Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια online shop του εξωτερικου εχουν ηδη προσφορα για το S10 +??

γιατι στο amazon πανω - κατω οι ιδιες τιμες παιζουν

 

Θενξ

Ε καλα μην περιμενεις day one να σκάνε προσφορές σε amazon:rolleyes:

αν εχεις υπομονή μεσα στο δίμηνο θα σκάσουν στάνταρ(οπως γινεται με ολες S και note σειρα τελευταία 5-6 ετη που ψωνίζω ανελλιπώς απο εκει :wink:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζεις φωτογραφία και βάζεις την επιλογή full screen να δείχνει την φωτογραφία σε πλήρη οθόνη στα πόσα megapixel βγάζει; Ξέρει κανείς;

Στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να βρω επιλογή ανάλυσης μόνο στο βίντεο βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζεις φωτογραφία και βάζεις την επιλογή full screen να δείχνει την φωτογραφία σε πλήρη οθόνη στα πόσα megapixel βγάζει; Ξέρει κανείς;

Στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να βρω επιλογή ανάλυσης μόνο στο βίντεο βρήκα.

Σε όλα τα Samsung όταν βάζεις την επιλογή να τραβάς φωτογραφίες με τον viewfinder σε full screen πέφτουν τα megapixel.

Τώρα στο S10+ στα πόσα πέφτει δε το γνωρίζω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Samsung όταν βάζεις την επιλογή να τραβάς φωτογραφίες με τον viewfinder σε full screen πέφτουν τα megapixel.

Τώρα στο S10+ στα πόσα πέφτει δε το γνωρίζω.

Στο S10 δεν πέφτει αυτή είναι η διαφορά. Τουλάχιστον έτσι μου είπε ένας από την Samsung που ήταν εκεί.

 

Μάλλον φίδια μου είπε... Και δεν σκέφτηκα να βγάλω μια φωτό και να δω στο info της την ανάλυση...

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

Στο S9 το fullscreen ειναι για πιο κοντινα πλανα στα 8m στα 12m πιο μακρινα.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω αυτο το θεμα οχι πως θα παρω το S10 Plus αλλα το απλο απλος αυτο το θεμα εχει περισσοτερη κινυση απο το απλο το θεμα του S10 και ετσι το παρακολουθω σιγα σιγα θα αυξηση η κινυση και στο νημα του S10 ακομη ειναι η αρχη καθε αρχη και δυσκολη. Επιτελους ερχεται η αλλη παρασκευη συντομα ακομα μια εβδομαδα υπομονη και θα το εχουμε στα χερια μας.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το θεμα αυτο εχει παραπανω κινηση απο το θεμα του S10 για 2 λογους

1)Οταν μιλαμε για day one τιμες,συνηθως οποιος εχει τα χρηματα να αγορασει day one ναυαρχιδα θα παει για το ακριβοτερο μοντελο(οχι σε χωρο)αλλα στο plus.Και ασε που δεν εχει και τρελες διαφορες χρηματικα το ενα με το αλλο.

 

2)Γιατι η μπαταρια του απλου S10 ειναι μικρη.Οχι γενικα μικρη,αλλα μικρη για 6.1ιντσες 1440p οθονη,αν το δουλεψεις σε full hd το κινητο κατι γινεται,αλλα προσωπικα θα προτιμουσα να αγοραζα το Note9 παρα το απλο S10.

Αυτος ειναι και ο κυριοτερος λογος που κοιταζουν οι περισσοτεροι(μεταξυ αυτων και εγω)το S10+. Οχι αλλες οριακες μπαταριες σε τετοιες οθονες.

 

Κριμα παντως που η Samsung δεν εδωσε σαν εξτρα επιλογη και στα μεγαλυτερα μοντελα να υπαρχει ενα δακτυλικο στην πλαινη μερια του κινητου οπως στο S10e.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

No mercy...

Σαν να βάζεις σε 20 πενηνταευρα φωτιά...

 

Ε καλα οποιος το παρει δεν πιστευω οτι θα το χρυπαει χαμο με τσιρην ή με μαχαιρι εκτος βεβαια και αν ειναι βλακας ηλιθιος χαζος.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται να εχει θεμα τελικα με τα tempered glass ως τωρα στην αναγνωριση ενω με screen protectors δεν υπαρχει θεμα(οπως και με την Dome).Για να δουμε τι θα γινει τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται να εχει θεμα τελικα με τα tempered glass ως τωρα στην αναγνωριση ενω με screen protectors δεν υπαρχει θεμα(οπως και με την Dome).Για να δουμε τι θα γινει τελικα.
Σωστά, το δείχνει και ο MKBHD εδώ

 

Δουλεύει κανονικά το δακτυλικό με τα κανονικά screen protectors αλλά όχι με tempered glass.

