Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και απο μενα εχω το κινητο περιπου ενα μηνα μετα απο S9+ και δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος τωρα θα μου πει καποιος γιατι αλλαξα κινητο...(λογω ανωτερας βιας μετα απο ατυχημα εσπασε η οθονη του s9+) για να μην πολυλογώ το βασικοτερο θεμα που εχω ειναι ο αισθητηρας εγγυτητας χρησιμοποιω θηκη spigen wallet (σαν αισθητηρας δουλευει αψογα σε ολα τα τεστ που εκανα) οταν μιλαω και παω στο κινητο η οθονη ειναι σκοτεινη και δεν ξυπναει με τιποτε καποιες φορες επισης οταν μιλαω και με καλεσει καποιος η οθονη καποιες φορες ειναι σκοτεινη και δεν μπορω να δω ποιος ειναι βασικα δουλευει οτι ναναι γιαυτο οι ειδικοι ας πουνε την γνωμη τους.

Εχω διαβασει οτι και στην αρχη το S10 ειχε θεματα software με τον αισθητηρα εγγυτητας γιατι λεει η samsung αλλαξε τον τροπο λειτουργιας του αισθητηρα εσεις εχετε παρατηρησει κατι σχετικο.

Καλα οσο για την ελλειψη led ειδοποιησεων αυτο το γνωριζα απο πριν οτι δεν εχει αλλα η αληθεια ειναι οτι εχεις ενα κινητο που νομιζεις οτι ειναι νεκρο αν δεν το ακουμπησεις (ολοι βεβαια πανε προς καταργησει του led δεν καταλαβαινω το γιατι ομως) υπαρχουν εφαρμογες αλλα ειναι αλλο πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.δεν ανάβει η οθόνη πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.δεν ανάβει η οθόνη πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι ανθρωποι στη smartec δεν παιζονται εκανα την παραπανω ερωτηση και σε ενα τεταρτο ειχα την γνωμη τους πραγματικα μπραβο τους...

SMARTEC

Η συσκευή λειτουργεί κανονικά χωρίς τη θήκη;

Σε περίπτωση που υπάρχει μαγνήτης στη θήκη ώστε να την κρατάει κλειστή ενδέχεται να απενεργοποιεί την οθόνη (να εμφανίζεται ως κλειστή η θήκη στον αντίστοιχο αισθητήρα) .

Εάν λειτουργεί σωστά χωρίς θήκη ή με γνήσια θήκη Samsung πρόκεται για πρόβλημα της εν λόγω θήκης.

Πραγματι υπαρχει μαγνητης στη θηκη οποτε μαλλον εχουν δικιο δοκιμαζω με χψρις και βλεπουμε τωρα για λιγο που δοκιμασα δεν ειχα προβλημα...οψομεθα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εχει πάρει κανείς σε συσκευή από Πλαίσιο CSC:EUR το update λογισμικού για τον μήνα Σεπτέμβριο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εχει πάρει κανείς σε συσκευή από Πλαίσιο CSC:EUR το update λογισμικού για τον μήνα Σεπτέμβριο;

Ακόμη σε αναμονή σε EUR.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εχει πάρει κανείς σε συσκευή από Πλαίσιο CSC:EUR το update λογισμικού για τον μήνα Σεπτέμβριο;

 

Για Σεπτέμβριο δεν εχει βγαλει κανενας που να αφορα το s10 απλα βγηκε δευτερη εκδοση για καποιες χωρες μεχρι τωρα αλλα με ενημερωση ασφαλειας Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω ρε παίδες, έχω βάλει την θήκη s view flip cover, η θήκη αυτή έχει κατανάλωση μπαταρίας? Επίσης ενω έχω cosmote sim και αυτόματα αναγνωρίζει το volte ωστόσο όταν έχω ανοιχτα 4g δεν εμφανίζεται το volte, φταιει κάτι?

Τέλςο ενώ εχω βάλει αναγνωριση προσώπου και αποτυπώματα δεν μου ανοίγει με το πρόσωπο.

Edited by xroikon_46
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να εμφανίζεται το VoLTE. Όταν κάνεις κλήση μένει το 4g;[/quote

όατν κάνω κλήση δεν μένει το 4g και το γυρίζει σε 3g, επίσης ένα άλλο κουλό που πρόσεξα είναι ότι όταν καλώ κάποιον ακριβώς πάνω από το ποσοστό μπαταρίας αναβοσβήνει ένα μικρό λαμπακι!!

