μέγεθος του Mate 20 pro έχει το s10 με 3400... Μέγα λάθος κίνηση. Νομίζω με την πτώση τιμής μετά τους πρώτους μήνες, το s10+ θα είναι μονόδρομος, αν κάποιον δεν τον ενοχλεί το μέγεθος...

 

Βαγγέλη το S10 δεν είναι στο ίδιο μέγεθος με το Pro. To S10+ είναι. Δες εδώ https://www.google.com/amp/s/m.gadgetsnow.com/page/amp_compareshow/compare-mobile-phones/Huawei-Mate-20-Pro-vs-Samsung-Galaxy-S10-Plus

 

Δεν διαφωνώ βέβαια ότι στο Ε έχει βάλει παιδική μπαταρία. Δεν είμαι σίγουρος ότι τα 10 θα έχουν battery drain με την pie. Θα πρέπει να το δούμε στη πράξη.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω στο θέμα μπαταρία τρωγόμαστε πολύ χωρίς λόγο...

Νομίζω η πλειοψηφία των αγοραστών τέτοιων κινητών έχει τη δυνατότητα μέσα στη μέρα να κάνει ένα γρήγορο μισάωρο φορτισμα όποτε μια χαρά βγαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το S10 δεν είναι στο ίδιο μέγεθος με το Pro. To S10+ είναι. Δες εδώ https://www.google.com/amp/s/m.gadgetsnow.com/page/amp_compareshow/compare-mobile-phones/Huawei-Mate-20-Pro-vs-Samsung-Galaxy-S10-Plus

 

Δεν διαφωνώ βέβαια ότι στο Ε έχει βάλει παιδική μπαταρία. Δεν είμαι σίγουρος ότι τα 10 θα έχουν battery drain με την pie. Θα πρέπει να το δούμε στη πράξη.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Ναι Γιωργο, εγώ δεν το έγραψα σωστά. Απλά ήθελα 3600-3700 και στο πιο μαζεμένο s10...

Για το battery drain πλέον δεν πείθομαι με τίποτα με τη Samsung. Με το Note 9 σε pie έτρεχε το σύμπαν όλο πίσω και το αιματοκυλισμα της μπαταρίας ήταν πάλι εκεί. Κατά 99,9% το ίδιο ακριβώς θα ισχύει με τα νέα Samsung.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι κλειδωμενοι οι core Βαγγελη σε χαμηλοτερη συχνοτητα.Μονο 2 Mongoose θα δουλευουν για βαριες εργασιες .Ετσι θα εξοικονομει αρκετη ενεργεια.

 

Μα το μεγάλο πρόβλημα της Samsung δεν είναι η κατανάλωση στη χρήση, αλλά το standby drain. Πραγματικά έχει τεράστιο πρόβλημα ή Samsung σε αυτό το θέμα.

Στο θέμα της κατανάλωσης σε χρήση είναι ακριβώς όπως το γράφεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως νομίζω στο θέμα μπαταρία τρωγόμαστε πολύ χωρίς λόγο...

Νομίζω η πλειοψηφία των αγοραστών τέτοιων κινητών έχει τη δυνατότητα μέσα στη μέρα να κάνει ένα γρήγορο μισάωρο φορτισμα όποτε μια χαρά βγαίνει...

 

Κι όμως. Είναι εντελώς απελευθέρωτικο να μην έχεις καθόλου την έγνοια της φορτισης μέσα στη μέρα σε ένα κινητό. Πχ αυτή τη στιγμή έχω 24% στο mate 20 pro. Με την ίδια ακριβώς χρήση μια ώρα πριν θα έψαχνα φορτιστή με το Note 9.ε αυτό με ξενερώνει. Θέλω σε μια δύσκολη μέρα να ξέρω ότι δε θα χρειαστεί να φορτίσω. Μακάρι να άλλαξαν τα δεδομένα με το s10+, αλλά φοβάμαι πως δεν...

Link to comment
Share on other sites

Στην κεραμικη εκδοση στο site της samsung φαινεται το πλαισιο γυρο να ειναι χρυσο, σε review στο youtube δεν φαινεται να ειναι ετσι, ξερει κανενας τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Notification Led έχει το +? Όταν το έπιασα στα χέρια μου δεν το πρόσεξα καν, η εντύπωση που μου έκανε είναι ότι θα είναι η καλύτερη συσκευή της σειράς S που έβγαλε, το μόνο που με φοβίζει η μπαταρία που είναι πάντα χάλια, δεν ξέρω πότε θα κάνω τη μετάβαση από το S9+ που ήδη έχω. Θα περιμένω εντυπώσεις από τα πρώτα άτομα που θα το πάρουν.
Link to comment
Share on other sites

Notification Led έχει το +? Όταν το έπιασα στα χέρια μου δεν το πρόσεξα καν, η εντύπωση που μου έκανε είναι ότι θα είναι η καλύτερη συσκευή της σειράς S που έβγαλε, το μόνο που με φοβίζει η μπαταρία που είναι πάντα χάλια, δεν ξέρω πότε θα κάνω τη μετάβαση από το S9+ που ήδη έχω. Θα περιμένω εντυπώσεις από τα πρώτα άτομα που θα το πάρουν.
Από το 9+ που έχεις θα έχει μεγάλη διαφορά στη μπαταρία πάντως, συν όλα τα υπόλοιπα!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει notification led το S10 και τα 3(S10e, S10, S10+).