Βέβαια, το Dome δηλώνει ότι δουλεύει κανονικά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Charging speed...

Ε δεν το λες και τελείως χάλια, μιας και φτανει στο 70% στην μια ωρα. Θελει βεβαια ακομα 45 λεπτά για να φτασει 100%.

Προφανως το κάνουν για να μη χαλάσουν την μπαταρία... τι να πω... ας δουν πως το κανουν οι Κινεζοι (Χουαγουει):lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα απο κοντά, πολύ ωραια και τα 3, πολυ βολικο στο χερι και το μεγαλο.

 

Μπαταρια, που έβαλε καποιος το βίντεο με τα 4 κινητα θέλω να πω οτι το τεστ είναι για τον γάιδαρο, σε καποια φαση άνοιξε λεει το led της κάμερας σε ολα, τι λαλακιες είναι αυτες;

Μπαταρια δυστυχώς καταλαβαίνεις μονο αν το αποκτήσεις. Εγώ με το κινητό μου κανω πανω κατω την ιδια χρηση ολες τις καθημερινές και ποτε κραταει πολύ και πότε κρατάει απλα καλα.

 

Ωραιες οθονες, εμενα δεν με ενοχλούν οι καμερες στην οθονη, τα ζηλεψα, ενω τα S9 καθολου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τα είδα απο κοντά, πολύ ωραια και τα 3, πολυ βολικο στο χερι και το μεγαλο.

 

Μπαταρια, που έβαλε καποιος το βίντεο με τα 4 κινητα θέλω να πω οτι το τεστ είναι για τον γάιδαρο, σε καποια φαση άνοιξε λεει το led της κάμερας σε ολα, τι λαλακιες είναι αυτες;

Μπαταρια δυστυχώς καταλαβαίνεις μονο αν το αποκτήσεις. Εγώ με το κινητό μου κανω πανω κατω την ιδια χρηση ολες τις καθημερινές και ποτε κραταει πολύ και πότε κρατάει απλα καλα.

 

Ωραιες οθονες, εμενα δεν με ενοχλούν οι καμερες στην οθονη, τα ζηλεψα, ενω τα S9 καθολου.

 

Μια χαρα τεστ ειναι αυτα για να δωσουν στον αλλο μια γευση/εικονα του τι παιζει με την μπαταρια του καθε κινητου μιας και δεν ειναι τοσο ευκολο να γινει συγκριση οπως πχ με τα νουμερακια απο τα benchmarks.

Και μαλιστα ο συγκεκριμενος youtuber ειχε και την εκδοση με τον Exynos,αρα ενας λογος παραπανω να μας ενδιαφερει αυτο.

 

Προφανως και παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο στην αυτονομια,αλλα δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο τα κινητα με τις μεγαλυτερες μπαταριες σε full hd αναλυση να μην εχουν πολυ καλη αυτονομια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Samsung and McAfee have announced the expansion in their partnership to secure the Galaxy S10 lineup that'll come pre-installed with anti-malware protection powered by McAfee VirusScan.

https://www.samsungcentral.com/2019/02/27/galaxy-s10-devices-will-be-protected-by-mcafee-anti-malware-support-expanded-to-smarttvs-and-notebooks

Link to comment
Share on other sites

Καλοδεχούμενο το antivirus

 

Αύριο επιτέλους θα πάω κι εγώ να το δω :D

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ανεβηκε και το πληρες review στο gsmarena αλλα τα νουμερα που ανεβασαν ειναι τερμα για τερμα λαθος.

 

Πως γινεται στις δοκιμες για την μπαταρια να το βγαζουν πισω απο το S9+?Τα νουμερα δεν τα κοιταξαν?

 

S10+

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_plus-review-1901p3.php#

 

S9+

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s9_plus-review-1736p3.php

Link to comment
Share on other sites

Ανεβηκε και το πληρες review στο gsmarena αλλα τα νουμερα που ανεβασαν ειναι τερμα για τερμα λαθος.

 

Πως γινεται στις δοκιμες για την μπαταρια να το βγαζουν πισω απο το S9+?Τα νουμερα δεν τα κοιταξαν?