Τι να είναι αυτό ρε παιδιά?

καμμένο πιξελ?

θα μας τρελάνει η samsung?

Edited by xroikon_46
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να εμφανίζεται το VoLTE. Όταν κάνεις κλήση μένει το 4g;[/quote

όατν κάνω κλήση δεν μένει το 4g και το γυρίζει σε 3g, επίσης ένα άλλο κουλό που πρόσεξα είναι ότι όταν καλώ κάποιον ακριω΄ς πάνω από το ποσοστό μπαταρίας αναβοσβήνει ένα μικρό λαμπακι!!

Τι αν είναι αυτό?

καμμένο πιξελ?

 

 

Οχι το λαμπάκι είναι αισθητήρας για να κλείνει η οθόνη όταν βάζεις το κεφάλι εκεί. έχει απαντηθεί αρκετες φορές.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εχει πάρει κανείς σε συσκευή από Πλαίσιο CSC:EUR το update λογισμικού για τον μήνα Σεπτέμβριο;

 

Εδω ουτε του Αυγουστου δεν εχουμε παρει καποιοι :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Οχι το λαμπάκι είναι αισθητήρας για να κλείνει η οθόνη όταν βάζεις το κεφάλι εκεί. έχει απαντηθεί αρκετες φορές.

 

Σόρρυ αλλά πρώτη φορά το ακούω αυτό για αιθητηρα, είσαι σίγουρος?

Να σε ρωτήσω γιατί τότε δεν ανάβει και στις εισρεχόμενες?

Εχω αλλαξει τόσα κινητά , γιοα παραδειγμα στο Note 9 που εχια δεν εμφανιζε τέτοιο πραγμα.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

 

Σόρρυ αλλά πρώτη φορά το ακούω αυτό για αιθητηρα, είσαι σίγουρος?

Να σε ρωτήσω γιατί τότε δεν ανάβει και στις εισρεχόμενες?

Εχω αλλαξει τόσα κινητά , γιοα παραδειγμα στο Note 9 που εχια δεν εμφανιζε τέτοιο πραγμα.

 

Αν διαβασεις 3 ποστ παραπανω αναφερω για θεμα στον αισθητηρα εγγυτητας τον οποιο αλλαξε η samsung (και τον εκανε σαν καμενο πιξελ) οντως για τον αισθητηρα προκειται οπως σου ειπε και ο φιλος απλα εχει θεμα με θηκες οι οποιες εχουν μαγνητικες επαφες και αναβει η οθονη οποτε γουσταρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω κάτι που δεν ξέρετε... Αλλά πήρα dslr με 3 φακούς αν κ έχω βγάλει μερικές εκπληκτικές φώτο με το plus δεκαρακι μου.. Τι έχανα τόσα χρόνια προσπαθώντας να έχω την καλύτερη κάμερα με κινητό.. Σε αρκετές φώτο είναι μέρα με τη νύχτα.. Με βλέπω να μένω για χρόνια με το κινητό μας αφού δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης κ γιατί έχει 3 κάμερες κ είναι σε όλα πολύ δυνατό αλλά κ γιατί δεν πρόκειται οι καμερουλες μια σταλιά (που κάνουν όμως φοβερή δουλειά) να φτάσουν τους αισθητήρες της dslr.. Οκ λατρεύω τα smartphones κ αααααν δεν ζηλέψω τα αναδιπλωμενα δεν βλέπω λόγω αλλαγής αφού η καμερα ήταν σημαντικός λόγος αλλαγής συνέχεια κάθε χρόνο...

Για να δούμε.. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω κάτι που δεν ξέρετε... Αλλά πήρα dslr με 3 φακούς αν κ έχω βγάλει μερικές εκπληκτικές φώτο με το plus δεκαρακι μου.. Τι έχανα τόσα χρόνια προσπαθώντας να έχω την καλύτερη κάμερα με κινητό.. Σε αρκετές φώτο είναι μέρα με τη νύχτα.. Με βλέπω να μένω για χρόνια με το κινητό μας αφού δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης κ γιατί έχει 3 κάμερες κ είναι σε όλα πολύ δυνατό αλλά κ γιατί δεν πρόκειται οι καμερουλες μια σταλιά (που κάνουν όμως φοβερή δουλειά) να φτάσουν τους αισθητήρες της dslr.. Οκ λατρεύω τα smartphones κ αααααν δεν ζηλέψω τα αναδιπλωμενα δεν βλέπω λόγω αλλαγής αφού η καμερα ήταν σημαντικός λόγος αλλαγής συνέχεια κάθε χρόνο...