Στο video δείχνει το S10 με την μονή κάμερα μπροστά να έχει. έχω δει σε video και το S10+ αλλά δεν μπορώ να το βρω.

 

https://news.softpedia.com/news/samsung-galaxy-s10-reinvents-the-notification-led-525036.shtml

Edited by djspiros
Link to comment
Share on other sites

Notification led δεν έχει.

 

Πολύ άσχημο να μην έχει. Τόσα χρόνια μας είχε συνηθίσει με το led. Ας έβαζε ένα μικρό μέσα στο ακουστικό σαν το κινέζο. Τι να πω. Κρίμα. Νόμιζα ότι μόνο το απλό δεν έχει :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ βολικό το led αλλά δε χώραγε. Εδώ βγάλανε το iris scanner. Για να κάνουν τόσο τα πλαίσια θέλει θυσίες τι να γίνει :)

 

Θα βολευτούμε με always on.

me > you
Link to comment
Share on other sites

"The front-facing camera cutout comes with a clever ring of light that animates in several scenarios, such as when enabling the selfie camera. Furthermore, users will be allowed to change the color of the ring depending on the notification they receive, just like on the traditional LED."

 

μπορείτε να το διαβάσετε σε link που έχω ποιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για γυαλί στην οθόνη, υπάρχει μαγαζί που να το περνάει με μηχάνημα και να μην χάνει χιλιοστό;
Link to comment
Share on other sites

"The front-facing camera cutout comes with a clever ring of light that animates in several scenarios, such as when enabling the selfie camera. Furthermore, users will be allowed to change the color of the ring depending on the notification they receive, just like on the traditional LED."

 

μπορείτε να το διαβάσετε σε link που έχω ποιο πάνω.

Αφού δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις της συσκευής...

Το μόνο που κάνει είναι το εφέ στην εναλλαγή των καμερών.

Μακάρι να γινόταν αυτό που λέει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ βολικό το led αλλά δε χώραγε. Εδώ βγάλανε το iris scanner. Για να κάνουν τόσο τα πλαίσια θέλει θυσίες τι να γίνει :)

 

Θα βολευτούμε με always on.

 

Αυτο δε το ειχα παρει χαμπαρι.. δεν θα εχει αναγνωριση προσωπου δηλαδη?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Notification Led έχει το +? Όταν το έπιασα στα χέρια μου δεν το πρόσεξα καν, η εντύπωση που μου έκανε είναι ότι θα είναι η καλύτερη συσκευή της σειράς S που έβγαλε, το μόνο που με φοβίζει η μπαταρία που είναι πάντα χάλια, δεν ξέρω πότε θα κάνω τη μετάβαση από το S9+ που ήδη έχω. Θα περιμένω εντυπώσεις από τα πρώτα άτομα που θα το πάρουν.

εγώ την μετάβαση απο το s9+ σκέφτομαι να την κάνω όταν (και αν) δώσει δωροεπιταγή (ή αφαίρεση ΦΠΑ) και κανά 20% επιστροφή! μέχρι τότε κάθομαι στα αυγά μου:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για γυαλί στην οθόνη, υπάρχει μαγαζί που να το περνάει με μηχάνημα και να μην χάνει χιλιοστό;

στο public που τα είδα παρατήρησα ότι είχαν προεγκατεστημένη ζελατίνα (δεν ξέρω αν θα έχουν και όταν κυκλοφορήσουν κανονικά).

Ρώτησα και για γυαλί και μου είπε η κοπέλα της samsung ότι ακόμα δεν έχει βγει σωστό γυαλί γιατί δεν δουλεύει το δαχτυλικό αποτύπωμα πάνω στην οθόνη!!!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή που σίγουρα θα αγοράσω κάποια στιγμή..

 

Στο επίσημο Site Dome glass αναφέρεται ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα με τον αισθητήρα.

Έτσι και αλλιώς όταν έρθει η ώρα αυτό το tempered glass θα προτιμήσω ξανά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ανεβηκε αρκετα το sar φετος στο κεφαλι σε σχεση με παλιοτερα μοντελα.

Ελπιζω τουλαχιστον για αυτο το λογο να εχει πολυ καλο σημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...