 

S10+

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_plus-review-1901p3.php#

 

S9+

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s9_plus-review-1736p3.php

Γενικότερα και την οθόνη δε τη δίνουν τόσο φωτεινή...Να πω την αλήθεια λίγο ξενέρωσα παίρνοντας υπόψη ότι θεωρητικά μιλάμε για την κορυφαία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τεστ ειναι αυτα για να δωσουν στον αλλο μια γευση/εικονα του τι παιζει με την μπαταρια του καθε κινητου μιας και δεν ειναι τοσο ευκολο να γινει συγκριση οπως πχ με τα νουμερακια απο τα benchmarks.

Και μαλιστα ο συγκεκριμενος youtuber ειχε και την εκδοση με τον Exynos,αρα ενας λογος παραπανω να μας ενδιαφερει αυτο.

 

Προφανως και παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο στην αυτονομια,αλλα δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο τα κινητα με τις μεγαλυτερες μπαταριες σε full hd αναλυση να μην εχουν πολυ καλη αυτονομια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Samsung and McAfee have announced the expansion in their partnership to secure the Galaxy S10 lineup that'll come pre-installed with anti-malware protection powered by McAfee VirusScan.

https://www.samsungcentral.com/2019/02/27/galaxy-s10-devices-will-be-protected-by-mcafee-anti-malware-support-expanded-to-smarttvs-and-notebooks

 

Σε κάποια φαση λεει ανοιξε το led σε ολα, α) δεν θυμάμαι να το έδειξε, β) το led καταναλωνει σταθερα το ίδιο ρευμα, οποτε το κινητο με την μικρότερη ονομαστικα χωρητικότητα μπαταριας εχει μειονέκτημα γιατι δεν μπορει να κανει κάποιο software optimization.

Αυτα για να μην πιστευετε οτι τo S10+ τα παει και πολύ καλύτερα σε θέμα αυτονομίας απο τα υπόλοιπα κινητα του τεστ.

Τελος αυτο το τεστ με την καμια δεν σου δείχνει την standby καταναλωση.

 

Υ. Γ. Απορω πως εχει τοσους συνδρομητές ενας youtuber με μεθοδους Myth Busters και αυτο τον απαίσιο τροπο ομιλιας

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα προάλλες σε public είχαν μόνο μονο λευκό και μαύρο.

Ηθελα να δω κυρίως τα του fingerprint sensor(ρυθμίσεις σεταρισμα,επιλογές σε animation) αλλά στα demo είναι απενεργοποιημενο εντελώς,ούτε καν εμφανίζεται στο μενού στο settings.

 

Και έτσι είδα τα των Gestures τι αλλαγές έγιναν και έχει κανονικά double tap to wake.

Δούλεψε και άψογα κάνα 10λεπτο που το χάζεψα άνετα μιας και δεν είχε κόσμο και μόνο εγώ ασχολήθηκε τόσο πολύ με το χαζεμα του κινητού :lol:

 

Είδα και τις επιλογές σε AOD.

 

Οι τρύπες κλασικά αχωνευτες και DOA μου ανεκατευαν το στομάχι να τις βλέπω τόση ώρα :p

 

f3aa5be4151b12dfbff8c66e3aacae6f.jpg

 

a295a493bdd6071487879a4b873a7bb6.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα και εγω. Κορυφαία.

 

Οι τρύπες δε με ενόχλησαν καθόλου, τις προτιμώ μακράν του νοτς.

 

Όσοι είδατε demo μήπως ανοίξατε τις ρυθμίσεις;

 

Διότι το 128gb plus που είχαν στα public , είχε 6 γίγα ραμ. Η πωλήτρια μου είπε μήπως λόγω demo συσκευής ο δε υπάλληλος της samsung που μιλησαμε, δεν ήξερε.

 

Στο YouTube σε οριζόντιο κράτημα , το βίντεο αρχίζει κάτω από τις τρύπες.

 

52c342059e15497fd9870fbae1037934.jpg994a2e1c797b0a6ffa191d579144a945.jpg8469fb1747d514b7739278a82513bb12.jpg927b1f9d9786fc3b33a291cfa62a013b.jpg152ffd9c506741e643f4071a99b90d4d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη Μαργαρίτα, ακριβώς την ίδια αίσθηση μου άφησε.

Οι κάμερες επειδή είναι στην πάνω δεξιά γωνία δεν πέφτει το μάτι σου κατευθείαν εκεί όπως γίνεται στο notch το οποίο είναι μέσα στο κέντρο.

Αυτό με το YouTube δε το δοκίμασα ****τo, είναι βλακεία να μην πιάνει ολόκληρη την οθόνη. Αν το κάνεις με swipe να μεγαλώσει η οθόνη πάλι εκεί μένει; Δεν πάει γύρω από τις κάμερες;

Επίσης, σε όλες τις αγορές θα έρθουν με factory screen protectors, γνωρίζουμε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...