Για να δούμε.. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε

 

Προφανώς τα κινητά από όταν πήγαμε στα 4gb ram δεν προσφέρουν καμία άλλη εξέλιξη πέρα από βελτίωση στις κάμερες που αυτή είναι μικρή κάθε φορά.

Προφανώς όποιος θέλει πραγματικά καλές δεν περιμένει από κινητό... Το κινητό βολεύει μόνο αν δεν μπορείς να κουβαλάς. Εγώ ποτέ δεν είχα όρεξη να κουβαλάω γιαυτό και πούλησα και την μηχανή που είχα.. Παρόλα αυτά ξέρω ότι ένα 20% των θεμάτων μου δε θα τα φωτογραφισω καν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τα κινητά από όταν πήγαμε στα 4gb ram δεν προσφέρουν καμία άλλη εξέλιξη πέρα από βελτίωση στις κάμερες που αυτή είναι μικρή κάθε φορά.

Προφανώς όποιος θέλει πραγματικά καλές δεν περιμένει από κινητό... Το κινητό βολεύει μόνο αν δεν μπορείς να κουβαλάς. Εγώ ποτέ δεν είχα όρεξη να κουβαλάω γιαυτό και πούλησα και την μηχανή που είχα.. Παρόλα αυτά ξέρω ότι ένα 20% των θεμάτων μου δε θα τα φωτογραφισω καν..

 

Και εγώ Παιδιά μια από τα ίδια!!!! Δεν πρόκειται να αλλάξω για τουλάχιστον 2 χρόνια!!! Το κινητό είναι υπερ πληρες, και με καλύπτει είτε σε θέμα εργασίας σε ταχύτητας αλλά και θέμα κάμερας.... αν καταφέρει και η Google να κάνει αυτό που είπε ώστε να παραβλέψει της εταιρίας και να δίνει σημαντικά update μέσω του store!!!! Τότε δεν θα υπάρχει κανένα θέμα αλλαγής ούτε μετά από 2 χρόνια γιατί θα έχει λυθεί και το θέμα ασφάλειας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος , app called id, who's call , που να δουλεύει με ελληνικούς αριθμούς.

Δες το

sync.ME

το εχω με ετησια πληρωμή.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ονοματεπώνυμο δεν δείχνει; για άγνωστους αριθμούς.

 

Απο υπηρεσιες πχ, Δημος Μαραθώνα και λοιπά μου βγαζει, για άτομα δεν το ειχα προσέξει, δεν ξέρω και πως λειτουργεί στο background για να σου πω. Η κυρια χρήση για μένα ειναι να κανει sync τις φωτος στις επαφές μου. Απλά το εξτρα feature της αναγνώρισης μου καλαρεσε και το αφησα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδες οταν ανοιξα το κινητο πρωτη φορα με ρωτησε αν θελω να παιρνει το pin κατευθειαν η να παταω οκ.Ψαχνω να το βρω τωρα για να το αλλαξω αλλα δε μπορω.Μπορει καποιος να βοηθησει?
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες οταν ανοιξα το κινητο πρωτη φορα με ρωτησε αν θελω να παιρνει το pin κατευθειαν η να παταω οκ.Ψαχνω να το βρω τωρα για να το αλλαξω αλλα δε μπορω.Μπορει καποιος να βοηθησει?
Θα πας στις ρυθμίσεις/ κλείδωμα οθόνης/ τύπος οθόνης κλειδώματος, και στις επιλογές που βγάζει θα πατήσεις PIN . Εκεί έχει και να τικαρεις/ ξετικαρεις την επιλογή που ψάχνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις/ κλείδωμα οθόνης/ τύπος οθόνης κλειδώματος, και στις επιλογές που βγάζει θα πατήσεις PIN . Εκεί έχει και να τικαρεις/ ξετικαρεις την επιλογή που ψάχνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλα δε θελω να βαλω pin.

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...